[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Amúgy pont a pénzügyeseknél van olyan, hogy felvesznek helyből egy magasabb képzettségű szakembert a civil szférából pénzügyi vezetőnek, mert ilyen jellegű katonai képzés nemigen van. Na ők szoktak alezredesként kezdeni. Meg a kibervédelemnél vannak komolyabb IT szakik akik így vannak még.
De ezek értenek is ahhoz, amit csinálnak, amiért kapták a rendfokozatukat.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Ja,engem ez nem érint,de ha már ilyen a hangvétel...akkor ha már annyit szoptál az orvosi egyetemen kiscsillag,akkor tiplizzél szépen dolgozni a szakmádban,azt a tiszteskedést meg hagyjad olyanokra,akik azt tanulták.Vagy ha beengednek tisztnek,akkor te pályakezdőként kezdjél ugy mint egy pályakezdő tiszt,hadnagyként.
Kiscsillag! (ha már így megittuk a virtuális pertut!)
A személyes sértettségeddel nem tudok mit kezdeni. Az nyilvánvaló, hogy te sértve érzed magad, csak nem értem, hogy miért.
Én egy jó tanácsot (vagy alternatívát) adtam, hogy hogyan tehetsz szert tiszti rendfokozatra, ha nem "belülről" akarsz előre lépni.
Arra tudok még gondolni, hogy a sértettséget az okozhatja, hogy nem tudod kívülről nézni ezt a szerencsétlen szituációt.
Igen, szar a MH rendfokozati rendszere. És igen, nincs a Honvédségnek minden területre felsőoktatási képzése. Tehát kialakítottak egy átvételi/befogadó rendszert. Hogy ennek a szerencsétlennek milyen rendfokozatot kellett adni a PR felszereléséhez, azt egészen biztosan több ember több napig brainstormingolta. És nem gondolom, hogy törvénytelen megoldást választottak neki.
Igen, ez egy PR katasztrófa. De javasolnám, hogy szálljunk le a dilivonatról. Ez a pali senkinek semmit nem fog vezényelni. Gyanítom, pontosan olyan alázattal fogja végigcsinálni a kötelező kiképzéseit, mintha üres parolija lenne.

Tájékoztatnálak, hogy nem vagyok orvos, nincs közgáz phd-m, és még jogász sem vagyok.
Az sem valószínű, hogy hadnagyként kezdenék, mert azok az idők már elmúltak. Abba a rendfokozatba, - szinte biztos hogy - nem vennének vissza. :)

Csak hogy még egy kicsit forraljam @blogen agyvizét:
Jelenleg úgy áll, hogy Katalin asszony már hivatalosan is utasíthatja otthon az urát, ugyanis civilként is ő a Magyar Honvédség főparancsnoka. Azaz szerintem hivatalosan is a felettese lett a saját férjének, akinek innentől kezdve tisztelegnie (épületben sapka nélkül főhajtás, fegyverrel fővetés) kellene, amikor az asszony belép a szobába. És ha alacsonyabb rendfokozatúak is tartózkodnak a körletben, akkor "Föl, vigyázz!"-t vezényelni a többieknek.

Mindezt csak azért írtam le, hogy a helyzet komolyságát illusztráljam!
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113

És nem is szégyellik:
"A Sándor-palota megerősítette: Veres István végzettsége, szakmai tapasztalata, kora és a civil életben betöltött beosztása (a Magyar Nemzeti Bank igazgatója) alapján lett alezredes"

A francia ancienne regime-ben az arisztokraták kezdték rögtön ezredek vagy sorhajók élén, függetlenül attól, hogy volt e megfelelő katonai képzettségük és több évtizedes katonai tapasztalatuk. Ez a szégyentelenség nagyon szépen rávilágít a NER-elit, vagy inkább arisztokrácia világlátására.

Ezek az európai haderők és társadalmak az első meritokratikus hadsereggel szemben leszerepeltek.

16454.jpg
Díszkatona lett belőle, mint Viki fiából.
 
  • Vicces
Reactions: hete

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
767
2 287
93
Kiscsillag! (ha már így megittuk a virtuális pertut!)
A személyes sértettségeddel nem tudok mit kezdeni. Az nyilvánvaló, hogy te sértve érzed magad, csak nem értem, hogy miért.
Én egy jó tanácsot (vagy alternatívát) adtam, hogy hogyan tehetsz szert tiszti rendfokozatra, ha nem "belülről" akarsz előre lépni.
Arra tudok még gondolni, hogy a sértettséget az okozhatja, hogy nem tudod kívülről nézni ezt a szerencsétlen szituációt.
Igen, szar a MH rendfokozati rendszere. És igen, nincs a Honvédségnek minden területre felsőoktatási képzése. Tehát kialakítottak egy átvételi/befogadó rendszert. Hogy ennek a szerencsétlennek milyen rendfokozatot kellett adni a PR felszereléséhez, azt egészen biztosan több ember több napig brainstormingolta. És nem gondolom, hogy törvénytelen megoldást választottak neki.
Igen, ez egy PR katasztrófa. De javasolnám, hogy szálljunk le a dilivonatról. Ez a pali senkinek semmit nem fog vezényelni. Gyanítom, pontosan olyan alázattal fogja végigcsinálni a kötelező kiképzéseit, mintha üres parolija lenne.

