[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
No meg az is szánalmas, hogy sehogy nem tudtál belerúgni Lőrincz nyugati orientációjú képzettségébe (hisz életkorából adódóan kizárt, hogy keleti iskola közelébe kerüljön), hát tökéletesen ide nem illően elkezdtél az apjáról hadoválni.
Most, hogy újra szóba hozták le szeretnélek cseszni: hol írt @kelepisti bármi dehonesztálót L.G.-ról? Az inkább azt mutatja számomra, hogy katonadinasztia tagja, és már édesapja is elismert, megbecsült tábornok volt (az MH parancsnoka). Aki látta a róla szóló filmet, az ma is megsüvegeli. Ráadásul még mindig szemléz a szakirodalomból, így 80 felett is.
Szóval, nem kell egyetérteni kele olvtárssal, de jelen esetben szerintem ebben nem volt igazad.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Most, hogy újra szóba hozták le szeretnélek cseszni: hol írt @kelepisti bármi dehonesztálót L.G.-ról? Az inkább azt mutatja számomra, hogy katonadinasztia tagja, és már édesapja is elismert, megbecsült tábornok volt (az MH parancsnoka). Aki látta a róla szóló filmet, az ma is megsüvegeli. Ráadásul még mindig szemléz a szakirodalomból, így 80 felett is.
Szóval, nem kell egyetérteni kele olvtárssal, de jelen esetben szerintem ebben nem volt igazad.
Miért dehonesztáló, hogy valaki katonacsalád tagja, mit Lőrincz Gábor? Nem értem?
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
546
1 537
93
Láttam ki került a helyére.
Lőcinz Gábor. Páncélostiszt, kemény ember, akinek apja is 1985-től már tábornok volt a Néphadseregben, majd a rendszerváltás után elérte a vezérezredei rendfokozatot. A fiatalabb Lőrincz tábornok iskolái nagy részét és négyéves NATO beosztását az Amerikai Egyesült Államokban végezte és ott teljesítette. Misszióban járt Afganisztánban és a Nyugat-Balkánon.

Lippai Péter hazai tanulmányai mellett két évig Hamburgban, a Bundeswehr vezetési akadémiáján folytatta tanulmányait, ahol kiváló eredménnyel katonai felső vezetői végzettséget szerzett. Phd. fokozatot szerzett később akár Koller tábornok a légierőnél. Talán Ők ketten akiknek van. 3 misszióban vett részt vezetőként.
Az, hogy valaki NATO iskolában végzett (mert életkoránál fogva máshol nem végezhetett), még nem jelenti azt, hogy atlantista beállítottságú. Ti meg most itt egyenlőségjelet tesztek a kettő közé.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 207
113
Sajnos nem. Most már aki eddig nem tudta az is láthatja alkalmatlanságát. A neki összerakott preziból puskázott, és szenvedett mint pók a falon. Ezek csak hatalomból és olyan helyen szeretnek beszélni, ahol ledarálják amit akarnak, kérdés nincs, spontaneitás nincs, helyreigazítás nincs, pofa be van.).
Bocsi ha kemény voltam.
Bezzeg Vadai mennyivel jobb lenne :D !

Ahhh, Pisti...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 207
113
Miért éppen Vadai?? Még rosszabbat akarsz :)
Mert ha nem Bobó, meg az általad gyűlölt Fidesz, akiket ezerszer leírtad már hogy leváltani, börtönbe, etc., akkor a sokat kritizált Bobó reális alternatívája az árnyékból előlépő Vadai, azért!!!

Komolyan baszki, régebben élvezettel olvastam cikkeid, több helyen, még a mai napig úgy érzem hogy egy értelmes ember vagy, de pár éve én azt látom hogy valami eltört benned, van egy akkora adag sértettség, hogy a józan eszed használata helyett totális csőlátásban szenvedsz!

Fekete-fehérben látod a világot, ahogy Dudi tökéletesen megfogalmazta, én sem tudnám jobban, olyan szinten elfogult vagy, hogy az fájdalmas! Pedig az eszed nem ment el!

