[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Okés, elhiszem. Meg is nyugodtam, hogy szakemberek hozzák meg ezeket a döntéseket, átgondoltan, hatástanulmányokat kidolgozva, társadalmi egyeztetéseket követően. :)
Milyen társadalmi egyeztetésről, meg hatástanulmányról beszélsz hülyeségeket. A hedgelés egy technikai dolog amivel az árfolyam kockázatot küszöbölik ki a cégek. Minden cég csinálja ami más devizában vásárol elad.:oops:
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and kamm

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Exportorientált, csak a külkereskedelmi mérlegünk nem tud róla.

Szted az euró miatt vagy azért mert tízszerese lett az energia ára?
 

gepard145

Member
2018. szeptember 23.
54
99
18
Milyen társadalmi egyeztetésről, meg hatástanulmányról beszélsz hülyeségeket. A hedgelés egy technikai dolog amivel az árfolyam kockázatot küszöbölik ki a cégek. Minden cég csinálja ami más devizában vásárol elad.:oops:
Kicsit állíts a stíluson, nem egy technikai részletkérdésről folyt a diskurzus, hanem a gazdaságpolitikánk/katonapolitikánk abszurditásáról, aminek egyenes következménye a folyamatban lévő programok veszélybe kerülése.
Nem baj, az MVM azért kapott egy kis haladékot a Gazpromtól, megnyugodhatunk, hátha még T-72 upgrade is lesz.

 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Kicsit állíts a stíluson, nem egy technikai részletkérdésről folyt a diskurzus, hanem a gazdaságpolitikánk/katonapolitikánk abszurditásáról, aminek egyenes következménye a folyamatban lévő programok veszélybe kerülése.
Nem baj, az MVM azért kapott egy kis haladékot a Gazpromtól, megnyugodhatunk, hátha még T-72 upgrade is lesz.

Nem arról írtál, hogy a forint elszállt és így hogy lesz kifizetve, mert több pénzt visz el. Erre írtam, hogy ez technikailag megoldott valszeg és nem fog többe kerülni. Ezt írtam le a hedgelés-ses folyamatot. A hülyeség meg arra ment hogy társadalmi egyeztetés meg hatástanulmány, mert ezeknek semmi köze sincs ehhez a történethez.
ÉS reméljük lesz pénz még a többi rendelésre is. Bár én most nem erőltetném az év végéig a devizában történő rendeléseket. Addig is mehet az épület felújítás meg az olyan beszerzések amik forintban fizetendők.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and kamm

gepard145

Member
2018. szeptember 23.
54
99
18
Részben igen. Nézz rá a szlovák és a magyar gazdaság utolsó 10 évére.
OFF
Úgy érted, hogy az elmúlt 10 év globális konjunktúrájából profitáló német vállalatok magyar leányai, meg a beszállítói kör által húzott magyar exportra? Ígerem nem hagyom ki.
ON
Na, részemről ennyi a magyar abszurdról, vissza a T-72-re.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

gepard145

Member
2018. szeptember 23.
54
99
18
Nem arról írtál, hogy a forint elszállt és így hogy lesz kifizetve, mert több pénzt visz el. Erre írtam, hogy ez technikailag megoldott valszeg és nem fog többe kerülni. Ezt írtam le a hedgelés-ses folyamatot. A hülyeség meg arra ment hogy társadalmi egyeztetés meg hatástanulmány, mert ezeknek semmi köze sincs ehhez a történethez.
ÉS reméljük lesz pénz még a többi rendelésre is. Bár én most nem erőltetném az év végéig a devizában történő rendeléseket. Addig is mehet az épület felújítás meg az olyan beszerzések amik forintban fizetendők.
Köszi, hogy full fogyatékosnak nézel, én meg reagáltam a szélesebb szituációra.
Majd a megspórolják pl. a túzoltókon, ahol kiadták, hogy egy villanykörtét sem fognak kicserélni, ha valahol kiég, telefon, hátha van valahol tarcsiban. Remélem spórolnak annyit, hogy menjen tovább a Zrínyi.
Kellemes hétvégét.
 

gepard145

Member
2018. szeptember 23.
54
99
18
Köszi, hogy full fogyatékosnak nézel, én meg reagáltam a szélesebb szituációra.
Majd a megspórolják pl. a túzoltókon, ahol kiadták, hogy egy villanykörtét sem fognak kicserélni, ha valahol kiég, telefon, hátha van valahol tarcsiban. Remélem spórolnak annyit, hogy menjen tovább a Zrínyi.
Kellemes hétvégét.
Bocsi, rohanva írtam az utolsó kommentet, remélem érthető.
Minden jót!
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Köszi, hogy full fogyatékosnak nézel, én meg reagáltam a szélesebb szituációra.
Majd a megspórolják pl. a túzoltókon, ahol kiadták, hogy egy villanykörtét sem fognak kicserélni, ha valahol kiég, telefon, hátha van valahol tarcsiban. Remélem spórolnak annyit, hogy menjen tovább a Zrínyi.
Kellemes hétvégét.
Szerintem nem volt semmi bántó a dologban nem értem miért nyilatkoztál így. Az pl hogy van hedgelés mint pénzügyi technikai dolog nem olyan egyértelmű annak aki nem foglalkozik ilyennel. Tehát azért írtam ilyen bőven le.
 
