[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 920
113
241438528_101046939003711_7676715173990788679_n.jpg

FB: SFC Diana Pina
kapcsolat: diana.pina.mil@mail.mil
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 703
5 183
113
Nézd már meg, hogy ez a három ország mit ad a behívottak kezébe és annak mi a logisztikai igénye...
Akarat és pénz kell hozzá, ez kétségtelen. Egyenlőre sajnos 1 dandár hivatásost sem sikerült felszerelni, nem hogy hármat. Sőtt, a három sem lenne elég, legalább 5-7 dandáros hivatásos, jól felszerelt haderőre lenne szükség és sok-sok sallangra. A sorkatonaság csak mindezek után kellene hogy következzen a sorban.
Sajnos nincs arra utaló jel, hogy ebből bármi is lenne.
Ha '26 után bevezetik a sorkatonaságot a mai formájában létező tartalékos rendszerhez hasonló viszonyok közt, akkor az csak egy haszontalan pótcselekvés lesz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 783
46 920
113
Nézd már meg, hogy ez a három ország mit ad a behívottak kezébe és annak mi a logisztikai igénye...
El kell dönteni, hogy szeretnénk-e az esélyét megteremteni annak hogy legalább egy úgy ellen tudjunk állni egy támadásnak, a minket körülvevő reális fenyegetésnek/hogy ne érje meg a támadónak -itt tehát nem az orosz/amerikai haderő ellen készülnék én sem - vagy sem.

Ha ez megoldható pusztán a profi haderő létszámával, az a legjobb. Én tartok tőle hogy az kevéske lenne az ország területén szétszórva egy ellenségesen fellépő pl. Ukrajna/Románia ellen, HA bukik a NATO védernyő, mert éppen nem nekünk adnak bármi miatt igazat, simán csak félrenéznek.

Ebben az esetben viszont akkor kell még létszám, s az országnak kutya kötelessége lenne bármilyen módon előteremteni a szükséges és elégséges létszámot egy ilyen megoldására. Az részletkérdés hogy hogyan, tartalékos/soros/tovább duzzasztott profi haderővel, de ez alapfeladata KELL legyen az államnak.

Ha ez nincs, onnantól a jelenlegire ne haragudjon meg senki, szerintem SEMMI szükség nincs! Akkor mire van az MH? Afgán, .eg Iraki misszióra? Arra én nem szívesen költenék tovább, hogy tudjunk világ túloldalán amcsi ügyeket támogatni!

A Haza mindenek előtt, akkor viszont bele kell tenni az ehhez szükséges forrást, megteremteni hozzá az alap feltétleket, ennyi az én személyes véleményem...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 509
10 626
113
legalább 5-7 dandáros hivatásos, jól felszerelt haderőre lenne szükség és sok-sok sallangra. A sorkatonaság csak mindezek után kellene hogy következzen a sorban.
Nem, utána tartalékos rendszer A-Z, ezt követően a polgári védelem megerősítése. Egy jól összerakott, feltöltve valahol 10-15 ezer fő közötti tartalékos állományba minden pénzt és erőforrást be lehet tolni. Ha már bent vannak, csinálni akarják és megütnek egy mércét akkor az ő képzésük színvonalának emelése és a felszerelésük bővítése (bármilyen szintig, tartalékképzéssel) a hatékony, nem a civilek kényszerítése.

El kell dönteni, hogy szeretnénk-e az esélyét megteremteni annak hogy legalább egy úgy ellen tudjunk állni egy támadásnak, a minket körülvevő reális fenyegetésnek/hogy ne érje meg a támadónak -itt tehát nem az orosz/amerikai haderő ellen készülnék én sem - vagy sem.

Ha ez megoldható pusztán a profi haderő létszámával, az a legjobb. Én tartok tőle hogy az kevéske lenne az ország területén szétszórva egy ellenségesen fellépő pl. Ukrajna/Románia ellen, HA bukik a NATO védernyő, mert éppen nem nekünk adnak bármi miatt igazat, simán csak félrenéznek.

