[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 813
122 818
113
Nem a személyi felszerelésről van szó?
De csak a semmi VS használható felszerelés rendszerbe van az összeshasonlítás amiben ellátás is van.
Nemzetközi szinten sem olyan szar amink most van (nem is kiemelkedő) de pl a kárpát medencében kifejezetten jónak mondható a harcászati felszerelésünk főleg ha a románokét vagy szlovákot megnézed (mindkettő katasztrófa) .
Szóval nem igazán áll meg a kommented.
 

TribunusAlex

Active Member
2021. június 21.
81
209
33
Most írtam mi a megoldás . Hivatasoskent atszerelni. Annyi a titok hogy leszerelés után tartalékosnak kell felszerelni majd onnan szerződésének. Nem álom világ minden évben 3-4 exrendornel megcsináltuk idén is volt télen egy fő most szerel át tartalékos ből szerződésbe.


Életkori megkötés ről nem írtam. 3 (+3) évig lehet határvadász ezután fel kell ajánlani az atszerelest ez a törvény amikor létrehozták ez benne szerepelt. Ezután nem lehet határvadász. Ha kitölti az éveket törvény szerint. Csak még senki nincs 3 éve se határvadász.
Az azért megvan, hogy a határvadászok 99%-a érettségivel nem rendelkezik, így határvadász, vagy határvadász tisztes (őrvezető, tizedes, szakaszvezető). Belőlük sehol nem lesz altiszt, maximum a BV-nél!
Az is meg van remélem, hogy nem a toborzó köt szerződést a jelentkezővel, hanem az alakulat parancsnoka, tartalékos esetén a TVZ zpk. Azt meg tudomásul kell venni, hogy egyetlen műveleti besorolású alakulat parancsnoka sem akar szerződést kötni, pályakezdő 50+-os hölgyekkel, harcoló beosztásokba (másba meg jelenleg nincs felvétel, csak a legmagasabb szintű engedély alapján, egyéni elbírálásra). Tartalékosnak viszont szinte bárki jöhet, de ott sem biztosított mindenütt a tartós behívás, az meg főleg nem, hogy szerződésesnek biztosan átveszik. Teljesen más az alkalmassági követelmény + nem harcoló beosztás esetén egyénenként kell engedélyeztetni az alakulat parancsnokának a legmagasabb szintű katonai elöljárónál (ez néha több hónap is lehet).
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 236
113
De csak a semmi VS használható felszerelés rendszerbe van az összeshasonlítás amiben ellátás is van.
Nemzetközi szinten sem olyan szar amink most van (nem is kiemelkedő) de pl a kárpát medencében kifejezetten jónak mondható a harcászati felszerelésünk főleg ha a románokét vagy szlovákot megnézed (mindkettő katasztrófa) .
Szóval nem igazán áll meg a kommented.

Örülök, hogy fényesebben látod a helyzetet nálam.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 135
113
Az azért megvan, hogy a határvadászok 99%-a érettségivel nem rendelkezik, így határvadász, vagy határvadász tisztes (őrvezető, tizedes, szakaszvezető). Belőlük sehol nem lesz altiszt, maximum a BV-nél!
Az is meg van remélem, hogy nem a toborzó köt szerződést a jelentkezővel, hanem az alakulat parancsnoka, tartalékos esetén a TVZ zpk. Azt meg tudomásul kell venni, hogy egyetlen műveleti besorolású alakulat parancsnoka sem akar szerződést kötni, pályakezdő 50+-os hölgyekkel, harcoló beosztásokba (másba meg jelenleg nincs felvétel, csak a legmagasabb szintű engedély alapján, egyéni elbírálásra). Tartalékosnak viszont szinte bárki jöhet, de ott sem biztosított mindenütt a tartós behívás, az meg főleg nem, hogy szerződésesnek biztosan átveszik. Teljesen más az alkalmassági követelmény + nem harcoló beosztás esetén egyénenként kell engedélyeztetni az alakulat parancsnokának a legmagasabb szintű katonai elöljárónál (ez néha több hónap is lehet).
Írtam ha van érettségi. Írtam hogy 50 évesen ne jelentkezzen harcoló beosztásba alakulathoz. Van máshová is felvétel. Bhd hoz is folyamatosan van hely tartalékos ként a tartós behívás nem hogy nem biztos hanem nincs is... Folyamatosan újra és újra alá kell írni. Nem tudom máshol hogy van hely de keletipalyzsba folyamatosan van hely kiképzésre ha heti egyszer bemegy az ember fel tud iratkozni nem telik be azonnal stb.

