[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ez lehetséges magyarázat lehet, ugyanis olyat lépett meg, amit egy szervezeti tanácsadó biztos, hogy nem tanácsolna (ő az volt), gyakorlatilag szembeköpte magát és szakmáját, hogy a helyén maradhasson.
Ez ugyanis nem kis elégedetlenséget/bérfeszültséget kell, hogy okozzon.
Akkor így már összeállt a kép.
Ez a politikai túlélés alapja.
A fő probléma nem is az elégedetlenség, meg a bérfeszültség, hanem az, hogy ettől nem fog új - a fegyveres szolgálatra alkalmas - jelentő rétegeket bevonzani a rendszerbe. Itt jelentős szón van a fő hangsúly!
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 516
8 328
113
Ez a politikai túlélés alapja.
A fő probléma nem is az elégedetlenség, meg a bérfeszültség, hanem az, hogy ettől nem fog új - a fegyveres szolgálatra alkalmas - jelentő rétegeket bevonzani a rendszerbe. Itt jelentős szón van a fő hangsúly!
Amíg nem hoznak vissza valami kedvezményt a nyugdíjban a lakhatás van valami rendszert ami könnyíti az anyagiakat ( hadsereg ebben élen jár a többihez képest)
Addig nem is lesz megoldva a létszám hiány
Minden amitől vonzó volt a szolgálat azt elvettek pénzt nem adtak cserébe
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az lehet csak én ki mondom ami a helyzet és ami a jogom van azt érvényesitem jo sok kolléga mondja hogy helyesen mert ok csöndbe voltak és mindent is elvettek az allomanytol…
A gond akkor van, amikor nincs "mire" a jogokat követelni.
Különben a megoldás a jogok óvatos csorbítás.
Erről szólnak - ha jobban megnézed - a munka törvénykönyvének közelmúlti módosítasai.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Kávé

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 079
30 586
113
Ohhh egy csomó olyan parkettanst ismerek akik azt mondjak máig h nem a pénzért kell jönni ( van ilyen miniszter is) és amikor én vissza kérdeztem jó akkor mennyi a nettod neztek nagyokat főleg mikor zsigerből rá mondtam nekik hogy az úgy szép bazdmeg ense panaszkodnek ha ennyit kapnék az egyik bajuk az én generaciommal higy nézzük az anyagiakat nem turunk annyit és a meg mondjuk amit ok soha nem mertek :oops:
Csak tudnám akkor, hogy mi a faszért emelik meg minden évben a már amúgy is milliós fizetésüket ha annyira nem számít a pénz :oops:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Amíg nem hoznak vissza valami kedvezményt a nyugdíjban a lakhatás van valami rendszert ami könnyíti az anyagiakat ( hadsereg ebben élen jár a többihez képest)
Addig nem is lesz megoldva a létszám hiány
Minden amitől vonzó volt a szolgálat azt elvettek pénzt nem adtak cserébe
Ez egy óriási és irgalmatlanul veszélyes ostobaság.
Tessék megnézni a finnek létszám problémáit.

Alapvetően hibás a szolgálat kifejezést használni! Ez nem a te hibád, hanem mert elveszítette az értelmét.
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: krisss and Kávé

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 634
8 289
113
Ez a politikai túlélés alapja.
A fő probléma nem is az elégedetlenség, meg a bérfeszültség, hanem az, hogy ettől nem fog új - a fegyveres szolgálatra alkalmas - jelentő rétegeket bevonzani a rendszerbe. Itt jelentős szón van a fő hangsúly!
Az alakulatokat fel kell tölteni.
A szomszédban irtózatos háború van, itt most lépni kellett és sok bátor lépésre van még szükség.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and bel

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 594
113
Igen sajnos észre vettük a finom óvatos jogcsorbítást…
Majd ha kint lesz az új hjt és annak következményei lecsapódnak (ami maga után fog húzni egy új hszt-t) átertékelik páran a "finom" szót.

@pöcshuszár a sorkatonai szolgálat bevezetése miatt nyüglődik a bérezésen mindig aminek nagy tàmogatója. ( remélem azért levesz majd ignorerról privát üzenetben már bocsánatot kértem a bunkóságért)

Na viszont szerintem a nekünk megfelelő sorkatonai rendszer az inkább hasonlít az oroszhoz (hibrid rendszer kellő szàmú szerződéses keménymaggal) mint a finnhez ( kb 10% szerződéses pontosan nem tudom)
Ennek a kemény magnak a kialakításàhoz kell megágyazni a megfelelő bérezéssel és kedvezményrendszerrel és egyben vonzóvá tenni sorkatonai szolgálat utáni tovàbbszolgàlatot.

Viszont az jelenlegi akut létszámorobléma valamilyen szintű stabilizálásáig és a megfelelő infrastruktúra létrehozásáig nem lehet elkezdeni egy korlátozott sorkatonai rendszer kiépítését sem túlzottan mert nem lesz aki kiképezze a bevonulókat.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 594
113
Majd ha kint lesz az új hjt és annak következményei lecsapódnak (ami maga után fog húzni egy új hszt-t) átertékelik páran a "finom" szót.

@pöcshuszár a sorkatonai szolgálat bevezetése miatt nyüglődik a bérezésen mindig aminek nagy tàmogatója. ( remélem azért levesz majd ignorerról privát üzenetben már bocsánatot kértem a bunkóságért)

Na viszont szerintem a nekünk megfelelő sorkatonai rendszer az inkább hasonlít az oroszhoz (hibrid rendszer kellő szàmú szerződéses keménymaggal) mint a finnhez ( kb 10% szerződéses pontosan nem tudom)
Ennek a kemény magnak a kialakításàhoz kell megágyazni a megfelelő bérezéssel és kedvezményrendszerrel és egyben vonzóvá tenni sorkatonai szolgálat utáni tovàbbszolgàlatot.

Viszont az jelenlegi akut létszámorobléma valamilyen szintű stabilizálásáig és a megfelelő infrastruktúra létrehozásáig nem lehet elkezdeni egy korlátozott sorkatonai rendszer kiépítését sem túlzottan mert nem lesz aki kiképezze a bevonulókat.
Ezt kiegészítve a soros utána x évig tartalékos különböző szintekre bontva a sorkatonai szolgálatától eltelt időhöz képest