[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
346
2 016
93
A történelemben ez már sokszor megtörtént, egy hosszabb békekorszak után. Ebben nincs semmi rendkívüli. Ha egy táradalmi szintű probléma nem minősül első rangú problémának, akkor a társadalom aszerint kezeli. A magyar, és a nyugati társadalom békeállapotban, hiába próbálják most médián keresztül hiszterizálni, a hétköznapokban az embereknek nincs ilyen irányú tapasztalata. Nem csodálkozom, hogy nem megy olyan szinten a toborzás.
Nem kívánok a szakemberekkel vitatkozni, de úgy érzem hogy most nem az a fő kérdés hogy van-e ember a "vason", hanem hogy legyen elegendő vas a közeljövőben.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 434
113
A személyiség építése-rombolása részhez annyit fűznék csak hozzá, hogy talán a módszereken kellene változtatni. Ha megvan a bizonyíték, hogy a jelenlegi keretek között és módszerekkel nem lehet kielégítő célt elérni, akkor két dolgot lehet tenni. Vagy a célt feladni, vagy a módszert, kereteket megváltoztatni.
Ja, hogy ehhez megfelelő szakemberek kellenének? Hát kérem...

Tudomásul kell vennie mindenkinek, hogy amíg ők nem hajlandóak fejlődni, addig mástól sem várhatják el.

És egy kis motiváció:




Most nem bántásból, de hallgasd meg a betett videókat, úgy hogy nem nézed közben a képet. Csak a hangot hallgatod.
Hát :D :D :D
 
  • Vicces
Reactions: Árpicsek

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 477
10 754
113
Most sétáltam el egy toborzó iroda elött a délinél. Igazi pusztulat.
A toborzó irodákról valahogy mindig a Csillagközi invázió jelenete jut eszembe, mikor a lábatlan toborzó tiszt elmondja hogy mire számíthat a gyalogságnál:)
Sok esetben olyanokat raknak be az irodákba akik messze nem testesítik meg azt amit esetleg egy bevonuló megtalálni vélhet. Dagadt, ápolatlan, beteg , alapvetően egészségtelenül kinézõ katona karikatúrák akarják meggyőzni a fiatalt hogy lépjen be mert a seregben meghaladhatja az árnyékát, erős lesz még golyóálló , hegyeket fog megmozgatni a pusztán kezeivel. Valahogy mókás ez:)
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 715
5 214
113
A toborzó irodákról valahogy mindig a Csillagközi invázió jelenete jut eszembe, mikor a lábatlan toborzó tiszt elmondja hogy mire számíthat a gyalogságnál:)
Sok esetben olyanokat raknak be az irodákba akik messze nem testesítik meg azt amit esetleg egy bevonuló megtalálni vélhet. Dagadt, ápolatlan, beteg , alapvetően egészségtelenül kinézõ katona karikatúrák akarják meggyőzni a fiatalt hogy lépjen be mert a seregben meghaladhatja az árnyékát, erős lesz még golyóálló , hegyeket fog megmozgatni a pusztán kezeivel. Valahogy mókás ez:)
A csillagközi invázióban azt mondta az öreg kripli toborzó, hogy ő az űrgyalogságnál lett az, aki, azaz nyomorék.

A baj az, ha egy állásinterjúra ilyen pusztulat helyre kellene elmennem, akkor át se lépném a küszöböt, nem érdekelne mit ajánlanak.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 584
14 886
113
A csillagközi invázióban azt mondta az öreg kripli toborzó, hogy ő az űrgyalogságnál lett az, aki, azaz nyomorék.

A baj az, ha egy állásinterjúra ilyen pusztulat helyre kellene elmennem, akkor át se lépném a küszöböt, nem érdekelne mit ajánlanak.
Az a film egy háborúellenes alkotásnak szánta Verhoeven. Csodálkozott is rajta, hogy nem jött át a nèzőknek.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 477
10 754
113
A csillagközi invázióban azt mondta az öreg kripli toborzó, hogy ő az űrgyalogságnál lett az, aki, azaz nyomorék.

A baj az, ha egy állásinterjúra ilyen pusztulat helyre kellene elmennem, akkor át se lépném a küszöböt, nem érdekelne mit ajánlanak.
Igen ez érthető
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Ne hülyéskedjünk már! :)

Akkor ez most a székfoglalód volt a sorkatonai szolgálat mellett? :rolleyes:
Szerintem, ha 18 évesen (az egyetem előtt!) bevonulsz 6-9 hónapra, akkor azért ez nem okoz akkora törést a karrieredbe, vagy tévedek?
Nem kösz, akkor inkább az orosz megszállás.