Mi a tököm történt veled, de komolyan?!
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Mert ha nem Bobó, meg az általad gyűlölt Fidesz, akiket ezerszer leírtad már hogy leváltani, börtönbe, etc., akkor a sokat kritizált Bobó reális alternatívája az árnyékból előlépő Vadai, azért!!!
Komolyan baszki, régebben élvezettel olvastam cikkeid, több helyen, még a mai napig úgy érzem hogy egy értelmes ember vagy, de pár éve én azt látom hogy valami eltört benned, van egy akkora adag sértettség, hogy a józan eszed használata helyett totális csőlátásban szenvedsz!
Fekete-fehérben látod a világot, ahogy Dudi tökéletesen megfogalmazta, én sem tudnám jobban, olyan szinten elfogult vagy, hogy az fájdalmas! Pedig az eszed nem ment el!
Mi a tököm történt veled, de komolyan?!
Szerintem inkább a HTKA olvasótábora tolódott el. Én mindig is euróatlanti beállítottságú voltam és vagyok, és ez EU mint önálló entitás mellett vagyok, szoros együttműködéssel az országok között, mondhatni Európai Egyesült Államok, amit a jelen politikai kurzus visszautasít. A védelmi politikában távolabbról EU véderő, jelenleg pedig NATO lehetőleg minél kisebb amerikai részvétellel.
A haderőreform jól indult, cca egy-másfél éve jött a változás, majd üzletet (is) láttak benne megjelent néhány NER korifeus, igy lett Aero, így lett Gidrán Szijj kapcsolat stb.
A jelenkori változásokat pedig a tábornoki állomány csökkentését elfogadva sőt támogatva, nagyon elítélem, akárcsak a tartalékos százados, kasszinótulajdonos knevezését. Helyette még Maróth is sokkal jobb lett volna, innovatívabb és nem a hajdúk, meg a hadrendi számok bűvölete.
A külpolitika pedig belecsúszott a védelmi politikába, ez komolyan látszik. Nem lehet valaki félszívvel NATO tag, nem lehet valaki félszívvel EU tag, hogy közben nem képviseli a többi tagország közös érdekeit, amely egyben saját érdeke is, hiszen történelmileg europához tartoznk Szent István király óta.
Szóval Én nem változtam, ráadásul semmilyen személyes sértettség nincs bennem, hogy is lehetne, amikor hazánkban is el tudtam jutni és el fogok jutni (gondolom nem politikai beállítottságom miatt) oda, ahova szeretnék. A külföldi NATO szövetséges országokban meg még jobban. Személy szerint semmilyen hátrány nem ért. Az más kérdés, hogy szinte akármilyen NATO országban vagyok megkérdik, hogy mi a fene vagy Magyaroszágon, mi lettünk a pária saját szövetségeinkben.
Visszatérve sok ismerősömmel beszélve nem is értjük, hogy egy NATO és EU tag országban, hogy lehet ennyira ukránfobiás, orosz és kínaimádó mint pld. a HTKA amely nem tudom hogy reprezentatív mintának tekintedő-e egyébként. Nézve más NATO országok forumait, ott mindenki kvázi az orosz agresszor visszaverésével foglalkozik. Én sem szeretem az ukránokat. Azonban a saját országunk és kisebbségünk érdeke, hogy a többi NATO és EU országgal együtt segítsük őket. Az más kérdés, hogy sem EU és főleg NATO tagságok nem kell addig aláírni, ameddig az ÖSSZES kisebbség ügyét nem rendezik demokratikusan. De egybként is annyira van az EU szervezeti tagságtól a Ukrajna, mint hold a földtől. A NATO tagsáf pedig a Krím miatt eleve esélytelen.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
akinek apja is 1985-től már tábornok volt a Néphadseregben,

Miért kell külön leírni, hogy az apja a Néphadsereg tisztje volt?
Ez mit befolyásol?
Ha a Királyi Honvédségben, vagy a Honvédségben lett volna tábornok, akkor a fia alkalmassági mutatója is más lenne?

Azért Lippai a következő tisztek oktatásáért, mint a NHK HHK dékán sokat tehet. Örvendetes, hogy Ő lett Pohl Árpád utódja.

Na, most akkor NATO-talanítás van, vagy nem?
Úgy kigyomlálták a NATO-t, hogy utána azért az NKE-n véletlenül még visszanátósíthatnak egy kicsit, vagy mi?
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Miért kell külön leírni, hogy az apja a Néphadsereg tisztje volt?
Ez mit befolyásol?
Ha a Királyi Honvédségben, vagy a Honvédségben lett volna tábornok, akkor a fia alkalmassági mutatója is más lenne?



Na, most akkor NATO-talanítás van, vagy nem?
Úgy kigyomlálták a NATO-t, hogy utána azért az NKE-n véletlenül még visszanátósíthatnak egy kicsit, vagy mi?
Katonadinasztia. A Néphadseregben is volt tábornok édesapja, amely akkor egyáltalán nem volt Euroatlanti, majd az önálló körkörös védelem után NATO csatlakozás. A hadseregnek politikamentesnek kell lennie, (illetve mivel katonai szövetségnek a tagjai vagyunk, nem árt némi elköteleződés a fegyvertársak felé)..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 774
113
Miért kell külön leírni, hogy az apja a Néphadsereg tisztje volt?
Ez mit befolyásol?
Ha a Királyi Honvédségben, vagy a Honvédségben lett volna tábornok, akkor a fia alkalmassági mutatója is más lenne?