Tájékoztatnálak, hogy nem vagyok orvos, nincs közgáz phd-m, és még jogász sem vagyok.
Az sem valószínű, hogy hadnagyként kezdenék, mert azok az idők már elmúltak. Abba a rendfokozatba, - szinte biztos hogy - nem vennének vissza. :)

Csak hogy még egy kicsit forraljam @blogen agyvizét:
Jelenleg úgy áll, hogy Katalin asszony már hivatalosan is utasíthatja otthon az urát, ugyanis civilként is ő a Magyar Honvédség főparancsnoka. Azaz szerintem hivatalosan is a felettese lett a saját férjének, akinek innentől kezdve tisztelegnie (épületben sapka nélkül főhajtás, fegyverrel fővetés) kellene, amikor az asszony belép a szobába. És ha alacsonyabb rendfokozatúak is tartózkodnak a körletben, akkor "Föl, vigyázz!"-t vezényelni a többieknek.

Mindezt csak azért írtam le, hogy a helyzet komolyságát illusztráljam!

Hát rosszul látod.Semmilyen sértettség nincs bennem.Tavaly januárban eljöttem a cégtől,és akkor sem érintettek ezek a dolgok,sőt édesapám decemberi halálával már a családom sincs semmilyen formátumban közel a céghez.A helyzet az,hogy én nem erről a szerencsétlen fószerről beszélek konkrétan,hanem a rendszerről.A munkámhoz hozzátartozott hogy lövészeteket biztosítottunk a tarcsisoknak (is).Konkrétan tudok olyan alkalomról,ahol a lövészet levezetésével kapcsolatban utasított egy tartalékos százados (járásifiszemfaszom volt) egy hadnagyot,ráadásul alpári stílusban.Hozzáteszem hallotta egy ales az egészet,és rendre utasította a tarcsit.És én háromszor is láttam ilyent,amiben egyszer a saját szakasz pk-m volt érintett.Hozzátenném,hogy máshol is lehetett ilyenről hallani.Pl ruhacsere során a ruharaktárossal.Tehát éppen az ilyen dolgok miatt gondolom,és még sokan,hogy nem lenne szabad bizonyos rendfokozatokat osztogatni a tartalékosok között.
Amugy lehet hogy igazad van,és alázattal csinálta végig a kiképzését,ezt én nem tudom.Ahhoz viszont tartom magam,hogy láttam annyit a tartalékos rendszerből,hogy ez így,ebben a formában nem jó.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Hát rosszul látod.Semmilyen sértettség nincs bennem.Tavaly januárban eljöttem a cégtől,és akkor sem érintettek ezek a dolgok,sőt édesapám decemberi halálával már a családom sincs semmilyen formátumban közel a céghez.A helyzet az,hogy én nem erről a szerencsétlen fószerről beszélek konkrétan,hanem a rendszerről.A munkámhoz hozzátartozott hogy lövészeteket biztosítottunk a tarcsisoknak (is).Konkrétan tudok olyan alkalomról,ahol a lövészet levezetésével kapcsolatban utasított egy tartalékos százados (járásifiszemfaszom volt) egy hadnagyot,ráadásul alpári stílusban.Hozzáteszem hallotta egy ales az egészet,és rendre utasította a tarcsit.És én háromszor is láttam ilyent,amiben egyszer a saját szakasz pk-m volt érintett.Hozzátenném,hogy máshol is lehetett ilyenről hallani.Pl ruhacsere során a ruharaktárossal.Tehát éppen az ilyen dolgok miatt gondolom,és még sokan,hogy nem lenne szabad bizonyos rendfokozatokat osztogatni a tartalékosok között.
Amugy lehet hogy igazad van,és alázattal csinálta végig a kiképzését,ezt én nem tudom.Ahhoz viszont tartom magam,hogy láttam annyit a tartalékos rendszerből,hogy ez így,ebben a formában nem jó.
Szerintem nincs ezzel azért olyan nagy probléma.
Egyszerűen be kell vezetni egy tartalékos parolit/rendfokozati jelzést (mondjuk a körbe vékony arany csíkot le lehetne vörösre cserélni). Hogy nyilvánvalóvá váljon, hogy nem közvetlen elöljárójaként nem utasítgathat tényleges állományban lévőt, mint ahogy egy tűzoltó ezredes sem adhat katonai parancsokat egy őrmester katonának.
Szóval, egy tartalékos tiszt adhasson utasításokat egy tartalékos alárendeltnek, de egy tényleges katonának ne! Csak abban az esetben kellene kivételt tenni, ha közvetlenül beosztják alá.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 498
113
Hát rosszul látod.Semmilyen sértettség nincs bennem.Tavaly januárban eljöttem a cégtől,és akkor sem érintettek ezek a dolgok,sőt édesapám decemberi halálával már a családom sincs semmilyen formátumban közel a céghez.A helyzet az,hogy én nem erről a szerencsétlen fószerről beszélek konkrétan,hanem a rendszerről.A munkámhoz hozzátartozott hogy lövészeteket biztosítottunk a tarcsisoknak (is).Konkrétan tudok olyan alkalomról,ahol a lövészet levezetésével kapcsolatban utasított egy tartalékos százados (járásifiszemfaszom volt) egy hadnagyot,ráadásul alpári stílusban.Hozzáteszem hallotta egy ales az egészet,és rendre utasította a tarcsit.És én háromszor is láttam ilyent,amiben egyszer a saját szakasz pk-m volt érintett.Hozzátenném,hogy máshol is lehetett ilyenről hallani.Pl ruhacsere során a ruharaktárossal.Tehát éppen az ilyen dolgok miatt gondolom,és még sokan,hogy nem lenne szabad bizonyos rendfokozatokat osztogatni a tartalékosok között.
Amugy lehet hogy igazad van,és alázattal csinálta végig a kiképzését,ezt én nem tudom.Ahhoz viszont tartom magam,hogy láttam annyit a tartalékos rendszerből,hogy ez így,ebben a formában nem jó.
És nem is olyan egyértelmű a dolog, mert ha jól tudom, akkor szolgálatteljesítés közben elvileg ő is ugyanolyan jogállású katona, mint egy aktív. Persze egy lövészetnél az azt vezető az elöljáró, legyen az bármilyen rendfokozatú. Az biztos, hogy ha ilyen könnyen kaphatnak komoly rendfokozatot beosztás nélkül a tartalékosok, az kihozhatja a hülyét az arra hajlamosakból. Adott esetben szép lenne, ha majd az ilyen alakok játszanák a nagymenőt a 0 közeli tapasztalatukkal. Biztos jó lehet mellettük szolgálni...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 140
73 701
113
Nőként a seregben

