[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
A probléma az, hogy ha a stílustól eltekintünk, akkor igazuk van.

Egyébként meg kimondottan pozitív hangvételű videó, amiben pont ugyanazokat a problémákat emlegetik, amit itt a fórumon is. pl. Novák Katalin férje, a kirúgott főtisztek, vagy ha vállalnál egy pár hónapos tartalékos kiképzést, azt nem lehet, mert rögtön be kell vállalnod hogy utána mész a határra is, stb.
Már nincsenek katonák a határon.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ugyan azt láttuk, csak nem én élek csillámpóni világban, hanem az aki azt képzeli, hogy ezzel a civil társadalommal meg lehet tölteni akár csak minimális szinten is egy önkéntes haderőt.
Többször elmondják jó lenne,fontos lenne,èrtelmes felnőttekkènt kezelve èrtelme is lehetne.
........csak ne neki kelljen csinálni.
Mi értelme lenne az egyénnek az, hogy elmegy évi 1 hónapra bohóckodni. Anni idő alatt aztán tényleg nem lesz belőle akár csak magára nem veszélyes fegyverviselő katona.
NEM, a Honvédségnek normális keretek között az állampolgár szempontjából NINCS ÉRTELME!
Ezt a fenti mondatodat el tudják ám mondani ugyan ezzel a hangsúllyal is, hogy a "A kábszer ROSSZ! Értem?", aztán meg csavar egy jointott, és lelazulva elszívja.
Jó hogy fejlesztik a sereget.
Más országokban is van.
De ha megkérdeznéd tőle, hogy kapjon havi 200.000Ft ösztöndíjat minden egyetemista, hogy elkölthesse bulikázni, vagy ugyan azt a keretet költsük a Seregre, akkor szerinted mit fog mondani?
Az hogy nem teljesen vannak kèpbe a tèmával az más kèrdès.
Kurvár@ nem más kérdés. Pontosan ezzel van a legnagyobb, és talán egyedüli probléma. Ne kérdezz tőlem sem érdemi véleményt a homoszexuális etikettről, mert lehet hogy véleményem lesz, de nem sokra nem mész vele.
De most őszintén: Te látod magad előtt azt a kampányt, azt az üzenetet, amivel ebben az életkorban lévő embereket rá tudnád venni, hogy rááldozzon az életéből 0,5-1 évet, hogy kiképezzék, és ne a haverokkal töltse az időt, vagy multizzon a Battlerfieldben?
Az átlag civil ezt látja. Alezredes urat,meg a(álltalunk is csak találgatott) sereglefejezèst.
Ha menne sorkatonának, akkor nem csak ezt látná! Nem azért fontos a sorkatonai szolgálat, mert ütőképes haderőt hoz létre, hanem hogy legalább fogalma legyen a társadalomnak arról, hogy ilyen is létezik.

De nèzd meg eszena pèldáját. Milyen jól működik minden a rendszerben.
Ott 4 embert(minimum) szopattak meg.
Mi köze van ennek a videónak a gyökér tartalékos rendszerhez?
Én nem annyira értem különben, hogy ebből a tartalékos rendszerből miért kell egyáltalán misszióba vinni embereket.
Halló! A tartalékosnak civil munkája van mellette. Hogyan gondolják azt egy normális munkavállalónál, hogy majd a cége elviseli, hogy meglép fél évre?
A 2 dolog összeegyeztethetetlen, vagy csak nagyon kivételes esetekben.
Akkor minek erőltetni?
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 649
15 048
113
Te most komolyan miről beszélsz? :mad:
Miről rángatsz te itt most le engem?

Milyen "állomjáró csillámpóniságot" fogalmaztam meg a témában? Megkérdezhetem? o_O
Nem én vagyok az, aki azt képzeli, hogy majd jó fizetéssel fogjuk megtölteni a Honvédséget, elhivatott önkéntes katonákkal.
Mert az mindenre IS a megoldás!

Az átlag huszonévesnek NINCS gondolkodása a témakörben, mert leszarja a társadalom/állam/állampolgári kötelességek ezen részét. Azt sem tudja, hogy ti léteztek.
Ha nincs elképzelése sem a témában, akkor hogyan lehet JOGOS véleményt megfogalmazni?
Ez a két gyökér is csak azért tud bármiről is, mert hivatalból olvasniuk, és írniuk kell telex-et. Ott meg be-be csúszik pár fikázó/inkorrekt cikk az impotens Honvédségről, ahol különben is fogkefével súrolták a szüleik a padlót.

Jelenleg kb. egy szinten van a katonai életpálya a halottmosdatóval. Hiába kapsz érte fizetést, épeszű ember azt sem tudja, hogy létezik a munkád, pláne nem akar elmenni - még sok pénzért sem - ilyen beteg dolgot csinálni. És ne mond nekem, hogy van elhívatott halottmosdató....!
Huszár.
Mi az a lőfegyver tartási egèssègügyi vizsgálat?
Tènyleg 20 mondatban is tudtak hibázni?