  • Tetszik
Reactions: gepard145

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Ezzel nincs is baj. Már csak azt kellene megtudni , hogy a papíron maradék 16,000 mi jót csinál, mennyiért és miért....
ezt azért elég könnyű belőni. Minisztérium és egyéb ülő munka, ezt próbálják redukálni, hogy több harcoló legyen.
Nem lennék meglepve, ha a haderő létszámát törvényileg megint megnövelnék 50 000 körülire.
Tudom sokan mondjuk, hogy mindenből is kevés van, de szerintem okosan csinálják teljes áttérés van német technikára és német harcászatra. Egyszerűbb most egy fiatal magot kiépíteni és úgy bővíteni, mint ahogy a szomszéd barátok csinálják.
Egyszerre építjük ki a szerviz és gyári kapacitás hátteret. Attól se lennék meglepve, ha nem a finn és svéd katona személyzeti technikát vennénk át. (ez volt az egyik fő elejtett mondata a heti Maróth riportnak szerintem)
Nem készülünk mostanra háborúra ez látszik a politikai manővereinken. (itt persze nyomják az okosak meg a libernyákok, hogy ez a magyar kettős játék) Látszik a magyar török és a háttér német vonal politikai mozgása.
Az usa kiszorulása utáni időkre készülünk szerintem.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 842
57 806
113
Az usa kiszorulása utáni időkre készülünk szerintem.
o_O
Most már értem a Z terv tempóját. A jövő évszázaddal tervezünk, addig meg csak elalibizünk valahogyan :D

ezt azért elég könnyű belőni. Minisztérium és egyéb ülő munka, ezt próbálják redukálni, hogy több harcoló legyen.

Nem hiszem, hogy a 14,000-s dandárhoz, amiben 4,000-en harcolnak, annak a működéséhez kell 16,000 irodista.
Pont ezért pedzegetem a kérdést, mert fele ekkora vízfejjel sok több pénz jutna a végrehajtó állománynak további forrásbevonás nélkül is.

szerintem okosan csinálják teljes áttérés van német technikára és német harcászatra.

A két világháború előtt már csinálták ilyen "okosan"... Mind sikertörténet.
Én ettől nem vagyok annyire boldog, de kénytelen vagyok elfogadni a magyar gyarmati ugar rögvalóságát. :(
Én továbbra sem vagyok túl optimista. Persze az eddigi pénznyelőhöz képest az operett hadsereg is jobb egy fokkal ez tény.
Nah mindegy, elengedem a témát. Úgy sincs értelme ezen rágódni. :(
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 956
123 563
113
Vagyis trükköznek a számokkal. Az jó, csak akkor a fizetésnél a matek még durvább. Hol a lóvé, mire megy? o_O



1000 milliárdból? Nem, nem tetszik! :mad:
Ez egy 10-12,000 fős hadsereg harcoló létszáma. Amivel nem lenne gond, csak az 300 milliárdba kerülne nem 1,000-be....
Mindig adott a kérdés, mire megy a pénz? o_O



Ha újra kezdem még nagyobb kakesz rajzolódni ki, nem pedig kisebb. Mire megy a pénz? o_O
A nem létező infrastruktúra újjáépítése is eszement összeget emészt fel. Nézd meg a költségvetés zárszamadatait végre....


o_O
Most már értem a Z terv tempóját. A jövő évszázaddal tervezünk, addig meg csak elalibizünk valahogyan :D



Nem hiszem, hogy a 14,000-s dandárhoz, amiben 4,000-en harcolnak, annak a működéséhez kell 16,000 irodista.
Pont ezért pedzegetem a kérdést, mert fele ekkora vízfejjel sok több pénz jutna a végrehajtó állománynak további forrásbevonás nélkül is.



A két világháború előtt már csinálták ilyen "okosan"... Mind sikertörténet.
Én ettől nem vagyok annyire boldog, de kénytelen vagyok elfogadni a magyar gyarmati ugar rögvalóságát. :(
Én továbbra sem vagyok túl optimista. Persze az eddigi pénznyelőhöz képest az operett hadsereg is jobb egy fokkal ez tény.
Nah mindegy, elengedem a témát. Úgy sincs értelme ezen rágódni. :(
Légierő és saját harctámogatói kb 5000 fő szintén ott van amiről nemigen veszel tudomást. Teljes honvéd kórház állománya stb stb. Nem 4000 oszt mindenki fénymásoló... édes faszom
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 813
113
A nem létező infrastruktúra újjáépítése is eszement összeget emészt fel. Nézd meg a költségvetés zárszamadatait végre....



Légierő és saját harctámogatói kb 5000 fő szintén ott van amiről nemigen veszel tudomást. Teljes honvéd kórház állománya stb stb. Nem 4000 oszt mindenki fénymásoló... édes faszom
Hagy, ő ezt nem tudja hanem hiszi.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and krisss

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 842
57 806
113
Igen, ha elég sokszor elismétlitek, hogy egy papíron 30,000-es haderőből csak 4,000-en harcolnak és az normális, akkor biztosan az lesz! :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 956
123 563
113
Tatán szerintem csak a veszélyeshulladék mentesítése és elszállítàsa milliárdikba van....