[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 409
93 246
113
született is újév első hetére pár a4 emiatt
Pedig ez nem kötelező juttatás, hanem extra volt. Maradt keret 20.000 főnyi érzékelhető jutalomra egy elég válságos év után. Ennyit adott bizonyos teljesítmény szempontok alapján. Igazságos nem igazságos, ez mindig úgy van, aki nem kap aszerint igazságtalan.

Az utóbbi években az állami alkalmazottakhoz képest a Honvédség kiemelt. Igaz mélyről indul, de már a januári béremelés is ismert és tervezhető volt másfél éve.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 418
7 954
113
Pedig ez nem kötelező juttatás, hanem extra volt. Maradt keret 20.000 főnyi érzékelhető jutalomra egy elég válságos év után. Ennyit adott bizonyos teljesítmény szempontok alapján. Igazságos nem igazságos, ez mindig úgy van, aki nem kap aszerint igazságtalan.

Az utóbbi években az állami alkalmazottakhoz képest a Honvédség kiemelt. Igaz mélyről indul, de már a januári béremelés is ismert és tervezhető volt másfél éve.
Bocsánat milyen januári béremelés? Ismerőseim engem kérdeznek mit tudunk lesz januartol valami? és elég szégyen hogy én orm-kent a fizetésem majdnem akkora mint egy hm-nel levő szazadose és nem az én bérem magas az övéke alacsony… o_O
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 409
93 246
113
Bocsánat milyen januári béremelés? Ismerőseim engem kérdeznek mit tudunk lesz januartol valami? és elég szégyen hogy én orm-kent a fizetésem majdnem akkora mint egy hm-nel levő szazadose és nem az én bérem magas az övéke alacsony… o_O
Ez nem sok, de ismert volt.
Ami már vmi az a LYNX meg a Pzh kiemelt fizu.
Nézzük a számokat.

Rendőr

Pályakezdő tiszthelyettes.
most 267 000 forint
szeptember 384 000 forint

pályakezdő tisztek
most 393 000 forint
szeptember 510 000 forint


Katonák

kezdő közkatona
most 280 343 forint
szeptembertől 399 180 forint
2024. januárjától 439 098 forint

kezdő őrmester
most 375 064 forint
szeptembertől 421 834 forint
2024. januárjától 509 287 forint


Határvadászok

képzés időtartama alatt 300 000 Ft
Utána 400 000 Ft

Katonák

kezdő közkatona
most 280 343 forint
szeptembertől 399 180 forint = +38,4%
2024. januárjától 439 098 forint = +10,0%

Most vs 2024.01: +56,6 %



kezdő őrmester
most 375 064 forint
szeptembertől 421 834 forint = +12,5%
2024. januárjától 509 287 forint =+20,7%

Most vs 2024.01:: +35,8 %
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 818
122 829
113
Bocsánat milyen januári béremelés? Ismerőseim engem kérdeznek mit tudunk lesz januartol valami? és elég szégyen hogy én orm-kent a fizetésem majdnem akkora mint egy hm-nel levő szazadose és nem az én bérem magas az övéke alacsony… o_O
14%-os emelés lesz ami ami tuti.
Vannak pletykák a lynxes pénz szintre hozásáról de szerintem az később lesz addig még pár alakulatot megcéloznak egy toborzókampánnyal. Szóval én 2025-re tippelném a dolgot.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 549
14 785
113
Itt van a Terminátor linkjének lényegi része:

"
Tájékoztató a teljesítményjuttatás kifizetésének feltételeiről

A honvédelmi tárca és a Magyar Honvédség feladatai az elmúlt évben megnövekedtek. Az orosz-ukrán, valamint az izraeli-palesztin konfliktus, és az Európát sújtó migrációs hullám is indokolttá tette a magyar katonák készenlétfokozásának fenntartását. Ezek és a Magyar Honvédség nemzetközi szerepvállalásai is indokolják a katonák fokozott megbecsülését.


Erre tekintettel, idén a honvédelmi tárca méltó módon kívánja elismerni a személyi állomány azon tagjainak (ide értve a hivatásos, szerződéses és önkéntes tartalékos katonákat, valamint a honvédelmi alkalmazottakat is egyaránt) egész éves áldozatos szolgálatát/munkáját, akik esetében a honvédelmi szervezetek parancsnokai a nyújtott teljesítményük alapján ilyen irányú javaslattal éltek. Az érintett állomány részére az év végi juttatás december folyamán kifizetésre került. A juttatást a HM tárca költségvetése terhére biztosítottuk, plusz kormányzati forrás bevonását nem igényelte. Ennek eredményeként az érintett állomány fejenként bruttó 400 ezer forintos egyszeri év végi juttatást kapott.

