[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 092
9 077
113
Nem, mert papíron jogszerűen jártak el, le is pattantak az ügyvédekről. Törvénymódosítással lehetne kezelni, de kétlem. Ahogy mondták, parancsmegtagadóként tekintenek rájuk....
Mai hír, hogy a kormány eltörli a covid igazolványokat ....
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 092
9 077
113
45+ osan is el lehet menni. nagyon sok olyan munka van ahova kifejezetten eszt a korosztájt keresik.
PL javító szakszemélyzetnek nagyon szeretik ezt a korosztájt. Sofőröknek nagyon megbízhatóak.
van akinek semmilyen végzettsége sincs ami használahtó lenne azok általába objektum és személyvédelmi képzésre vannak tervezve.
Déli határon is szerették ezt a korosztájt kocsiparancsnok szektorparancsnok nak betenni. főleg fiatal suhancok mellé.
A tartalékos műszakisok javarészben ez a korosztáj (nehézgépkezelők) pl.
az a korosztáj általába megbízható egy fiatal suhancal jó párost alkotnak általába... (vigyázni szoktak egymásra általába jobban mint két egykorosztájú)
Őszintén szólva én nem ezt tapasztaltam, hanem a jó nagy közönyt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Szeretnél kiképzést? kiképzés után megfelelőséged fükvényében és a szabadídődnek vegyenek igénybe különböző szolgálatokra ?
Ha igen csak egy szavadba kerül. (De ne vedd megtiszteltetésnek . másnak is kijár. )

Akarsz melót ? Mert a beosztás csak melóra jár ?
Vólt aki csak a határon vólt soför (gépjármű veuztő) vólt aki buszt vezetett de csak a határon. vagy uralt. (szolgálatba) az alap beosztása meg teszem azt sima lövész. általános könnyű... Vólt aki meg TGK sofőr volt állandóba ZL-nél a határon meg inkább járőrözött. (nincs ebbe semmi ki akarta próbálni...) milyen a csíkon. vólt hogy a sofőr otthagyta az uralt a kapuba (hozott vitt minket annyi hogy pihent 3 as kocsiba behozatal elött)
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 092
9 077
113
Szeretnél kiképzést? kiképzés után megfelelőséged fükvényében és a szabadídődnek vegyenek igénybe különböző szolgálatokra ?
Ha igen csak egy szavadba kerül. (De ne vedd megtiszteltetésnek . másnak is kijár. )

Akarsz melót ? Mert a beosztás csak melóra jár ?
Vólt aki csak a határon vólt soför (gépjármű veuztő) vólt aki buszt vezetett de csak a határon. vagy uralt. (szolgálatba)
Hagyjuk már. 2 diplomával, 3 okj-s szakmával a nagy büdös semmi. Duma az volt, amikor meg elküldtem a bizonyítványokat (volt amit időközben végeztem el) akkor ja, ok. Kérdeztem, hogy van -e meló? Majd szólnak. Most nincs. Ez vagy 2 éve volt. Ezek után remélem senki se csodálkozik, hogy ha le akarok szerelni a picsába.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Hagyjuk már. 2 diplomával, 3 okj-s szakmával a nagy büdös semmi. Duma az volt, amikor meg elküldtem a bizonyítványokat (volt amit időközben végeztem el) akkor ja, ok. Kérdeztem, hogy van -e meló? Majd szólnak. Most nincs. Ez vagy 2 éve volt. Ezek után remélem senki se csodálkozik, hogy ha le akarok szerelni a picsába.
Hol vagy melyik zászlóalj ?
ki ne találd már hogy még határra sem akartak levinni???
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Bács megye. Még, de már remélem nem sokáig.
se kórházba se határra nem kelett ember BÁCSBA???? Ne hüélyéskedj már (nézted a tablótokat????) miért nem iratkoztál fel határra. Most is feltudsz. megmondod nincs alapkiképzésed és már vissznek is. Mikor lettél tartalékos? Ha meg megvan az alapkikpzésed kérd magad a tiszti/altiszti alaptanfolyamra. rendfokozathoz amúgy is kötelező.... (elküldenek mertt el kell hogy küldjenek 5 éven bellül ha rendfokozatot akarsz. (nemsokára 3 év lessz. és 5 év csak pk engedéllyel.) alapkiképzés után. vagy megy az illető vissza legénységbe. Ha meg legénység vagy kérvényezt a rendfokozatot. Kérsz egy Parancsnoki Kihalgatást. Rendesen mint egy katona. Alakiasan.!!!! Ha nem alakiasan kéred meg sem kapod. Hát mit akarsz te altiszt tiszt lenni ha alakiasan nem tudsz viselkedni. Ha meg tudzs viselkedj alakiasan. (nem kell mindig mindenkivel de ha hivatalos szakmai üggyet intézel mindenképp.) ez alap. elvárás.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
KB ennyi. És ne írd hogy nem. ez mindenhol ennyi.
ha nem vagy alakias nem vagy hivatalos. ennyi a titok.
 
  • Vicces
Reactions: PFZ

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 092
9 077
113
se kórházba se határra nem kelett ember BÁCSBA???? Ne hüélyéskedj már (nézted a tablótokat????) miért nem iratkoztál fel határra. Most is feltudsz. megmondod nincs alapkiképzésed és már vissznek is. Mikor lettél tartalékos? Ha meg megvan az alapkikpzésed kérd magad a tiszti/altiszti alaptanfolyamra. rendfokozathoz amúgy is kötelező.... (elküldenek mertt el kell hogy küldjenek 5 éven bellül ha rendfokozatot akarsz. (nemsokára 3 év lessz. és 5 év csak pk engedéllyel.) alapkiképzés után. vagy megy az illető vissza legénységbe. Ha meg legénység vagy kérvényezt a rendfokozatot. Kérsz egy Parancsnoki Kihalgatást. Rendesen mint egy katona. Alakiasan.!!!! Ha nem alakiasan kéred meg sem kapod. Hát mit akarsz te altiszt tiszt lenni ha alakiasan nem tudsz viselkedni. Ha meg tudzs viselkedj alakiasan. (nem kell mindig mindenkivel de ha hivatalos szakmai üggyet intézel mindenképp.) ez alap. elvárás.
Ú ba+ ezt ne. Ne nézz már hülyének! Köszi.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
@PFZ Akkorhogy hogy nemtudod elintézni? Tudud ki a Parancsnokod? ki a közvetlen előljárod.? mitgondolsz hány ember helyett jártam határra???? vagy hányszór vóltam lent? több tucatszor tartalékosként.

Még az SÖT ösöket is leküldték egy csomószór...
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 092
9 077
113
@PFZ Akkorhogy hogy nemtudod elintézni? Tudud ki a Parancsnokod? ki a közvetlen előljárod.? mitgondolsz hány ember helyett jártam határra???? vagy hányszór vóltam lent? több tucatszor tartalékosként.
Én nem tudom, hogy te hányszor és hány ember helyett jártál. Én azt írom ami velem kapcsolatos és te okoskodsz. De befejeztem.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Én nem tudom, hogy te hányszor és hány ember helyett jártál. Én azt írom ami velem kapcsolatos és te okoskodsz. De befejeztem.
mi a problémád írd meg rivátba?
de ki nem találd hogy nincs melo.
Most is van északkeleti határ misszio konvoly kísérés. kiképzés. alapkiképzés. alpatanfolyamok tiszti/altiszti jogsik is futnak. ösztöndíjak. rendezvények. megemlékezések hadisír temetés esküvő kadétok. most is vannak nagyobb csoportos kiképzésen fehér megyébe az ezredbe. rendelve is... nem csak zászlóalj.
hiradó vizsgák is zajlanak. CLS jövő hóapba. misszió, missziós felkészülés.

