[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
azt meg végképp nem értem hogy lázongsz itt hogy lelépsz a tartalékos rendszerből mert téged nem hívnak... 13. havit meg csak úgy kapod rendelkezésreállás címszóval.... be ne meséld már nekem.... És akkor még ez sem tettszik annyira megvagy sértődve. hát hiszi a piszi...

ki ne találd már hogy azért sírsz itt mert kapsz 13. havi fizetést... Mert kapsz. vagyha még nem kaptál nem vagy bent egy éve sem. de te már tábornok szeretnél lenni. Meenj el és vállalj szolgálatot. az az alapja mindenkinek (hidd el a szerződésesek hvatásosok nem mondják hogy inkább lemennek helyetted...)
mert ilyen nincs... ha pussz 200 ember túljelentkezés lenne akkor -200 aktív lenne szolgálatba. és helyette lenne pihentetve kiképezve.

a tartalkosoknál szolgálatra nincs olyan hogy túljelentkezés. ha jön pusz 20 ember akkor annak csak örülnek,. felül nyitott a küldendők száma szolgálatokra mindig.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
a tartalkosoknál szolgálatra nincs olyan hogy túljelentkezés. ha jön pusz 20 ember akkor annak csak örülnek,. felül nyitott a küldendők száma szolgálatokra mindig. max megy az aktívak ellátására elhelyezésére. azt kivannak váltva azok... nagyobb számban. nem halottam még olyat hogy túl sok ember lenne túl kevés a munka. (megvóltak ilyedve de megoldódott mielőtt kialakúlt vólna.)
ÖTT nél és ÖMT nél is. ÖT nél meg sosem vólt ilyen probléma..... ÖVT nél forudul elő de az cég EIZRT
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 417
14 505
113
Hagyjuk már. 2 diplomával, 3 okj-s szakmával a nagy büdös semmi. Duma az volt, amikor meg elküldtem a bizonyítványokat (volt amit időközben végeztem el) akkor ja, ok. Kérdeztem, hogy van -e meló? Majd szólnak. Most nincs. Ez vagy 2 éve volt. Ezek után remélem senki se csodálkozik, hogy ha le akarok szerelni a picsába.
Túlkèpzett vagy ;) .
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
Túlkèpzett vagy ;) .
ha egyből tábornokként akar kezdeni akkor meg allulképzett....
az 1. a szolgálat. aztán jön a többi. senki nem lessz szolgálat nélkül tiszt. vagy kap tiszti beosztást. főtisztit meg pláne nem. még a csókosok sem. ezalól nincs kibúvó. a szolgálat adás alap.
alapabb mint a bakony @Ocses ez olyan mintha hadgyakorlat nélkül akarna valaki hivatásos tiszt lenni.

nehogy már a szolgálat ne legyen elvárható már egy alaptanfolyamhoz is... Szolgálat nélkül semmi nincs. (dirigálni én is tudok nehogymár egy szolgálat nélküli dirigáljon...)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 417
14 505
113
ha egyből tábornokként akar kezdeni akkor meg allulképzett....
az 1. a szolgálat. aztán jön a többi. senki nem lessz szolgálat nélkül tiszt. vagy kap tiszti beosztást. főtisztit meg pláne nem. még a csókosok sem. ezalól nincs kibúvó. a szolgálat adás alap.
alapabb mint a bakony @Ocses ez olyan mintha hadgyakorlat nélkül akarna valaki hivatásos tiszt lenni.
Te jobban átlátod mint èn.

Bár azt hittem ha valaki diplomás, alapból tiszt lessz.


Az azèrt fura, hogy nem vittèk sehová.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
Te jobban átlátod mint èn.

Bár azt hittem ha valaki diplomás, alapból tiszt lessz.