Azok a katonák, akik részt vettek a november folyamán lezajlott nagyszabású, Adaptive Hussars 2023 (ADHU23) nemzetközi katonai gyakorlatban, kiemelt összegű év végi juttatásban részesültek (ők a bruttó 400 ezer forint helyett bruttó 750 ezer forintot kaptak).

Az intézkedés összesen mintegy 15500 fő hivatásos és szerződéses katonát, 700 fő önkéntes tartalékost, továbbá mintegy 4000 fő honvédelmi alkalmazottat érintett. Az ADHU23 nemzetközi katonai gyakorlatban mintegy 6000 fő katona vett részt.




A kizáró okokról:

Az év végi juttatás megállapításához személyenként az állományilletékes parancsnokok tehettek javaslatot, melynek során az alábbi (Miniszter úr által meghatározott) szempontokat is szem előtt kellett tartaniuk:


  1. Miniszter úr döntése értelmében a juttatásban részesült az ADHU23 gyakorlatban, illetve az év során egyéb kiemelt gyakorlatban ténylegesen részt vett (a részvétel időtartamától függetlenül):
- hivatásos, szerződéses és önkéntes tartalékos katona;

- honvédelmi alkalmazott és munkavállaló;

- honvéd tisztjelölt.


  1. Az 1. pontban foglaltakon túl – a 2023. évi tevékenység elismeréséül – a juttatásban részesülhetett a honvédelmi szervezetnél 2023. november 1. napján foglalkoztatott:
- hivatásos és szerződés katona (ide nem értve a honvéd tisztjelölt állományt);

- honvédelmi alkalmazott;

- az önkéntes műveleti tartalékos állomány azon tagja, aki a tárgyévben legalább 5 hónap tényleges (folyamatos) szolgálatteljesítési idővel rendelkezik.


  1. A 2. pont szerinti állományból a teljesítményjuttatásban nem részesülhetett
- aki 2023. november 1. napján nem rendelkezett 5 hónap folyamatos jogviszonnyal/szolgálati viszonnyal azzal, hogy folyamatosnak kell tekinteni a honvédelmi szervezeteknél tárgyévben folyamatosan fennálló jogviszonyok váltását is pl. szerződéses – hivatásos, honvédelmi alkalmazott – szerződéses jogviszonyváltás (ide nem értve azon személyi állományt, akinek a honvédelmi szervezetnél 2023. november 1-én fennálló jogviszonya a tárgyévben más, nem honvédelmi szervezettől történő áthelyezés keretében, háromoldalú megállapodással jött létre);

- aki 2023. november 1. napján nem rendelkezett a betöltött munkakörben, beosztásban ellátott 5 hónap munkavégzési, szolgálatteljesítési idővel (kieső időnek kell tekinteni pl. a szolgálati viszony szünetelését, a 30 napot meghaladó egészségügyi szabadságot, a 30 napot meghaladó illetmény nélküli szabadságot, a szülési szabadság időtartamát, a képzésnek, a külszolgálatnak, azaz a távollétek azon időtartamát, amikor az állomány tagja ténylegesen nem látott el szolgálati feladatot);

- aki részére a juttatás megállapítását az állományilletékes parancsnok nem javasolja,

- aki 2023. november 30. napjáig a honvédek jogállásáról szóló 2012. évi CCV. törvény (a továbbiakban: Hjt.) 131. § (1)-(3) bekezdésének hatálya alatt állt, illetve azon személy aki letartóztatásban volt, a szolgálati beosztásából/munkaköréből felfüggesztés alatt állt, továbbá, akivel szemben méltatlansági eljárást rendeltek el és az még nem fejeződött be, büntetés hatálya alatt állt, valamint fegyelmi vétséget követett el;

- akinek a szolgálati viszonya a Honvéd Vezérkar főnöke által 2023. november 30-ig hozott előzetes döntés alapján közös megegyezéssel megszüntetésre kerül, függetlenül a szolgálati viszony megszüntetésének dátumától;

- akinek a szolgálati viszonya vagy honvédelmi alkalmazotti jogviszonya megszűnésével, megszüntetésével kapcsolatos eljárás folyamatban van, és ezzel összefüggésben mentesült a szolgálatteljesítés vagy munkavégzés alól, valamint a szolgálati viszonya vagy honvédelmi alkalmazotti jogviszonya – a személyügyi nyilvántartás adatai szerint – 2023. december 15. napjáig megszűnik.


