[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 899
35 700
113
igen a BP kiknypvel vannak gondok nem kevés. De én ezt legfőképp annak tudom be hogy minden évbe más a TTP parancsnoka. És eggyiket sem érdekli különösebben a KIKNYP (amit megjegyzem azt sem tudtam aktív koromba hogy létezik mint egység) ha érdeklődést is mutat valamelyik a KIKNYP iránt az a VIDÉKI HTI k irántérdeklődik a Központi iroda úgy le van elytve. Rajtuk a csak végigfut a dolog de velük különösebb változtatásokat nem eszközölnek...
Igazából nem is a szűcs hibája ami fent folyik (pláne hogy idén nem is nagyon vólt az országba mert kiküldetésben vólt...) Persze mint PK ő felel mindenért... Alapvető problémák vannak a központiba. igazából nincsenek is tisztába a saját feladatukkal és sokszor nem csinálják meg a saját melojukat sem. és mivel el vannak szigetelve meg nincs állandó felelős meg mindenki mindenkinek a parancsnoka akar lenni..... Nekem szúrták már el fizetésemet 4 hónapig nem kaptam be sem vóltam jelentve de fegyveres szólgálatba vóltam a határon (utólag pótólták) cseszték el utazásomat rengetegszer vólt hogy inkább le sem írom a sztorit (önállóan 20 perc alatt otthon lehettem vólna) de nem engedték és 16 órát utaztattak az országba... mert nem vólt felelős.... Szállást nem tudtak rendezni miközbe több pesti átvonuló hálókörletet tudtam ami szabad... amikor említettem nekik az a válasz jött akkor intézem el magamnak... (aztán nem akarták megérteni hogy ez nem így működik én mint szakaszvezető ilyet nem ehetek meg parancs nélkül parancsba meg nem merték adni...) és még sorolhatnám.... hosszasan.... ugyogy ha valaki örülne annak hogy a BP kiknyp n pozitív változások történjenek az én vagyok....

Hogy mi lenne ennek a változásnak a módja és a rendje lenne rá pár ötletem... Ahogy nem vagyok toborzó de a toborzórendszert is át kellene alakítani. mert a jelenlegi nem jó és ezt az eredmények is visszatükrözik nem palástólható....

a megoldás az lenne ha a szűcs kapna magamellé két jobbkezet (nem helyettest) hanem valaki akiket aki rendetvág... De ezt nem akarják természetesen a beosztottak. hogy miért 2 ember annak megvan az oka hogy mi lenne a felállás ? szerintem az eggyiknek külsősnek kellene lennie legalábbis olyannak aki még nem teljesített aktív szolgálatot a KIKNYP állományába míg a másiknak egy sokak által nem kedvelt de a rendszert átlátó és ismerő embernek kellene lennie.

Ez hozna változást de ameddig a belső spanolás miatt összezár a beosztotti állomány kk tól az alezredesig nincs mit tenni.

a KIKNYP nél rendszer színtű átalakításra lenne szükség...
Olvasva ezt az összes hajam szála az égnek meredezik!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 959
113
Olvasva ezt az összes hajam szála az égnek meredezik!
Hát igen tudnák mit mesélni...
zárólt beosztásokról zárolt objektumokról hiányosságokról... de ezt nem tehetem mert még a végén elkottyantanák valamit amit nem szabad ezért bele sem kezdek...
Nem azt állítom hogy én vagyok a mindent is megmodó ember aki aztán vágja a pitét mint marikanéni az üzemi konyhán. De olyan nyilvánvaló változásokat kell eszközölni hogy hihetetlen hogy ez még nem esett le fent... Nemértem hogy miért nem veszik észre a számokon Toborzás tekintetébe.... Az nem csak a TTP nek fontos. (mert hogy a ttp nek minden évbe más a vezetése az egy dolog) De azt hogy nincs ember azt mindenki látja... Miközben indul egy pilot program hirtelen többszáz jelentkező van...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 959
113
Ahogy az sem tudom hogy Miért nem szúrt szemet hogy központilag kelett letíltani a kettős toborzást TVZ k tekintetébe.... (a tvz k jobb számokat produkáltak a saját maguknak toborzás által mint a toborzó irodák.) Ahogy azt sem értem miért nem esett le a tantusz hogy Tatai Dandárnak saját magának kell toborzó rendezvényeket létesítenie a tatabányai plázába... mert megunták a dolgot.

