[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Amit beraktál MC , az egy kikèpzèsi módszer.

Szerintem teljesen felesleges.
Ebben nem vagyok biztos. Ez egyrészt mindenkinél beválik, akinél szükséges. És vannak olyanok, akiknél erre nincs szükség.
Másrészt ezt nem véletlenül alakították így ki. És évtizedek óta ezt a módszert alkalmazzák.
Ha nagy a merítés, akkor óhatatlanul vegyes lesz a banda. De ez a módszer homogén módon hoz eredményt. És csak az alanyon fog múlni, hogy milyen gyorsan érnek célt.

Felvezetőkènt(filmekből merítve) èn is hangmegemelèssek kezdtem pájafutásom. :rolleyes:

Aztán egy idős főtörzs, behívott az irodájába.
Azt mondta, ha csak üvöltve tudok magamnak tekintèjt teremteni, nem vagyok alkalmas vezetőnek.o_O

Többet nem üvöltöttem.
Csak normálisan viselkedtem a srácokkal.

Mondhatom szigorú voltam de igazságos.

Ok nèlkül nem basztattam őket. Nem emeltem hangot.
Nem voltak süketek.

Szerintem èrtelmes felnőttkènt kezelni felnőtteket, jobb mint üvöltözni.
A fenti módszernek nem az üvöltés a lényege, hanem a folyamatos stressz. És annak kezelése.
Amikor a stressztől túltöltődik és kikapcsol az agyad, de kialakul egy önjáró módja arra, hogy életben maradj. Ez a mód a parancskövetés.
Ez harci helyzetben igencsak fontos lehet.
Gondolom veled sem üvöltötek folyton főiskolán.
Mègis lediplomáztál. Megèrtetted mit akarnak.o_O
Igazság szerint VELEM a sorkatonai szolgálat alatt sem üvöltöztek. Én viszonylag hamar ráébredtem, hogy mire szeretnének rávenni.
Meg mellesleg nekem volt a középiskolában egy nagyon hasonló elvek szerint órát tartó tesitanárunk. :cool:
Maradjunk annyiban, hogy az alakiság alapjaival már akkor megismertettek.

Így üvöltöttek?:rolleyes:
Volt olyan - 1-2x. :)
Így üvöltöttek?:rolleyes:

Hát. Gratula nekik.

Gondolom doki meg röhögött magában.
Az elején nem. De amikor rájött, hogy túl fogja élni, akkor már sokkal lazábban vette.
Mondjuk ez a túlélés majdnem nem jött össze. :oops:
Egyszer a harcászkodás közben elpukkantottak egy ködgyertyát. Ugye az 3-500m szélességben tejködöt generál. Ebben a ködben kellett mozognunk egy kiépített lövészárok mentén. Na a nagy lelkesedésében, vagy a parton felrohanás miatt sípoló tüdeje vonta el a koncentrációját, de belelépett a beton lövészárokba. Akkorát zakózott bele, hogy fejjel előre úgy vette koccra a beton peremet, hogy leszakadt róla a sisak! A fegyverét fél óra keresés után találta meg, mert a köd kicsit lassan ült el. Na ott újjá született.
Szóval valami spèci vonulás voltál.:oops:
Tènyleg azt hiszed minden úgy zajlott mint az átlagnál?
Nem, semmiképp! De a mi példánk mutatja, hogy lehetett volna ezt rendesen is csinálni. Hogy ezt nem így csinálták, azért az akkori Honvédség "senkifiasága", és akkut pénzhiánya okolható.
Saját pèldám.
Mások törtènetei.
De a tatai utolsó vonulásokat is láttam.
Több telephely söprögetès. Fegyverkarbantartás övezte a tènykedèsüket, mint amennyi èrtelmes kikèpzès.
Na ez az, amit biztosan nem fog senki sem visszahozni, sem visszasírni.
Úgy gondolom erre nem elèg a pènzünk.o_O

Lásd a normál haderőnk is most kezd èlhető egyèni felszerelèst kapni.

A sorsok mit kapnának ha valami lenne?