Atszerelni tartalékos rendszeren keresztül tud vagy ha kivárja a 3 évet határvadász ként. Ez van. Hogy hova kellhet 50 éves nő alakulathoz? Ez a vegzettsegetol függ medinara a konyhára kapásból tudnak neki helyet.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 813
122 818
113
Örülök, hogy fényesebben látod a helyzetet nálam.
Hát én hordom a cuccot meg szerintem kb másfél millát költöttem eddig személyi felszerelésre illetve felpróbáltam a fél nato plusz az osztrákok minden szarát.

A 0 ellàtás vs használható alapcucc kb teljes ellátással idei évtől.

Lehet még mit faragni rajt de ez már használható.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 135
113
Tolnaba most egyébként pont a veszprémi radarezredhez keresnek nagyszámban embereket medinara az új reskitolto lokatorok miatt. Ez nem ajánlat a hölgynek.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

TribunusAlex

Active Member
2021. június 21.
81
209
33
Írtam ha van érettségi. Írtam hogy 50 évesen ne jelentkezzen harcoló beosztásba alakulathoz. Van máshová is felvétel. Bhd hoz is folyamatosan van hely tartalékos ként a tartós behívás nem hogy nem biztos hanem nincs is... Folyamatosan újra és újra alá kell írni. Nem tudom máshol hogy van hely de keletipalyzsba folyamatosan van hely kiképzésre ha heti egyszer bemegy az ember fel tud iratkozni nem telik be azonnal stb.

Atszerelni tartalékos rendszeren keresztül tud vagy ha kivárja a 3 évet határvadász ként. Ez van. Hogy hova kellhet 50 éves nő alakulathoz? Ez a vegzettsegetol függ medinara a konyhára kapásból tudnak neki helyet.
Medinára a konyhára honvédelmi alkalmazottként van hely, nem szerződésesként! Szerződésesként nem fog kiadni az LMVIk pk beo.tervezési lapot, főleg úgy, hogy előbb engedélyeztetnie kell a legmagasabb szinttel. Polgáriként viszont a Medinai RT század pk is felveheti, ha van rá nyitható helye.
 

TribunusAlex

Active Member
2021. június 21.
81
209
33
Hát figyi idén meglesz a teljes ellátás szemelyi felszerelésből az aktívoknak.

A tartalékosoké is haladgat ( nincs már angol bálás ruha teljesen ki lett vàltva hazaival )

Ezt te el tudtad volna képzelni 10 éve?
Ez jól hangzik, csak ne azt az elvet kövessék mint eddig, hogy van két mérethelyes kevlár sisak a pk-nak és a helyettesnek, a többieknek meg csak kicsi, így "vegyétek ki belőle a szivacs bélést, úgy jó lesz".
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Ocses

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 135
113
Medinára a konyhára honvédelmi alkalmazottként van hely, nem szerződésesként! Szerződésesként nem fog kiadni az LMVIk pk beo.tervezési lapot, főleg úgy, hogy előbb engedélyeztetnie kell a legmagasabb szinttel. Polgáriként viszont a Medinai RT század pk is felveheti, ha van rá nyitható helye.
Üresedés várható Medinan a konyhán nem nyílik új beo.

Amit írtam vedd ketté az elején beszéltem a hölgy lehetőségeiről. Utánna már mint írtam rendőrökről írtam. Atszerelest kapcsán nem határvadász okról.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
953
2 359
93
Az azért megvan, hogy a határvadászok 99%-a érettségivel nem rendelkezik, így határvadász, vagy határvadász tisztes (őrvezető, tizedes, szakaszvezető). Belőlük sehol nem lesz altiszt, maximum a BV-nél!
Az is meg van remélem, hogy nem a toborzó köt szerződést a jelentkezővel, hanem az alakulat parancsnoka, tartalékos esetén a TVZ zpk. Azt meg tudomásul kell venni, hogy egyetlen műveleti besorolású alakulat parancsnoka sem akar szerződést kötni, pályakezdő 50+-os hölgyekkel, harcoló beosztásokba (másba meg jelenleg nincs felvétel, csak a legmagasabb szintű engedély alapján, egyéni elbírálásra). Tartalékosnak viszont szinte bárki jöhet, de ott sem biztosított mindenütt a tartós behívás, az meg főleg nem, hogy szerződésesnek biztosan átveszik. Teljesen más az alkalmassági követelmény + nem harcoló beosztás esetén egyénenként kell engedélyeztetni az alakulat parancsnokának a legmagasabb szintű katonai elöljárónál (ez néha több hónap is lehet).

