[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 498
113
Nem hittem, hogy pont a német szocdemek akarják majd visszahozni a sorkötelezettséget :O


Ki tudja tán ezt is átvesszük a németektől…
Németországban most is minden 18 év feletti férfi hadkötelezett szerintem :oops:
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
517
1 448
93
Az évértékelő óta eltelt időben a történteket jól ismerő forrásainkkal az összesen több mint 110 érintett közül a következők felmentéséről tudtunk megbizonyosodni:


  • Sándor Zsolt altábornagy és Simon Attila János vezérőrnagy, a Honvéd Vezérkar főnökének helyettesei (utóbbit három hónappal korábban léptették elő);
  • Bozó Tibor vezérőrnagy, a Honvéd Vezérkar törzsigazgatója (nyugdíjba ment);
  • Lippai Péter dandártábornok, a Magyar Honvédség szárazföldi parancsnoka (az NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Karának megbízott dékánjaként folytatja);
  • Sándor Tamás vezérőrnagy, a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Különleges Műveleti Parancsnokság parancsnoka;
  • Kilián Nándor vezérőrnagy, egykori légierő haderőnemi szemlélő;
  • Ugrik Csaba dandártábornok, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár parancsnoka
https://www.valaszonline.hu/2023/02...itas-szalay-bobrovniczky-kristof-nato-sztori/
Rémlik, hogy Korom Ferenc mondott valami olyasmit a távozásakor, hogy amilyen átalakítások előtt állunk, arra nem ő a legmegfelelőbb ember. Lehet, hogy ezt nem szerette volna már végigcsinálni….
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
Ez válság esetén nem igaz. Akkor baltával kell faragni.
Milyen válság van. A Fidesz által kitaláltakon túl? Határainkon béke van. NATO-ban annak ellenére nincs nagy probléma,hogy kisgömböc bagázsa és Erdo csürhéje nem ratifikálta meg még a NATO-ba való csatlakozásukat. A haderejük már NATO kompatibilisek , felszerelésük is "jobban" NATO mind itt a keleti végeken. A Nordic Strike gyakorlatokon stb. már évek óta bizonyítják.

Az a válság, hogy nem lehet pénzt lenyúlni az UNIO-tól, csak ha eleget teszünk a demokratikus normáknak :).. Ezért nem kell balta a tisztikarra. Egyébként több helyen olvastam, hogy pénzt is meg akarnak takarítani a tisztogatással. No ez meg nem akkor össze, ha a 70%--ot fizetik (brutto-netto nevetséges, hogy nem lehet tudni..) Az is igaz, hogy egy külső cég világította át, és tett "javaslatot".. Vajon átestek NATO átvilágításon, hogy a magyar honvédség tiszti, főtiszti karának személyes adataiban vájkáltak??? Több most kinevezett tisztnek még nincs is meg a beosztáshoz szükséges iskolai végzettsége, most iskolázták be őket, és persze szépen csendben...

A piramis helyrehozását pedig többféle képpen lehet 1. ténylegesen csökkenteni kell a főtiszti állomány (ebben egyetértek, csak a mérték és a "nevek" amik nem igazán a haladást segítik elő. 2. szélesíteni kell a piramis alját.. De az igazság, hogy nem mennek az emberek katonának. (Annyi amennyi szükséges lenne akár a békebeli létszám feltöltéséhez). Ez már régi történet, de most azzal, hogy a tisztek életpálya modellje a béke segge alá lett lehúzva, az a fiatalabb tisztek között is mundért le, áramlást indukált tudtommal.. Persze erről is csend honol...
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
517
1 448
93
Milyen válság van. A Fidesz által kitaláltakon túl? Határainkon béke van. NATO-ban annak ellenére nincs nagy probléma,hogy kisgömböc bagázsa és Erdo csürhéje nem ratifikálta meg még a NATO-ba való csatlakozásukat. A haderejük már NATO kompatibilisek , felszerelésük is "jobban" NATO mind itt a keleti végeken. A Nordic Strike gyakorlatokon stb. már évek óta bizonyítják.

Az a válság, hogy nem lehet pénzt lenyúlni az UNIO-tól, csak ha eleget teszünk a demokratikus normáknak :).. Ezért nem kell balta a tisztikarra. Egyébként több helyen olvastam, hogy pénzt is meg akarnak takarítani a tisztogatással. No ez meg nem akkor össze, ha a 70%--ot fizetik (brutto-netto nevetséges, hogy nem lehet tudni..) Az is igaz, hogy egy külső cég világította át, és tett "javaslatot".. Vajon átestek NATO átvilágításon, hogy a magyar honvédség tiszti, főtiszti karának személyes adataiban vájkáltak??? Több most kinevezett tisztnek még nincs is meg a beosztáshoz szükséges iskolai végzettsége, most iskolázták be őket, és persze szépen csendben...

A piramis helyrehozását pedig többféle képpen lehet 1. ténylegesen csökkenteni kell a főtiszti állomány (ebben egyetértek, csak a mérték és a "nevek" amik nem igazán a haladást segítik elő. 2. szélesíteni kell a piramis alját.. De az igazság, hogy nem mennek az emberek katonának. (Annyi amennyi szükséges lenne akár a békebeli létszám feltöltéséhez). Ez már régi történet, de most azzal, hogy a tisztek életpálya modellje a béke segge alá lett lehúzva, az a fiatalabb tisztek között is mundért le, áramlást indukált tudtommal.. Persze erről is csend honol...
Általánosságban írtam, ne húzd fel magad. Az idézett mondatod, hogy a változás mindig lassú kell, hogy legyen és nem szabad a napi munkavégzés rovására mennie, tehát evolution, legyen nem revolution, az nem minden esetben igaz. Ennyit állítottam, és ezt továbbra is tartom. Hogy mi van a döntés mögött, nato-tlanítás vagy vérfrissítés, az mind csak spekuláció, mert nem ismerjük a következő lépést. Abban viszont biztos vagyok, hogy jönni fog, mert valamire lett átalakítva a szervezet úgy, hogy elismert vezetőktől váltak meg, aránylag szépen.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 139
73 690
113
a neveket nézitek ok.
Hol történtkomoly előrrelépés bármilyen területen az utobbi 1-2-3 évben? amíóta adott személyek vóltaka parancsnokok. a parancsnoksággal felelőség is jár. ha a munka jól el van végezve ővé a dicsőség ha nincs jól elvégezve a bukás is a pk jé. ez persze nem mindnkire igaz.

pl a Toborzás is új parancsnokot kapott a régi leépítésre került... nagy név régi motoros. De történt előrrelépés a toborzásba? a számok mit mutatnak? ami pluszt hozott nem az ő érdeme.
kibervédelem terén történt előrrelépés? az erőforrásokkal jól lett gazdálkodva? kérdem én (nem minősítek senkit.)
Hol történt olyan előrrelépés ami adott parncsnokokhoz köthető? komolyan kérdezem. oké hogy sokan ismernek valakiket közülük értem hogy szinpatikus mint ember.
De milyen előrrelépések történtek? hogy lett reagálva az ukrán helyzetre? lassan már eltelt egy év... mi történt milyen előrelépések történtek? komolyan kérdem?

a neveket nézitek de mivan a teljesítménnye? az számít nem a név...

lehet hogy kapok hideget meleget és sokan megharagudnaak rám a fenti kérdéseimért. de le.sz.rom.... Milyen előrrelépés történ a parancsnokságuk alatt ami az ő nevükhöz fűzödik az ő döntésük?
Ők is mind Benkő Tibor emberei voltak?
 
  • Vicces
Reactions: Aladeen

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 498
113
De tudják? Vagy csak a szokásos magyar állami fűnyíró alapján ki lett baszva mindenki, akinek a fizuja túllépte a behúzott vonalat?
Nem hiszem, hogy növekvő honvédelmi költségvetéssel spórolni kéne az így sem teljesen feltöltött állománytábla bérezésén.Engem is már az érdekel inkább, hogy oké, hogy mennyi mindenkit elküldenek, de mégis mi a terv? Mindenki csak kerékkötő volt a rendszerben, akit elküldtek? Milyen cél érdekében történik mindez?
Kezdetben sokan hittünk benne, hogy ez lesz a várva várt megtisztulás, de már annyira zavaros minden, ami egy kicsit kétségbeejtő.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 709
2 258
113
Nem hiszem, hogy növekvő honvédelmi költségvetéssel spórolni kéne az így sem teljesen feltöltött állománytábla bérezésén.Engem is már az érdekel inkább, hogy oké, hogy mennyi mindenkit elküldenek, de mégis mi a terv? Mindenki csak kerékkötő volt a rendszerben, akit elküldtek? Milyen cél érdekében történik mindez?
Kezdetben sokan hittünk benne, hogy ez lesz a várva várt megtisztulás, de már annyira zavaros minden, ami egy kicsit kétségbeejtő.
Nos szerintem , nemcsak kicsit kétségbeejtő , de megalázó is!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 284
120 125
113
Nem hiszem, hogy növekvő honvédelmi költségvetéssel spórolni kéne az így sem teljesen feltöltött állománytábla bérezésén.Engem is már az érdekel inkább, hogy oké, hogy mennyi mindenkit elküldenek, de mégis mi a terv? Mindenki csak kerékkötő volt a rendszerben, akit elküldtek? Milyen cél érdekében történik mindez?
Kezdetben sokan hittünk benne, hogy ez lesz a várva várt megtisztulás, de már annyira zavaros minden, ami egy kicsit kétségbeejtő.
A morálra gyakorolt hatásáról nem is beszélve.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 038
113
A "zavarba ejtő", "megalázó", egyéb más hangzatosan/sokat sejtetően találgató --és valóban zavart keltő-- hsz-ek helyett el kéne kezdeni megnézni a teljesen nyilvános infók alapján, hogy ki/milyen-területen/sikeres-volt-e táblázat alapján mi az összkép. @Szittya nagyon jól megfogalmazta, terjesztem is ezennel is a többünk által jónak tartott megoldását a felmerült "rejtvénynek"!

Enélkül csak zűrzavart csinálunk továbbra is saját magunknak a HTKA-közösség által --gyors csapatmunkával, szerintem-- könnyen megadható válasz helyett!

Vagyis, gondolom/javaslom a : :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos: -t

...vagy lehet lemenni a --finom leszek-- további: "Puki-köszörülésbe"!

.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 139
73 690
113
A "zavarba ejtő", "megalázó", egyéb más hangzatosan/sokat sejtetően találgató --és valóban zavart keltő-- hsz-ek helyett el kéne kezdeni megnézni a teljesen nyilvános infók alapján, hogy ki/milyen-területen/sikeres-volt-e táblázat alapján mi az összkép. @Szittya nagyon jól megfogalmazta, terjesztem is ezennel is a többünk által jónak tartott megoldását a felmerült "rejtvénynek"!

Enélkül csak zűrzavart csinálunk továbbra is saját magunknak a HTKA-közösség által --gyors csapatmunkával, szerintem-- könnyen megadható válasz helyett!
Próbáld meg összeszedni legalább egy emberre egyedül... akkor majd kiderül hogy van-e értelme folytatni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 498
113
A morálra gyakorolt hatásáról nem is beszélve.
Persze, azt nem is nagyon tudom elképzelni, hogy az állománynak ez mennyire nehéz helyzet. Lehet, hogy holnap éppen te parancsnokodat fogják elküldeni…
Én megmondom őszintén azt hittem, hogy majd szép lassan, fél-egy év alatt a szervezeti átalakulásokkal együtt elküldik, aki nem igazán tudja megtalálni a helyét egy másik beosztásban, és talán egy kicsit kurtítanak a vízfejnehéz alakulatoknál. Így kívülről nézve is túl drasztikus az egész folyamat, ami már lehet, hogy a honvédség működőképességét is veszélyezteti.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 038
113
Próbáld meg összeszedni legalább egy emberre egyedül... akkor majd kiderül hogy van-e értelme folytatni.

Vannak, akik 2-3 azonos terület elbocsájtott embereinek a sikerességét is meg tudják becsülni, ha az egybe esik a kedvelt érdeklődési területükkel, és az elmúlt éves --ezen terület-- eseményeiről összegyűlt tapasztalatuk alapján viszonylag könnyen kialakíthat egy ilyen (rész-) értékelés.

Ha ezeket az eredményeket néhányan összesítik/"összedobják", akkor pedig ki fog alakulni az összkép a valós helyzetről.
Én most egy saját "két-harmadon" dolgozok, az "alig-valami" szintről ebbe a munkába nem tudok belefolyni, "csak" arra gondolok, hogy a jelenlegi zűrzavarban saját/HTKA erőből is lehet rendet-vágni.

Nem "kötelező" megadni a választ a kialakult "közös-kérdésre", majd eldől, hogy van-e elég --a válasz összehozásához elegendő és összegződő-- egyéni szándék "erre-felé"!

A válasz engem is érdekel, ezért tettem meg ezt a "csendes" módszer-javaslatot, amivel viszonylag hatékonyan, egyéntől is elvégezhető szintű önálló részfeladatok eredményeiből is "gyorsan"/könnyen össze lehet hozni a nem egyszerűnek tűnő választ.

Tévedés(em) joga fenntartva!

.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Én ebből sohasem csináltam titkot. van még pár ember akikhez abszolut lojalitás köt. Ez van én egy lojális ember vagyok. Lojális katona... Lojális vagyok a hazámhoz is. És akkor mi van. (nem válogatom a véleményemet mindenféle parancsnok szájaíze szerint...Nem fordítok hátat annak aki mellé garast tettem akkor sem ha már nincs vezető pozícióba...) Nekem mindig a hadvezérem fog maradni.