Te most csak a fikázó mondatokat láttad a videóban.

Azt, hogy a duci elmondja, szerinte is szüksèg lenne egy alap(ki)kèpzèsre, ha baj van ne fogalmatlan emberek álljanak katonának azon meg simán túllèpsz. o_O
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Novák Katalin férje,
Tényleg?
a kirúgott főtisztek,
Azt sem tudják, hogy kiket rúgtak ki! Idézem: "Most rúgtak ki egy csomót!"
Moszkvában Zsigulikat osztogattak
vagy ha vállalnál egy pár hónapos tartalékos kiképzést, azt nem lehet, mert rögtön be kell vállalnod hogy utána mész a határra is, stb.
Ezt úgy hívják, hogy cherry picking.
Hallo! Ez itt nem a helyi cserkész gyűlés, hogy akkor mész és azt csinálsz, amikor és amihez kedved van. Csakhát ugye ha ezen vagy szocializálva, akkor ezt várod el a rendszertől is!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Huszár.
Mi az a lőfegyver tartási egèssègügyi vizsgálat?
Tènyleg 20 mondatban is tudtak hibázni?


Te most csak a fikázó mondatokat láttad a videóban.

Azt, hogy a duci elmondja, szerinte is szüksèg lenne egy alap(ki)kèpzèsre, ha baj van ne fogalmatlan emberek álljanak katonának azon meg simán túllèpsz. o_O
Dehogy lépek túl!
Csak te nem érted.
A "duci" azért mondja ezt, mert valamit mondania kellett! Ezt hívják tartalom gyártásnak. Ki kell tölteni az időt.
Más vetkőzik, vagy kommentálja, ahogy gamerkedik. De olyat is láttam már, hogy egy japán faszi azzal tölti az időt, hogy kamera előtt zabál. Ezért kapja a fizetést.
Ezzel az erővel a macaron készítésről is kikérhették volna a véleményét. És el is mondta volna, ha egy olyan videót b@sz bele neki a szerkesztő.
És mivel éppen a Honvédség volt a téma (komoly dolog, csíkszájjal beszélünk csak róla!), így igen komolyan ( :rolleyes: ), és persze minden felelősség nélkül elmondja a "releváns" véleményét.
De ha minden úgy lenne, ahogy azt a kis pubertás lelke kívánná, akkor sem fogja azt mondani, hogy holnap úgy csinálok, mint az "egyórás Fanni", és jelentkezek, mert az nem confy.

Ettől még pofázni fog arról, hogy milyen jó lehet a katonai kiképzés.
Kb. ez olyan, hogy mindenki mennyit beszél - nagy komolysággal bólogatva - róla, hogy 50 felett már mindenkinek el kell mennie prosztata szűrővizsgálatra, Aztán mégis csak egy igen szűk réteg jár erre. (abból is a fele élvezetből...)
Mikor voltál utoljára tüdőszűrésen? Régen kötelező volt. Most sem biztos, hogy ártana. Mióta meg nem kötelező, mindenki szarik bele.

Szóval kamerán kívül ha megkérdezted volna a dagit, hogy: "Akkor kell a kiképzés? Holnap megyünk. Csak kiképzés! AHogy akartad." Még abban sem vagyok biztos, hogy nem hív rád rendőrt, az ügyvédjét....vagy az anyját .
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 629
5 393
113
Tényleg?

Azt sem tudják, hogy kiket rúgtak ki! Idézem: "Most rúgtak ki egy csomót!"
Moszkvában Zsigulikat osztogattak

Ezt úgy hívják, hogy cherry picking.
Hallo! Ez itt nem a helyi cserkész gyűlés, hogy akkor mész és azt csinálsz, amikor és amihez kedved van. Csakhát ugye ha ezen vagy szocializálva, akkor ezt várod el a rendszertől is!
4 hét kiképzés szerintem is kevés. De 5 héttel már alezredes is lehetsz. :) Amikor én voltam sorkatona, 6 hónap kellett az őrvezető rendfokozathoz.

Ha nem veszed figyelembe, hogy mi jó azoknak, akik szeretnének tartalékosok lenni, akkor nem lesznek tartalékosok. Vagy legalábbis kevés használható embert fogsz találni.

Szerinten egy tartalékos katonának nem az lenne a feladata, hogy békeidőben pótolja a hivatásos állomány hiányait. Az meg végképpen nem feladata, hogy a hiányzó rendőröket/ határőröket pótolja.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Na mindegy amíg az állam konzisztensen hazudozik nonstop az összes releváns témàban addig a társadalomnak ez lesz a reakciója.

A magyar honvédség legjobb reklámhordozója az elégedett katona...

Na itt kezdődnek a gondok...
A gondok ott kezdődnek, hogy te azt képzeled, hogy a Honvédségnek kell reklámhordozó!
Biztosan kell? :oops:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ha nem veszed figyelembe, hogy mi jó azoknak, akik szeretnének tartalékosok lenni, akkor nem lesznek tartalékosok.
Ehh...
Nem akarlak megzavarni, de mindenki, aki leszerel(t) a sorkatonai szolgálatból, az automatikusan tartalékos állományba kerül(t).
Nem kérdezték meg tőlem, hogy nekem ez jó-e, vagy nem! :cool:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 557
113
A gondok ott kezdődnek, hogy te azt képzeled, hogy a Honvédségnek kell reklámhordozó!
Biztosan kell? :oops:
Amíg nem lépik meg a sorkatonai szolgàlat helyreállítását ( nem fogják egyelőre) kell.

A sorkatonai szolgálat helyreállításához pedig egy fél zrínyi programnyi adóforintot be kéne még tolni ( amit szintén nem fognak)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 649
15 048
113
Mi köze van ennek a videónak a gyökér tartalékos rendszerhez?
Én nem annyira értem különben, hogy ebből a tartalékos rendszerből miért kell egyáltalán misszióba vinni embereket.
Halló! A tartalékosnak civil munkája van mellette. Hogyan gondolják azt egy normális munkavállalónál, hogy majd a cége elviseli, hogy meglép fél évre?
A 2 dolog összeegyeztethetetlen, vagy csak nagyon kivételes esetekben.
Akkor minek erőltetni?
Basszus.
Ugyan azt mondod mint a srác.
Munka mellett hogyan?
Mi köze van ennek a videónak a gyökér tartalékos rendszerhez?
Hogy ez egy közös rendszer.
Ès oda toboroznak embereket. :eek:
Ha menne sorkatonának, akkor nem csak ezt látná
Hát mit látnak?o_O

Sorkatonakènt pár hónap alatt annyi vètlent lőttek kistarsaim őrsègben, hogy pár hónap után ha èn vittem őket, èn ürítettem-töltöttem nekik.

Ha szabályosan hajtják vègre(töltő ürítő hely,válltott kèz,nem is tudja csőrevágni) nem tud lőni.
De azt sem tudták 6 hèt alapkik után hogy működik a fegyver.
Ès vagányan a szabájokat sem tartották be.
Te látod magad előtt azt a kampányt, azt az üzenetet, amivel ebben az életkorban lévő embereket rá tudnád venni, hogy rááldozzon az életéből 0,5-1 évet, hogy kiképezzék, és ne a haverokkal töltse az időt, vagy multizzon a Battlerfieldben?
Te akarsz itt sorkatonaságot.
Nem èn.
Szerintem faszság.

Hogy van e kb Xezer a fiatalokból aki aktuálisan kellene?

Ehhez egy normálisan működő sereg sem ártana.

Azzal lehet megtartani embereket.

Ha az ijen srácok elmondják a youtuber haverjuk legrosszabb èlmènye volt a sereg,az nem segít.

Ha elmondaná a srác mièrt így èlte meg a sereget, na azon lehet ismètlem lehet kellene változtatni.
De látod a pamkutyás gyerek bevonult. Gondolnád? Èn nem.

De ha a tartalèkos lásd eszena ès társai össze vissza vannak tájèkoztatva, szerinted jól működnek a dolgok?
Ès erről nem ez a kèt hülyegyerek tehet.

Engem is többedik alkalommal vettek fel.
1.Mert vissza sem èrtesítettek.
2.Mert elkevertèk 1 nap alatt az orvosi papírjaim.
3.Mert a fogorvos szerint az ínnyemből az látszik rossz a vèrkèpem vagy mi a fasz.
Mikor mutattam neki a vèrkèpemben minden jó, akkor is ismètlem a fogorvos! elküldött új vizsgálatokra.
4.Azaz amit aznap megcsináltam,pár hètre rá megcsináltam mêgegyszer.

Na szerinted most nincs ilyen?


Kurvár@ nem más kérdés. Pontosan ezzel van a legnagyobb, és talán egyedüli probléma. Ne kérdezz tőlem sem érdemi véleményt a homoszexuális etikettről, mert lehet hogy véleményem lesz, de nem sokra nem mész vele.
Basszus. Yutuberek. Ez a "munkájuk".
Mindenről is vèlemènyt alkotnak.

De te most csak azt akarod neglátni, hogy kis köcsög libsik.

Pedig jópár mondtuk egyezik azzal amit te mondasz.

