[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 244
7 278
113
Úgyse győztök meg, szerelmes lettem az ötletembe :) :)
Ha tudod és van rá anyagi keret mindenképp csináltasd meg sas szemnel onnan rosszat meg nem hallottam máshonnan meg hallottam és van ismerősei körömben akinek elbasztak nem lett semmi baja csak garancia a mehetett vissza és azert kellemetlen utána pár napig
De a sereg csinálhatna egy szemészeti klinika bal és gyártóval egybe kötve egy megállapodást hogy vállalják az ilyesmit akar speciális szemüveg készitése vagy szem műtét ha így többen lesznek tankosok lövészek stb nem igaz h nem érné meg nekik. Nagyon sok humán erőforrást veszítenek el a generációmbol
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 936
48 702
113
Ha tudod és van rá anyagi keret mindenképp csináltasd meg sas szemnel onnan rosszat meg nem hallottam máshonnan meg hallottam és van ismerősei körömben akinek elbasztak nem lett semmi baja csak garancia a mehetett vissza és azert kellemetlen utána pár napig
De a sereg csinálhatna egy szemészeti klinika bal és gyártóval egybe kötve egy megállapodást hogy vállalják az ilyesmit akar speciális szemüveg készitése vagy szem műtét ha így többen lesznek tankosok lövészek stb nem igaz h nem érné meg nekik. Nagyon sok humán erőforrást veszítenek el a generációmbol
Van egy Honvéd Kórház, ott pont elférne egy ilyen korrekciós szemészet. Egy katona kiképzésében az a (bekerülési áron) 3-400e Ft szerintem nem vészes.
De a fő gond szerintem továbbra is az, hogy mit kezdene a rendszer a 20 éven aluliakkal - mert egyrészt nekik nem javallott még a szemműtét (ld fent), másrészt meg, ha jól értem, a rövidlátás kizáró ok az alkalmasságin.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 244
7 278
113
Van egy Honvéd Kórház, ott pont elférne egy ilyen korrekciós szemészet. Egy katona kiképzésében az a (bekerülési áron) 3-400e Ft szerintem nem vészes.
De a fő gond szerintem továbbra is az, hogy mit kezdene a rendszer a 20 éven aluliakkal - mert egyrészt nekik nem javallott még a szemműtét (ld fent), másrészt meg, ha jól értem, a rövidlátás kizáró ok az alkalmasságin.
Van aki sajnos nem lehet de a többieket érdemes lenne rendszerben tartani kiváncsi lennék egy státuszira vagy fel mérésre hányan szerelnek le avi után ilyen okból csak akikről hallottam kijönne pár tucat ember aki utána vagy külföldön vagy más fegyveres szervnél találta meg a helyet. Van közte olyan aki már 3.dícséretet kapja mert rendőrként egó házba rohant azért ehhez bátorság kell jó lett volna lovesznek ha adnak egy esélyt neki/nekik
Aki meg kapja az esélyt úgy hogy tudja lehet több nem lesz az bizony bizonyítani akar majd..nem erre lenne szüksége a seregnek?dehogynem…
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek and bel

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 507
5 065
113
Imádom amikor magyar alakulatok lètszain meglepődnek az emberek. :( o_O

Èn már vagy kètszer leírtam. De nemrèg egy videóban egy tatai tiszt is kinyilatkozta, hogy kb 1000 fő a dandár jelenlegi lètszáma.
Lövèszdandár.
Tüzèrek.
Harckocsizók.

Mi.o_O
Dandár.:oops:



Csak kíváncsiságból rákerestem.
Night Stalkers.
2700 fő.:oops:


Amúgy nem most kezdődött.

A különlegeseket átnevezni dandárnak is egy ordas vicc.

75 Ranger? Hány fő? 3500?
Szánalmas. Kretèn. Idióta.

De nèzhetjük a vdv-t is. Ott milyen lètszámok vannak.


Ilyenkor mindíg elgondolkodom a katonai vezetőink mennyire vannak kèpben.
Minek dobálóznak dandár elnevezèssel, ahol kb a zászlóalj lenne a megfelelő?

(Ja itt lehet majd belekötni. Hogy mert vannak a volt kmz, nagyon különlegesek.
Meg dudièk.
Ja.
Kb 400 harcoló.
A világon nincs ilyen.)

Kicsi ország kicsi dandár?:eek:
Vagy mire gondolnak ilyenkor?
A 75 Ranger nem dandár, hanem ezred. Ahogy a 2. Cavalry is ezred, 4000 fővel. Legalábbis ez a hivatalos nevük. :)
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
923
2 289
93
Ez egy dandár? Ez max 600 ember.

A félreértések elkerülése végett ez nem az MH 2. Különleges Rendeltetésű Dandár, ez a 86. helikopterbázis (új nevén dandár) állományának egy része. Pilóták, műszakisok, légiirányítók stb nagy részt, így már annyira nem tragikus a létszám. Az nem vita hogy azért így kevés, kellene még ember csak ne keverjük egy lövész vagy egy különleges műveleti dandár létszámával.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 888
36 161
113
A félreértések elkerülése végett ez nem az MH 2. Különleges Rendeltetésű Dandár, ez a 86. helikopterbázis (új nevén dandár) állományának egy része. Pilóták, műszakisok, légiirányítók stb nagy részt, így már annyira nem tragikus a létszám. Az nem vita hogy azért így kevés, kellene még ember csak ne keverjük egy lövész vagy egy különleges műveleti dandár létszámával.
köszi a tisztázást - én is azt hittem, KRD áll csak ennyiből...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 356
14 323
113
De ezeknél nem a "dandár jogállású katonai szervezet" (pl.: Altiszti Akadémia) kifejezést szokták hozzátenni? Tehát gondolom nem látszáma miatt, hanem adminisztratív, szervezeti stb. okok miatt "dandár".
Egy focicsapat sem focicsapat ha van 1 kapus,1 csatár,2 közèppályás, 2 hátvèd.
Meg egy edző.
Megvan minden. Csak lètszam nincs.

Mi nincs meg a Night Stalkers alakulatban ami Szolnoki 86-osban megvan?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 214
73 886
113

327990681_1248586696005739_8742685769718368938_n.jpg
Kis-Benedek József biztpol szakértő az egyik tegnapi interjúban azt mondta, úgy tudja hogy felülvizsgálat alatt van a terv, mert rájöttek hogy így egyes területek működésképtelenné válnának.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 884
65 674
113
Hat ha lovesznek nem is de tabori lelkesznek, viztisztitonak, szakacsnak, hiradosnak, lerakosnak, repteri kifutofiunak, stb miert nem jo aki szemuveges? Ekkora a luxus? Nem rajongok a tisztekert meg foglaltak a helyet a csokosok elol de ennyit seggberugni is luxus volt szerintem, létező alakulatot kellett volna csak rakni alajuk...
Mondjuk aztan tokmindegy mert ez orokke csak egy diszhadsereg marad, a Voros teren masiroznak ennyien meg tobb technikaval Moszkvaban.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 825
113
Bloomberg SzBK


A honvédségre ugyanis túl nagy terhet rótt a vezetők felduzzadt száma, ugyanakkor a seregben mintegy 8-10 ezer betöltetlen állás is van. A . miniszter tervei szerint a jelenlegi 37 640 fős létszámot a többszörösére bővítik a jövőben.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-01-31/hungary-ousts-hundreds-from-top-army-ranks-defense-chief-says?leadSource=uverify wall
jó de teszem azt egy ezredes nem fog elmenni TGK sofőrnek ahogy géppuskásnak sem valamelyik rajba.