[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Különböző minisztériumi beosztásokban ami szakmai beosztás pl jogász, katonaorvos, pénzügyi vezető stb van ilyen.
De itt nem ez a helyzet, tartalékos, nem fog aktívan dolgozni ezeken a területeken amihez gondolom van valami diplomája.
Ez csak szimplán el lett baszva.

Ne felejtsük azért el, hogy a Köztársasági Elnök fegyverhordozójáról van ám itt szó! :D
Félreértés ne essék, nem mentegetni akarom a helyzetet (azon nincs mit), csak sajnálom a palit. Előfordult olyan, velem is, hogy ott álltam mint lóf@sz a lagziban egy olyan rendfokozattal, amihez semmi közöm nem volt. Mindezt teljesen akaratomon kívül.
És persze a többi szereplő ezt éreztette is - nem bántón, inkább csak leereszkedőn.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Ne felejtsük azért el, hogy a Köztársasági Elnök fegyverhordozójáról van ám itt szó! :D
Félreértés ne essék, nem mentegetni akarom a helyzetet (azon nincs mit), csak sajnálom a palit. Előfordult olyan, velem is, hogy ott álltam mint lóf@sz a lagziban egy olyan rendfokozattal, amihez semmi közöm nem volt. Mindezt teljesen akaratomon kívül.
És persze a többi szereplő ezt éreztette is - nem bántón, inkább csak leereszkedőn.
331723798_775943933461188_7760355125154605103_n.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Még orbán fia is csak főhadnagy lett és beiskolázták hogy tanuljon minél többet, hogy ne hagyjanak annyi támadási felületet.
Szóval ezzel itt megint bakiztak egy kurva nagyot.
Én azért óvatos lennék Orbán fiának hasonlítgatásával az MNB egyik igazgatójához.
Erre a faszira van normálisan rábízva az ország egy igen jelentős méretű vagyona.
Igen borzasztó magas labda, de nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet lett volna egyetlen arany csillagot a mejjjére biggyeszteni.
A hadnagyi rendfokozat is röhejes lenne ahhoz képest, hogy milyen kiképzést kaphatott.
Teljesen nyilvánvaló, hogy nem a katonai képzettsége miatt fog egy ilyen poszton lévő ember rendfokozatot kapni, amikor tartalékos lesz. De civil képzetsége okán talán nem is akkora balfogás, mint amilyen PR katasztrófának tűnik első blikkre.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 330
26 534
113
Beszélgettem egy volt főiskolás szakasztársammal, aki ugyan járadékos, de elég sűrűn be kell mennie dolgozni a seregbe, HM-be. Megdöbbentett, hogy az én pesszimista hozzáállásom a fasorban sincs azzal, amiket elmondott, pedig elég "elhívatott", főleg hozzám képest. Néhány észrevétel.
1. Gyakorlatilag alig maradt döntésképes, tapasztalt vezető.
2. A feladatokat sokszor nincs, aki elvégezze, szinte áll minden, pedig feladat lenne bőven.
3. Nem marad tapasztalt állomány, akiket a különböző külföldi beosztásokba delegálni tudnak majd.
4. A Honvédelmi Minisztériumból ki akarják rakni a katonákat, akiket amúgy hülyének tartanak.
5. Egy civil cég választja ki azokat, akiket elküldenek.
6. Ez még csak az első lépés, lesz ettől még durvább is.
7. Vannak, akiket elküldtek, de valahogyan mégis visszakerülnek.
8. Nagy a bizalmatlanság,
Kérdésem.
Nekem nagyon, nagyon nem szimpatikus a vezérkari főnök, inkább nem is jellemezném. Ez egy dolog. Viszont a fenti ismerősöm szerint őrnagyból emelték ki vezető beosztásba, tábornoki rangban. Ugyan több iskolát elvégzett, de kimondottan a gyakorlati tapasztalata kevés. Mennyire igaz ez, mert ha tényleg van alapja, akkor sokkal nagyobb a baj, mint én gondoltam.
Félreértés ne essen, nem a fiatalítás és a vízfejtől való megválás a probléma, hanem ahogyan csinálják. Nekem az 1945, (1990) utáni évek alatt történtek köszönnek vissza, amelyek nem igazán voltak pozitívak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 566
113
Beszélgettem egy volt főiskolás szakasztársammal, aki ugyan járadékos, de elég sűrűn be kell mennie dolgozni a seregbe, HM-be. Megdöbbentett, hogy az én pesszimista hozzáállásom a fasorban sincs azzal, amiket elmondott, pedig elég "elhívatott", főleg hozzám képest. Néhány észrevétel.
1. Gyakorlatilag alig maradt döntésképes, tapasztalt vezető.
2. A feladatokat sokszor nincs, aki elvégezze, szinte áll minden, pedig feladat lenne bőven.
3. Nem marad tapasztalt állomány, akiket a különböző külföldi beosztásokba delegálni tudnak majd.
4. A Honvédelmi Minisztériumból ki akarják rakni a katonákat, akiket amúgy hülyének tartanak.
5. Egy civil cég választja ki azokat, akiket elküldenek.
6. Ez még csak az első lépés, lesz ettől még durvább is.
7. Vannak, akiket elküldtek, de valahogyan mégis visszakerülnek.
8. Nagy a bizalmatlanság,
Kérdésem.
Nekem nagyon, nagyon nem szimpatikus a vezérkari főnök, inkább nem is jellemezném. Ez egy dolog. Viszont a fenti ismerősöm szerint őrnagyból emelték ki vezető beosztásba, tábornoki rangban. Ugyan több iskolát elvégzett, de kimondottan a gyakorlati tapasztalata kevés. Mennyire igaz ez, mert ha tényleg van alapja, akkor sokkal nagyobb a baj, mint én gondoltam.
Félreértés ne essen, nem a fiatalítás és a vízfejtől való megválás a probléma, hanem ahogyan csinálják. Nekem az 1945, (1990) utáni évek alatt történtek köszönnek vissza, amelyek nem igazán voltak pozitívak.
Itt az önéletrajza
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 711
113
Egy egy sima PIAR :)p) húzás akart lenni. A faszi közelébe se fog menni a honvédségnek innentől, egy gesztus akart lenni, hogy a "first lady" is beáll katonának a toborzó kampány részeként. Na a gesztust azzal, hogy alezredes lett sikerült visszájára fordítani.
Itt lett volna a lehetőség, hogy megmutassák egyenlőség van és nincs urizálás, ehelyett összehozták ugyan azt mint a járási hivatalvezető asszonnyal annó amit nem véletlenül szüntettek be azonnal...
Lett volna főhadnagy (ismerek PHD-s tarcsis főhadnagyot) aztán kész, úgyis csak reklám az egész. De így sikerült a jó reklámlehetőségből botrányt kavarni megint...

7K46xyc.png