[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
801
1 562
93
A társadalom emlékezete alapvetően negatív sajnos az intézményről.
Ezzel sajnos nem értek egyet, nekem 2 évet kellet anno lehúzni, több helyen is megfordultam a seregben! Ám sehol nem tapasztaltam ekkora ellenszenvet mint itt sokan mondják! Az nálunk is előfordult hogy a menetelés közben kikaptak egy srácot aki nem tudta a lépést felvenni, (mivel földmérő volt mint az kiderült, ő csak métereseket tudott lépni). Így persze hogy addig meneteltették ameddig meg nem szokta a normális lépést.
- Ezzel csak azt akarom mondani hogy persze hogy voltak olyanok akik szenvedtek. Kövér srác, anyuka kedvence, szakács, cukrász, futáskor! Persze hogy izzadtak! Aki sportolt katonaság előtt az fel se vette azt a "kis" futást.
A sorkatonai szolgálat nem csak az ország védelméről szól, de az ország felnőtt férfi társadalmának fejlesztéséről is.
És itt a fejlesztést minden szempontból értsd!
- Ezzel viszont teljesen egyet tudok érteni, mivel a fiatalok "nagy része", tisztelet a kiv. el van tunyulva. Ülnek a számító gép előtt s nyomkodják a Tvittert, vagy azt amit, vagy játszanak!
- Ugyanakkor a katonaságnak egy (összezáró, összetartó) szerepe is van! Lásd régi katonaképek!
A mostani fiatal mit fog felmutatni? Az LSD-s papírját?
- Természetesen abban is igaza van több katonának hogy nem éppen vonzó a mai katonaság!
Nos itt feltenném a kérdést, hogy miért is?
- Azért mert a társadalmi azon rétege akinek volt, van esze tanulni, annak esze ágában sem volt menni katonának, szaladgálni. S ők voltak a hangadók. Ugyanakkor persze tudjuk itt többen, hogy le kellet építeni azt a katonai rendszert. Úgy ahogyan volt. Stb...stb...,stb...! Nem ragozom.

- Na de a jelenlegi társadalomban lévő fiatalokkal igenis meg kell ismertetni újra a katonaságot!
Én egy évet javaslok! Miért? Az egy év 12 hónap, az 3x4 hónap.
1 - Alap kiképzés! ( Testkarbantartás, edzés: Futás, sportos tevékenység, alaki tevékenység!
2 - A katona tudása, ismeretei szerinti területi elosztása: harci eszközökre való képzés!
3 - Vissza a saját területi helyszínére, a helyi adottságok, eszközök képzése.

4 - Leszerelés után: Évente, kétévente, elméleti frissítésre egy-két hétre visszahívni a fiatalt!
Ugye amit a sereg, állambácsi fizet! Területi összeszoktatás, változások ismerete! Ám a fiatal a való életben dolgozik, ám tudja ha baj van, neki menni kell. X-Y év között!