1991-1992 között volt szerencsém sorkatonának lenni (5. JNSZ Légvédelmi Tüzérdandár, 6 hónap a Törzsütegnél, 6 hónap a 2. üteg felderítő rajánál), az a rendszer leginkább az állatot hozta ki a bent lévőkből, főleg az alacsonyabb képzettségűekből (értsd cigányokból). Volt egy üteg, amit helyi szlengben "Sötét üteg"-nek hívtak az összetétele miatt (mondjuk a szellemi színvonalukat is jellemezte). A tisztes képző tanfolyamot is elvégeztem (még a törzsütegnél töltött idő alatt, csont csillagot beosztás hiányában nem kaptam, mondjuk akkor nem is hiányoltam).

Idealistaként viszont még bíztam, hogy a rendszerváltozás után lehet más (értsd változhat) a haderő, így adtam egy esélyt még nekik (Bolyai János Katonai Műszaki Főiskola-Vegyivédelmi szak). Voltak jó dolgok, amikért civilben sok pénzt kellett volna fizetnem, pl. volt lovas szakosztály (kb. 1,5 évig magam is lovagoltam), kicsit ismerkedtem a párbajtőr rejtelmeivel (4 v. 5 hónap). Utolsó évben leszerveztünk magunk egy civil egyesületnél 3 bekötött ugrást 800 méterről RS4/4-el, necces volt mert az iskola vezetés nem akart időt biztosítani erre, így a tavaszi szünetünket áldoztuk rá, meg a zászlósi fizetésünkből valami 10.000 Ft körüli összeget (ami akkor soknak számított, ha jól emlékszem a többiek kezdő hadnagyi fizuja valami 24.000 Ft körüli összeg volt '96-ban a felavatásuk után).

Én a magam részéről az államvizsga és a mérnöki diploma után beadtam a leszerelésit (nem láttam további fantáziát a seregben), nem vártam meg a hadnaggyá avatást és a civil élet felé vettem az irányt (akkor zászlósként kerültem tartalék állományba). Mivel 2000 környékén felszámolták a tartalékosok nyilvántartását, így szvsz azt sem tudják, hogy létezem. Így 52 évesen valószínűleg nem is hívnának be.

Ami a törést illeti, karrierben nem fog látszani, ha viszont "állatokkal" kerül össze, a mentalitásában látszódni fog.

A saját véleményem az, hogy ha a 4 zászlóaljnyi seregünk+a 12 harcigép megsemmisül, akkor azonnal le kell tenni a fegyvert (már ha lesz mit letenni), hogy elkerüljük az ország infrastrukturális pusztulását és a lakosság nagy arányú elmenekülését/megsemmisülését.

Egy 404-hez hasonló kivérzést egyszerűen nem élnénk túl, mint nemzet (ahogy 404 sem fogja túlélni). Az újrakezdéshez nincsenek sem természeti erőforrásaink, sem megfelelő születés számunk.

A magam részéről továbbra is a NATO-ból való kilépést és semleges státuszba vonulást szorgalmaznám, az EU-ból pedig visszalépést a Norvéghoz hasonló státuszba, azaz fizetünk a piachoz való hozzáférésért, a politikai perverzióit/szankcióit pedig tartsa meg magának az EU.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 477
10 754
113
Nem kösz, akkor inkább az orosz megszállás.

1991-1992 között volt szerencsém sorkatonának lenni (5. JNSZ Légvédelmi Tüzérdandár, 6 hónap a Törzsütegnél, 6 hónap a 2. üteg felderítő rajánál), az a rendszer leginkább az állatot hozta ki a bent lévőkből, főleg az alacsonyabb képzettségűekből (értsd cigányokból). Volt egy üteg, amit helyi szlengben "Sötét üteg"-nek hívtak az összetétele miatt (mondjuk a szellemi színvonalukat is jellemezte). A tisztes képző tanfolyamot is elvégeztem (még a törzsütegnél töltött idő alatt, csont csillagot beosztás hiányában nem kaptam, mondjuk akkor nem is hiányoltam).

Idealistaként viszont még bíztam, hogy a rendszerváltozás után lehet más (értsd változhat) a haderő, így adtam egy esélyt még nekik (Bolyai János Katonai Műszaki Főiskola-Vegyivédelmi szak). Voltak jó dolgok, amikért civilben sok pénzt kellett volna fizetnem, pl. volt lovas szakosztály (kb. 1,5 évig magam is lovagoltam), kicsit ismerkedtem a párbajtőr rejtelmeivel (4 v. 5 hónap). Utolsó évben leszerveztünk magunk egy civil egyesületnél 3 bekötött ugrást 800 méterről RS4/4-el, necces volt mert az iskola vezetés nem akart időt biztosítani erre, így a tavaszi szünetünket áldoztuk rá, meg a zászlósi fizetésünkből valami 10.000 Ft körüli összeget (ami akkor soknak számított, ha jól emlékszem a többiek kezdő hadnagyi fizuja valami 24.000 Ft körüli összeg volt '96-ban a felavatásuk után).

