[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Ha ezt tudod akkor miért kell ekkora baromságokat leírni?
"Ez a lépés is jelzi, hogy az euroatlanti NATO szövetségi beálítású tiszteke anulálják a szárazöldnél."
No meg az is szánalmas, hogy sehogy nem tudtál belerúgni Lőrincz nyugati orientációjú képzettségébe (hisz életkorából adódóan kizárt, hogy keleti iskola közelébe kerüljön), hát tökéletesen ide nem illően elkezdtél az apjáról hadoválni.

Látod ez az a szemellenzős/a végletekig tökéletesen elvakult munkásság amit itt sokan számonkérnek rajtad.
Szerintem ami a válaszom, azt fentebb van. Nekem nem Lőcinczel van bajom, hanem Lippai elmozdításával. Itt többen is ua-ra gondolnak nem csak Én. Vannak olyan tisztek akik nem akartak ebben a folyamatban, amiben sok esetben a gyereket is kiöntötték a vízzel együtt résztvenni. Sztálin elvtárs aranybecsű gondolatai: ahol fát vágnak ott hullik a forgács. Ez nem cáfolja amit leírtam. Sok tiszt került lapátra, akik több nyelven beszélnek, vezérkari akadémiát valamint brit, német amerikai iskolákat szintén végeztek és nem szükséges számukra, hogy pld. Romulusszal 4 km-et fussanak, mert beosztásuk nem ezt a képességet kívánja meg, de gondolom, hogy a korukból adód fizikai követelményeknek is eleget tettek.
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Szerintem ami a válaszom, azt fentebb van. Nekem nem Lőcinczel van bajom, hanem Lippai elmozdításával. Itt többen is ua-ra gondolnak nem csak Én. Vannak olyan tisztek akik nem akartak ebben a folyamatban, amiben sok esetben a gyereket is kiöntötték a vízzel együtt résztvenni. Sztálin elvtárs aranybecsű gondolatai: ahol fát vágnak ott hullik a forgács. Ez nem cáfolja amit leírtam. Sok tiszt került lapátra, akik több nyelven beszélnek, vezérkari akadémiát valamint brit, német amerikai iskolákat szintén végeztek és nem szükséges számukra, hogy pld. Romulusszal 4 km-et fussanak, mert beosztásuk nem ezt a képességet kívánja meg, de gondolom, hogy a korukból adód fizikai követelményeknek is eleget tettek.
Igen de a NATO-tlanítási faszságodat azt cáfolja, hogy aki a helyükre került hasonló CV-vel rendelkezik legtöbb esetben.
(Lippai amúgy naponta 10+ km-eket szokott futni)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Szerintem ami a válaszom, azt fentebb van. Nekem nem Lőcinczel van bajom, hanem Lippai elmozdításával. Itt többen is ua-ra gondolnak nem csak Én. Vannak olyan tisztek akik nem akartak ebben a folyamatban, amiben sok esetben a gyereket is kiöntötték a vízzel együtt résztvenni. Sztálin elvtárs aranybecsű gondolatai: ahol fát vágnak ott hullik a forgács. Ez nem cáfolja amit leírtam. Sok tiszt került lapátra, akik több nyelven beszélnek, vezérkari akadémiát valamint brit, német amerikai iskolákat szintén végeztek és nem szükséges számukra, hogy pld. Romulusszal 4 km-et fussanak, mert beosztásuk nem ezt a képességet kívánja meg, de gondolom, hogy a korukból adód fizikai követelményeknek is eleget tettek.
De én a NATO-tlanításról beszélek folyamatosan.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Szerintem ami a válaszom, azt fentebb van. Nekem nem Lőcinczel van bajom, hanem Lippai elmozdításával. Itt többen is ua-ra gondolnak nem csak Én. Vannak olyan tisztek akik nem akartak ebben a folyamatban, amiben sok esetben a gyereket is kiöntötték a vízzel együtt résztvenni. Sztálin elvtárs aranybecsű gondolatai: ahol fát vágnak ott hullik a forgács. Ez nem cáfolja amit leírtam. Sok tiszt került lapátra, akik több nyelven beszélnek, vezérkari akadémiát valamint brit, német amerikai iskolákat szintén végeztek és nem szükséges számukra, hogy pld. Romulusszal 4 km-et fussanak, mert beosztásuk nem ezt a képességet kívánja meg, de gondolom, hogy a korukból adód fizikai követelményeknek is eleget tettek.
A 4km-el nem rá gondoltam! Lippai COVID után keményen visszaépítette magát, ezért is respect, a tudása mellett!!!
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
De én a NATO-tlanításról beszélek folyamatosan.
Én is. Nem csak a miniszter által mondott paraméterek között voltak, akiket elbocsájtottak. Köztük volt akit NATO beosztásból hívtak vissza. Nekem - saját infoim szerint - egy kicsit Erdogani tisztogatás, kicsit Sztálini tisztogatás jut eszembe (Tuhacsvszkij és társai). Persze senkit se lőttek agyon :)... A jelen miniszterhez és a jelen kormányhoz lojalitás is szempont volt a válogatás során. A hadseregnek pedig apolitikusnak kéne lenni. De akkor persze nem kritizálhatod a haderőreform vadhajtásait...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Én is. Nem csak a miniszter által mondott paraméterek között voltak, akiket elbocsájtottak. Köztük volt akit NATO beosztásból hívtak vissza. Nekem - saját infoim szerint - egy kicsit Erdogani tisztogatás, kicsit Sztálini tisztogatás jut eszembe (Tuhacsvszkij és társai). Persze senkit se lőttek agyon :)... A jelen miniszterhez és a jelen kormányhoz lojalitás is szempont volt a válogatás során. A hadseregnek pedig apolitikusnak kéne lenni. De akkor persze nem kritizálhatod a haderőreform vadhajtásait...
Teljesen világtalan vagy a cég belső valóságával kapcsolatban, ha azt gondolod, hogy ezt nem kellett volna elvégezni már vagy 30 évvel ezelőtt. Kiöntik a vízzel a a gyereket is? Igen ilyen eset is lesz sajnos, de bármennyire is savanyú a szőlő az igazság az, hogy ezzel kellett volna kezdeni a haderőfejlesztést, mert amíg nem változtatsz gondolkodásmódon, hozzáálláson, morálban, nem próbálod meg eltűntetni a sógor-koma-jóbarát szentháromságot addig feleslegesen öntöd a pénzt a fejlesztésbe.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 947
5 077
113
Teljesen világtalan vagy a cég belső valóságával kapcsolatban, ha azt gondolod, hogy ezt nem kellett volna elvégezni már vagy 30 évvel ezelőtt. Kiöntik a vízzel a a gyereket is? Igen ilyen eset is lesz sajnos, de bármennyire is savanyú a szőlő az igazság az, hogy ezzel kellett volna kezdeni a haderőfejlesztést, mert amíg nem változtatsz gondolkodásmódon, hozzáálláson, morálban, nem próbálod meg eltűntetni a sógor-koma-jóbarát szentháromságot addig feleslegesen öntöd a pénzt a fejlesztésbe.
Abban igazad van, hogy tényleg szükség volt erre a "fiatalításra", de azt ugye nem gondolod komolyan, hogy ezzel varázsütésre megszűnt a sógor-koma-jóbarát szentháromság? Arról nem beszélve, hogy ettől rosszabb időzítést nehezen lehetett volna elképzelni, mint a szomszédban zajló, a II. vh óta legjelentősebb európai háború ideje alatt végrehajtva a leépítést.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Abban igazad van, hogy tényleg szükség volt erre a "fiatalításra", de azt ugye nem gondolod komolyan, hogy ezzel varázsütésre megszűnt a sógor-koma-jóbarát szentháromság? Arról nem beszélve, hogy ettől rosszabb időzítést nehezen lehetett volna elképzelni, mint a szomszédban zajló, a II. vh óta legjelentősebb európai háború ideje alatt végrehajtva a leépítést.
Nem, de csökkenni fog.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Abban igazad van, hogy tényleg szükség volt erre a "fiatalításra", de azt ugye nem gondolod komolyan, hogy ezzel varázsütésre megszűnt a sógor-koma-jóbarát szentháromság? Arról nem beszélve, hogy ettől rosszabb időzítést nehezen lehetett volna elképzelni, mint a szomszédban zajló, a II. vh óta legjelentősebb európai háború ideje alatt végrehajtva a leépítést.
Szerintem ő sem gondolja komolyan, hogy megszűnt. Akik együtt húztak bakancsot összetartanak mindenhol.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Mindenkit? Egy egész generációt, vagy a képességek alapján történt némi válogatás? (A qva anyját ennek a billentyűnek, annyiszor kell javítanom miatta a szöveget.)
Én nem ismerem őket, de pl. Lippai Péter a nyelvével jutott előbbre, vagy a tudásával?
Ahogy azt már leírtam, a vízzel együtt sok esetben ki lett öntve a gyerek is.
 
  • Szomorú
Reactions: zsolti

patriot

Well-Known Member
2022. március 11.
112
403
63
Ha ezt tudod akkor miért kell ekkora baromságokat leírni?
"Ez a lépés is jelzi, hogy az euroatlanti NATO szövetségi beálítású tiszteke anulálják a szárazöldnél."
No meg az is szánalmas, hogy sehogy nem tudtál belerúgni Lőrincz nyugati orientációjú képzettségébe (hisz életkorából adódóan kizárt, hogy keleti iskola közelébe kerüljön), hát tökéletesen ide nem illően elkezdtél az apjáról hadoválni.

Látod ez az a szemellenzős/a végletekig tökéletesen elvakult munkásság amit itt sokan számonkérnek rajtad.
Teljesen jogos a véleményed, jellemzésed keléről, egyetértek vele.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
A 4km-el nem rá gondoltam! Lippai COVID után keményen visszaépítette magát, ezért is respect, a tudása mellett!!!
ne agódj már Lippaiért nagyon jó helye lessz a fiatalok között "nagyon" és ott kamatoztathatja tudását.
ha meg háborúra kerülne a sor a fiatalok pont hogy Lippai keze alatt lennének a legjobb helyen. mint zászlóalj. nem kockáztatna nagyot de a kisebb bravúrokat véghhezvinné röktönzötten.
ennyi kb.
egy fiatalos vén róka kell akinek rókamódra jár az esze ha kell de nem írttatja ki "szerencsétlen" (túlságosan lelkes ki ha én nemeket) Hanem ésszerűen alkalmazza azokat. /de ez már az ő dolga lessz nem a miénk/
 
  • Tetszik
Reactions: bel and LMzek 2.0