és nem tudom elhinni hogy ez fent nem áll össze senkinek. Hogy mi miért van... Szívesen elbeszélgetnék erről valakivel komolyabban a határon akinek van lehetősége változtatni a dolgokon. (ott azért szabadon beszélhet az ember mert műveleti terület és nem kel agyontisztelegni meg alkiszabájokodni.) csak ehhez valószínűleg 1 szolgálat is kevés lenne.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Hát igen tudnák mit mesélni...
zárólt beosztásokról zárolt objektumokról hiányosságokról... de ezt nem tehetem mert még a végén elkottyantanák valamit amit nem szabad ezért bele sem kezdek...
Nem azt állítom hogy én vagyok a mindent is megmodó ember aki aztán vágja a pitét mint marikanéni az üzemi konyhán. De olyan nyilvánvaló változásokat kell eszközölni hogy hihetetlen hogy ez még nem esett le fent... Nemértem hogy miért nem veszik észre a számokon Toborzás tekintetébe.... Az nem csak a TTP nek fontos. (mert hogy a ttp nek minden évbe más a vezetése az egy dolog) De azt hogy nincs ember azt mindenki látja... Miközben indul egy pilot program hirtelen többszáz jelentkező van...
Én azt se értem, hogy miért katonákra van bízva a toborzás A-tól Z-ig. Egyszerűen szerintem nem ez; illetve nem elsősorban ez a katonák dolga és nem is biztos, hogy a megfelelő kompetenciákkal rendelkeznek hozzá.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
a KIKNYP nél rendszer színtű átalakításra lenne szükség... melójukról annyit hogy maguknak nem képesek betoborozni annyi embert hogy ne létfontosságú területekről kelljen embert küldeni a határra tömegesen... (tehát a saját érdekükbe nem törekednek humánerőforrás tekintetébe... de a határmiatt 90% dumál...miközbe ő maguk tudnák megoldani azt a problémát hogy le kell menniük.)
Hiszen ők a toborzásért felelősek... Nekik kellene hogy fullra legyen tőltve az állomány ... :D érdekes. mód emberhiányba szenvednek folyton...
Imádom, hogy mindenki ennyire ért a haderő szervezéshez.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Világszerte a katonákat katonák toborozzák.
Nem azt mondom, illetve nem is azt mondtam, hogy nem kell a katona a toborzásba. Hanem, hogy nem biztos, hogy a toborzás teljes vertikumát katonákra kellene bízni.
Azt gondolom, hogy nem biztos, hogy a katonai rendszer, hierarchia, bürokratizmus, a minden titok(nak gondolunk) mentalitás és a PR tevékenység, reklám szakma, (nem negatív értelemben vett) HR könnyen megfér egymás mellett.
Azt nem tudom, hogy idehaza mennyire vannak ezeken a területeken képezve a toborzó katonák, de az jól látszik, hogy számtalan országban nagyon jól képzettek ebben az irányba. Nyilván egy USA szintű haderőnél van rá költség és humán keret. De mindeközben a toborzás egyes részeit mégis civilek végzik -gondoljunk csak bele a számtalan USA filmre. (De azt kétségtelen, hogy talán történtek pozitív változások itthon is az utóbbi időkben.)
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Blitz97

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 561
46 604
113
Remélem ez a bábu nem azt jelképezi mi maradt a digitális katona projectből mire elfogadták. o_O


Amúgy tényleg èn nem tudtam sírjál vagy nevessek amikor megláttam.

Namost tényleg. Melyik kretén nem veszi èszre aki felöltözteti a bábut, hogy ez nem is hasonlít a képre?
Mégha nem is èrt hozzá katonakènt.:(

Ha nincs hozzá felszerelès akkor meg minek rakják ki ezt így?:confused::eek:

Jó hogy nem gumi ak van a kezèbe.:hadonaszos:

Ez így pont azokat hangolja le akik esetleg lelkesednek a seregèrt egy picit.

Ez a maximálisan beleszarok törtènete.

Odarakhatják a világ legmodernebb ifw-jet.
Miközben a bábú mellett tèbláboló unott arcú hadnagy ès százados asszony egy faszom bábut sem tud felöltöztetni.
Valószínű mert nincs mivel.
De miért nem igényelnek???