Ebben az esetben viszont akkor kell még létszám, s az országnak kutya kötelessége lenne bármilyen módon előteremteni a szükséges és elégséges létszámot egy ilyen megoldására. Az részletkérdés hogy hogyan, tartalékos/soros/tovább duzzasztott profi haderővel, de ez alapfeladata KELL legyen az államnak.

Ha ez nincs, onnantól a jelenlegire ne haragudjon meg senki, szerintem SEMMI szükség nincs! Akkor mire van az MH? Afgán, .eg Iraki misszióra? Arra én nem szívesen költenék tovább, hogy tudjunk világ túloldalán amcsi ügyeket támogatni!

A Haza mindenek előtt, akkor viszont bele kell tenni az ehhez szükséges forrást, megteremteni hozzá az alap feltétleket, ennyi az én személyes véleményem...
Meg kellene érteni, hogy hiába hajtasz ki több tízezer egyenruhás civilt AK-val a határba, ott fogják őket ledarálni...

Amit szeretnél az egy magas szintre felhúzott területvédelmi erő. Nem a nagyra fújt létszám teszi hatékonnyá.

Ne legyél antigonosz, a missziók pl. arra voltak jók, hogy van valamennyi tűzharcban tapasztalatot szerzett ember aki tovább tudja oktatni amit a gyakorlatban tanult.
Neked is leírom újra, hogy a sorkatonaság az erőforrások eredmény nélküli elégetése.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Szerinted mennyibe kerül az a bohózat, amit előadnak hétről hétre a kitelepüléssel, nehéztechnika szanaszét hurcolásával. Cserébe mi az eredmény?
Nem megfelelő emberek jelentkeznek.... a nem megfelelő helyekre. Nem tudják őket megtartani, és megy a folyamatos sírás, és erőszakkal kell bent tartani évekre az embereket. Szerinted most mennyi ember vár a leszerelésre? Mikor lesznek ezek azemberek kiengedve? Ha és amikor kimennek, akkor kiket fogsz a helyükre bezupálni? Mert biztos lehetsz benne, hogy a vészhelyzet megszünésének másnapján tömeges leszerelések lesznek. A feltötetlen alakulatok hogy fognak összezuhanni a 3. naptól?
Nem sok hiteles, tapasztalt ember van.
Akkor a hiteltelenekkel kell megcsinálni. Ha nem akkor lásd a fentebbi 3. napot...
Uccu neki használtassuk el feleslegesen a tartalékot!
Milyen tartalékot? Ki ne találjuk már, hogy ne tudna a Honvédség akár a szerbektől 7,62-es lőszert rendelni azonnalra? Vagy felpörgetni a termelést az Arzenálban egy fél év alatt.
Persze ha nézegeted a szekrényben. Ez olyan mint a ne legyen szemüveg és kesztyű...

De megint ott vagyunk, hogy a zokninál és szappannál tartasz... hogy a katonának harcértéke hogy lesz és addig mit használ el arról mélyen hallgatsz. Vagy a "nevelés" a cél?
Tehát még egyszer megkérdezem milyen harcértékről értekezel itt, amikor nem vettél részt alapkiképzésen sem?
Szerinted mit fog elhasználni a kiképzés alatt 1 sorkatona?
Mi miket használtunk kincstárit a lövész képzésben?

