[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 708
113
A morálra gyakorolt hatásáról nem is beszélve.
Persze, azt nem is nagyon tudom elképzelni, hogy az állománynak ez mennyire nehéz helyzet. Lehet, hogy holnap éppen te parancsnokodat fogják elküldeni…
Én megmondom őszintén azt hittem, hogy majd szép lassan, fél-egy év alatt a szervezeti átalakulásokkal együtt elküldik, aki nem igazán tudja megtalálni a helyét egy másik beosztásban, és talán egy kicsit kurtítanak a vízfejnehéz alakulatoknál. Így kívülről nézve is túl drasztikus az egész folyamat, ami már lehet, hogy a honvédség működőképességét is veszélyezteti.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Próbáld meg összeszedni legalább egy emberre egyedül... akkor majd kiderül hogy van-e értelme folytatni.

Vannak, akik 2-3 azonos terület elbocsájtott embereinek a sikerességét is meg tudják becsülni, ha az egybe esik a kedvelt érdeklődési területükkel, és az elmúlt éves --ezen terület-- eseményeiről összegyűlt tapasztalatuk alapján viszonylag könnyen kialakíthat egy ilyen (rész-) értékelés.

Ha ezeket az eredményeket néhányan összesítik/"összedobják", akkor pedig ki fog alakulni az összkép a valós helyzetről.
Én most egy saját "két-harmadon" dolgozok, az "alig-valami" szintről ebbe a munkába nem tudok belefolyni, "csak" arra gondolok, hogy a jelenlegi zűrzavarban saját/HTKA erőből is lehet rendet-vágni.

Nem "kötelező" megadni a választ a kialakult "közös-kérdésre", majd eldől, hogy van-e elég --a válasz összehozásához elegendő és összegződő-- egyéni szándék "erre-felé"!

A válasz engem is érdekel, ezért tettem meg ezt a "csendes" módszer-javaslatot, amivel viszonylag hatékonyan, egyéntől is elvégezhető szintű önálló részfeladatok eredményeiből is "gyorsan"/könnyen össze lehet hozni a nem egyszerűnek tűnő választ.

Tévedés(em) joga fenntartva!

.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Én ebből sohasem csináltam titkot. van még pár ember akikhez abszolut lojalitás köt. Ez van én egy lojális ember vagyok. Lojális katona... Lojális vagyok a hazámhoz is. És akkor mi van. (nem válogatom a véleményemet mindenféle parancsnok szájaíze szerint...Nem fordítok hátat annak aki mellé garast tettem akkor sem ha már nincs vezető pozícióba...) Nekem mindig a hadvezérem fog maradni.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
A morálra gyakorolt hatásáról nem is beszélve.
Sziasztok, gyertek katonának, tisztkepzesre! Életpálya, ha ezt választod egészen a nyugdíjig van biztos allasod! ..kivéve ha valamilyen oknál fogva kirakunk 47 évesen, nem objektíven mérhető, visszatékeresheto, előre ismert okkal, sőt indoklás nélkül. Gyere, tedd fel erre az életed!

Hát, ha egy 19 éves embernek kell valami ahhoz hogy ne tiszt képzésre akarjon menni, akkor sikerült is gyorsan találni ökör hogy le lehessen beszélni.
Valamint biztosan kurva sok olyan volt aki élvezte a naplopast a kirugottak között, de azért a magyar állam nevezte ki őket ezekre a pozíciókra, adta nekik a rangot és vette el a korengedményes nyugdíjat, ami részben a vizfej megmaradását eredményezte. Pártunk megint csak baltával tud egy ügyhöz nyúlni, képtelen egyeztetni, meghallgatni és kompromisszumot kötni. Ezzel még azt is elbassza amikor jót akar.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Ezek az emberek mind mind felelős pozíciókban lévő döntéshozó, állományilletékes pk, etc. meghatározó pozíciókban voltak.

Ezt honnan veszed?

Volt páromat kétszer dobták ki a KSH-ból leépítés miatt.
Egyik alkalommal valami iparstatisztika osztályon dolgozott, egy csomó vénasszonnyal. A vénasszonyok sokkot kaptak amikor megmutatta nekik hogy az excel-ben van sorok összeadása, és ők addig azt számológéppel csináltál, ha már itt tart a technika mi lesz velük?! Ő volt az egyetlen statisztikus végzettségű az egész osztályon

Nagyon állami! :D
Tudok olyanról, aki pár éve a hapci-hiszti alatt el lett küldve otthoni munkavégzésre, csak éppen semmit sem kapott hozzá. Másik ismerősnek jutott ugyan laptop, de nem kapott távoli hozzáférést, mert az drága.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ezt honnan veszed?



Nagyon állami! :D
Tudok olyanról, aki pár éve a hapci-hiszti alatt el lett küldve otthoni munkavégzésre, csak éppen semmit sem kapott hozzá. Másik ismerősnek jutott ugyan laptop, de nem kapott távoli hozzáférést, mert az drága.
Onnan hogy gyakorlatilag fel van sorolva név szerint a fél vezérkar, kecskeméti bázisparancsnok, haderőnemi első emberek etc. és a tábornoki, a főtiszti skála tetejéről vannak csipegetve a rendfokozatok.

Altábornagy/Vezérőrnagy/Dandártábornok/Ezredes/Alezredes van köztük sok. Ezek az emberek jellemzően nem a terepen irányítottak alegységeket, gyakorlatilag le lett fejezve/megtisztítva - ki ki döntse el személyes preferencia alapján - a vezetés.

Az hogy ez most jó lesz, vagy rossz, azt én eldönteni nem tudom, egy biztos hogy brutális változtatás van éppen folyamatban. Azt még én is látom, hogy ez valami rendkívüli dolog most, ilyen még sehol nem volt tudtommal egyetlen szervezetnél sem, hogy így belenyúltak volna a vezetésbe.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
  • Tetszik
Reactions: fip7

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 321
26 513
113
Gerecse 2.0? Ezt is jó magyarosan csinálták! Volt szakasz társam (ezredes úr) sem úszta meg. Eddig sem volt túl jó a véleményem az MH-ról, dudi is rátett egy lapáttal, de most már csak sajnálni tudom, bízni benne semmiképpen. Szerintem lesz ez még rosszabb is. Ezzel a miniszterrel meg pláne.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 771
113
Gerecse 2.0? Ezt is jó magyarosan csinálták! Volt szakasz társam (ezredes úr) sem úszta meg. Eddig sem volt túl jó a véleményem az MH-ról, dudi is rátett egy lapáttal, de most már csak sajnálni tudom, bízni benne semmiképpen. Szerintem lesz ez még rosszabb is. Ezzel a miniszterrel meg pláne.

Szerinted azokat küldik el akiknek a haza az első nem pedig a nyugat érdeke?
Komolyan kérdezem, mi erről a véleményed?
Mert dudi aktivitása is hiper atlantista lett az elmúlt időszakban, és ez az időszak is gyanúsan egybe esik ezzel a kirúgási hullámmal.
Attól félnek az amcsik, hogyha úgy alakul a helyzet akkor "kiugranánk" ebből a csodás szövetségből? o_O