Az azèrt fura, hogy nem vittèk sehová.
ember hogy lenne már egyből tiszt? jó hogy nem már alapkiképzést elvégezve tiszt lessz nem? meg kinek tisztel ha nem megy szolgálatba????
ha szolgálatba sem vólt akkor nem tisztel az semmit. hogy lenne az ilyen tiszt?
ahhoz hogy tiszt legyen tudnia kellene mi is az a tiszt... ezt ha tudja bebizonyíthatja szolgálatba ha nem tudja megtanulhatja.
de ehhez szolgálat kell. (ez ilyen egyszerű) alapkiképzés az 1. aztán szolgálat. azt sem tudja alapkikkel hogy milyen rendezvényen van.... az nem elég egy tisztnek. de a szolgálat a közkatonától a tábornokig kell.. 1. minmum. (nem ba.ztam még olyat hogy valaki szolgálatnélküli főtiszt tiszt legyen...) azok a honvédelmi alkalmazottak. nem katonák.
szolgálat nélkül max KK lehetsz. vagy örvezető. legénységinél semmiképp nem magasabb.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 113
9 155
113
ember hogy lenne már egyből tiszt? jó hogy nem már alapkiképzést elvégezve tiszt lessz nem? meg kinek tisztel ha nem megy szolgálatba????
ha szolgálatba sem vólt akkor nem tisztel az semmit. hogy lenne az ilyen tiszt?
ahhoz hogy tiszt legyen tudnia kellene mi is az a tiszt... ezt ha tudja bebizonyíthatja szolgálatba ha nem tudja megtanulhatja.
de ehhez szolgálat kell. (ez ilyen egyszerű) alapkiképzés az 1. aztán szolgálat. azt sem tudja alapkikkel hogy milyen rendezvényen van.... az nem elég egy tisztnek. de a szolgálat a közkatonától a tábornokig kell.. 1. minmum. (nem ba.ztam még olyat hogy valaki szolgálatnélküli főtiszt tiszt legyen...) azok a honvédelmi alkalmazottak. nem katonák.
szolgálat nélkül max KK lehetsz.
Na látod, már az első mondatoddal jó nagy hülyeséget írtál. Simán felvettek annak idején és utána mehettél képzésre.
Tényleg jó lenne, ha visszavennél mert tovább csinálsz magadból bohócot.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
Na látod, már az első mondatoddal jó nagy hülyeséget írtál. Simán felvettek annak idején és utána mehettél képzésre.
Tényleg jó lenne, ha visszavennél mert tovább csinálsz magadból bohócot.
viseled viseled de nemm kapsz beosztást. mert nem válallsz szolgálatot addig... kinek tiszt az aki bent sincs. az csak egy gesztus. addig... El kell menni szolgálatra akkor vállik egy rendfokozat valódivá. láttam én már tábornokot gyalogba meg mafin is.... épületügyeletbe többször is fegyverszobán... még önekik is kötelező... mit nem lehet ezen megérteni? VÁLALJ SZOLGÁLATOT. amég nem vállalsz szolgálatot semmi előmenetel nem lessz. milyen előmenetel is lenne amikor a szolgálat a minimum követelmény. alapabb mint az alapkiképzés.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 417
14 505
113
ember hogy lenne már egyből tiszt? jó hogy nem már alapkiképzést elvégezve tiszt lessz nem? meg kinek tisztel ha nem megy szolgálatba????
ha szolgálatba sem vólt akkor nem tisztel az semmit. hogy lenne az ilyen tiszt?
ahhoz hogy tiszt legyen tudnia kellene mi is az a tiszt... ezt ha tudja bebizonyíthatja szolgálatba ha nem tudja megtanulhatja.
de ehhez szolgálat kell. (ez ilyen egyszerű) alapkiképzés az 1. aztán szolgálat. azt sem tudja alapkikkel hogy milyen rendezvényen van.... az nem elég egy tisztnek. de a szolgálat a közkatonától a tábornokig kell.. 1. minmum. (nem ba.ztam még olyat hogy valaki szolgálatnélküli főtiszt tiszt legyen...) azok a honvédelmi alkalmazottak. nem katonák.
szolgálat nélkül max KK lehetsz. vagy örvezető. legénységinél semmiképp nem magasabb.
Istenem.

A hivatásos/szerződèses nem tartalèkosoknál hogy lessz tiszt?

Orvos, tiszt lessz.
Jogász, tiszt lessz.
Stb.

Na hagyjuk
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
Istenem.