Fogyó eszközök :
7,62x39 és 7,62x54 lőszer, 1 RPG gránát/fő, harcjármű lőszer, célanyag, füldugó (ezek lőtéren),
vak lőszer, pukkancs, ködgyertya (harcászkodás),
TNT rúd, gyutacs, gyufa (robbantási gyakorlat), 5-10kg TNT (harcjármű fedezék robbantás), napalm (tűzakadály pálya), üzemanyag
személyi felszerelés (2 váltás gyakorló, bakancs, 3-4 póló, kék villám, papucs, 1 rövidgatya + 2 trikó, 2 sapka, téli sapka, csősál, öv, rendfokozati jelzések, mikádó, meleg alsóruházat), élelmezés (hideg, meleg), mosószer (kézi mosáshoz), tisztító szerek, kanálgép,

Nem fogyó eszközök: karabély, pisztoly, RPG, PKM, SZVD, tártáska, gyalásó, RPG rakéta hordozó, távcső, VV felszerelés, csajka, sisak, gumi esőkabát, sátorlap, tábori ágy, takaró, kiképzési szemléltető anyagok, mentőmellény (részt vettünk egy átkelési gyakorlaton), "uralplató", BTR-80, vászonsátor, jelző zászlók, utász felszerelés, térképek, tájoló, kulacs, ágynemű, málhazsák,

A katona saját beszerzése: alsó ruházat, tisztálkodási felszerelési eszközök

Mivel lehetne bővíteni? Mellény, egyszerűsített málha rendszer, egy bergen stílusú hátizsák, hálózsák, derékalj, Eü csomag, multitool, személyi sátrak, 1kesztyű, optikák, éjjellátók, GPS, kis drónok, modern rádiók, beülő, mászó kötél, kiképzési körletek, rovarriasztó, többfunkci zseblámpa, mászófalak, testnevelési és edző felszerelés. De ezek alapvetően évekig használható dolgok.
De akkor minek ha helyzetben max. egy turnust tudsz visszahívni mert a többinek nincs cucc még a te elképzelésedben sem???
Még egyszer: Az első turnus befejezásáre miért szeretnél 10-20 turnusnyi zárolt készletet felhalmozni. A zárolt készleteket évek alatt kell csak újra felfejleszteni.
Aaaaa szóval ezeket az íróasztal mögött kitalált dolgokat te "valahol" hallottad, nem véletlenül tolod ennyire...
Dehogy hallottam! Ha visszanézed a kommentjeimet, akkor többször felvázoltam már az elképzeléseimet arra, hogy milyen módszerekkel lehet hatékonyan felépíteni újra egy jól működő, tulajdonképpen önkéntesen működő sorkatonai rendszert. Ennek alapja, hogy nem csak a fegyveres sorkatonai rendszert kell létrehozni, hanem kell alternatívákat is biztosítani a társadalom azon részének, aki nem szeretne fegyveresen szolgálni. Pénzbeli megváltás (svájci minta, nagyobb források állnának rendelkezésre a fegyveres képzésre), fegyver nélküli szolgálati rendszer nemre tekintet nélkül (skandináv rendszer), nőknél gyerekes felmentés a kötelezettség alól (a hazai viszonyokhoz igazított tényező)
Ez lenne a nemzeti szolgálati rendszer. Ez saját találmány. :cool:
Orbánék minek neveznék el szerinted? Hazafias Népfrontnak? :rolleyes:

Nézd már meg, hogy ez a három ország mit ad a behívottak kezébe és annak mi a logisztikai igénye...
Na mit?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Akarat és pénz kell hozzá, ez kétségtelen. Egyenlőre sajnos 1 dandár hivatásost sem sikerült felszerelni, nem hogy hármat. Sőtt, a három sem lenne elég, legalább 5-7 dandáros hivatásos, jól felszerelt haderőre lenne szükség és sok-sok sallangra. A sorkatonaság csak mindezek után kellene hogy következzen a sorban.
Sajnos nincs arra utaló jel, hogy ebből bármi is lenne.
Ha '26 után bevezetik a sorkatonaságot a mai formájában létező tartalékos rendszerhez hasonló viszonyok közt, akkor az csak egy haszontalan pótcselekvés lesz.
Igen komolyan szeretném megkérdezni, hogy hogyan óhajtod ezt a 3 dandárt feltölteni a sorkatonai szolgálat visszavezetése nélkül?
Nem először a sorkatonai szolgálat visszaaktiválása lenne a cél? Mert amíg nincs emberanyag, addig SOSEM fog elegendő hivatásos jelentkezni.
A 1,5M forintos bér nem megoldás. Mert ez olyan társadalmi bérfeszültségeket, és egyenlőtlenségeket fog okozni hogy beszarsz!
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Meg kellene érteni, hogy hiába hajtasz ki több tízezer egyenruhás civilt AK-val a határba, ott fogják őket ledarálni...
Ha kiküldöd az 5-10 éves tapasztalattal rendelkező 6-8000 hivatásosodat a határba, azokat is ledarálják, csak sokkal gyorsabban.
Jelenleg ne számíts nagyobb létszámra!
De ha nincs több tízezres kiképzett civil a háttérben, akkor marad ez a 6-8000-es létszám, aminek a fele le akar szerelni. Hajrá!
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: PFZ and zsolti