  1. A tartós nem fegyveres külszolgálaton lévő személyi állomány (hivatásos és szerződés katona, honvédelmi alkalmazott) tekintetében az MH Katonai Képviselő Hivatal vezetője által javasolt legfeljebb 100 fő esetében került sor a juttatás megállapításra.
  2. Juttatás nem került megállapításra a Hjt. 46. § (1) bekezdés t) pontja szerinti rendelkezési állomány – tényleges szolgálatot nem teljesítő – tagja részére.
  3. Juttatás nem került megállapításra a Hjt. 2. § 26. pontja szerinti más szervhez vezényelt személy részére, amennyiben az illetményre nem közvetlenül a HM fejezet költségvetése személyi juttatások kiemelt előirányzata terhére jogosult."
Felhívnám a figyelmet az árulkodó számra amit kiemeltem az idézetben!!!
Mondjuk kemèny hogy van aki nem kap. Van aki kap. Ès van aki egy szaros hadgyakorlat miatt majd 2szer annyit kap. :eek:
Eskü mintha folyton bèrfeszültsèget akarnának generálni.o_O

Ja.
Boldog karácsonyt mindenkinek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Mondjuk kemèny hogy van aki nem kap. Van aki kap. Ès van aki egy szaros hadgyakorlat miatt majd 2szer annyit kap. :eek:
Eskü mintha folyton bèrfeszültsèget akarnának generálni.o_O

Ja.
Boldog karácsonyt mindenkinek.
Én alapvetően nem nagyon értek egyet a kiemelt bérezéses mézesmadzagos toborzással - ismert okokból.
(Illetve nem hiszek a hosszútávú sikerében)
Itt viszont inkább azt mondom, hogy értem, hogy mi a szándék.
Ha jól csinálják, akkor egy jutalmazó teljesítménybérezés lehet ösztönző, hogy az egész bagázs teljesítményét felfelé húzza.
Persze ehhez jól kell csinálni, és nem uram-bátyám módszerekkel.
Visszatérve az emelt bérezéses toborzásra:
Ezzel kapcsolatban hosszútávon vannak csak kérdéseim. Mert az nyilvánvaló - elég régóta -, hogy bérrendezés jön katonáéknál.
Az is nyilvánvaló, hogy a költségvetés bevételi oldala nem teszi lehetővé, csak jövőre a komplett fizuemelést. Ugyanakkor ezt az alakulatok közötti nagy eltérést nem lehet túl sokáig megtartani. Igen, lehet és kell is differenciált béreket alkalmazni, de szerintem ez a mostani különbség túl nagy.
A hosszú távú tervekben pedig - ha fenn kívánják tartani a beszívó hatást, akkor utána kell menni a bérekkel.
Ezt meg nem tudom mennyire fogja elbírni a gazdaság.
Arról nem beszélve, hogy továbbra is azt gondolom, hogy a csak önkéntes haderővel nem megvalósítható az ország védelme.

Megjegyzés:
Ja, neked is! :)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 549
14 785
113
Ha jól csinálják, akkor egy jutalmazó teljesítménybérezés lehet ösztönző, hogy az egész bagázs teljesítményét felfelé húzza.
Persze ehhez jól kell csinálni, és nem uram-bátyám módszerekkel.
Ezzel kívűlről az a problèma, hogy kicsit ahogy írod urambátyám módszernek tűnik.

Règebben is mentek a jutalmazások.
Egy dd sorakozó vègèn volt a dd törzsben 2 embernèl nem volt oklevèl. Mindenki más kapott jutalmat.

A többi alegysègnèl meg mondjuk löv századonkènt egy tisszthelyettes, meg egy legènysèg.


Nem a teljesítmèny bèrezès a baj.
Bár ez inkább tűnik olyan bónusznak amit nem kap meg mindenki. Az meg nem korrekt.

De nekem ami kicsit bicskanyitogató +350 aki a huszáron rèsztvett. ??? :eek: :eek:

Mondanám erre hogy "He" de ez meg lehet nálad bicskanyitogató.:D


Szóval ott mindenki jól teljesített?
Aki maradt a laktanyában szolgálatot adni az nem járult hozzá?
Az tènyleg olyan kiemelkedő volt az eddigiekhez kèpest?
Ja. Ès úgy gondolnám egy ilyen gyakorlatra eljutni az maga a jutalom! Mert kiszakadsz a mindenapokból, nagyban csinálod azt amit a hazai gyaktèren kicsiben.
Amúgy hány napos volt? Nekem úgy tünt el sem kezdődött már vèget is èrt.