Ès ki az a kretén aki egy olyan fegyvert ad a kezébe ami nincs is nálunk rendszeresítve?:mad:
Ki az aki ezt beszerezte?

Gratulálok a szervezőknek.
Ez még mindíg a jólesszazúgyis mentalitás.:mad:
Ezek toboroznak?:eek:


De akkor pár tipp mivel tehetnek egy ilyen kiállítást èrdekessè mondjuk Lynx szemszögből.
Hamar az volt a fő attrakció.

Pl oda lehetne rakni hevederbe egymás alá 7.67-es lőszert/12.7es lőszert/30milis lőszert.
Az arányok végett.
Szerintem az rohadt látványos.

Makettben spikeot.
Leírni, hogy na civilek ez a rakettya van a tankok ellen.

Leírni mi mire való, nem csak egy csoffadt tablót csinálni.

De a Zrínyi média, vagy az RM Hungary csinálhatna egy rövid kis videót a járműről, mit tud/mit tud a fegyverzet/mi ellen tud megvédeni a jármű páncélja/aktív vèdelme.

Nem hosszút. Kb 5-10 perceset, kicsit konyhanyelven(az menne a Zrínyinek) hogy a civileknek átmenjen.
Ezt vègtelenítve a jármű mellett vetíteni.

Nem csak odarakni kordon mögé.

Szakadt rozsdasodó btr-ek mellé.

A gidránnal meg szól a katona ne fotózzák be hátúlról.
Mi a titok?
A 4 szék vagy a tűzoltó készülék?o_O

Ráadásul utánna asszony elköltött egy csomó pízt.:D

Na mindegy.
Ilyen bemutatókra fölösleges pénzt feccölni.
Meg elbaszni a katonák hétvégéjét.

Vagy csinálják normálisan vagy sehogy.


Amúgy a Lynxre jó volt ránézni.
Nagyon minőségi cuccnak tűnik.
Hogy ne csak offoljak.
Nekem az fájt, hogy erősen összehányt valami volt a bábun.
Nekem pont a lényeg, a mellények valamelyike hiányzott a bábúról, zsebekkel, tárolókkal.
Azt értettem, hogy miért nem éles fegyverek voltak kirakva. Akkora kavarodas volt ott, hogy magam is tudtam volna olyan pillanatot az alatt a 10 perc alatt amikor leakaszthattam volna a báburól, és köddéválhattam volna... :rolleyes:
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 409
14 474
113
Én azt se értem, hogy miért katonákra van bízva a toborzás A-tól Z-ig. Egyszerűen szerintem nem ez; illetve nem elsősorban ez a katonák dolga és nem is biztos, hogy a megfelelő kompetenciákkal rendelkeznek hozzá.
Olyan embereket kell erre választani aki megfelelő.
Huszonixezerből azért csak akadhatna kb 100.

De itt nem is toborzók voltak a toborzósátorban ha jól èrtem.

Ráadásul ők nem csak toborzók.
Résztvesznek a tartalékosok kiképzésében.
Járnak határra is szolgálatba.

Persze csinálhatná civil HR is. De èletem találkozásai civil hresekkel nem azt mutatják, hogy ők biztos jobban csinálnak.
Max drágábban. :D
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 409
14 474
113
Nekem az fájt, hogy erősen összehányt valami volt a bábun.
Nekem pont a lényeg, a mellények valamelyike hiányzott a bábúról, zsebekkel, tárolókkal.
Azt értettem, hogy miért nem éles fegyverek voltak kirakva. Akkora kavarodas volt ott, hogy magam is tudtam volna olyan pillanatot az alatt a 10 perc alatt amikor leakaszthattam volna a báburól, és köddéválhattam volna... :rolleyes:
Az rendben is van.

Bár fegyverkiallításon oda szokták drótozni a fegyvereket.

Ami mi lenne ha egy kordon mögött lenne az is.

