[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

TribunusAlex

Active Member
2021. június 21.
81
209
33
Az had maradjon az én titkom.
A KIKNYP-ről annyit, hogy amúgy mindenütt van az országban, de logisztikus csak a központokban és parancsnokságon, de mi kicsit feljebb vagyunk a táplálkozási láncban.
Írnám hogy kiknyp de ott egy 50 és úr az ellátos egy 30 As és egy 20 As hölggyel. Hogy magasabb parancsnokságon ilyen előfordul tarthatatlan mi volt a régi nevetek?
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 813
122 818
113
Na ezt gondoltam volna 10 ève is.

Pl amikor nem mèrethelyes repeszállót kaptak afgánban. Ès amikor szóltam hogy nem vagyok hajlandó átvenni, az ellátótiszthelyettes a sajatját adta oda.
Így neki volt prt-ban mèrethelytelen mellènye.

Gondolom neked nem kell taglalnom ez mièrt problèma.
Ez is idén fog nagyjából rendbeàllni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 135
113
Az had maradjon az én titkom.
A KIKNYP-ről annyit, hogy amúgy mindenütt van az országban, de logisztikus csak a központokban és parancsnokságon, de mi kicsit feljebb vagyunk a táplálkozási láncban.
Persze hogy van 3 irodánál fordultam meg beosztásba kiknyp állománya ként... Bp fehérvár Szekszárd (központ parancsnokság iroda ) nem kell bemutatni :) akkor viszont tvep hát vannak bajok voltam a ttp nél is az sem volt a legjobban szervezett de ez a tvep katasztrófa...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 135
113
Ttp nél emlékszem hogy volt valami gubanc a felszerelesemmel össze vissza írogattak mindent a hosszú füzetbe de megoldódott...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 135
113
Akkor mégis van remény:) Amúgy tényleg fejlődünk. Végre talán már eltűnik az acélbili, meg műbőr tártáska idehaza is.
Ttp nél az volt hogy a füzetbe valami volt papíron közbe meg nem miközben más nem volt papíron miközben még volt.... Nem tudom hogy csinálták de köszönő viszonyban nem volt a füzetbe lévő felszerelés a jegyekkel amivel át lettem adva..
Műbőr tartaskat tartalekosoknal nemigen láttam az utóbbi időben a fegyver szóban van. A kiképzési mellény elég gyorsan elterjedt és viszonylag nagy mennyiségben rendelkezésre áll persze nem jutna mindenkinek ha most azonnal behivnanak mindenkit. De alakul. Acelbili is ritka az ott Sek javarészt angol kevlarral kezdett acél jóformán az ömt től és az aktívak től került le meg került raktárba. Egyébként nekem is acelbilim van a mai napig. Különösebben nem érdekel mert műveletre veszek fel kevlart kikepzeskor meg mivel nekem mindig nem szervezet szerű kikepzeseim voltak általában azt mondtam hogy nincs sisakom aztán kaptam kevlart ha kértem az angolt nem szoktam kérni ahelyett jobb szeretem az acelbilit alá csapom a bocskait és tökéletes. (Amúgy azt nem tudom miért nem reklámozták soha hogy a Bocskai valójában egy sisak sapka stabilizálja a sisakot nem csúszkált.)
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Abból van elèg?
Biztos?
Nincs. Ezt arra írtam, hogy nem kell belőle a drágát megvenni arany árában.
Ezen gondolkozzál el. o_O

Ez minek a következmènye?
De nem azért nincs, mint mondjuk harckocsi, amit ha holnap megrendeled 5-8 év múlva tudják szállítani.
Nálunk minden az.


Masrèszt nem 15000 főre kell tervezni, ha tènyleg használni akarnád.
Mindig kis lépések, célok kellenek.
Az első évben nem 50.000 ember fog bevonulni. Egyelőre mindig csak a bevinulásra kell készen lenni mindennek 5-10.000 főre.
Őőőő?

Aktív állomány hány százalèka van jól(nem faszán) felszerelve ezekkel a dolgokkal?