Én a magam részéről az államvizsga és a mérnöki diploma után beadtam a leszerelésit (nem láttam további fantáziát a seregben), nem vártam meg a hadnaggyá avatást és a civil élet felé vettem az irányt (akkor zászlósként kerültem tartalék állományba). Mivel 2000 környékén felszámolták a tartalékosok nyilvántartását, így szvsz azt sem tudják, hogy létezem. Így 52 évesen valószínűleg nem is hívnának be.

Ami a törést illeti, karrierben nem fog látszani, ha viszont "állatokkal" kerül össze, a mentalitásában látszódni fog.

A saját véleményem az, hogy ha a 4 zászlóaljnyi seregünk+a 12 harcigép megsemmisül, akkor azonnal le kell tenni a fegyvert (már ha lesz mit letenni), hogy elkerüljük az ország infrastrukturális pusztulását és a lakosság nagy arányú elmenekülését/megsemmisülését.

Egy 404-hez hasonló kivérzést egyszerűen nem élnénk túl, mint nemzet (ahogy 404 sem fogja túlélni). Az újrakezdéshez nincsenek sem természeti erőforrásaink, sem megfelelő születés számunk.

A magam részéről továbbra is a NATO-ból való kilépést és semleges státuszba vonulást szorgalmaznám, az EU-ból pedig visszalépést a Norvéghoz hasonló státuszba, azaz fizetünk a piachoz való hozzáférésért, a politikai perverzióit/szankcióit pedig tartsa meg magának az EU.
Rossz időben voltál katona. Én 9 évvel később voltam soros akkor is voltak érdekes állatok
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 434
113
A magam részéről továbbra is a NATO-ból való kilépést és semleges státuszba vonulást szorgalmaznám, az EU-ból pedig visszalépést a Norvéghoz hasonló státuszba, azaz fizetünk a piachoz való hozzáférésért, a politikai perverzióit/szankcióit pedig tartsa meg magának az EU.

Ezt én is így látom.
Aki az orosz ellen akar háborúzni az egy agyamputált vadbarom!
Nem kell itt még egyszer Budapest erődöset játszani. Aki náci romantikára vágyik az nyugodtan menjen ki ukrajnába harcolni, de nélkülünk!
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
A honvédségnek nincs semmiféle becsülete, ez a baj. Ennyi pénzért sem akad ember, ezek szerint a Magyarok nagyon jól élnek! Korábban már mondtam , a honvédségnek meg kellene találnia a helyét a társadalomban, hogy tiszteljék őket, hogy a fiatalok akarjanak katonák lenni. Mert azért legyünk tisztában azzal mit is kell tenni ezért a pénzért. Sportolni. Azt csinálni amit mondanak. Azt ennyi. Egy kőműves segédmunkásnak 100x komolyabb igénybevétele van bameg!
Khmmm, igazad van, de ebben vastagon benne van a kormány/hadsereg kommunikációja, illetve leginkább annak hiánya vagy csak egyszerűen az inkompetenciájuk.
Egyszerűen képtelenek fellapozni a történelem könyvet és találni benne egy olyan időszakot, amikor az ország hadserege (illetve az ország és annak elitje) sikeres volt.
Az ország összesített hadi teljesítménye 1523-tól kezdve egy folymatos lejtmenet. Mátyás volt az utolsó királyunk, aki sikeres hadjáratokat tudott felmutatni.

1848? Huszárok? Tudod mi annak, a szabadságharcnak a végső mérlege? Bukás. Így, kiemelve.
Menjünk kicsit visszább. Rákóczi szabadságharc? Hajdúk? Bukás.

Mielőtt mindenki nekem esik, hogy átharapja a torkomat...nem nézem le az 1848-as honvédsereg teljesítményét. Megpróbálták megvédeni a megvédhetetlent, de...akkor...is...elbuktak.

Ne kizárólag bukott korszakok jelképeivel promózzuk már a haderőt a lakosság körében (még akkor sem, ha valakinek a vezéskarban vagy a politikusok közül a hajdúktól és a huszároktól áll fel a szerszáma). Legalább próbálják már melléjük becsempészni egy sikeres történelmi időszak jelképeit is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 434
113
(még akkor sem, ha valakinek a vezéskarban vagy a politikusok közül a hajdúktól és a huszároktól áll fel a szerszáma).