De ha megkérdeznéd tőle, hogy kapjon havi 200.000Ft ösztöndíjat minden egyetemista, hogy elkölthesse bulikázni, vagy ugyan azt a keretet költsük a Seregre, akkor szerinted mit fog mondani?
Ha megkèrdeznèd az átlag ember egèssègügyre vagy oktatásra menjen az a pènz ne a seregre szerinted mit fog mondani?

Demagóg vagy.

Mi értelme lenne az egyénnek az, hogy elmegy évi 1 hónapra bohóckodni.
Szerintem sincs sok èrtelme.
Ezt többször le is írtam már itt.

Ugyan azt láttuk, csak nem én élek csillámpóni világban, hanem az aki azt képzeli, hogy ezzel a civil társadalommal meg lehet tölteni akár csak minimális szinten is egy önkéntes haderőt.
Lehet sokat válltozott 20 èv alatt.

De akkor nekem 90%-a a századomnak azèrt volt katona mert szerette volna azt csinálni.

Nagytöbbsèg tudod mièrt szerelt le?
Mert szar volt a sereg.

De pl az biztos nem segít, hogy èveken át nem szerelhetsz le. Mert veszèjhelyet van(csak nálunk). Mert ha ezt hallja,olvassa valahol, akkor biztos nem akar bejönni.

NEM, a Honvédségnek normális keretek között az állampolgár szempontjából NINCS ÉRTELME!
Más országokban nem?

Pènzre rátèrve.
Gyerekkorom óta katona akartam lenni.
De ha nem lettek volna külszolgálatok,azzal pedig normális kereset, 2 èv után èn is leszerelek.

Szóval azèrt a normál fizetès sem árt.

Ugyan azt láttuk, csak nem én élek csillámpóni világban, hanem az aki azt képzeli, hogy ezzel a civil társadalommal meg lehet tölteni akár csak minimális szinten is egy önkéntes haderőt.
Normális munkahelyet, meg lehet tölteni emberrel.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 649
15 048
113
Ettől még pofázni fog arról, hogy milyen jó lehet a katonai kiképzés.
Kb. ez olyan, hogy mindenki mennyit beszél - nagy komolysággal bólogatva - róla, hogy 50 felett már mindenkinek el kell mennie prosztata szűrővizsgálatra, Aztán mégis csak egy igen szűk réteg jár erre. (abból is a fele élvezetből...)
Mikor voltál utoljára tüdőszűrésen? Régen kötelező volt. Most sem biztos, hogy ártana. Mióta meg nem kötelező, mindenki szarik bele.
Te.
Ha minden szűrővizsgálatra eljárnak egy 40+os.
Akkor vagy a szabijaim felèt erre álldoznám, vagy a havi fizetèsem.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Na mert te aztán tudod...
Mi köze van a tartalékossághoz annak, hogy főtiszteket rugdaltak ki?
Azt gondolod, hogyha elmagyaráztad volna nekik, hogy elsősorban magasrangú tiszteket küldtek el (vízfejtelenítés), és ezzel spóroltak a Honvédség fenntartásán, akkor nem úgy helyeseltek és bólogattak volna, hogy leesik a fejük?

Még valami: te azt hiszed, hogy ez a probléma - mármint a Honvédség humánerőforrás problémája - elsősorban a Honvédség problémája, és neked ez ügyben relevánsabb véleményed lehet, mint egy civilnek. Pedig nagyon nincs így!
Ne feledd, aki katonának fog jelentkezni, az civil, és nem katona!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Amíg nem lépik meg a sorkatonai szolgàlat helyreállítását ( nem fogják egyelőre) kell.

A sorkatonai szolgálat helyreállításához pedig egy fél zrínyi programnyi adóforintot be kéne még tolni ( amit szintén nem fognak)
Addig minden betolt adóforintot akár el is tüzelhetnének tulajdonképpen. Nem a sorkatonai szolgálat a pazarlás nemzetgazdasági szinten, hanem az, amit jelenleg csinálunk.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 557
113
Mi köze van a tartalékossághoz annak, hogy főtiszteket rugdaltak ki?
Azt gondolod, hogyha elmagyaráztad volna nekik, hogy elsősorban magasrangú tiszteket küldtek el (vízfejtelenítés), és ezzel spóroltak a Honvédség fenntartásán, akkor nem úgy helyeseltek és bólogattak volna, hogy leesik a fejük?

Még valami: te azt hiszed, hogy ez a probléma - mármint a Honvédség humánerőforrás problémája - elsősorban a Honvédség problémája, és neked ez ügyben relevánsabb véleményed lehet, mint egy civilnek. Pedig nagyon nincs így!
Ne feledd, aki katonának fog jelentkezni, az civil, és nem katona!
A humánerőforrás probléma az teljes állami intézményrebdszer átfogó rákfenéje....

A ha humánerőforrást értékként kezeled és áldozol a képzésére megtartására akkor állami szinten hatèkonyabb vagy..