[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 415
113
Hangulatkeltő cikk! :cool:
A címben szereplő "-HET" a lényeg. De le is van írva a cikkben, hogy a NATO-nak semmi beleszólása nincs a Magyar Honvédség belügyeibe.

Ez semmi mást nem jelent, minthogy sikerült jó sokaknak a tyúkszemére rátérdepelni. Még ha voltak is problémás elbocsátások, a kétes elemek elzavarása indokolt volt!
Nem mellesleg a "fájdalmas" elküldések is hasznosak valamilyen szinten.
Pont azok tudják megvédeni a tömeges leszereléseket, mert nem lehet azt mondani, hogy részrehajló módszerekkel történik.
Ahogy szivárognak az infók, az látszik, hogy a nélkülözhetetlen emberek megmenthetőek maradnak.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 095
9 078
113
Hangulatkeltő cikk! :cool:
A címben szereplő "-HET" a lényeg. De le is van írva a cikkben, hogy a NATO-nak semmi beleszólása nincs a Magyar Honvédség belügyeibe.

Ez semmi mást nem jelent, minthogy sikerült jó sokaknak a tyúkszemére rátérdepelni. Még ha voltak is problémás elbocsátások, a kétes elemek elzavarása indokolt volt!
Nem mellesleg a "fájdalmas" elküldések is hasznosak valamilyen szinten.
Pont azok tudják megvédeni a tömeges leszereléseket, mert nem lehet azt mondani, hogy részrehajló módszerekkel történik.
Ahogy szivárognak az infók, az látszik, hogy a nélkülözhetetlen emberek megmenthetőek maradnak.
Nem tudom, nem látok bele, csak azért linkeltem be, mert a haderőhöz tartozik. Ha minden ok, akkor minden ok.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 469
23 995
113
Na azóta megvan a véleményem a honvédeinkről.
Egy általános iskolás osztálytársam mindig katona akart lenni, szolnokon szolgál/szolgált, valamikor 2017 környékén mondta, hogy blackhawk kéne nekünk mert az olyan amerikás. Én ezután adtam fel minden reményt a honvédség iránt, a kitelepült toborzók meg inkább taszítanak mert olyan sötétek mint az éjszaka (dudi meg szerintem eladta a profilját, ennyire kút nem lehet)

A mostani céges munka a honvédséggel meg teljesen kiábrándított, a főtervezőnek van egy hülyeségi szint mondókája, annyit mondott, hogy eddig a honvéd hiányzott belőle, de ezután valahova be kell szőnie :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 027
113
Na a Honvédeinkkel kapcsolatban:

Nekem meg nagyon jó véleményem van róluk!

A Zrínyin több tanított, a legjobb - legfelkészültebb tanáraim közül valók voltak. Egy mostani aktív kollégám is katonatiszt volt, olyan tartás/szakmai alázat/önfegyelem van benne, ami igen ritka manapság a környezetemben.

Szolnokot kb. egy éve belülről láttam/élveztem több napig, rendben volt amit láttam, sportpályán magukat odarakva edzettek a különlegesek, kis rajokban, szemre (s van hozzá szemem), nem buziztak, kemények, jó morállal. Komolyan vették magukat. Jó volt látni.

Rendezvényen akivel én beszéltem fiatal toborzó tisztel, jó fej volt, és felkészült. Mondjuk úgy, az a friss főhadnagy srác akivel eldumáltam pár órát, többet ért mint a Tarjányi-Nógrádi-Spöttle-gyarmati :D szagértők gyülekezete!

Győr, gyerekeknek szervezett katonai tábor, megint csillagos hatosra vizsgázott.

Nekem a katonáinkról igen jó véleményem van!
 