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Ha ez nincs, onnantól a jelenlegire ne haragudjon meg senki, szerintem SEMMI szükség nincs! Akkor mire van az MH? Afgán, .eg Iraki misszióra? Arra én nem szívesen költenék tovább, hogy tudjunk világ túloldalán amcsi ügyeket támogatni!
Rakjuk el a kis búránkba már végre, hogy a missziók nem célok, hanem eszközök. Eszköz ahhoz, hogy legalább a Honvédség magja rendelkezzen használható harctéri tapasztalatokkal.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 236
113
Nem először a sorkatonai szolgálat visszaaktiválása lenne a cél? Mert amíg nincs emberanyag, addig SOSEM fog elegendő hivatásos jelentkezni.

tehát berángatnál egy rakás tartalékost, azt várva, hogy ettől majd többen mennek hivatásosnak?

akkor marad ez a 6-8000-es létszám, aminek a fele le akar szerelni.

Na, és miért akarnak leszerelni?


Nem szeretnék személyeskedni, de ma olyan vagy, mintha a Dojcs Tomi lennél.

A BTR váltótípusa a fasorban sincs, a tüzérség jelképes, ésatöbbi, de rángassunk be mittudomén fél évente 10000 embert még bohóckodni?
Mintha culágereket rángatnál egy olyan építkezésre, ahol nincs építőanyag, nincs tervrajz, a felelős műszaki vezető meg a homokozóban játszik a macskaszarral.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
782
2 339
93
Ne legyél antigonosz, a missziók pl. arra voltak jók, hogy van valamennyi tűzharcban tapasztalatot szerzett ember aki tovább tudja oktatni amit a gyakorlatban tanult.

Aztán még sem azok képzik őket,akiknek tapasztalata volt. Azoknak a nagyrésze már a rendszerben sincs szerintem,ez alol talán kivétel Szolnok.
A kiképzők nagyrésze,HA jol tudom,ugy jelentkezett kiképzőnek,amikor lehetett.Aztán akire az alegységénél nem nagyon számítottak a munkája minősége miatt,azt elengedték.Aki meg húzott,mint a munkás ló,azt visszatartották.Ezt amugy a volt alakulatomnál több embertől is hallottam.Persze voltak kivételek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Ezek a faszok?
Hány éve piackutatnak mindent?
Tényleg azt gondolod, hogy a fentebb felsorolt listám teljes tartalmát ne tudná honnan megrendelni akár a legfogalmatlanabb honvédségi csapattiszt is - 1 hét alatt? Ráaadásul a nemzetközi gyártókapacitásokat az ukrán háború miatt - egészen biztosan - folyamatosan fel is pörgetik. Lassan viszont elkezd majd telítődni a piac, így meg akár egy külföldi beszállítótól is kedvezőbb árat lehet majd kapni.