Így látható hogy az ország fiatal katona állományát, szépen lassan ki lehet képezni az országrész területének megfelelően! A fiatal is boldog lesz, a szülők büszkék, hisz fiaik saját területen tevékenykednek! S van egyéb nevelési hozadéka is, ám nem akarom hosszúra engedni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 960
32 851
113
egész területvédelmet a KM alá
A Különleges Művelet az egy nagyon tág fogalom.Egy hagyományos mélységi felderitőnek,diverzáns rajtaütő egységnek semmi köze nincs egy vietnámi tipusú SF/zöldsapkás tevékenységhez.
És a területvédelmi erő nem jelent automatikusan gerilla erőt.Főleg,hogy gerilla tevékenység olyan területen folyik,amit az ellenség már elfoglalt.De amig a területet védi a területvédelem,addig az nincs elfoglalva.....
Szóval egyáltalán nem kéne a területvédelmi erőket KM parancsnokság alá helyezni.
Személyes véleményem szerint annyira eltér a manővererők harcászata és felszerelésigénye a területvédelmitől,hogy saját önálló pk-ság kellene neki,szerintem önálló haderőnemi pk-ság.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 411
7 935
113
Ezzel viszont teljesen egyet tudok érteni, mivel a fiatalok "nagy része", tisztelet a kiv. el van tunyulva.
Ezt gyorsan ki ragadnam
TI NEVELTETEK FEL MINKET :oops: persze itt is van kivétel. Én rettentően tisztelem az idősebbet így neveltek de már kezd sok lenni a tőletek kapott negatívitas.
Mit tudunk majd felmutatni? Lsd papíron kívül? (Nalatok is volt drog probléma amúgy..)
Az a baj hogy azt már nem ebben az országban fogjuk sokan megtenni és ezzel sokat el mondtam. Kezd nagyon felmenni bennem a pumpa hogy az akarja meg mondani mit csináljunk milyen szar generáció vagyunk akik fel neveltek és akiknek a feladatuk lett volna terelgetni minket és akkor megy a köpködés ne csodálkozzatok ha itt hagyjuk az országot…értsetek mi már nem arra vagyunk amire anno ti mi többet akarunk kevesebb munkával mert mit láttunk? Anyánk apánk bele pusztult hogy azt a kocsit össze szedjék…
És nem akarunk INGYEN egy évet ki dobni az életünkből. :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 525
113
Pont ebben a zavar keltő háttér munkában (hibrid háborúban) tartották k. jónak az oroszokat aztán még sem mentek a dolgok a terv szerint. Déli részt árulásnak köszönhetően szerezték meg, de összeomlást közel sem tudtak elő idézni.
Alapból fél éven át vonultak fel az ukrán határ mentén. Egy háború soha nem semmiből jön: fél egy évvel lőre látható.
Tíz évvel többnyire, csak nem vakon kell lenni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 814
122 819
113
Ezzel sajnos nem értek egyet, nekem 2 évet kellet anno lehúzni, több helyen is megfordultam a seregben! Ám sehol nem tapasztaltam ekkora ellenszenvet mint itt sokan mondják! Az nálunk is előfordult hogy a menetelés közben kikaptak egy srácot aki nem tudta a lépést felvenni, (mivel földmérő volt mint az kiderült, ő csak métereseket tudott lépni). Így persze hogy addig meneteltették ameddig meg nem szokta a normális lépést.
- Ezzel csak azt akarom mondani hogy persze hogy voltak olyanok akik szenvedtek. Kövér srác, anyuka kedvence, szakács, cukrász, futáskor! Persze hogy izzadtak! Aki sportolt katonaság előtt az fel se vette azt a "kis" futást.

- Ezzel viszont teljesen egyet tudok érteni, mivel a fiatalok "nagy része", tisztelet a kiv. el van tunyulva. Ülnek a számító gép előtt s nyomkodják a Tvittert, vagy azt amit, vagy játszanak!
- Ugyanakkor a katonaságnak egy (összezáró, összetartó) szerepe is van! Lásd régi katonaképek!
A mostani fiatal mit fog felmutatni? Az LSD-s papírját?
- Természetesen abban is igaza van több katonának hogy nem éppen vonzó a mai katonaság!
Nos itt feltenném a kérdést, hogy miért is?
- Azért mert a társadalmi azon rétege akinek volt, van esze tanulni, annak esze ágában sem volt menni katonának, szaladgálni. S ők voltak a hangadók. Ugyanakkor persze tudjuk itt többen, hogy le kellet építeni azt a katonai rendszert. Úgy ahogyan volt. Stb...stb...,stb...! Nem ragozom.

- Na de a jelenlegi társadalomban lévő fiatalokkal igenis meg kell ismertetni újra a katonaságot!
Én egy évet javaslok! Miért? Az egy év 12 hónap, az 3x4 hónap.
1 - Alap kiképzés! ( Testkarbantartás, edzés: Futás, sportos tevékenység, alaki tevékenység!
2 - A katona tudása, ismeretei szerinti területi elosztása: harci eszközökre való képzés!
3 - Vissza a saját területi helyszínére, a helyi adottságok, eszközök képzése.

4 - Leszerelés után: Évente, kétévente, elméleti frissítésre egy-két hétre visszahívni a fiatalt!
Ugye amit a sereg, állambácsi fizet! Területi összeszoktatás, változások ismerete! Ám a fiatal a való életben dolgozik, ám tudja ha baj van, neki menni kell. X-Y év között!

Így látható hogy az ország fiatal katona állományát, szépen lassan ki lehet képezni az országrész területének megfelelően! A fiatal is boldog lesz, a szülők büszkék, hisz fiaik saját területen tevékenykednek! S van egyéb nevelési hozadéka is, ám nem akarom hosszúra engedni.
A mélypont amúgy szerintem a 90-es évek eleje volt a sorkatonai szolgálatban. Akkor a régi rendszer működő része is szétesett teljesen és maradt a krumplipucolàs meg a nyüglődés.