Pedig mekkora zseni lehetett az aki kitalálta a "páncélos hajdú" meg az "adaptív huszár" fogalmakat XD
Én például azt hittem a hírcsárdáról jött az infó. Aztán kiderült, hogy ez a valóság :confused:
Nincsenek könnyű helyzetben, de önmaguk ellenségei is, azért ezt lássuk be :)
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 715
5 214
113
Pedig mekkora zseni lehetett az aki kitalálta a "páncélos hajdú" meg az "adaptív huszár" fogalmakat XD
Én például azt hittem a hírcsárdáról jött az infó. Aztán kiderült, hogy ez a valóság :confused:
Nincsenek könnyű helyzetben, de önmaguk ellenségei is, azért ezt lássuk be :)
Az igazság az, hogy jelenleg önmaguk legnagyobb ellenségei.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 403
67 567
113
Khmmm, igazad van, de ebben vastagon benne van a kormány/hadsereg kommunikációja, illetve leginkább annak hiánya vagy csak egyszerűen az inkompetenciájuk.
Egyszerűen képtelenek fellapozni a történelem könyvet és találni benne egy olyan időszakot, amikor az ország hadserege (illetve az ország és annak elitje) sikeres volt.
Az ország összesített hadi teljesítménye 1523-tól kezdve egy folymatos lejtmenet. Mátyás volt az utolsó királyunk, aki sikeres hadjáratokat tudott felmutatni.

1848? Huszárok? Tudod mi annak, a szabadságharcnak a végső mérlege? Bukás. Így, kiemelve.
Menjünk kicsit visszább. Rákóczi szabadságharc? Hajdúk? Bukás.

Mielőtt mindenki nekem esik, hogy átharapja a torkomat...nem nézem le az 1848-as honvédsereg teljesítményét. Megpróbálták megvédeni a megvédhetetlent, de...akkor...is...elbuktak.

Ne kizárólag bukott korszakok jelképeivel promózzuk már a haderőt a lakosság körében (még akkor sem, ha valakinek a vezéskarban vagy a politikusok közül a hajdúktól és a huszároktól áll fel a szerszáma). Legalább próbálják már melléjük becsempészni egy sikeres történelmi időszak jelképeit is.
Ezért is igyekeznék, hogy visszakanyarodjanak az agyak István előttig. Mi, illetve hát akkori mi határozták meg önmagunkat. Olyan rendszerben ami nekik megfelelt. Ja, közben akkor az 50 évvel előttünk járó nyugat azt a rohadt autokráciát gyűlölte itt minálunk, ami élethosszig, vagy határozott időre választott, de visszahívható tisztviselőket, közös alkotmányt alkalmazott, fürdött, alsóneműt hordott, tudott írni-olvasni-számolni, a vezetés azon ügyködött, hogy a nemzet saját leszármazottai tudjanak venni és eladni, lakni, utazni. Mindenki a nemzet harcosa volt. A politika kötelező volt, haditerveken kívül nem az volt a lényeg, hogy a sajátjaiknak hazudjanak, vagy titkosítsák 80 évre a jelent. Vallásszabadság volt erőszakos ideológiai térítés nélkül. A vallás vallás volt a nemzet után. A nők szültek és neveltek és büszkék voltak. És egyben kemények is. És szépek is. Hát ez mind igen gyűlöletes ma is a nyugatnak és a hazai helytartóknak. Az ország az Enns-ig ért. A véres kardot merte felemelni a vezetés. A véres kardra megmozdult az ország.

Bőven többszáz vikingek színvonalú sorozatot lehetett volna bármelyik szakaszából a saját legendáink és krónikáink alapján is csinálni. Szuper marvel lmbtq nélkül, de a hazai torz 'urbánus' belepiszkítás nélkül. A mese, monda, népdal anyagunk önmagában nagyobb mint Európa összes többi népének együtt. Minket a hallgatásba temetnek és ami megszületik az az engedélyezett 'urbánus' szellemű általános anyag felületes és sokszor direkt rossz előadása. Olyan történeteket vihettek volna filmre Álmosról, Árpádról, Lehelről, Bulcsúról, Botondról, eredeti hagyományokat bemutatva, hogy tessék bazmeg, itt van egy egész nemzet akiknek saját szava volt a vegyi anyagok nagy részére, az égbolt összes csillagára és csillagképére, akik az elképesztő ruhájukon egy mindőtök által elfelejtett képírásban a hovatartozásukat és a dicsőségüket is hordozták.

Ehelyett van nekünk lagymatag szar többnyire, meg netflix, dicső nyugat, judeokereszténység, meg a mindenszarizmus. És ezeken belül a honvédség, mint a te csak egy magyar vagy, mi az a nato-hoz képest szint örök vesztese. Ostoba politikai szűklátókörűséggel és.idegenszopással akadályozva.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and fip7