Amúgy mièrt nem fogyóeszköz?
Az egyenruha az, de a sisak, a fegyver, meg a hátizsák az simán turnusonként újrahasználható.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
A mostani állományra is álllandó probléma továbbra is.
A személyi felszerelés meg konkrétan fogyóeszköz ha intenzíven használod.
Ami viszont kurvára kéne hozzá:
Kiképzési és elhelyezési infrastruktúra, új lőterek és gyakterek, kiképző központok, alkalmasságvizsgáló orvosi központok (ehhez orvosok) és ami mégjobb
KIKÉPZŐK!
Ez megint csak döntés kérdése.
Kivitelezésben AKÁRMIT össze tud hozni az építőipar 1 év alatt.
Nézd meg milyen tempót toltak a csepeli atlétikai stadionnál, vagy most a Hungaroringen.
És ezek nem barakok, meg nyűves lőterek.
Gyakorló tér most is van!
A műszaki ezred 2 hónap alatt olyan lőteret rittyentene, bárhová, hogy az egész NATO nézne ki a fejéből, és nem győzné lefoglalni a szabad időpontokat.
Az alkalmassági vizsgálatokért meg egymást törnék a kórházak, ha extra juttatást kapnának.
Az biztos, hogy a vizsgálatokat videós dokumentalással kellene rögzíteni, még akkor is ha a szolgálatot a svájci mintájú pénzes megváltással ki lehetne kerülni.
Ha valami fontos a kormanyzatnak akkor ott olyan teljesítményre képesek, hogy beszarsz. Olcsó nem lesz, de még így is kevesebbe lenne, mint ami elmegy most toborzásra.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 160
9 270
113
Na akkor utoljára, mert látom, hogy az okosok megakadtak az 50-es számon. Az a hölgy szagolt élesben "puskaport", nem szarta össze magát mint pár katona. Nem akartam belemenni és itt be is fejezném, csak már azt tapasztalom, hogy itt is eluralkodik a gőg. Fogalmatok sincs arról, hogy kit minősítetek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Na, és akkor erre berántanának még páran több ezer embert. Hová tennék őket? Bezárt kórházakba, vagy mobil hangárokba?
Mi a lófaszt csinálnak amíg bent vannak? Fókázás, stokizás meg cigizés?
Az a kemény, hogy még mindig itt tartunk fejben. Miért, a finnek, svédek osztrákok mit csinálnak 6-9 hónapon keresztül? Fókáznak? meg stokiznak.
Én már leírtam, hogy az én 6 hónapomat a csapatgyakorlat kivételével egész faszán ki tudták tölteni. Még úgy is, hogy mi is csak nyűg voltunk akkor már a rendszer nyakán.
És milyen jó lenne még a sorállomány is mellé.
"Nesze sánta, itt egy púp!"
Teljesen nyilvánvaló, hogy jelenlegi tartalékos rendszert meg kell reformálni. Egyrészt nem feltétlen lesz szükség annyi tartalékosra. Másrészt sokkal nagyobb lesz a merítésük az úgymond továbbszolgálók személyében. Mert ugye ha a teljes lakosság meg lesz szűrve, és ha lehetőség lesz pénzbeli megváltásra, akkor csak azok vonulnak majd be, akik ténylegesen AKARNAK is bevonulni. Akiben meg már megvan a hajlandóság, és egy tartalmas 6 hónapot bent tud tölteni, akkor azok között több lesz a továbbszolgáló tartalékos, és hivatásos is.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 926
5 020
113
Kiképzési és elhelyezési infrastruktúra, új lőterek és gyakterek, kiképző központok, alkalmasságvizsgáló orvosi központok (ehhez orvosok) és ami mégjobb
KIKÉPZŐK!
Ha a sorkatonai szolgálat (vagy kötelező katonai alapkiképzés ahogy most több országban hívják) a nyári hónapokra lenne időzítve (3 hónapos alapkiképzés elfogadható) akkor lehetne használni a közép és felsőoktatási intézmények kollégiumait. Pld a BM miskolci és körmendi rendészeti középiskolája teljesen üres nyáron, mind az elhelyezés, mind a kiképzés egy része (kollégiumok, tantermek, lőtér, alakulótér, sportcsarnok, eü szoba, étterem stb) rendelkezésre állnak, de az egyetemi városokban is lenne bőven kollégium az elhelyezésre, kiképzés pedig a HM objektumaiban lenne. Az orvosi vizsgálatot pedig lehetne modernizálni: az EESZT rendszerben ott van mindenkiről minden egészségügyi adat, akinek olyan krónikus betegsége van azt már eleve ki sem kell értesíteni, ezzel is egyszerűsödne és olcsóbbá válna a rendszer. Az meg hogy nincs elegendő kiképző......... Ez olyan mintha a sivatagban nem találnánk homokot.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Az tuti, mert sokkal több kellene.
Nem igazán!
Azzal, ha beindul a sorozás egy csomó feladatot le lehet venni a tartalékosok válláról.
Ha megvalósul a nemzeti szolgálat rendszere, akkor a nem fegyveres szolgálatot választók bekerülhetnek olyan területekre, ahová végszükség esetén most a tartalékosokat riasztanák. Egészségügyi vagy katasztrófa vészhelyzetek. De ha a sorkatonáknak 1 évben határozzák meg a szolgálati idejét, és 2 turnust indítanak 1 évben, akkor félévente váltásban mehetnek a határra is a soreszok.
Értsd: fél év kiképzés, fél év határ.
Ha semmiképp nem lennének elegen a határvadászok.
De az is megoldás lehet, ha a fél év aktív kiképzés után fél év a csapatnál lenne eltöltve műveleti tartalékos századokban, részt véve az aktív századok életében.
Ez akár lehetne a határvadászok tartalékos állománya is. Mint annak idején a határőrség idején, amikor a határra mentek soreszok is.
Ráadásul ebben a rendszerben a csapat 6 hónap alatt nem csak kompemzációs pénzt lehetne nekik adni, hanem a csapatnál megkapható kezdő bért is.
Akinek megtetszik, az meg maradhat is annál a csapatnál tényleges állományban.
 

TribunusAlex

Active Member
2021. június 21.
81
209
33
Na akkor utoljára, mert látom, hogy az okosok megakadtak az 50-es számon. Az a hölgy szagolt élesben "puskaport", nem szarta össze magát mint pár katona. Nem akartam belemenni és itt be is fejezném, csak már azt tapasztalom, hogy itt is eluralkodik a gőg. Fogalmatok sincs arról, hogy kit minősítetek.
Általánosságban elmondható (és nem egy konkrét esetben), hogy NEM a toborzó dönt a felvételről, és az alakulat parancsnokok azok akik nem akarnak nemhogy 50+-os, de most már 40+-os hölgyeket sem (vagy a legmagasabb szintű elöljáró nem engedélyezi részükre) az adott jelentkező felvételét szerződéses állományba. Jelenleg is túl sok a hölgy és akinek ki kell adni egy feladatra a létszámot az tudja, hogy általában mennyi nyűg van velük (tisztelet a kivételnek). A toborzók jelentkeztetnek, továbbítják a kiválasztott alakulat személyügye felé a jelentkező anyagát, ott a pk dönt arról, hogy ad-e ki beo. tervezési lapot vagy nem (nem harcoló beosztás esetén engedélyezteti a HVKF-el (ez több mint egy hónap is lehet), ha meg van a beo. tervezési lap a toborzó összegyűjtik a szerződéskötéshez előírt orvosi és egyéb anyagokat, majd bevonuláskor ez az anyag kerül átadásra szerződéskötéshez.
Nagyon sokan azt gondolják, hogy a toborzó miatt nem kerültek felvételre ez egy kurva nagy tévedés! A toborzónak hozni kell az irodánként meghatározott létszámot senkit nem akarnak elengedni, de nem mindenkit fogadnak az alakulatok és nem mindenki rugalmas, hogy bármilyen beosztást, bárhol elvállaljon. És ezzel tényleg zárjuk le azt a történetet, hogy a toborzók arrogánsak és ott mindenki hülye.
De könnyű, mint mindig outsiderként szakértőnek lenni (ne vedd magadra:)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 236
113
Az a kemény, hogy még mindig itt tartunk fejben. Miért, a finnek, svédek osztrákok mit csinálnak 6-9 hónapon keresztül? Fókáznak? meg stokiznak.
Én már leírtam, hogy az én 6 hónapomat a csapatgyakorlat kivételével egész faszán ki tudták tölteni. Még úgy is, hogy mi is csak nyűg voltunk akkor már a rendszer nyakán.

Az a kemény, hogy egyesek úgy akarják ezrével behívni sorozottakat, hogy a tartalékosokkal sem tud mit kezdeni a rendszer.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 509
10 628
113
mint ami elmegy most toborzásra.
Mennyi?

Az meg hogy nincs elegendő kiképző......... Ez olyan mintha a sivatagban nem találnánk homokot.
Nem sok hiteles, tapasztalt ember van.
AK-ból nehogymár ne tudjunk elegendőt kirakni a raktárból. Lőszer is van hozzá.
Uccu neki használtassuk el feleslegesen a tartalékot!

A sisak, fegyver, hátizsák nem kellene, hogy fogyóeszköz legyen.
Persze ha nézegeted a szekrényben. Ez olyan mint a ne legyen szemüveg és kesztyű...

De megint ott vagyunk, hogy a zokninál és szappannál tartasz... hogy a katonának harcértéke hogy lesz és addig mit használ el arról mélyen hallgatsz. Vagy a "nevelés" a cél?
de a sisak, a fegyver, meg a hátizsák az simán turnusonként újrahasználható.
De akkor minek ha helyzetben max. egy turnust tudsz visszahívni mert a többinek nincs cucc még a te elképzelésedben sem???

ember fog bevonulni.
megvalósul a nemzeti szolgálat rendszere
Aaaaa szóval ezeket az íróasztal mögött kitalált dolgokat te "valahol" hallottad, nem véletlenül tolod ennyire...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 509
10 628
113
Miért, a finnek, svédek osztrákok mit csinálnak 6-9 hónapon keresztül? Fókáznak? meg stokiznak.
Én már leírtam, hogy az én 6 hónapomat a csapatgyakorlat kivételével egész faszán ki tudták tölteni.
Nézd már meg, hogy ez a három ország mit ad a behívottak kezébe és annak mi a logisztikai igénye...