Ennek az időszaknak a sorkatonài alapvetően akik a legnegatívabban nyilatkoznak a dolgokról.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 297
12 613
113
És nem akarunk INGYEN egy évet ki dobni az életünkből. :)
És minimálbérért? (mi a minimálbér tizedét kaptuk - döntő részét megtakarítod?)
Egyéb juttatásokért, kedvezményekért?
És csak 4 hónapot?

Írd le inkább, hogy milyen feltételek mellett tartanád elfogadhatónak!
Beszéljünk róla!
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
801
1 562
93
értsetek mi már nem arra vagyunk amire anno ti mi többet akarunk kevesebb munkával mert mit láttunk? Anyánk apánk bele pusztult hogy azt a kocsit össze szedjék…
És nem akarunk INGYEN egy évet ki dobni az életünkből.
Ezt értem én, egy év alatt akarsz milliomos lenni! Hát persze, sokan így gondolják mikor kiindúlnak az országból! Ám legyen szerencséd! Na de ez nem soknak fogy sikerülni. A kinti társadalom nem biztos hogy befogad egyenlő szintre. Valamelyik topikban olvashatsz róla!
- Az hogy a saját hazádat meg nem akarod megvédeni, ha itthon maradsz, az meg a te jellemedet mutatja.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 411
7 935
113
Ezt értem én, egy év alatt akarsz milliomos lenni! Hát persze, sokan így gondolják mikor kiindúlnak az országból! Ám legyen szerencséd! Na de ez nem soknak fogy sikerülni. A kinti társadalom nem biztos hogy befogad egyenlő szintre. Valamelyik topikban olvashatsz róla!
- Az hogy a saját hazádat meg nem akarod megvédeni, ha itthon maradsz, az meg a te jellemedet mutatja.
Félre érted nem egy év alatt
Kint mindig egy bevándorló leszel ezt tudjuk
És minimálbérért? (mi a minimálbér tizedét kaptuk - döntő részét megtakarítod?)
Egyéb juttatásokért, kedvezményekért?
És csak 4 hónapot?

Írd le inkább, hogy milyen feltételek mellett tartanád elfogadhatónak!
Beszéljünk róla!
Szerintem ha egy 18eves aki bevonul és a minimálbért meg kapja amit hétvégén költhet vagy összegyűjthet egy autóra mikor le szolgálja az idejét az motiváló úgy is szja mentes szóval egész jó pénzt kapna. És be vezetne a felnot életbe milyen amikor fizetést kap valamiért hasznos dolgokat kene tanítani alap kiképzés után az első az hogy mit kell csinálni ha egy balesetet lát vagy valaki megsérül ellátás nem pedig áll és telefonozik szerintem 6honap kevés tényleg egy év kene de azt normálisan kitölteni képzésekkel mondjuk aki érettségivel rendelkezik ha nem bújik ki alóla +pont egyetem akinek meg csak 8altalanos valami szakmát felkínálni.
Ami meg fontos utaztassak a katonákat csapat epito jelleggel meg mutassak meg a miskolcinak a zalai tájat a zalainak a gyönyörű alföldi naplementét mutassak már meg a korosztalyomnak ha harcolni kell miért kell harcba menni az isten szerelmére és verjük már ki a fejunkbol hogy ezért a földért meghalni kell…nem kell aki el akarja venni megölni és nekünk túlélni. 100+eve belénk nevelik h mit vesztettunk ami tragédia de mondjuk már h túléltük ezt és élünk…
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 411
7 935
113
Félre érted nem egy év alatt
Kint mindig egy bevándorló leszel ezt tudjuk
Az en kellenek jellemzi h 18evesen felszereltem
Azóta hordom a combomon a fegyvert és büszkén szolgálom a hazám de attól meg nem fogok csöndben maradni hogy komoly bajom vannak a generációnk nézetei és céljai között

Szerintem ha egy 18eves aki bevonul és a minimálbért meg kapja amit hétvégén költhet vagy összegyűjthet egy autóra mikor le szolgálja az idejét az motiváló úgy is szja mentes szóval egész jó pénzt kapna. És be vezetne a felnot életbe milyen amikor fizetést kap valamiért hasznos dolgokat kene tanítani alap kiképzés után az első az hogy mit kell csinálni ha egy balesetet lát vagy valaki megsérül ellátás nem pedig áll és telefonozik szerintem 6honap kevés tényleg egy év kene de azt normálisan kitölteni képzésekkel mondjuk aki érettségivel rendelkezik ha nem bújik ki alóla +pont egyetem akinek meg csak 8altalanos valami szakmát felkínálni.
Ami meg fontos utaztassak a katonákat csapat epito jelleggel meg mutassak meg a miskolcinak a zalai tájat a zalainak a gyönyörű alföldi naplementét mutassak már meg a korosztalyomnak ha harcolni kell miért kell harcba menni az isten szerelmére és verjük már ki a fejunkbol hogy ezért a földért meghalni kell…nem kell aki el akarja venni megölni és nekünk túlélni. 100+eve belénk nevelik h mit vesztettunk ami tragédia de mondjuk már h túléltük ezt és élünk…
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 236
113
a Rendőrség állományából is átvezényelnek pár ezer embert