Na, most akkor NATO-talanítás van, vagy nem?
Úgy kigyomlálták a NATO-t, hogy utána azért az NKE-n véletlenül még visszanátósíthatnak egy kicsit, vagy mi?
Oda nem illő tényekkel érvel. Keress rá neten, hogy minek az ismérve ez...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
illetve mivel katonai szövetségnek a tagjai vagyunk, nem árt némi elköteleződés a fegyvertársak felé

Ahogyan a Magyar Királyi Honvédség is elkötelezett volt a szövetségesei felé, szemben a románokkal. 8)


Jó, és akkor ez most mit befolyásol?
Lippai úr édesapja meddig vitte a Néphadseregben? Benkő Tiboré? Koller Kinga akkor most jobb pilóta a papája karrierje által? Demokráciás a leányzó, vagy még egy kicsit Putleres?
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 230
9 380
113
Zsaruellátóról
Kaptuk
"Honvédség ma:
Mindegy, hogy nő vagy férfi, benyit a lakhelyéhez legközelebbi toborzó iroda ajtaján azért, mert IGAZI (mint a filmekben) katona akar lenni. Észreveszi, hogy nem állnak sorok az irodán kívül, sem belül, csak egy öreg biztonsági ember fontoskodik neki arról, hogy fertőtlenítse kezeit. Eleget tesz az utasításnak és hosszú perceken keresztül vár egy toborzóra, aki majd szóba áll vele. Közben az üres iroda folyosóin látja ténferegni a kávéjukat kavargató, éppen ott tartózkodó katonákat (főként tiszteket). Végül megjelenik egy jóllakott, hatalmas egóval rendelkező katona, aki úgy viselkedik az egyszeri emberrel, mintha sok-sok háborút megjárt veterán harcos lenne. Szigorú, ellentmondást és hülye kérdéseket nem tűrő attitűddel elmondja a jelentkezés feltételeit és a lehetőségeket. Kiemeli, hogy a Covid oltás elengedhetetlen. Sebaj, itt keménység van, ez kell nekem! Gondolja a jelentkező.
Ezután kitölti a jelentkezési okmányokat, bevisz még pluszban egy 8 osztály elvégzését igazoló bizonyítványt is, mert a bevitt érettségi nem igazolja azt, hogy már van 8 általánosa.
Következőkben megáll az idő. Hetente hívogatja az irodát, hogy mikor mehet már orvosi/fizikai vizsgálatra, mert úgy csinálnak, mintha tömegével jelentkeznének katonának az emberek. Különösen a volt, visszaszerelni vágyó katonákkal szeretik ezt játszani.
Végül eljut az orvosi/fizikai vizsgálatra, ahol alapos orvosi vizsgálat után mehet fizikai felmérőre. Tegyük fel, minden, elsőre sikerül. Jó. Kikér egy erkölcsit, megkapja a választott alakulatánál a beosztását és mehet dolgozni. Beosztástól függően még az állományilletékes parancsnokkal is kell egy állásinterjút egyeztetni.
Ezek persze hetekig, hónapokig is eltarthatnak.
Első napok, hetek, hónapok a laktanyában viszonylag gyors ütemben telnek, mert még minden új. Megvan az alapkiképzés, szakosodik a katona, ami annyit tesz, hogy ahhoz az alegységhez kerül, amelyik a legnagyobb hiánnyal küszködik. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a beosztásának megfelelő feladatokat hajtja végre. Azt csinálja amit mondanak, oda megy ahova küldik.
Telik az idő, és az egyszeri katona már nem annyira lelkes mint az elején. Nem tud, nincs lehetősége olyan brutális gyilkológéppé válni, mint a toborzóban magukat annak beállító katonák. Mi történt? Vele van a baj? Nem. Csak amikor azt látja, hogy az éves egyszeri lövészet pár darab lőszer elpuffogtatásával, a reggeli kötelező, de minimális teljesítményre sarkalló sportfoglalkozás végrehajtásával nem nagyon emelkednek a skillek. Nem beszélve a napi értelmetlen feladatok végzéséről, mint például az ’Eriggy le a telephelyre ebédig!’, gereblyézd a faleveleket (ami a laktanyákban megtalálható civil cégek feladata lenne).
Rájön arra is, hogy az alakulatnál nem mindenkire vonatkoznak a szabályok. Van akinek nem kötelező a sport, csak papíron, van akinek beírják az éves fizikait kiválóra, stb., stb.
Látja azt is, hogy erővel akarnak mindent rákényszeríteni. Ha pl. nem akar külszolgálatra menni, akkor erőszakkal kiviszik, ha ki akar menni, direkt nem viszik. Savalja, hogy a vezetés nagyrésze vörösdiplomás szemlélettől és teljes pszichológiai és fizikai alkalmatlanságtól szenved. De nem emel szót, mert a rettegett KNBSZ -most tán ez a nevük, ki tudja- (NKVD vagy ahogy tetszik) bármikor a nyakára léphet.
Ezért hát az egyszerű, nem s***gnyaló katonánk eléri a pálya csúcsát (legénységiként szkv., altisztként ftörm., maximum zls., de az már egy másik sztori) és beleszürkülve, befásulva marad, leszerel vagy leszerelik.
Ez a szösszenet valóságalapú, viszont nem érvényes minden katonai alakulatra, de érvényes a legtöbbre!"