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
596
2 552
93
Annak van valami törvényi akadálya, hogy kiképzők néha, egy-egy hétvégén gyorstalpaló kiképzéseket tartsanak civil érdeklődőknek?
Nem bonyolult dolgokra gondolok. Megismertetni a jelentkezőket (kedvcsinálás gyanánt is) az AK, Bren, PKM, CZ P-07 típusokkal. Szét-összeszerelés, akadály elhárítás, célzás. 2 napba sűrítve. Mondjuk max 30 embernek, 2x6 órában. (Aki lőni is akar utána, az jelentkezzen a seregbe :) )
Művelődési ház szinte mindenhol van.
Vagy a kutyát sem érdekelné?
Esetleg kiképzőből nincs elég?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
Annak van valami törvényi akadálya, hogy kiképzők néha, egy-egy hétvégén gyorstalpaló kiképzéseket tartsanak civil érdeklődőknek?
Nem bonyolult dolgokra gondolok. Megismertetni a jelentkezőket (kedvcsinálás gyanánt is) az AK, Bren, PKM, CZ P-07 típusokkal. Szét-összeszerelés, akadály elhárítás, célzás. 2 napba sűrítve. Mondjuk max 30 embernek, 2x6 órában. (Aki lőni is akar utána, az jelentkezzen a seregbe :) )
Művelődési ház szinte mindenhol van.
Vagy a kutyát sem érdekelné?
Esetleg kiképzőből nincs elég?
Nem lehet őrjöngésig menően központosítottan bürokrata rendszerbe iktatva tartani 'holmi' civileket akinek ha kedvük szottyan hazamennek, meg aztán így pénzes minősítés sincs rájuk amit gdp-t termel, és akik innentől kezdve a saját államuk által alsó hangon potenciális ellenségként lennének számontartva és figyelve már csak az érdeklődésük miatt is. Hát csak ezek vannak az emberek és a legmagátólértetődőbb létezés közé iktatva mint minden egyéb esetben.
 
  • Tetszik
Reactions: hunter85 and MZ/X

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 242
33 750
113
Annak van valami törvényi akadálya, hogy kiképzők néha, egy-egy hétvégén gyorstalpaló kiképzéseket tartsanak civil érdeklődőknek?
Nem bonyolult dolgokra gondolok. Megismertetni a jelentkezőket (kedvcsinálás gyanánt is) az AK, Bren, PKM, CZ P-07 típusokkal. Szét-összeszerelés, akadály elhárítás, célzás. 2 napba sűrítve. Mondjuk max 30 embernek, 2x6 órában. (Aki lőni is akar utána, az jelentkezzen a seregbe :) )
Művelődési ház szinte mindenhol van.
Vagy a kutyát sem érdekelné?
Esetleg kiképzőből nincs elég?
meny el egy toborzósátorhoz egy rendzvényen miután lement a gyerekroham...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and MZ/X

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
596
2 552
93
Nem lehet őrjöngésig menően központosítottan bürokrata rendszerbe iktatva tartani 'holmi' civileket akinek ha kedvük szottyan hazamennek, meg aztán így pénzes minősítés sincs rájuk amit gdp-t termel, és akik innentől kezdve a saját államuk által alsó hangon potenciális ellenségként lennének számontartva és figyelve már csak az érdeklődésük miatt is. Hát csak ezek vannak az emberek és a legmagátólértetődőbb létezés közé iktatva mint minden egyéb esetben.
Ez van. Naív vagyok. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 152
113
Az évértékelő óta eltelt időben a történteket jól ismerő forrásainkkal az összesen több mint 110 érintett közül a következők felmentéséről tudtunk megbizonyosodni:


  • Sándor Zsolt altábornagy és Simon Attila János vezérőrnagy, a Honvéd Vezérkar főnökének helyettesei (utóbbit három hónappal korábban léptették elő);
  • Bozó Tibor vezérőrnagy, a Honvéd Vezérkar törzsigazgatója (nyugdíjba ment);
  • Lippai Péter dandártábornok, a Magyar Honvédség szárazföldi parancsnoka (az NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Karának megbízott dékánjaként folytatja);
  • Sándor Tamás vezérőrnagy, a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Különleges Műveleti Parancsnokság parancsnoka;
  • Kilián Nándor vezérőrnagy, egykori légierő haderőnemi szemlélő;
  • Ugrik Csaba dandártábornok, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár parancsnoka
https://www.valaszonline.hu/2023/02...itas-szalay-bobrovniczky-kristof-nato-sztori/
 

öreg járőr

Well-Known Member
2017. január 28.
261
296
63
Az évértékelő óta eltelt időben a történteket jól ismerő forrásainkkal az összesen több mint 110 érintett közül a következők felmentéséről tudtunk megbizonyosodni:


  • Sándor Zsolt altábornagy és Simon Attila János vezérőrnagy, a Honvéd Vezérkar főnökének helyettesei (utóbbit három hónappal korábban léptették elő);
  • Bozó Tibor vezérőrnagy, a Honvéd Vezérkar törzsigazgatója (nyugdíjba ment);
  • Lippai Péter dandártábornok, a Magyar Honvédség szárazföldi parancsnoka (az NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Karának megbízott dékánjaként folytatja);
  • Sándor Tamás vezérőrnagy, a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Különleges Műveleti Parancsnokság parancsnoka;
  • Kilián Nándor vezérőrnagy, egykori légierő haderőnemi szemlélő;
  • Ugrik Csaba dandártábornok, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár parancsnoka
https://www.valaszonline.hu/2023/02...itas-szalay-bobrovniczky-kristof-nato-sztori/
A kis Orbán mikor lép Lippai helyére?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 027
113
Az évértékelő óta eltelt időben a történteket jól ismerő forrásainkkal az összesen több mint 110 érintett közül a következők felmentéséről tudtunk megbizonyosodni:


  • Sándor Zsolt altábornagy és Simon Attila János vezérőrnagy, a Honvéd Vezérkar főnökének helyettesei (utóbbit három hónappal korábban léptették elő);
  • Bozó Tibor vezérőrnagy, a Honvéd Vezérkar törzsigazgatója (nyugdíjba ment);
  • Lippai Péter dandártábornok, a Magyar Honvédség szárazföldi parancsnoka (az NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Karának megbízott dékánjaként folytatja);
  • Sándor Tamás vezérőrnagy, a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Különleges Műveleti Parancsnokság parancsnoka;
  • Kilián Nándor vezérőrnagy, egykori légierő haderőnemi szemlélő;
  • Ugrik Csaba dandártábornok, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár parancsnoka
https://www.valaszonline.hu/2023/02...itas-szalay-bobrovniczky-kristof-nato-sztori/
Ennek így mi értelme volt, van?! Nem a vezérkarban sok a 45+ év, hanem a lövészárokban, meg vadászgépen. Én ezt így nem értem mire volt jó...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 027
113
Kinek a feje hullott le? :eek:
Ez így kívülről olvasva elsőre durvának tűnik nekem, gyakorlatilag a vezérkar kulcspozícióban lévő embereinek nem kis részét elhajtották. Ha ez igaz hogy még külföldről is hazahívták akit érint, misszió közben, hmmm, ez nekem azért furcsa. Nem így szokták ezeket a dolgokat csinálni.

Furcsa, s nekem nem jó előérzetem van ezzel kapcsolatban.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ez így kívülről olvasva elsőre durvának tűnik nekem, gyakorlatilag a vezérkar kulcspozícióban lévő embereinek nem kis részét elhajtották. Ha ez igaz hogy még külföldről is hazahívták akit érint, misszió közben, hmmm, ez nekem azért furcsa. Nem így szokták ezeket a dolgokat csinálni.

Furcsa, s nekem nem jó előérzetem van ezzel kapcsolatban.
Anno, amikor a KSH 20%-át le kellett építeni, ezt úgy oldották meg 2016 körül, hogy azért volt plusz egy napja a munkaerőnek, mert a sétálós lista állomásait is kirakosgatták addigra. Ezzel csak annyit mondanék, hogy a magyar állam esetén ezen nem kell semmit látni. Valószínüleg jött az ukáz, hogy ki kell rúgni 1000 tisztet, aztán feldobták, és ami a körön kívül esett, az maradt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 027
113
Anno, amikor a KSH 20%-át le kellett építeni, ezt úgy oldották meg 2016 körül, hogy azért volt plusz egy napja a munkaerőnek, mert a sétálós lista állomásait is kirakosgatták addigra. Ezzel csak annyit mondanék, hogy a magyar állam esetén ezen nem kell semmit látni. Valószínüleg jött az ukáz, hogy ki kell rúgni 1000 tisztet, aztán feldobták, és ami a körön kívül esett, az maradt.
De itt nem tiszteket, hanem a vezérkart ritkították meg, nagyon.

Ezek az emberek mind mind felelős pozíciókban lévő döntéshozó, állományilletékes pk, etc. meghatározó pozíciókban voltak.

Ilyet legutóbb annál az Ukrán hadseregnél/politikumnál láttam az elmúlt 2 hétben, ahol gyakorlatilag rendszerszintű korrupció kibukása és összeomlás közeli állapot van jelen egyszerre. Ez gyanúsan marhára nem arról szól hogy pusztán fiatalítani kell, hanem a vezetést fejezték le/cserélik ki.