A hivatásos/szerződèses nem tartalèkosoknál hogy lessz tiszt?

Orvos, tiszt lessz.
Jogász, tiszt lessz.
Stb.

Na hagyjuk
szolgálatot nekik is kell vállalni a jogásztisztek is 1x minimum vóltak határon. pl aztán kerülhetett beosztásba. gyalogoltam jogásztisztel nem is eggyel. (na jó sétáltunk a kocsiból kiszálva...) mindenkinek kell a szolgálat. Dokiknak is. a szolgálatot meg csak el kell vállalni. (tartalékos.) tartalékos főtisztek is.) van olyan tartalékos zászlóalj parancsnok aki ful civílből lett az soros vólt utoljára. De kiképzéssel. és szolgálattal kezdte.
szolgálattal kezdi mindenki...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 417
14 505
113
szolgálatot nekik is kell vállalni a jogásztisztek is 1x minimum vóltak határon. pl aztán kerülhetett beosztásba.
Külszolgálatba úgy mentem, a jogi tisztünk elötte lett beöltöztetve.

Nem is volt még határ.

Orvosok mennyire katonák. Hagyjuk már.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
Külszolgálatba úgy mentem, a jogi tisztünk elötte lett beöltöztetve.

Nem is volt még határ.

Orvosok mennyire katonák. Hagyjuk már.
miért a kül SZOLGÁLAT szerinted mi a fasz ha nem szolgálat???? nem is rövid szolgálat mint egy határ hanem tartós. (tényleg nem érted? )
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
Hogy a fsz-be lennél szolgálatba ha nem lépsz szolgálatba???? ezt magyarázd el nekem???
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 417
14 505
113
szolgálatot nekik is kell vállalni a jogásztisztek is 1x minimum vóltak határon. pl aztán kerülhetett beosztásba.
miért a kül SZOLGÁLAT szerinted mi a fasz ha nem szolgálat???
Figyelj.

Odabent van valami baj?

Nem volt semmilyen szolgálatban, beöltöztettèk, kihozták.
(Hazabaszta a kontingens pk-t,század pk-t,egy vezènylőzászlóst,meg egy mentősofőrt :oops: :D :D)


Meg a katonaorvosok.
Akik külszolgálatba mennek egy tündeutcai vicckikèpzès után.

Hagyjuk.

Fullba tolod ahogy szoktad.

Szóval PFZ-is lehetett volna rögtön tiszt, ès akár vihettèk van bárhova.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
@Ocses lefordítom neked katonásra.
még az irodából is mindenkinek legalább 1x szolgálatba kell állnia hogy oda kerüljön. ha valami folytán elöbb kerül oda 3 éven bellül pk noki döntéssel bepótolhatja. de ez alapesetben fél év. Senki nem ússza meg csak aki elötte leszerel. vagy aki nem vállalja. nemtudom mi ebben az extra hogy nem dobálgatják a beosztásokat látatlanba. kap rendfokozatot. meglehet de parancsnoki hatalmat addig nem kap ameddig szolgálatba nem lép. adigg nézegethet a parolit othon a tükörbe. (ilyenek vóltak régen a honvédelmi alkalmazottak pl.) maximum. de azok nem katonák azok hoonvédelmi alkalmazottak... az akar lenni akor ne tartalékos honvéd akarjon lenni. hanem honvédelmi alkalmazott...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 417
14 505
113
@Ocses lefordítom neked katonásra.
még az irodából is mindenkinek legalább 1x szolgálatba kell állnia hogy oda kerüljön. ha valami folytán elöbb kerül oda 3 éven bellül pk noki döntéssel bepótolhatja. de ez alapesetben fél év. Senki nem ússza meg csak aki elötte leszerel. vagy aki nem vállalja.
12 èvig voltam szerződèses lövèsz.

6 külszolgálatom volt.

2 afgán/2 koszovó/1 macedónia/1 Bosznia

Szóval nekem egy tartalèkos ne fordítsa le katonásra aki kb 1,5 èvig volt csapatnál, hogy mit jelent a szolgálat.
Ès azt hiszi a határ az a szolgál csúcsa.

Hanyagoljuk egymást.