A sorkatonai szolgálat reaktiválása súlyos politikai döntés. Aminek mostanában itthon szar a sajtója. És rövid távon egyre szarabb is lesz.
Ha nincs szándék - nincs pénz. Ha nincs pénz akkor nincs rendelés - vagy csak homeopátiás mennyiségben. Tavaly-tavalyelőtt lett pénz a személyi felszerelés rendezésére. Tudtak is mennyiségi rendeléseket leadni.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 783
46 920
113
Nem, utána tartalékos rendszer A-Z, ezt követően a polgári védelem megerősítése. Egy jól összerakott, feltöltve valahol 10-15 ezer fő közötti tartalékos állományba minden pénzt és erőforrást be lehet tolni. Ha már bent vannak, csinálni akarják és megütnek egy mércét akkor az ő képzésük színvonalának emelése és a felszerelésük bővítése (bármilyen szintig, tartalékképzéssel) a hatékony, nem a civilek kényszerítése.


Meg kellene érteni, hogy hiába hajtasz ki több tízezer egyenruhás civilt AK-val a határba, ott fogják őket ledarálni...

Amit szeretnél az egy magas szintre felhúzott területvédelmi erő. Nem a nagyra fújt létszám teszi hatékonnyá.

Ne legyél antigonosz, a missziók pl. arra voltak jók, hogy van valamennyi tűzharcban tapasztalatot szerzett ember aki tovább tudja oktatni amit a gyakorlatban tanult.
Neked is leírom újra, hogy a sorkatonaság az erőforrások eredmény nélküli elégetése.
Azt gondolom teljesen egyértelműen leírtam, hogy nekem teljesen jó Ha a profi haderővel oldja meg a feladatot a mindenkori magyar állam, de ha a SZAKMA azt mondja, hogy ehhez kevés a profi létszám, kell tartalékos/területvédelmi erő, hívják ahogy akarják, netán sorköteles állomány is, mindent el tudok fogadni!

Csak legyen már valami, ami azt a szájbatekert ALAP FELADATOT tényleg el tudja majd látni, ami elsősorban az országunk fegyveres védelme KELL/ kéne hogy legyen, nem a missziók ellen beszélek, de jelenleg én azt érzem tűzoltó őrnagyként - tehát kívülállóként! - hogy a fő feladatnak mintha azt tekintenék még sokan, hogy tudjunk egy egy nemzetközi misszióban részfeladatokat ellátni, és jöjjön érte a buksisimi!

Nagyon nem erről kéne szóljon a mutatvány, a tévedés jogát fenntarom, s mondom pusztán laikusként, hazaszerető emberként beszélek csak, természetesen!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 783
46 920
113
Aztán még sem azok képzik őket,akiknek tapasztalata volt. Azoknak a nagyrésze már a rendszerben sincs szerintem,ez alol talán kivétel Szolnok.
A kiképzők nagyrésze,HA jol tudom,ugy jelentkezett kiképzőnek,amikor lehetett.Aztán akire az alegységénél nem nagyon számítottak a munkája minősége miatt,azt elengedték.Aki meg húzott,mint a munkás ló,azt visszatartották.Ezt amugy a volt alakulatomnál több embertől is hallottam.Persze voltak kivételek.
Nevetséges, és siralmas is egyben!!!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 783
46 920
113
Ha kiküldöd az 5-10 éves tapasztalattal rendelkező 6-8000 hivatásosodat a határba, azokat is ledarálják, csak sokkal gyorsabban.
Jelenleg ne számíts nagyobb létszámra!
De ha nincs több tízezres kiképzett civil a háttérben, akkor marad ez a 6-8000-es létszám, aminek a fele le akar szerelni. Hajrá!
Igen, kb. egyébként laikusként, műkedvelő témát azért követő emberként kb. ezt gondolom én is. Egyszerűen kevés a létszám, a nagyon kevés jól kiképzett Dudinkat meg Krisss ünket pont sokkal nagyobb tüzérségi koncentráció alatt tudja tartani bármilyen ellenfél, ha ők egy 20km -es szakaszon az egyetlen harcoló magyar dandár, mert nincs még kettő feltöltve mellettük akár kisebb hrcértékű/nem prodi erőkből. Illetve az is le volt írva, hogy sok embert felemésztene rengeteg olyan feladat, ami nem elsővonalbeli katonát igényel feltétlenül, de nem megoldható ember nélkül.


