[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 607
79 814
113
De annyira elvakítja a hite, hogy még a józan gondolkodásra is képtelen tőle. Semmi más dolga nem lenne, csak megnézni, hogy hogyan működnek a világ többi országában a haderők... Bár az teljesen lerombolná a hitét, így marad a struccpolitika.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 272
113
Tatán szerintem csak a veszélyeshulladék mentesítése és elszállítàsa milliárdikba van....
igen szerintem az ilyeneken lehetne spórólni mármint nem azt hogy nem történik meg csak számomra éérthetetlen hogy mi kerül rajta egy borsodi vagy bácskiskuni kisebb falu árába... de ez nem csak a seregre igaz minden ami állami 1 milliárd alatt nincs is. minden milliárdokba kerül... már tök természetes az embereknek miközbe egy falu lakosságának 1 éves munkájának bére kb.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 956
123 564
113
igen szerintem az ilyeneken lehetne spórólni mármint nem azt hogy nem történik meg csak számomra éérthetetlen hogy mi kerül rajta egy borsodi vagy bácskiskuni kisebb falu árába... de ez nem csak a seregre igaz minden ami állami 1 milliárd alatt nincs is. minden milliárdokba kerül... már tök természetes az embereknek miközbe egy falu lakosságának 1 éves munkájának bére kb.
Szedess ki egy azbeszt szigetelést egy épületből aztán majd mond meg mennyibe került.

Elàrulom egy kisebb ház többmilliós költség.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 842
57 812
113
Folyik el a pénz orba szájba, akkora a vízfej, hogy a honvédség felépítési sémája nem piramis hanem víztorony, de amúgy minden okés, nincs itt semmi látni való. El akartam engedni ezt a témát, mert annyira nem érdekel, meg nem is ide tartozik. De röhejes ez a hozzá állás.

Nince-itt-latnivalo-1-800x445.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 272
113
Szedess ki egy azbeszt szigetelést egy épületből aztán majd mond meg mennyibe került.

Elàrulom egy kisebb ház többmilliós költség.
elárulom hogy ebből a bér és munkaköltség az illetékek és a lerakás (aminek kötelező egyébként az átvétele az erre létesült cégeknek telepeknek) a végösszeg töredéke... Építőipari az alapszakmám fater ma is nyomja nap mint nap én csak besegítek ha kell...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 607
79 814
113
igen szerintem az ilyeneken lehetne spórólni mármint nem azt hogy nem történik meg csak számomra éérthetetlen hogy mi kerül rajta egy borsodi vagy bácskiskuni kisebb falu árába... de ez nem csak a seregre igaz minden ami állami 1 milliárd alatt nincs is. minden milliárdokba kerül... már tök természetes az embereknek miközbe egy falu lakosságának 1 éves munkájának bére kb.
Meg kell fizetni azt az embert akit odaküldesz a rákkeltő asbeszthez védőfelszerelés (amit ugyancsak meg kell venni) ide vagy oda, ezenkívül azt még meg is kell semmisíteni, nem kezelheted úgy mint a hagyományos sittet.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 956
123 564
113
Igen, ha elég sokszor elismétlitek, hogy egy papíron 30,000-es haderőből csak 4,000-en harcolnak és az normális, akkor biztosan az lesz! :)
Egy tizest vonj le helyből
Folyik el a pénz orba szájba, akkora a vízfej, hogy a honvédség felépítési sémája nem piramis hanem víztorony, de amúgy minden okés, nincs itt semmi látni való. El akartam engedni ezt a témát, mert annyira nem érdekel, meg nem is ide tartozik. De röhejes ez a hozzá állás.

Nince-itt-latnivalo-1-800x445.jpg
Kevés a harcoló létszám. Ez sose volt kérdés.

Amit szamolsz ettől függetlenül nem állja meg a helyét. Egy műszaki ezred vízfej? Egy szállító zászlóalj vízfej?
Egy légvédelmi ezred vízfej? Egy légibázis vízfej?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 956
123 564
113
elárulom hogy ebből a bér és munkaköltség az illetékek és a lerakás (aminek kötelező egyébként az átvétele az erre létesült cégeknek telepeknek) a végösszeg töredéke... Építőipari az alapszakmám fater ma is nyomja nap mint nap én csak besegítek ha kell...
Attól még egy családi ház mentesitéséért és a hulladékkezelésért tavaly nyáron 6 milliót kértek...

Ettől függetlenül minden építkezés az mh -nál ugyan annyi mint az àllami szférában máshol. Pont azért amennyiért az is drága
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 842
57 812
113
Kevés a harcoló létszám. Ez sose volt kérdés.

Pedig eléggé a minden rendben van, nincs itt semmi látnivaló irányába kezdtetek kollektíve elmenni.

Amit szamolsz ettől függetlenül nem állja meg a helyét. Egy műszaki ezred vízfej? Egy szállító zászlóalj vízfej?

Már bocsi, de ezek harcbiztosítók, logisztika. Elvileg nem kellene többen legyenek, mint a harcolók.
De nemrég írta valaki, hogy mi a "német dandárra" térünk át. Erre hozta példának, hogy 4600 harcoló fő mellet 14,000 fős a dandár.
De ebben a 14,000-ben minden benne van, az irodás is, meg a bázis karbantartó. Ugyanis az is a dandár létszámba tartozik. Nem is lenne ezzel semmi bajom. Csak, hogy nálunk 4,000 harcoló mellet van még X tízezer aki valamit csinál, de nem tudjuk mit. A gond innen indul.


Egy tizest vonj le helyből

Miért kellene levonjak? Nemrég linkeltem a cikket, ahol elmondták, hogy most kb. 30,000 fő.
Azt, hogy ezen belül, hogy trükköznek, hogy ez kijöjjön és milyen egyéb költségeket és embereket bújtatnak el benne, meg mekkora a létszámhiány az engem nem érdekel.
Pont ez a baj. Trükközés trükközés hátán.
A pénz meg folyik el valamerre. Lásd. a fizus számolásomat. Vagy a világ legdrágább német harcjárműveit.

Azt, hogy mi van a költségvetési törvényben meg már csak azért sem érdekel, mert a papír mindent elbír.
Például lehet benne olyan tétel, hogy 3 millió villanykörtékre, csak abból nem tudod meg, hogy 30,000 vagy 300 db villany körtét vettél ennyiből, és milyen minőségben.
Remélem érted mire célzok. ;)

De mint mondtam nem az én dolgom megoldani, ahogy az sem az én problémám, hogy nektek alacsony a fizu, miközben XY ember csak alibiből melózik valami irodában, nálatok ugyan ennyiért. Vagy, hogy XY beszállító a reális érték hányszorosát keresi meg rajtatok beszállítóként, alvállalkozóként.
Ezt nektek kellene megoldani. Én csak civil vagyok aki elégedetlenkedik :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 956
123 564
113
Ezért mondom, hogy egyrészt alapvetően van igazsága a mondanivalódnak másrészt meg azt se tudod mit szàmolsz.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Egy tizest vonj le helyből

Kevés a harcoló létszám. Ez sose volt kérdés.

Amit szamolsz ettől függetlenül nem állja meg a helyét. Egy műszaki ezred vízfej? Egy szállító zászlóalj vízfej?
Egy légvédelmi ezred vízfej? Egy légibázis vízfej?
1927 ben, 1948 ban is 20 000 fő körül volt a magyar haderő létszáma 5 éven belül meg az ötszöröse. HA van akarat akkor lesz ember is. Egyenlőre a technika meg a háttér kialakítása megy ahhoz meg a mag kiépítése. Ha ez megvan jöhet a bővítés. De ezt ti is tudjátok.
Csak érdekességként a románoknak elvileg 4,5 milliárd eur a büdzséjük idén ebből nem jut annyi fejlesztésre mint nekünk. Soha nem tudják átépíteni a hadseregüket mint mi, de nekik van 67 000 es sereg meg titkosan mellette 57 000 egyéb erők plussz a tartalékosok. Ezeknek meg a secus nyuggereknek plussz az egyéb sallangnak a bére, nyugdíja 1,5 milliárd eur csak az ő bevallásuk szerint is. (szerintem ennél több)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 607
79 814
113
1927 ben, 1948 ban is 20 000 fő körül volt a magyar haderő létszáma 5 éven belül meg az ötszöröse. HA van akarat akkor lesz ember is. Egyenlőre a technika meg a háttér kialakítása megy ahhoz meg a mag kiépítése. Ha ez megvan jöhet a bővítés. De ezt ti is tudjátok.
Csak érdekességként a románoknak elvileg 4,5 milliárd eur a büdzséjük idén ebből nem jut annyi fejlesztésre mint nekünk. Soha nem tudják átépíteni a hadseregüket mint mi, de nekik van 67 000 es sereg meg titkosan mellette 57 000 egyéb erők plussz a tartalékosok. Ezeknek meg a secus nyuggereknek plussz az egyéb sallangnak a bére, nyugdíja 1,5 milliárd eur csak az ő bevallásuk szerint is. (szerintem ennél több)
Nem a Honvédelmi költségvetésből fejlesztünk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Tessék mondani, ha 1 nő 9 hónap alatt hord ki egy gyereket, akkor 4 gyereket 13 anyuka mennyi idő alatt hord ki? :rolleyes:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 607
79 814
113

ennek az elején beszél róla , de amúgy nem tűnt túl happynek az átadáson
A fizikummal kapcsolatban igaza van, tényleg ótvar nagyon sok huszonéves, de azt nem teszi hozzá, hogy ahogy idősödik az ember és lép korosztályt úgy lesz egyre könnyebb a fizikai állapotfelmérésen teljesíteni. Nagy a fluktuáció? 2,5 éve nem lehet leszerelni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 652
15 056
113
A fizikummal kapcsolatban igaza van, tényleg ótvar nagyon sok huszonéves, de azt nem teszi hozzá, hogy ahogy idősödik az ember és lép korosztályt úgy lesz egyre könnyebb a fizikai állapotfelmérésen teljesíteni. Nagy a fluktuáció? 2,5 éve nem lehet leszerelni.
Azt is tegyük hozzá, hogy azért egyáltalán nem kellene kihívásnak lenni a 260 pontnak.
18 èvesen sem.

Amúgy 32 èvesen mindenkit lefutottam az utolsó erőnlètimen.
Az összes huszonegynehány èvest.

De olyan is volt elvittem a fiatalokat kocogni mert kicsit nagy volt az arcuk.
30 emberből 6 maradt a lassú kocogás végére.


Amúgy meg a felmérő ebben a formában faszság. Hiszen kisebb teljesítmèny is elég ugyanarra a beosztása minél idősebb az ember.
Ennek így sok èrtelme nincs.

Ha meg nő is vagy,mègkevesebb.

De èles helyzetben ugyanazt a terhelést kapod.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Azt is tegyük hozzá, hogy azért egyáltalán nem kellene kihívásnak lenni a 260 pontnak.
18 èvesen sem.

Amúgy 32 èvesen mindenkit lefutottam az utolsó erőnlètimen.
Az összes huszonegynehány èvest.

De olyan is volt elvittem a fiatalokat kocogni mert kicsit nagy volt az arcuk.
30 emberből 6 maradt a lassú kocogás végére.


Amúgy meg a felmérő ebben a formában faszság. Hiszen kisebb teljesítmèny is elég ugyanarra a beosztása minél idősebb az ember.
Ennek így sok èrtelme nincs.

Ha meg nő is vagy,mègkevesebb.

De èles helyzetben ugyanazt a terhelést kapod.
Én csak azt jegyezném meg, hogy amikor századparancsnok voltam, akkor a népeimmel hajtottuk végre a kiképzést, beleértve a testnevelést is, hiszen hasonló korúak voltunk. Semmivel nem követeltem tőlük többet, mint amit én tudtam teljesíteni.
 
K

kamm

Guest
A fizikummal kapcsolatban igaza van, tényleg ótvar nagyon sok huszonéves, de azt nem teszi hozzá, hogy ahogy idősödik az ember és lép korosztályt úgy lesz egyre könnyebb a fizikai állapotfelmérésen teljesíteni.
Hat az meg hogyan sikerul...? Szerintem sosem voltam olyan formaban, mint 30 alatt-felett kicsivel (es a hetvegi-balatoni-kulfoldi binge drinking kanyarokkal! :cool:)

Nagy a fluktuáció? 2,5 éve nem lehet leszerelni.
Naja, azon en is csak neztem, hogy ehhez azert pofa kell...