De gondolom bren2 is van airsoftba.
Azt semmi nem igazolja, hogy más típust raktak a bábura.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 959
113
Imádom, hogy mindenki ennyire ért a haderő szervezéshez.
a számok azt mutatják hogy valami el van cseszve. ha engem kérrdezel aki rálát a toborzásra és a rendszerre sok minden el van cseszve. Azért 2 éve a kiknyp nél vagyok sok toborzóval beszéltem már és így talán megengedhetem magamnak hogy képet alkossak.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Nem azt mondom, illetve nem is azt mondtam, hogy nem kell a katona a toborzásba. Hanem, hogy nem biztos, hogy a toborzás teljes vertikumát katonákra kellene bízni.
Azt gondolom, hogy nem biztos, hogy a katonai rendszer, hierarchia, bürokratizmus, a minden titok(nak gondolunk) mentalitás és a PR tevékenység, reklám szakma, (nem negatív értelemben vett) HR könnyen megfér egymás mellett.
Azt nem tudom, hogy idehaza mennyire vannak ezeken a területeken képezve a toborzó katonák, de az jól látszik, hogy számtalan országban nagyon jól képzettek ebben az irányba. Nyilván egy USA szintű haderőnél van rá költség és humán keret. De mindeközben a toborzás egyes részeit mégis civilek végzik -gondoljunk csak bele a számtalan USA filmre. (De azt kétségtelen, hogy talán történtek pozitív változások itthon is az utóbbi időkben.)
Egy nem katona ember milyen módon tud információt adni a sereg működéséről? Ezt nem általánosságban értem, hanem a konkrét kérdésekre adható konkrét válaszokban. Nem elvárható, hogy átfogó ismeretei legyenek a Honvédségről, mi pedig nem vagyunk usákok.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Egy nem katona ember milyen módon tud információt adni a sereg működéséről? Ezt nem általánosságban értem, hanem a konkrét kérdésekre adható konkrét válaszokban. Nem elvárható, hogy átfogó ismeretei legyenek a Honvédségről, mi pedig nem vagyunk usákok.
A marketing avagy reklám tevékenység nem feltétlenül arról szól, hogy szájbarágósan mindent elmondjon, hanem... köztudatba hozza a témát, kedvet csináljon hozzá, elirányítson a részletes információkig. Tehát a katonához, ahol majd megkapja a részletes információkat. Ezért írtam: "nem biztos, hogy a toborzás teljes vertikumát katonákra kellene bízni." Azaz nem azt mondtam, hogy ne vegyenek részt benne katonák.
Nem vagyunk USA, ez igaz, de a jobbtól mindig lehet tanulni (és mint írtam ennek vannak jelei is); az USA (és nem csak a haderő) igen jó ebben a témakörben. A jobbtól meg sose szégyen tanulni és adaptálni. (De mint mondottam volt, a pozitív változás lassan, de megvan itthon is.)
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro and tonyo

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
A marketing avagy reklám tevékenység nem feltétlenül arról szól, hogy szájbarágósan mindent elmondjon, hanem... köztudatba hozza a témát, kedvet csináljon hozzá, elirányítson a részletes információkig. Tehát a katonához, ahol majd megkapja a részletes információkat. Ezért írtam: "nem biztos, hogy a toborzás teljes vertikumát katonákra kellene bízni." Azaz nem azt mondtam, hogy ne vegyenek részt benne katonák.
Nem vagyunk USA, ez igaz, de a jobbtól mindig lehet tanulni (és mint írtam ennek vannak jelei is); az USA (és nem csak a haderő) igen jó ebben a témakörben. A jobbtól meg sose szégyen tanulni és adaptálni. (De mint mondottam volt, a pozitív változás lassan, de megvan itthon is.)
Nem tudtam, hogy ehhez is értesz. Egyébiránt szerintem nincs igazad, de amennyiben elmész toborzónak, ott kipróbálhatod az elméleted.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Nem, de a te személyedben talán igen? Amennyiben nem értesz hozzá, akkor csak drukkolj pályán kívülről.
Szóval nem vagy aktív toborzó. Jól van; akkor áll, hogy a Tied is csak egy 'tizenkettő egy tucat' hozzászólás a sok közül. Amivel természetesen semmi gond, és ettől függetlenül igen kíváncsian olvasom, hogy miként vélekedsz a hazai toborzás helyzetéről, milyenségéről, hatékonyságáról, struktúrájáról. Szóval jöhet minden érdemi tartalom és gondolat. Szerintem biztos sokan olvasnának egy hosszabb leírást ebben a témában Személyedtől. Már természetesen ha van és meg tudod fogalmazni, valamint meg is szeretnéd azt osztani a Fórum közösségével/közönségével.