Akárki akármit mond, ez szerintem józan ész, hogy kurva kevés mozdítható katonánk van a 93 E+ km2 -re!

Ha meg nem is érezzük feladatnak hogy ezt tényleg érdemben meg kéne tudjuk védeni legalább a szomszédoktól kb., akkor hagyhatnánk is a picsába az egészet, arra drága, vegyünk csak rengeteg fehér zászlót azt csoki, franciáknak többször is bejött...
 
  • Tetszik
Reactions: J.G.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 783
46 920
113
Rakjuk el a kis búránkba már végre, hogy a missziók nem célok, hanem eszközök. Eszköz ahhoz, hogy legalább a Honvédség magja rendelkezzen használható harctéri tapasztalatokkal.
Mivel?

Hogy hogyan kell egy esetleges összhaderőnemi harcban védekezni egy másik az országban tevékenykedő összhaderőnemi hadsereg ellen?

Na.erről beszélek, itt többen fel sem fogják, hogy kurvára nem konvojt kéne kísérni egy ilyen háborús helyzetben, mint Afgánban!

Ne haragudjon meg a világ, de már ez is elkeserítő számomra, hogy ebben látjátok sokan a nagy gyakorlást, hogy kint lehet pár száz könnyű lövész a világ túloldalán COIN környezetben!

Majd ha az MH kint harckocsi rohamot indít/visszaver, tüzérségi zárótűz után/alatt, összehangoltan a légierőnkkel, intenzív REH környezetben próbálnak légvédelem dandárokat irányítani/koordinálni masszív bejövő drón/CM/ATACMS csapások ellen, azt hívnám tapaszatalatnak, ami érne is valamit a VALÓS ALAPFELADAT ellátása terén!

Mert még mindig lövész alegységek szereztek kint némi valós tapasztalatot olyan közegben, ahová igazából akár a TEK is mehetett volna...


Totál szereptévesztésben vagytok srácok, szerintem...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 135
113
Ember egyébként lenne. A kiaramlast sokszor emlegették de a kiaramlok mind tartalekosok...

A manőver képességét növelni még ilyen kis ország esetében mint mi vagyunk a manőver 2. Fajtáját kell elsődlegesen alkalmazni. Ez a tűzzel való manőverezés ehhez kellene több tüzérségi eszköz. Sajnos hogy az ömt T beszantjak ez egyre macerás abban lenne kivitelezhető szerencsére van öt a plusz pontokért így tartalékos tuzerek száma évről évre nő és kiáramlás is van deszintentartas továbbképzés rendszere és tuzeszkoz biztosítása hiányzik ahogy az egész rendszer csonka ezen hiányosságok kijavítása sürgős beavatkozást igényel.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and zsolti

