[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
2 081
6 506
113
Foleg ha elethure csinaljak, nekem ilyenen ugrott ki eloszor a vallam :D
Sajnos nem volt lehetőségem kipróbálni, de biztosan jó móka, főleg ha komolyan veszi mindenki.

MTQyOTk5Mw.jpg
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 342
11 094
113
Sajnos nem volt lehetőségem kipróbálni, de biztosan jó móka, főleg ha komolyan veszi mindenki.

MTQyOTk5Mw.jpg
Jo móka, főleg ha azzal állsz szemben akit rühelsz szóval en jo tuntetot szimulaltam es mindenaron at akartam jutni es megsimogatni a fejecskejet a kolleganak :cool:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 977
78 809
113
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
830
2 299
93
Vajon mennyi lehet így az összlétszám?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 246
19 374
113
Vajon mennyi lehet így az összlétszám?

Nem fogják megmondani. De nagy vonalakban, mert régebben 11.000-es számot említettek, akkor most lehet 13.000 körül. Persze lehetnek olyanok akik kiválnak közben.
Messze még a feltöltöttség a 7 ezred, 20 zászlóaljánál. Mert ennyi zászlóalj van tartalékos, ha jól tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

TribunusAlex

Well-Known Member
2021. június 21.
259
1 034
93
Nem fogják megmondani. De nagy vonalakban, mert régebben 11.000-es számot említettek, akkor most lehet 13.000 körül. Persze lehetnek olyanok akik kiválnak közben.
Messze még a feltöltöttség a 7 ezred, 20 zászlóaljánál. Mert ennyi zászlóalj van tartalékos, ha jól tudom.
Meglehetősen pontos becslés, egy kicsivel több, de még mindig nagyon dinamikus növekszik a létszám a kiemelt juttatások miatt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 604
71 349
113
Nem a szándék hanem a jelentkezők hiánya miatt.
Szerintem ezt is minden évben háromszor kitargyaljuk valamelyik topicban.
Le kell menni oda ahol a honvédségi legénységi fizetés is alternatíva.
Számos lerottyant térsége van még az országnak. Nem lehet azt emberektől elvárni hogy 100-300 km-re menjen el dolgozni otthonról egy hétre mert azt az Alföldrol Pestre,Nyugat Dunántúlra, vagy épp Ausztriába ide oda járók csináljak, és az bizony cigány munka.
Érdekes módon az Audi a meg Mercedeszbe stb fel tudják tölteni a létszámot. Oldja akkor még a Honvédség is van rá elég embere, és sok pénzt is költenek promora.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
830
2 299
93
Szerintem ezt is minden évben háromszor kitargyaljuk valamelyik topicban.
Le kell menni oda ahol a honvédségi legénységi fizetés is alternatíva.
Számos lerottyant térsége van még az országnak. Nem lehet azt emberektől elvárni hogy 100-300 km-re menjen el dolgozni otthonról egy hétre mert azt az Alföldrol Pestre,Nyugat Dunántúlra, vagy épp Ausztriába ide oda járók csináljak, és az bizony cigány munka.
Érdekes módon az Audi a meg Mercedeszbe stb fel tudják tölteni a létszámot. Oldja akkor még a Honvédség is van rá elég embere, és sok pénzt is költenek promora.
Meg hát 10 modul ÖTT kiképzés után csak díszelegni hívtak, lófasz fegyverzetünk volt, lófasz tudással. Le is léptem. Elvártam volna, hogy normális kiképzést és fegyverzetet kapjak ha aláírom, hogy életem árán is megvédem....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 731
82 691
113
Szerintem ezt is minden évben háromszor kitargyaljuk valamelyik topicban.
Le kell menni oda ahol a honvédségi legénységi fizetés is alternatíva.
Számos lerottyant térsége van még az országnak. Nem lehet azt emberektől elvárni hogy 100-300 km-re menjen el dolgozni otthonról egy hétre mert azt az Alföldrol Pestre,Nyugat Dunántúlra, vagy épp Ausztriába ide oda járók csináljak, és az bizony cigány munka.
Érdekes módon az Audi a meg Mercedeszbe stb fel tudják tölteni a létszámot. Oldja akkor még a Honvédség is van rá elég embere, és sok pénzt is költenek promora.
Mert mi is tartja vissza "lerottyant térségek" lakosai attól, hogy katonák legyenek? 737.000-et ajánlottak kétszer is és semmi mást nem vártak el érte, csak 8 általánost és azt, hogy legyen két keze két lábbal a jelentkezőnek...
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
977
2 441
93
Mert mi is tartja vissza "lerottyant térségek" lakosai attól, hogy katonák legyenek? 737.000-et ajánlottak kétszer is és semmi mást nem vártak el érte, csak 8 általánost és azt, hogy legyen két keze két lábbal a jelentkezőnek...

Párszáz kilométer.

Az a helyzet hogy akinek nem gond az ingázás vagy a költözés (és az se hogy dolgozni kell) annak a 99%a az építőiparba megy ahol minimum ennyit de inkább többet kap, és nem kell stokiznia a munkásszállón. Dolgoznia kell mint a güzü de jó eséllyel több pénzért, és tapasztalat hogy az emberek hatalmas része örül ha nem vasfegyelemben telnek a napjai, főleg ha eleve minimálisan se érdeklik őket a katonás dolgok, se a harcászkodás se a fegyverek stb. A külföldre költözők/hetelők meg végképp nem fognak elgondolkozni ennyi pénzen.

Azért kéne a lerottyant térségbe vinni a honvédséget mert ott azért bőven vannak helyben dolgozók akik a gyárban/önkormányzatnál mittoménhol jóval kevesebbet kapnak és még akár az ingázók egy része is elgondolkozna hogy hmm csak egy kicsit lenne kevesebb a fizum de cserébe a közelben lenne a melóhelyem, esetleg. De ez csak feltevés. És fix lennének olyanok akiket eleve érdekel a honvédség csak rohadt messze van tőlük egy olyan alakulat ahol van is felvétel.
Én nem fogok pálcát törni afölött aki nem akar 2 megyével arrébb bevonulni legénységi állományúként, ha megteremtett már egy otthont, feleség is van, akár gyerek is. Nagy respekt ha valaki ennyire elhivatott, de nem lehet ebből kiindulni.