Milyen nőként a Magyar Honvédség kötelékében szolgálni? Többek között erről kérdezték Fazekas Judit zászlóst, az MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred tűzszerész kiképző altisztjét, Koller Kinga főhadnagyot, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár, Szállítórepülő Század 5. Szállítórepülő Raj repülőgép-vezető tisztjét és Bózsik Anna hadnagyot, az MH Kiss József 86. Helikopterdandár Szállító Helikopter Zászlóalj Könnyű Helikopter Század 2. Helikopter Raj helikopter vezető tisztjét a Spirit FM március 2-i, „Katonadolog” című műsorában...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nagyapám katonaorvos főhadnagy volt a csehszlovák hadseregben. Úgy alakult, hogy csehszlovákia megszünt. Katonaorvosként a honvédséghez került, a törvény szerint közlegényként. Az meg már mégsem járta, hogy orvosként közlegény legyen, hát minden nap előléptették, így két hét múlva zászlós lett. Tőle hallottam, már 80 éves kora fölött, egy agyvérzésen túl. Nem biztos, hogy pontosan így igaz.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 811
36 004
113
Több mint katona - I. rész - TATA

Polgár Attila törzsőrmester az MH Klapka György 1. Páncélosdandár 101. tüzérosztály 2. üteg beosztott altisztje. Emellett az alakulat egyik fegyverműszerésze, aki gyermekkora óta tudta, hogy katona szeretne lenni. A fegyverek és a technikai eszközök iránti szeretetét persze volt kitől örökölnie…
Mégis vesznek fel szemüvegeseket?!?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 140
73 701
113
Ünnepélyes keretek között adta át dékáni beosztását Pohl Árpád dandártábornok, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem - Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar korábbi vezetője Lippai Péter dandártábornoknak.

Az átadás-átvétel alkalmából rendezett eseményen Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter mondott ünnepi beszédet, amelyben megköszönte Pohl dandártábornok két cikluson át tartó munkáját, egyben sok sikert kívánt az új kari vezetőnek az előtte álló feladatokhoz.

331396503_911067483647623_6768170409315831269_n.jpg
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 179
7 128
113

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Vizsgálják ki, ha tényleg így ahogy állítják a hölgyek meg történt példát statualni vele…
Így van, és reménykedni kell, hogy a határon nem dobálják meg kővel; vagy nem fogják egy éles helyzetben azt mondani, hogy "hozd már ide azt a redves tártáskát az acélbili mellől a kurva életben" (finoman, kecsesen és nőiesen fogalmazva) és mehetnek pszichológushoz.
De érdekes, hogy az altiszt csak a nőkben okozott kárt? Csak épp ebben a kettőben, egyszerre? Eddig meg soha? Na de majd ki lesz nyomozva, de azért a negatív hír terjed, jobban mint egy esetleges pozitív végkifejlet.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD