[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 581
14 880
113
Szarul van összevágva. Nem tesz hozzá a "hangulathoz", hogy közvetlenül össze van vágva előtte azzal, hogy a körletek ajtajai előtt a folyosón sorakoztatják őket, meg a ahogy egyesével libasorban lépcsőznek.
Lehet. :D
De nekem a stoki meg hogy nagyon puritán. Talán csak az ablakban van valami.

Meg a 6 ágyat ha teli van a körlet hosszútàvon én is sokallom.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 548
76 401
113

Újoncok a vason: a tataiak látogatása Hódmezővásárhelyen...

 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 045
18 726
113
Lehet. :D
De nekem a stoki meg hogy nagyon puritán. Talán csak az ablakban van valami.

Meg a 6 ágyat ha teli van a körlet hosszútàvon én is sokallom.

Laktanya, ha annak vesszük, azt is jelenti, hogy a katonák ott élnek. Körlet, az a szoba, ahol a minimum, hogy egy raj benne van elhelyezve. Itt nincs mindenkinek külön szobája, ez nem kollégium, ez a katonaság.
A 6 ágy nem sok, inkább még kevésnek is tűnik, ha egy raj ennél több főből áll.
Több kommenten látszik , hogy a kommentelők nem voltak katonák.
Mi az hogy libasorban mennek, a lépcsőn, illetve felsorakoznak a folyosón ? Ebben mi a probléma, hogy egy másik kommentelő észrevételét felhozzam ?
A Honvédség az katonaság, nem egy középiskolai osztály birkacsorda jelleggel, ahol mindenki fegyelmezetlenül visszapofázik a tanároknak és azt csinál épp, amit akar.
A filmen látható irányba kell vinni a történetet, nem pedig puhítani a rendszert és még nyámnyilábbá tenni a benne résztvevő fiatalokat.
Az álláspontommal nem aratok sikert alapvetően, ebben biztos vagyok, de én ezt tartom jónak.
Nagyjából olyan történet ez, mint a facebook szinten menő vita, legyen sorkatonaság, vagy ne legyen.
Aki voltak katonák, támogatják, akik nem voltak, azok meg úgy be vannak tojva tőle, hogy azt sem tudják igazán, mit találjanak ki, hogy miért is nem jó.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Laktanya, ha annak vesszük, azt is jelenti, hogy a katonák ott élnek. Körlet, az a szoba, ahol a minimum, hogy egy raj benne van elhelyezve. Itt nincs mindenkinek külön szobája, ez nem kollégium, ez a katonaság.
A 6 ágy nem sok, inkább még kevésnek is tűnik, ha egy raj ennél több főből áll.
Több kommenten látszik , hogy a kommentelők nem voltak katonák.
Mi az hogy libasorban mennek, a lépcsőn, illetve felsorakoznak a folyosón ? Ebben mi a probléma, hogy egy másik kommentelő észrevételét felhozzam ?
A Honvédség az katonaság, nem egy középiskolai osztály birkacsorda jelleggel, ahol mindenki fegyelmezetlenül visszapofázik a tanároknak és azt csinál épp, amit akar.
A filmen látható irányba kell vinni a történetet, nem pedig puhítani a rendszert és még nyámnyilábbá tenni a benne résztvevő fiatalokat.
Az álláspontommal nem aratok sikert alapvetően, ebben biztos vagyok, de én ezt tartom jónak.
Nagyjából olyan történet ez, mint a facebook szinten menő vita, legyen sorkatonaság, vagy ne legyen.
Aki voltak katonák, támogatják, akik nem voltak, azok meg úgy be vannak tojva tőle, hogy azt sem tudják igazán, mit találjanak ki, hogy miért is nem jó.
Félre tetszett érteni.
Nekem sem a folyosós sorakozóval, sem a laktanyán belüli alakzatban közlekedéssel nincs bajom (alapkiképzés alatt biztosan) .
A lépcsős dolog csak furcsa volt, mert nálunk ugyan 2. emeletről közlekedtünk, de ott nem volt alakzatban közlekedés a lépcsőn.
Fent a körletek előtt volt sorakozó, majd az épület előtt megint. A kettő között meg úgy mentél a lépcsőn, ahogy akartál.
Együtt összességében volt némi sittes felhang, semmi több.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Laktanya, ha annak vesszük, azt is jelenti, hogy a katonák ott élnek. Körlet, az a szoba, ahol a minimum, hogy egy raj benne van elhelyezve. Itt nincs mindenkinek külön szobája, ez nem kollégium, ez a katonaság.
A 6 ágy nem sok, inkább még kevésnek is tűnik, ha egy raj ennél több főből áll.
Több kommenten látszik , hogy a kommentelők nem voltak katonák.
Mi az hogy libasorban mennek, a lépcsőn, illetve felsorakoznak a folyosón ? Ebben mi a probléma, hogy egy másik kommentelő észrevételét felhozzam ?
A Honvédség az katonaság, nem egy középiskolai osztály birkacsorda jelleggel, ahol mindenki fegyelmezetlenül visszapofázik a tanároknak és azt csinál épp, amit akar.
A filmen látható irányba kell vinni a történetet, nem pedig puhítani a rendszert és még nyámnyilábbá tenni a benne résztvevő fiatalokat.
Az álláspontommal nem aratok sikert alapvetően, ebben biztos vagyok, de én ezt tartom jónak.
Nagyjából olyan történet ez, mint a facebook szinten menő vita, legyen sorkatonaság, vagy ne legyen.
Aki voltak katonák, támogatják, akik nem voltak, azok meg úgy be vannak tojva tőle, hogy azt sem tudják igazán, mit találjanak ki, hogy miért is nem jó.
Én meg azt gondolom, hogy legyenek frankó katonák a gyakorlatban, tudjanak mindent, ami csak lehetséges a feladataik legmagasabb szintű elvégzéséhez, legyenek fittek, bírják a tábori körülményeket és ne az ilyen értelmetlen, de roppant katonás dolgokkal foglalkozzanak.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
956
2 364
93
Lehet. :D
De nekem a stoki meg hogy nagyon puritán. Talán csak az ablakban van valami.

Meg a 6 ágyat ha teli van a körlet hosszútàvon én is sokallom.

Létrás emeletes ágy meg körben vas hogy le ne essen a felsőágyas? Tiszta luxus :D pár éve még csak a szállón voltak ilyenek, a sima körletekben meg a klasszik kék vaságyak. Amúgy persze, sittes fíling, de hát milyen legyen egy laktanya? Ez úgyis csak a kiképzendőknek van.
Amúgy határ etapokra csak olyan körletekbe raktak minket ahol max 1 stoki volt, szekrény vagy bármilyen fogas semmi. Álom volt ott rendet tartani.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 581
14 880
113
Laktanya, ha annak vesszük, azt is jelenti, hogy a katonák ott élnek. Körlet, az a szoba, ahol a minimum, hogy egy raj benne van elhelyezve. Itt nincs mindenkinek külön szobája, ez nem kollégium, ez a katonaság.
20 ève is 4-en laktunk tiszthelyettesek 2-en.

Külszolgálatban volt 4/3/2 fős körlet is. Attól függ hol volt az ember.
Ez úgyis csak a kiképzendőknek van
Szóval akinek megvolt az alap az megy máshová?o_O
Ennyi hely van?
Amúgy határ etapokra csak olyan körletekbe raktak minket ahol max 1 stoki volt, szekrény vagy bármilyen fogas semmi. Álom volt ott rendet tartani
Ott nem èletvitel szerűen èlsz.

Èn elvoltam ilyenben is, de hallottam aki emiatt fordult sarkon(nem gondolnám hogy kár èrte).
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
956
2 364
93
.

Szóval akinek megvolt az alap az megy máshová?o_O
Ennyi hely van?

Javítson ki aki belelát. De szerintem most is úgy van mint régen, onnantól hogy megvan az alap bejársz otthonról/albiból stb vagy legénységi szálló.

Èn elvoltam ilyenben is, de hallottam aki emiatt fordult sarkon(nem gondolnám hogy kár èrte).

Huhh. Azért tényleg nem kár.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 045
18 726
113
és ne az ilyen értelmetlen, de roppant katonás dolgokkal foglalkozzanak.