A Rendőrség állománya pár ezer fő, ha nem számoljuk az irodista Mancikákat.

Ne haragudj de ez hülyeség. Nem a kiképzés kedvért tartanak kiképzés katonáék és a katonai kiképzés sem azért van, hogy legyen katonai kiképzés. Ezek a dolgok nem öncélúk, nem azért vannak, hogy legyenek.

Jó esetben!
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 960
32 851
113
Rendőrség állományából is átvezényelnek pár ezer embert (ők kaptak kiképzést a rendőrszakközépben, de csak pisztolyra és AMD-re).
Őőőőő.....A katona nem attol katona,hogy van egy pukkantója,és azzal még tud is lőni.....Évezredek háborúi bizonyitják,hogy a manus attol még nem katona,hogy van fegyvere.
Hogy katona legyen,ahoz nem csak a fegyverkezelést kell megtanulnia,hanem magát a harcot.Mégpedig katona módra,Hogyan mozogjon,hogyan reagáljon,hogyan működjön együt a többi katonával,hogy katonai erőt tudjanek alkotni.Ez az alapos és összetett harckiképzés teszi a katonát katonává,nem egy pukkantó.Az bárkinek lehet.
És ez a harckiképzés az,ami sokáig tart.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 753
15 685
113
Ezt gyorsan ki ragadnam
TI NEVELTETEK FEL MINKET :oops: persze itt is van kivétel. Én rettentően tisztelem az idősebbet így neveltek de már kezd sok lenni a tőletek kapott negatívitas.
Mit tudunk majd felmutatni? Lsd papíron kívül? (Nalatok is volt drog probléma amúgy..)
Az a baj hogy azt már nem ebben az országban fogjuk sokan megtenni és ezzel sokat el mondtam. Kezd nagyon felmenni bennem a pumpa hogy az akarja meg mondani mit csináljunk milyen szar generáció vagyunk akik fel neveltek és akiknek a feladatuk lett volna terelgetni minket és akkor megy a köpködés ne csodálkozzatok ha itt hagyjuk az országot…értsetek mi már nem arra vagyunk amire anno ti mi többet akarunk kevesebb munkával mert mit láttunk? Anyánk apánk bele pusztult hogy azt a kocsit össze szedjék…
És nem akarunk INGYEN egy évet ki dobni az életünkből. :)
Szerintem azért fontos adalék, hogy azok a szülők, akik tisztességesen fel akarják nevelni a gyereküket, most sokkal nehezebb helyzetben vannak.
Régen a szülők, család, haverok, iskola, hobbi, olvasás határozta meg, hogy milyen impulzusok érnek.

Jelenleg az internet miatt sajnos baromi nehéz normális keretek között lehatárolni, hogy mihez férjen hozzá a gyerek. 50 éve ha kiengedtél egy gyereket játszani a haverjaival, tudtad, hogy kikkel lesz együtt, hova megy, mit fognak csinálni. Persze akkor is feszegették a gyerekek a határokat, de anno nem volt esélyük arra, hogy ilyen töményen, nyersen, tömegesen adagolva, nekik teljesen nem való tartalomba fussanak bele, mint ma az interneten. Amivel ma napi szinten találkozik egy csomó 10 éves, arról 30 éve nem is hallott volna. Állítom, hogy pl azoknak a teljesen megbetegített tinik többsége, akik már pubertás előtt szétgyógyszerezik magukat, hogy “nonbinárisak”/később transzok legyenek, 40 éve max szimplán melegek lettek volna.

Ha az internet lekorlátozása még akár sikerül is otthon, a 4 fal között, úgy is lesz egy hülyegyerek már 1. osztályban sajnos, aki pl squid game-es kivégzéseket mutogat a kis társainak, mert a szülei úgy döntöttek, hogy az internet majd jól felneveli a kölyköt. És sajnos manapság nekem az a szubjektív benyomásom (lehet nem így van), hogy sokaknál, még normálisnak tűnő szülőknél is ez az alapértelmezett, mert a gyereket beszabályozni, meg NEVELNI már nem “trendi”. Úgyhogy bizonyos szempontból a letojt gyerekek tömegei sokkal durvábban tudják rombolni a többiek lelkivilágát manapság, mert sokkal durvább a tartalom, amit tovább tudnak adni.

A szülők felelőssége ma sokkal nagyobb szerintem, mint bármikor korábban, pont azért, mert ebben a környezetben sokkal elővigyázatosabban kell nevelni a gyereket, mint akár csak 20 éve.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Vagy azt a pénzt arra az állományra ill. az ő felszerelésükre képzésükre költöd akik amúgy nem kényszerítve kerültek be o_O
Azt gondolod, hogy a skandináv államok ezt a verziót nem választhatták volna. Ott meg mág vagy 10x több pénz is van. Akkor vajon miért nem így tettek? És a németek miért agyalnak szintén ezen?

Na ez egy nagyon izgalmas kérdés. A fenyegetettségről senki nem beszél (nyíltan), csak, hogy fejlesztünk és folytatjuk a munkát :) De, hogy mi ellen...
Ma bármit kezdenek a tömeges kiképzés irányába, az már előrelépés lesz.
Igen, de én a jelenlegi Magyar Honvédség fluktuációjáról beszélek az elejétől fogva.
Erről is értekeztem már korábban. Jó ideig a fluktuáció nem volt az állam ellenére. Mivel jóideje nincs sorállomány, így azt némileg lehet ezzel helyettesíteni.
Alapvetően a sorozás mint a szükséges létszám feltöltésének a módja egy elvetendő dolog, így értsd amit írok.
A sorkatonai szolgálat nem a hivatásos állományú Honvédség létszámának közvetlen renberakására szolgál. Egy olyan válogatott, és felmért poolt képez, aminek a tagjai alapanyagot nyujtanak a szerződéses és hivatásos állománynak. Mellesleg rájuk épülhet a tartalékos rendszer is.

Amit te szeretnél az gyakorlatilag az, hogy a jelenlegi, borzalmasan alacsony megtartóképességű rendszer semmilyen hibáját nem javítva ráerőltetnél az országra egy minden résztvevő számára feleslegesen megterhelő hadkiegészítési módot. A hibák kijavítása a megoldás, nem lyukas dézsa erőn felüli töltögetése.
Ne keverd össze a kettőt. A hivatásos/szerződéses rendszernek magának kell elég vonzóvá válnia a toborzáshoz. De már sokkal könnyebb a sorállományból toborozni. Ha a cél egy finn jellegű rendszer, akkor akár logikus is lehet a hivatásos állomány méretének csökkentése.
Azért a - az orvosok példájából tudjuk - pénz rendezése elég sok jogfosztást kompenzálni tud.... :oops:
Ha a sorozásra szánt pénzügyi, logisztikai és szervezeti erőforrásokat a jelenlegi rendszer hibáinak és hiányosságainak kijavítására használjuk fel a meglévő állomány és a harcérték javára, akkor egy erősebb, hitelesebb és javuló hírnevű szervezet jobb mutatókat fog produkálni személyzeti területen is. Amíg az érdeklődő az adott alakulat (nem kezdő, művelt) katonáitól privát beszélgetésben elrettentő dolgokat hall a nem költségvetési hátterű témákban is, addig nincs miről beszélni.
Ezzel szemben a sorállomány az erőforrásokat elviszi, de nem akar ott lenni, nem fogékony, előzetes ismeretekkel érdeklődés hiányában nem bír, élesben megbízhatatlan, természetes ellenérzése és fegyelmezetlensége okán nagyobb biztonsági rizikót jelent, stbstb.

Ezzel szemben van X ezer leszerelt, egy "kört már futott" ember az országban.
Van másik X ezer lelkes érdeklődő, ennek egy része (500 és 1500 fő között) erős szakirányú műveltséggel rendelkezik, jó mentalitással és fogékonysággal megáldva. A kettő határán lehet néhány száz sportlövész.
Esetleg azzal kellene elősz1ör főzni, ami adott.
Ezek akkor is ott lesznek, ha mozgósításra lesz szükség. De ez édeskevés, ha valóban meg szeretnéd védeni az országot.
Egy profi 3 dandáros rendszer arra képes, hogy nagyjából egy fél megyényi frontszakaszon tudsz ellenállást kifejteni.