hányat írjak még amire lehet jelentkezni. Téli késszenlét is van. (hó késszenlét még noincs)
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 092
9 077
113
mi a problémád írd meg rivátba?
de ki nem találd hogy nincs melo.
Kibaszott idegesítő amit művelsz. Nem tudom leírni másként. Megkérdeztem több alkalommal. Elsőre pont nem voltak katonák a határon (nekem ezt mondták) hónapok múlva már voltak, de akkor már olyan munkám volt ami már kizárta. Erre le akartam szerelni, mert minek foglaljam a helyet, de neeee. Jó, maradtam. Közben elvégeztem okj tanfolyamot. Beküldtem a bizonyítvány másolatát és kérdeztem, hogy akkor lesz valami? Erre jött a válasz, hogy majd most nincs. Oké. Én ezek után elengedtem a történetet. Már nem töröm magam egy fikarcnyit se. Bár még volt egy halvány próbálkozás amikor drónpilóta körül forogtak a gondolataim, de azt hiszem válasz se érkezett. Nincs bennem tüske, csak ne fárasszuk egymást.
Ja és ha megengeded nem fogok 200 km-t utazni pofavizitért. Pont
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Tábori kisegító (bázis támogató) BATA
itt a szárazföldiek vessznek igénybe. Ez már @krisss laktanyaügyeletzet adnak meg fegyverszoba ügyeletett egyes helyeken. gyakorlatokon.
Akkor nem a jó emberrel beszélsz vagy nem vagy elég alakias. vagy túlságosan alakias vagy. /bár az sose baj max vicces ha túl van tolva)

Sok meló van most is. a század parancsnokod keresd vagy a hadnagyot...

Elsőnek járj be. dolgozni szolgálatokra kiképzésre. és meglátják rajtad mire vagy alkalmas meg megbeszélitek neked mi lenne jó meg mennyi időd van.

Ha nem ismernek akkor hogyan???? azért ismerni kell az embert. (szolgálatok ottalvósak :) ) ott kiderül ki milyen.
onnét lehet továbbmenni. DE az 1. a szolgálat. aztán jöhet a többi. Szolgálat nélkül esélytelen. még a puncsosoknak is kötelező minimum 1x még azok sem tudnak kibújni ez alól.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Ha nem válalsz szolgálatot hova akarsz rendfokozatot és beosztást? azt sem tudják ki vagy máskülönben.....
addig nem is jár rendfokozat. még a leszerelt altiszteknek sem. a leszerellt tisztek is visszaesnek amég szolgálatba nem lépnek. aztán van esélye fejebb kerülni.

Nekik sem csak úgy osztogatták a rendfokozatokat. nekikis ighényelni kell szolgálat után az előmenetelt. (pedig fegyveres testület tagjai vóltak XX évet lehet épp katonák...)

amég nem válalsz tényleges szolgálatot ne is álmodj semmiről... 1 határ őrszolgálat bármi.

az alapkiképzés csak az alap. (nem altiszti vagy tiszti se nem szolgálat. kiképzés.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
z alapkiképzés csak az alap. (nem altiszti vagy tiszti se nem szolgálat. kiképzés.) kiképzés is van. de ahhoz hogy előmenj szolgálat mindeképp kell ha más nem utólag vagy párhuzamosan...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
@krisss (bázistámogató alegység) BÁTA van még ? nem ? az is szolgálat... (de oda sincs túljelentkezés) van aki vezényelvbe van.
mennek önként meg vezényelve. önkéntre alapkiképzés után bármikor van lehetőség mennia vezényelteket váltani. mert azok vezényeltek nem önkéntesek. (önkéntes mert vállalja csak ja..csak átmenetileg akarja első váltásig.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Srácok/Urak/... toljátok privátban! ;) + :hadonaszos:

Köszzz!

.
oké.
én felajánlottam neki.
De még ezt leírom. NAGY MELÓ MINDIG VAN. és oda sohase elég az ember mindig van aki inkább nem menne le.... (mindig van vezényelt) többség önkéntes. bemegy (AKAROK MENNI... Azt örülnek az irodán hogy nem nekik kell)