Normális gyakorlaton lóvèt kell adni. Azt kèsz.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 627
5 493
113
Mondjuk kemèny hogy van aki nem kap. Van aki kap. Ès van aki egy szaros hadgyakorlat miatt majd 2szer annyit kap. :eek:
Eskü mintha folyton bèrfeszültsèget akarnának generálni.o_O

Ja.
Boldog karácsonyt mindenkinek.
Mifelénk:
-nagy lóvé - aki részt vett a gyakorlaton (aránylag sokan)
-lóvé - kb mindenki más
-lóf@#$ - aki tartós eü-n van (mert ugye ez az új leszerelő módszer egyike..)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 040
18 719
113
Mifelénk:
-nagy lóvé - aki részt vett a gyakorlaton (aránylag sokan)
-lóvé - kb mindenki más
-lóf@#$ - aki tartós eü-n van (mert ugye ez az új leszerelő módszer egyike..)

Na, még ha teljesítményértékelés után is lesz adható béremelés, az általános, mindenkinek adott emelésen kívül, na akkor mi lesz itt megfizetve azoknak, akiket ez a mostani versenyszférás módszer letaglózott.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 549
14 785
113
Mifelénk:
-nagy lóvé - aki részt vett a gyakorlaton (aránylag sokan)
-lóvé - kb mindenki más
-lóf@#$ - aki tartós eü-n van (mert ugye ez az új leszerelő módszer egyike..)
Lètszámadatból ha mindenhol így nyomják elèg sokan vannak tartós eün. o_O

Lóvè teljesen rendben.

Nagy lóvè nekem akkor sem kóser egy gyakorlatèrt.
Egyrèszt van gyaknapos lóvè(ok règen lószar volt az összeg, most nem tudom mennyi gondolom most sem abból megy az állomány a Bahamákra).
Masrèszt ahogy írtam pl a szolgálatot adók?
Ez nekem inkább annak tűnik hogy kifelè is mutassuk meg de K jók voltunk, ès milyen sikeres volt a gyakorlat.

Sosem gondoltam hogy ilyet írok le. Itt szerintem igazán nagy plusszt az eddigiekhez kèpest azok az irodisták tették le az asztalra akik összelogisztikázták a gyakorlatot.

De ha ezentúl minden gyakorlatot így jutalmaztnak akkor ok.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 297
12 629
113
Bizonyos pletykák szerint ez a Hódmezővásárhely 737 sikere mentette meg, hogy ennek van e igazság alapja én nem tudom megítélni majd talán innen valaki
Ez lehetséges magyarázat lehet, ugyanis olyat lépett meg, amit egy szervezeti tanácsadó biztos, hogy nem tanácsolna (ő az volt), gyakorlatilag szembeköpte magát és szakmáját, hogy a helyén maradhasson.
Ez ugyanis nem kis elégedetlenséget/bérfeszültséget kell, hogy okozzon.
Akkor így már összeállt a kép.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 418
7 954
113
Pedig azért ahhoz nem kell akkora ész hogy kilogikázza az ember, hogy több pénz=több jelentkező szóval ezért kár volt megtartani :D
Ohhh egy csomó olyan parkettanst ismerek akik azt mondjak máig h nem a pénzért kell jönni ( van ilyen miniszter is) és amikor én vissza kérdeztem jó akkor mennyi a nettod neztek nagyokat főleg mikor zsigerből rá mondtam nekik hogy az úgy szép bazdmeg ense panaszkodnek ha ennyit kapnék az egyik bajuk az én generaciommal higy nézzük az anyagiakat nem turunk annyit és a meg mondjuk amit ok soha nem mertek :oops:
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 418
7 954
113
Ez lehetséges magyarázat lehet, ugyanis olyat lépett meg, amit egy szervezeti tanácsadó biztos, hogy nem tanácsolna (ő az volt), gyakorlatilag szembeköpte magát és szakmáját, hogy a helyén maradhasson.
Ez ugyanis nem kis elégedetlenséget/bérfeszültséget kell, hogy okozzon.
Akkor így már összeállt a kép.
A többi szervezet között volt egy szóbeli megállapodás a legendák szerint higy senki nem emel egyeztetés nélkül és akkor is max nagyon max 15% jöhet szoba na ezt bobo meg fogta és kitorolte vele a segget nagyon helyesen és elindult egy ujjabb bér verseny a fegyveres szervek között nálunk is már arról szól a fáma hogy jó ha nem
Is tudjuk megelőzni a sereget próbáljuk meg be érni talán kevesebben mennek át