Na megérkeztünk, így legyen ötösöm a lottón is.
Mer' majd ez férfit farag a sok kis takonyból!
Jelzem, hogy ennek igen komoly szociológiai tanulmányi háttere van. (Egy kivonatos példa sok hivatkozással) De elég csak a már ismert példákra visszanyúlni.
A cserkész (boy scout), levente, és - bár nagyon rossz "sajtója" van, de - a hitlerjugend lényege is ez.
Nyilván fiatalabb életkorról van szó, de a hangsúly a szigorú rendszerbe helyezett egyénen van, olyan korban, amikor még a személyiség alakítható.
Na most akkor katonai szervezetet akarunk vagy felnőtt ovit ahol újra szocializálódnak a kis lurkók?
Mi az hogy újra? o_O

Én egy olyan 100-150 ezres mozgósítható haderőt szeretnék, amelyik alkalmas arra, hogy megvédje - egy irányból - az országot bármilyen fenyegetés ellen.
Mellesleg, ennek révén, a Honvédséget a mindennapi élet, és a társadalom szerves részévé teszik.
Esetleg az sem utolsó szempont, hogy javul az egész lakosság mentálhigiénés és egészségi állapota. Mert akit kiemelsz a mélyszegénységből és adsz a kezébe egy opciót a normális életre, az lehet, hogy élni is fog vele.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Aha, leírod ezt:

de amikor meg valóságban látod a behívóparancs megtagadásának következményeit (egy éppen a létezéséért harcoló országban) akkor az már nem frankó?
Érdekes. :rolleyes:
Ööö Ukrajnában már régen nem a behívóparancs megtagadásáról van szó. Ott a begyűjtőcsapatokat nem érdekli, hogy kinek van behívó parancsa. Ott mindenkit visznek, aki akár csak férfinak látszik. Nem számít, az egészségügyi állapota, esetleg a nélkülözhetetlen foglalkozása.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 408
79 398
113
Ööö Ukrajnában már régen nem a behívóparancs megtagadásáról van szó. Ott a begyűjtőcsapatokat nem érdekli, hogy kinek van behívó parancsa. Ott mindenkit visznek, aki akár csak férfinak látszik. Nem számít, az egészségügyi állapota, esetleg a nélkülözhetetlen foglalkozása.
Akkor mértnem oldja fel a mentességek sorát az ukrán állam, ha ekkora az emberhiány?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Akkor mértnem oldja fel a mentességek sorát az ukrán állam, ha ekkora az emberhiány?
Ezt tőlük kérdezd!
Gondolom azért tényleg vannak nélkülözhetetlen gazdasági szereplőknél alkalmazottak.
De az semmiképp nem megoldás, hogy először kiadok mentességeket, aztán meg tojok rá, és viszek mindenkit, akit érek.
De ez már ukrán topic pozitív.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Ööö Ukrajnában már régen nem a behívóparancs megtagadásáról van szó. Ott a begyűjtőcsapatokat nem érdekli, hogy kinek van behívó parancsa. Ott mindenkit visznek, aki akár csak férfinak látszik. Nem számít, az egészségügyi állapota, esetleg a nélkülözhetetlen foglalkozása.
Ja, 40 milliós országban 100000 körüli veszteséggel biztos úgy kell sorozni, mint a háború végén a náci németországban...
Ne komolytalankodj már. Most beszélnek arról, hogy leviszik a sorozási életkor alsó küszöbét 27-ről 25 évre. Az nagyon nem az "utcán kell fogdosni mindenkit" kategória, akármit is írnak a propagandisták a szemezett videók alá.
De ez nagyon nem ide tartozik...

Te a budin ültél az elmúlt 2 évben? Mióta vagyunk mi haverok az ukránokkal?
Ja, az oroszokkal harcoló ukrajna biztos NATO tagállamot támad meg, úgy, hogy totál a NATO-tól függ.
Állíts már magadon, ha nehezedre esik is...
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 094
2 908
113
Egy érdekes megállapítás:
"Azok a férfiak, akik voltak sorkatonák, nagyobb arányban helyeselnék a szolgálat visszaállítását, mint akik nem voltak."
Holott idáig olyan sugalmazást lehetett hallani, hogy akik voltak sorkatonák azok inkább utálták azt az intézményt. És most kiderült, hogy mégsem.

Többnyire így kezdik a mondatot: ráférne a mai fiatalokra... pedig inlább így kellene: ráférne a honvédségre... amennyiben a haza megvédése a téma.