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
tehát berángatnál egy rakás tartalékost, azt várva, hogy ettől majd többen mennek hivatásosnak?
??? o_O
Te miről beszélsz?
Nem tartalékost rángatsz be, hanem tartalékost képzel ki. És nem a egy olyan merítésből, ahol 50-70% alkalmatlan a jelenlegi alacsony kerítés átvitelére is. Egy rendes követelmény rendszerben mi lenne.
Minden kiképzett sorkatona tartalékos állományba kerül. Szűrt, önkéntes alapú bevonulással (alternatívákat ugyebár adni kell). Lesz 6-12 hónapos kiképzett katonai tapasztalatokkal rendelkező poolod, amiből lehet elcsábítani, és benttartani az embereket.
Tessék megnézni a magyar labdarúgás helyzetét.
Megvolt az akarat, meg persze a töméntelen pénz. Jó módszer volt ez? Biztos ki lehetett volna olcsóbban hozni, de amíg nem indították el a különböző gyekeket célzó programokat, addig nem volt pool, amiből lehetett meríteni.
F@sznak a stadion, meg a látványberuházás. Mert mostmár szinte minden iskolában ott figyel a műfüves pálya, ahol a kölykök nagy unaémukba szarrárúghatják magukat. Idén meg másodszor jutunk ki az EB-re. Ráadásul csoportelsőként.
Másik szcéna: A szabadidő fejlesztési pályázatokon elnyert pénzekből sorba nyitják a mászótermeket. Tudod milyen emberekkel van tele?
Minimum a mászók 15-20%-a 18 év alatti (de nem ritka az ovis is!). És gyakran a rengeteg terem és a drága jegyek ellenére is tömegek vannak.
Te elmennél egy boulder falra mászni drága pénzért? Na ugye.
Aztán egyszer elmész, és rájössz, hogy erről eddig miért nem tudtam?
Mi kell hozzá? Neked semmi?
Mi tart vissza? Hülye vagy 3-4 méterről leessek? Észnél vagy?
Szerinted mekkora lenne a népszerűsége a dolognak, ha minden gyereket elvinnének egy ismerkedős hétre mondjuk a felső tagozatban iskolában szervezett módon?
Na, és miért akarnak leszerelni?
Ki ezért, ki azért. De mostmár azért kevéssé a pénz miatt...
A BTR váltótípusa a fasorban sincs, a tüzérség jelképes, ésatöbbi, de rángassunk be mittudomén fél évente 10000 embert még bohóckodni?
Mintha culágereket rángatnál egy olyan építkezésre, ahol nincs építőanyag, nincs tervrajz, a felelős műszaki vezető meg a homokozóban játszik a macskaszarral.
A bohóckodás az, hogy 700+-os fizetés mellett több körben kell keresni embereket Lynxre, meg PZH-ra. Jah arra a 3 lövész zl.-ra, meg a 1 tüzérosztályba.... :(
Továbbra is megy a csodavárás itt a Fórumon a haditechnikai körben, azonban csak az emberek elenyésző része veszi észre a saját szemétől, hogy kurv@ra sokkal nagyobb baj az alapkiképzett katonák hiánya. Azoknak a katonáknak a hiánya, akiket elküldhetnél PZH-ra, meg Leo 2 képzésre.
És az nem megoldás, hogy kiválasztasz az országból 50-60 főt, és kiképzed vérprofivá a 44db Leo 2 harckocsi vezetésére, mert ha baj lesz, akkor ezzel a mennyiséggel fogsz rendelkezni. Slussz!
Akkor már hová fogsz kapkodni? Küldenének a haverok APC-t, de kire bízod?
Visszautalnék az ukrán pilótahiányra! Nem azért nincs jelenleg Ukrajnának légiereje, mert ne lenne gépük, hanem mert teljesen elfogytak pilótákból.
Az utcáról meg nem fogdoshatsz össze embereket vadászgépre.

Az meg egy erős tévhit, hogy egy rendesen kiképzett sorkatona mindenre alkalmatlan lenne. Nézd meg, hogy mivel fogták meg az ukránok a kezdeti orosz támadásokat. És nem tüzérséggel, meg IFV-vel, hanem gyalogos kisalegységekkel meg rengeteg páncéltrő fegyverekkel.
Nyilván azóta változott a háború, de az elmondható, hogy attól, hogy jobban kiképzett vagy a fronton, nem jelenti, hogy automatikusan annyival nagyobb lenne a túlélési esélyed.
A sorkatonaságnak világos és egyszerű célokat kell lefektetni. Korlátozott mennyiségű fegyver arzenállal kell könnyűlövész feladatokra felkészíteni őket. De ezekre olyan alapossággal, hogy álmából felkeltve is azonnal tudja, mihez kell nyúlni.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord