[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
12 èvig voltam szerződèses lövèsz.

6 külszolgálatom volt.

2 afgán/2 koszovó/1 macedónia/1 Bosznia

Szóval nekem egy tartalèkos ne fordítsa le katonásra aki kb 1,5 èvig volt csapatnál, hogy mit jelent a szolgálat.
Ès azt hiszi a határ az a szolgál csúcsa.

Hanyagoljuk egymást.
senki nem hiszi ezt. pont azt magyarázom hogy az egy alap szolgálat vólt. kötelező mindenkinek. nekedd ez nemtetszik hogy elvárás.
mindenhol elvárás ember a szolgálat... nemtudom mit mentegeted? egyáltalán? ha eg határt nem akar bevállalni de főtiszt akar lenni de legalább egy 100ados. hogy lenne már? max otthon a 4 fal között a tükör elött.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Mit nem èrtesz azon, hogy egy jogászra rárakják a csillagot, ha belèp a seregbe,mi denfèle szolgálatadás nèlkül?
biztos vagy te ebbe? mert szerintem nagyot tévedsz... 6 hónapo bellül ki kell adnia a szolgálatot. tartalékosnál ez 3 év. máskülönben repül.
 
  • Vicces
Reactions: PFZ

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 419
14 510
113
senki nem hiszi ezt. pont azt magyarázom hogy az egy alap szolgálat vólt. kötelező mindenkinek. nekedd ez nemtetszik hogy elvárás.
mindenhol elvárás ember a szolgálat... nemtudom mit mentegeted? egyáltalán? ha eg határt nem akar bevállalni de főtiszt akar lenni de legalább egy 100ados. hogy lenne már? max otthon a 4 fal között a tükör elött.
Ha a tartalèlosoknál ahoz kötik, a csillagot de a hivatásosoknál nem, az elèg fura.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Ha a tartalèlosoknál ahoz kötik, a csillagot de a hivatásosoknál nem, az elèg fura.
mit em értessz azon hogy aki 3 évbe egyetlen egy szolgállatot nem vállal vagy 3 at zsinorba visszautasít. azt kteszik mint macskát szarni. ez alol csak aza d felmentést ha adott időszakba a minimumot már teljesítetted (de kkor szolgálatba vóltál már!!!!!ehhez minimum 1x!!!)

mit van ezen meglepődni való (van minden évbe elküldve néhány idióta emiatt)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 419
14 510
113
biztos vagy te ebbe? mert szerintem nagyot tévedsz... 6 hónapo bellül ki kell adnia a szolgálatot. tartalékosnál ez 3 év. máskülönben repül.
Ok.


Amikor bevonultam 1 èvnèl kevesebb szolgálattal nem mehetett az ember külszolgálatba.

Èn 9 hónappal kint voltam koszovóban!

Szerinted minden úgy működik mint ahogy szabályozva van?

Hagyjuk már.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Ok.


Amikor bevonultam 1 èvnèl kevesebb szolgálattal nem mehetett az ember külszolgálatba.

Èn 9 hónappal kint voltam koszovóban!

Szerinted minden úgy működik mint ahogy szabályozva van?

Hagyjuk már.
a szolgálat ilyen dolog.
A szolgálatra baszni tilos mert akkor szaporodik,,,,
törzsnek szerinted nincs szolgálat?
kik dirigáltak neked meg szemlézgettek olykor neked? (na ugye)
 
  • Vicces
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 419
14 510
113
mit em értessz azon hogy aki 3 évbe egyetlen egy szolgállatot nem vállal vagy 3 at zsinorba visszautasít. azt kteszik mint macskát szarni. ez alol csak aza d felmentést ha adott időszakba a minimumot már teljesítetted (de kkor szolgálatba vóltál már!!!!!ehhez minimum 1x!!!)

mit van ezen meglepődni való (van minden évbe elküldve néhány idióta emiatt)
Sógorom hadkiegen van.

Kirakják aki 3szor visszautasítja.:rolleyes::D

Persze.:D

Úgy nem lennènek ilyen faszák a számok.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 926
8 277
113
Toborzónappal egybekötött sajtótájékoztató lesz a Bálnában, február 13-án hétfőn 11 órától.
Beszédet mond Bobo és RSzR.
Kaptam rá meghívót, és ha időm engedi akkor elmegyek rá. Kiváncsi vagyok, az általam képviselt álláspont "ellenvéleményére is". RSzR beszéde ami elsősorban érdekel, mert azért valahogy utalniuk kell a jelenleg folyó idősebb magasabb rendfokozatú tisztek eltávolításával kapcsolatban történtekre.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Sógorom hadkiegen van.

Kirakják aki 3szor visszautasítja.:rolleyes::D

Persze.:D

Úgy nem lennènek ilyen faszák a számok.
nem szerrencsére a többség bejön azért a 13 haviért ha más nem lőteretzárni kövészeten...
a tartalékosok közül csak az ömt ért felel a KIKNYP. azok zöme korkedvezményes vólt a nyugdíjáért ment.... ha nem ment elvették nekije.... de azok aktív emberek vóltak sok szolgálattal a hátukmögött) tehát semmiképp sem első szolgálatuk lett vólna...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
ÖTT nem a hadkieghez tartozik nem KIKNYP
gondolod hogy a honvédség a semmiért majd fizet. inkább fisszafizettet.... akit így raknak ki az fizet vissza...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
nem árulok el titkot de több számjegyű minden évbe a szolgálatot nem vállaló tartalékosok száma....
mit gondolsz majd babuzsgatják őket nem??? kinek van szüksége olyan emberre aki soha semmit nem vállal.... a mozgósítandók rendszereébe ugyan úgy bentmard.... csak nem kerül pénzbe onnan.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 419
14 510
113
nem szerrencsére a többség bejön azért a 13 haviért ha más nem lőteretzárni kövészeten...
a tartalékosok közül csak az ömt ért felel a KIKNYP. azok zöme korkedvezményes vólt a nyugdíjáért ment.... ha nem ment elvették nekije.... de azok aktív emberek vóltak sok szolgálattal a hátukmögött) tehát semmiképp sem első szolgálatuk lett vólna...
Persze, persze.

Azèrt az szomorú amikor az alkalmatlan szerződèses szakaszvezetőből tartalèkos zászlós lessz.o_O

Vagy amikor a hivatásos zászlós aki szar volt mèg koszovóban is kimegy tartalèkoskèn irakba. :rolleyes:

Na mindegy.

Cső.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Persze, persze.

Azèrt az szomorú amikor az alkalmatlan szerződèses szakaszvezetőből tartalèkos zászlós lessz.o_O

Vagy amikor a hivatásos zászlós aki szar volt mèg koszovóban is kimegy tartalèkoskèn irakba. :rolleyes:

Na mindegy.

Cső.
nem értem miről irsz? vállallna állandót tehát szerződésest az ismerősőd? netán hivatásost?
vissza akar menni? vagy nem értem. vagy maradna tartalékos csak előléptetést akar? akkor miért szerelt le zászlósként? miért szerelt át tartalékosnak. miérrt nem maradt hivatásos? vagy korkedvezményesként akarna tartós behívást beosztást? akkor miért ment nyugdíjba anno?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
az a bajod hogy éretségivel tartalékos zászlós leszek? hiddel nem én lennék az egyedüli tartalékos zászlós.
vagy hogy tartalékos vezénylőzászlós akarok lenni. és a barátod elől veszem el a helyet tudod hány tartalékos vezzászlósi beosztás van? 12.000 es létszém van... hidde ez nem kevés vezzászlósi hely. és sok nincs még betöltve se... @Ocses te azthiszed hogy nincs szabad hely? vagy beosztás ? vag ne jönne létre folyton? ahogy gyarapszik a létszám és szerevezik az embereket keletkeznek az új beosztások.
én támogató alegységnél akarok lenni. ha a te haverod is nyitott neki is hely... képezze magát mint teszem én is. és pályázzon.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
tudod te hány tartalékos zl van ? tuod azoknak hány százada? (szakaszaltsztekig ne menjünk le) hány ezred van ? és hány alcsoprt ?
Tudod ez mennyi hely?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 419
14 510
113
az a bajod hogy éretségivel tartalékos zászlós leszek? hiddel nem én lennék az egyedüli tartalékos zászlós.
vagy hogy tartalékos vezénylőzászlós akarok lenni. és a barátod elől veszem el a helyet tudod hány tartalékos vezzászlósi beosztás van? 12.000 es létszém van... hidde ez nem kevés vezzászlósi hely. és sok nincs még betöltve se... @Ocses te azthiszed hogy nincs szabad hely? vagy beosztás ? vag ne jönne létre folyton? ahogy gyarapszik a létszám és szerevezik az embereket keletkeznek az új beosztások.
én támogató alegységnél akarok lenni. ha a te haverod is nyitott neki is hely... képezze magát mint teszem én is. és pályázzon.
Szittya.

Ha zászlós leszel az leszel.

Az ismerősöm 100ad annyi elmèleti tudással nem rendelkezik mint te.

De már èvek óta zászlós.

Szerződèses szakaszvezetőnek szar volt.

Na mennem kell.

Cső.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Szittya.

Ha zászlós leszel az leszel.

Az ismerősöm 100ad annyi elmèleti tudással nem rendelkezik mint te.

De már èvek óta zászlós.

Szerződèses szakaszvezetőnek szar volt.

Na mennem kell.

Cső.
Igen és ezzel mit akarsz írni ? Hogyha én vezénylőzászlós leszek akkor az ismerősőd hadnagy? (ahhoz egyetem kell vagy főiskola.) levelezőn le tudja tenni szerintem. bár ehhez nemtudom hogy én hogy jövök. törzszlós meg nyelv de törzszászlós még tartalékosból is kevés van. vezénylő törzszászlósi beosztás meg pláne mármint törzszászlóssal betölthető vezénylő zászlósi beosztás.
Mennyen el levelezőn valami loisztika vagy földrajz vonalon esetleg történelem.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 419
14 510
113
Igen és ezzel mit akarsz írni ? Hogyha én vezénylőzászlós leszek akkor az ismerősőd hadnagy? (ahhoz egyetem kell vagy főiskola.) levelezőn le tudja tenni szerintem. bár ehhez nemtudom hogy én hogy jövök. törzszlós meg nyelv de törzszászlós még tartalékosból is kevés van. vezénylő törzszászlósi beosztás meg pláne mármint törzszászlóssal betölthető vezénylő zászlósi beosztás.
Hogy az iskola számít. :rolleyes: :D