Tévedés ez a gondolatod. Épp a katonai fegyelem, rend, parancsvégrehajtás legjobb tudás szerint az alapja a jó haderőnek. Minden itt kezdődik, a fegyelem és rend fenntartásánál. Aki úgy érzi, ez sok, az ne akarjon katona lenni, mert nem egy napot, 1 órát sem bírna ki egy Bahmuti, vagy épp most Avgyijevkai környezetben. Nincs ellentétben a normális elhelyezéssel, komforttal, az amit én állítok, de a katonaság, az katonaság. Nem egy kollégium, szabad gondolkodású diákokkal.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 875
123 124
113
Tévedés ez a gondolatod. Épp a katonai fegyelem, rend, parancsvégrehajtás legjobb tudás szerint az alapja a jó haderőnek. Minden itt kezdődik, a fegyelem és rend fenntartásánál. Aki úgy érzi, ez sok, az ne akarjon katona lenni, mert nem egy napot, 1 órát sem bírna ki egy Bahmuti, vagy épp most Avgyijevkai környezetben. Nincs ellentétben a normális elhelyezéssel, komforttal, az amit én állítok, de a katonaság, az katonaság. Nem egy kollégium, szabad gondolkodású diákokkal.
Alapkiképzésen okè a raj szintű körlet, de egyébként a legénységi szállón 2-4 fősek a szobák.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Tévedés ez a gondolatod. Épp a katonai fegyelem, rend, parancsvégrehajtás legjobb tudás szerint az alapja a jó haderőnek. Minden itt kezdődik, a fegyelem és rend fenntartásánál. Aki úgy érzi, ez sok, az ne akarjon katona lenni, mert nem egy napot, 1 órát sem bírna ki egy Bahmuti, vagy épp most Avgyijevkai környezetben. Nincs ellentétben a normális elhelyezéssel, komforttal, az amit én állítok, de a katonaság, az katonaság. Nem egy kollégium, szabad gondolkodású diákokkal.
Ha valaki a szakmáját magas szinten űzi, nem kéne ilyesmikkel "fárasztani", gondolom én civilként.
Mondjuk egy cég melósai, akik amúgy kurva jól melóznak, kissé zokon vennék, hogy alakzatban kéne közlekedniük a folyosón. :)


Az ilyen bahmuti szintű ütközetekre, meg úgysem lehet felkészülni békeidőben.
A harctéri helytállásra a nehéz körülmények között végrehajtott, a valóságot lehető legjobban megközelítő gyakorlatok kellene, hogy szolgáljanak, kint a prérin, nem a laktanyai alakizás.
Hiába fegyelmezett valaki, a harcértékét úgyis az éles helyzetben tudja megmutatni.
De én csak egy civil vagyok. Persze lehet, hogy nem így van, de majd a hozzáértők felhomályosítanak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Ha valaki a szakmáját magas szinten űzi, nem kéne ilyesmikkel "fárasztani", gondolom én civilként.
Mondjuk egy cég melósai, akik amúgy kurva jól melóznak, kissé zokon vennék, hogy alakzatban kéne közlekedniük a folyosón. :)


Az ilyen bahmuti szintű ütközetekre, meg úgysem lehet felkészülni békeidőben.
A harctéri helytállásra a nehéz körülmények között végrehajtott, a valóságot lehető legjobban megközelítő gyakorlatok kellene, hogy szolgáljanak, kint a prérin, nem a laktanyai alakizás.
Hiába fegyelmezett valaki, a harcértékét úgyis az éles helyzetben tudja megmutatni.
De én csak egy civil vagyok. Persze lehet, hogy nem így van, de majd a hozzáértők felhomályosítanak.
az ilyen bahmuti helyzetekkel helytállással az a gond hogy ott muszály helytállni ha akar ha nem ha képzett ha nem.
ha nem harcol megöli az ellenség.
ha vissza akar vonulni parans nélkül a kistársai lövik le mert cserbenhagyja őket.
ha sikerül sutyiba meglépnie akkor mire eléri a 2. vonalat addig az ellenség lőheti le bármikor vagy sétálhat aknamezőre
ha sikerül elérni a 2. vonalat ott a 2. vonal emberei lőhetik le hogy elhagyta a pozícióját jobb esetben visszaviszik egy mégszarabb helyre.

ugyan az mint a lővészárok harcnál. kiviszik a delikvenseket az árokba azt jól otthagyják. ha az ellen fele megy az lelövi hogy támad vagy felderít ha fehér zászlóval megy a sajátjai lövik le ha vissza akar vonulni akkor az ellen is lövi (nemtudják hogy épp hírt visz vagy menekül) vagy a sajátjai lövik le (nemtudják hogy ellen e aki felderít vagy a saját aki menekül.) plusz mivel semmi infolya aknamezőre tévedhet és hasonlók.

akkor megy el onnan amikor mennek érte vagy csoportosan kivezetik
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 463
79 503
113
Ha valaki a szakmáját magas szinten űzi, nem kéne ilyesmikkel "fárasztani", gondolom én civilként.
Mondjuk egy cég melósai, akik amúgy kurva jól melóznak, kissé zokon vennék, hogy alakzatban kéne közlekedniük a folyosón. :)


Az ilyen bahmuti szintű ütközetekre, meg úgysem lehet felkészülni békeidőben.
A harctéri helytállásra a nehéz körülmények között végrehajtott, a valóságot lehető legjobban megközelítő gyakorlatok kellene, hogy szolgáljanak, kint a prérin, nem a laktanyai alakizás.
Hiába fegyelmezett valaki, a harcértékét úgyis az éles helyzetben tudja megmutatni.
De én csak egy civil vagyok. Persze lehet, hogy nem így van, de majd a hozzáértők felhomályosítanak.
Mivel fárasztod? Azzal, hogy 6-an vannak 1 körletben átmenetileg? Mi lesz ha a Bakonyban 8-an lesznek egy 65M SÁTORBAN 3-4 hétig? Én tényleg nem vagyok híve a huzamosabb ideig tartó életvitel szerű sok fős körletnek, de nah, az alapkiképzést azért ki kell bírni így is.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Mivel fárasztod? Azzal, hogy 6-an vannak 1 körletben átmenetileg? Mi lesz ha a Bakonyban 8-an lesznek egy 65M SÁTORBAN 3-4 hétig? Én tényleg nem vagyok híve a huzamosabb ideig tartó életvitel szerű sok fős körletnek, de nah, az alapkiképzést azért ki kell bírni így is.
Nem.
A honvéd olvtárs által favorizált alaki szabályzat laktanyán belüli betartására vonatkozik a "fárasztás". Ha az a mindennapi életre vonatkozott egyáltalán és nem csak az alapkiképzés idejére, mert akkor belefér.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 463
79 503
113
Nem.
A honvéd olvtárs által favorizált alaki szabályzat laktanyán belüli betartására vonatkozik a "fárasztás". Ha az a mindennapi életre vonatkozott egyáltalán és nem csak az alapkiképzés idejére, mert akkor belefér.
Az alakiasság a katona élet alapja. Aki mást gondol az gondolja újra, mert borzasztóan rosszul gondolja.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 244
8 137
113
Ha valaki a szakmáját magas szinten űzi, nem kéne ilyesmikkel "fárasztani", gondolom én civilként.
Mondjuk egy cég melósai, akik amúgy kurva jól melóznak, kissé zokon vennék, hogy alakzatban kéne közlekedniük a folyosón. :)


Az ilyen bahmuti szintű ütközetekre, meg úgysem lehet felkészülni békeidőben.
A harctéri helytállásra a nehéz körülmények között végrehajtott, a valóságot lehető legjobban megközelítő gyakorlatok kellene, hogy szolgáljanak, kint a prérin, nem a laktanyai alakizás.
Hiába fegyelmezett valaki, a harcértékét úgyis az éles helyzetben tudja megmutatni.
De én csak egy civil vagyok. Persze lehet, hogy nem így van, de majd a hozzáértők felhomályosítanak.
Nos, ~10 éve vala a képláda egyik csatornáján sorozat a kanadai légierőről. Ottan az egyik kadétot, aki nem volt képes az előírásnak teljesen megfelelően bepakolni a szekrényébe, úgy 'szták ki, mint a cicát, amikor rájön a szükség. Amikor a riporter megkérdezte a kiképzőt, miért kellett ezt tenni (nüansznyi dolgokon csúszott el a pasas), azt a választ kapta, hogy "Mit fog tenni/mire lesz képes éles helyzetben az olyan ember, aki a ruháit sem tudja időre, szabályosan összehajtogatni?". Sztem itten vagyon az ebnek a sírhantja, ezért nincs igazad. Fegyelem, figyelem, összpontosítás alapból kell. Akkor van esély arra, hogy nehéz körülmények között is jól teljesítsen a kotona. (Meg: ha a laktanyában, steril körülmények között nem tud rendet tartani, akkor milyen lesz a körlete fagyban/sárban/árokban/sátorban stb.?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Mivel fárasztod? Azzal, hogy 6-an vannak 1 körletben átmenetileg? Mi lesz ha a Bakonyban 8-an lesznek egy 65M SÁTORBAN 3-4 hétig? Én tényleg nem vagyok híve a huzamosabb ideig tartó életvitel szerű sok fős körletnek, de nah, az alapkiképzést azért ki kell bírni így is.
ááá ezek nem tisztek lessznek legénységnek a bakonyba összenyitott sátrak jutnak. jóval többen lesznek egy sátorba mint 8an

határzár építésekor úgy aludtunk hogy 2 tábori ágy egymás mellé volt tolva és csak 1 ik oldalra tudtad letenni a lábad. eleinte voltak akik kartonpaírral akartak elválasztást de hamar leszarta mindenki. a tábori ágy homorú ha akarsz se tusz a szélére feküdni (jó volt abbol hogy 2 en tudtunk 1 filmet nézni 1 telefonról fülesről)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 463
79 503
113
ááá ezek nem tisztek lessznek legénységnek a bakonyba összenyitott sátrak jutnak. jóval többen lesznek egy sátorba mint 8an
Soha nem aludtam sem a Bakonyban sem máshol összenyitott sátrakban. Értelme sincs, mert nem spófolsz vele semmit.