Azt lehet tudni hogy nem harcoló beóba miért ennyire nehezített a felvétel? Nincs égető hiány pl teherautósofőrből?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 135
113
Ez gyakori föleg nem harcoló alakulatnál mert a logisztika gyakori méreteket kiosztotta a harcolóknak, a maradèk meg kapott kicsit vagy nygyot...
Értem a csapatok közötti kommunikáció még úgy néz ki továbbra sem működik csak csencselesre használják ilyenkor még basznak rá az ellátások...

Azt lehet tudni hogy nem harcoló beóba miért ennyire nehezített a felvétel? Nincs égető hiány pl teherautósofőrből?
Diszelgonek most is van vagy 10 szabad beosztás no meg huszarnak vagy 30 kaposvarra is keresnek embert a logisztikai ezredhez és Veszprémben a radarezredhez is de mintha veegyvedelmis beo is lett volna szabad pár hete... A prioritás a harcoló alakulatok pilotprojektjei pzh lynx utojelentkezes. Ősszel indul a leora és keresnek csomó embert Győrbe.

Nem nehéz csak a prioritási lista élén most a harcolok állnak a legtöbb helyen.
 

TribunusAlex

Active Member
2021. június 21.
81
209
33
Ez hol fordult elő? Az ellátos mit csinált?
A logisztikai altiszt pont egy olyan 50+-os hölgy, akit pont nem kellett volna felvenni:( és pont leszarták a központi raktárban a régi motorosok, amikor rásózták a nem leadott méret szerinti sisakokat. De lényeg, hogy apuci (a kedves férj nagyon magas beosztásból ment nyugállományba korkedvezménnyel, amikor még megtehette), így a hölgy az ismeretségek révén még mindig érinthetetlen, akár mit is elbaszhat, max finoman szólnak neki, hogy legközelebb figyeljen oda. Szerencsére nálunk nem napi használatban van a sisak (úgy mond magasabb parancsnokság vagyunk).
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 537
14 777
113
Ez gyakori föleg nem harcoló alakulatnál mert a logisztika gyakori méreteket kiosztotta a harcolóknak, a maradèk meg kapott kicsit vagy nygyot...
Na ezt gondoltam volna 10 ève is.

Pl amikor nem mèrethelyes repeszállót kaptak afgánban. Ès amikor szóltam hogy nem vagyok hajlandó átvenni, az ellátótiszthelyettes a sajatját adta oda.
Így neki volt prt-ban mèrethelytelen mellènye.

Gondolom neked nem kell taglalnom ez mièrt problèma.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 135
113
A logisztikai altiszt pont egy olyan 50+-os hölgy, akit pont nem kellett volna felvenni:( és pont leszarták a központi raktárban a régi motorosok, amikor rásózták a nem leadott méret szerinti sisakokat. De lényeg, hogy apuci (a kedves férj nagyon magas beosztásból ment nyugállományba korkedvezménnyel, amikor még megtehette), így a hölgy az ismeretségek révén még mindig érinthetetlen, akár mit is elbaszhat, max finoman szólnak neki, hogy legközelebb figyeljen oda. Szerencsére nálunk nem napi használatban van a sisak (úgy mond magasabb parancsnokság vagyunk).
Írnám hogy kiknyp de ott egy 50 és úr az ellátos egy 30 As és egy 20 As hölggyel. Hogy magasabb parancsnokságon ilyen előfordul tarthatatlan mi volt a régi nevetek?
 

TribunusAlex

Active Member
2021. június 21.
81
209
33
Azt lehet tudni hogy nem harcoló beóba miért ennyire nehezített a felvétel? Nincs égető hiány pl teherautósofőrből?
Teherautósofőr kell, azt szinte mindenhová engedélyezik.
Bürokráciát csökkentünk, ezért kell egyénenként engedélyeztetni a nem harcoló beosztásba jövőket (és többségében el is lesznek utasítva a különböző adminisztratív munkakörbe jelentkezők). Az a járható út, ha valaki szerződéses katona akar lenni, hogy jöjjön harcoló beosztásba és néhány évvel később, ha már házon belül van lesz mozgástere más beosztásba történő áthelyezésre.
De az a halálom, hogy csak irodai munkát keres a drága érdeklődő. Meg hogy ugye neki lőni nem kell, meg gyakorlatra menni. meg Ő már kivan képezve, mert határvadász volt, rendőr volt, NAV-os volt, BV-s volt.