De már NORMÁLIS alapkikèpzèsre sem lenne keret.
Most torz a kép, mert a beszerzések durván elviszik a pénzt. Ugye az ideálishoz képest arányiban van hogy dupla akkora rész van elköltve rá, mint ideális lenne. De ha normalizálódik a helyzet, akkor azért ez nem lehetetlen.
Ezt èn úgy gondoltam államilag finanszírozva.

Ahogy pl egy úszás támogatva van(remèlem).
Vagy ha jól tudom el lehet menni pl lovagolni államilag támogatva.
Hogy mi? :rolleyes:
Mit kaptak akik "lebetegedtek"?

2,5 doboz?
Mármint 5 konzerv?

Ha igen mennyire èrtelmesen lőttètek el?

Az ilyen örömlövèszeteknek nincs èrtelmük.
Igen persze volt benne olyan is, amikor ész nélkül egy rántásra ment ki a heveder, de ezalatt nementek el sörözni az kiképzők. Ott álltak felettünk. Aki rendben volt, azt hagyták kedvére lőni. Aki meg bénázott valamelyik fegyverrel azt akkor is próbálták javítgatni.

Fasza emlèk(bár te nem szereted a pkm-et ami instant ignor:rolleyes::D) de ennyi.
Hát azzal nekem elvi bajom van. Én azt szeretem, ha minden lövés talál. Na ott azért ez nem feltétlen fog összejönni.
Jobb mintha a laktanya parkolójában elásnák.:rolleyes:
Mi hálásak is voltunk miatta.
Az álltalam berakott kèp azt bizonyítja, hogy ma is szar a kèpzès.
Az az ember aki így fogja a pisztolyt,a karabèlyt sem fogja jobban.

Az a kikèpző aki ezt nem veszi èszre, az mást sem vesz èszre.

Rosszabb esetben leszarja.
Szerintem maradjunk az utóbbinál.
Kèrdèskènt merülhet fel kell e pisztoly mindenkinek.

Ha kell(most úgy látjuk a honvèdsèg így fegyverzi a lövèszeket) akkor kell erre is kèpzès.

Úgy gondolom pisztollyal jól lőni nehezebb mint karabèlyal.
Így ha baj van ne fogalmatlanul kapják meg, igen kell a kèpzès.

Masrèszt gyakoribb is vele a vètlen lövès, ezèrt sem árt oktatni.

Harmadrèszt 6 hóba belefèrhet simán.
Szerintem felesleges idő és erőforrás pazarlás egy 6 hónapos kurzusba ezt is beleszuszakolni. Tessék inkább dupla időt fordítani a karabélyra.
A pisztoly a missziózás miatt lett mindenkinek kiosztva. Ott a körkörös ellenséges környezetben szükséges a folyamatos önvédelmi fegyver viselése.
Szerintem térjünk csak vissza ahhoz, hogy a tisztek, és altisztek hordják csak. Esetleg jármű személyzet.
A szuronyharcot sem oktatják rutinszerűen.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 233
75 741
113
Nyugállományú katonák részére tartott fórumbeszélgetést dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy 2023 március 24-én, pénteken, Debrecenben. A Honvéd Vezérkar főnöke az MH Bocskai István 11. Páncélozott Hajdúdandár laktanyájában a Magyar Honvédség jelenéről és jövőképéről tartott előadást...

641dcd6a5ec94069681089.jpg

Jelentősen nőtt a debreceni kadétok száma, ám a honvédségi nyugdíjasokra is szükség van...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 511
14 686
113
Na ez hogy van?
Van aki nem lehet ht/szerződèses, de lehet tartalèkos?

Ha baj van oda van írva, ilyen szolgálat ok, olyan nem?

 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
778
2 332
93
Rendőrségnél sem jobb, csajszi csodával határos módon csak a járdába lőtt véletlen és nem sebesítette ölte meg kollégáit......... (nem került be hirekbe semmi,szépen eltusolva házon belül, elrakták irodára)

A kedvencem az volt amikor egy csaj lőkik akart lenni.Le volt beszélve minden,el is inditották a dolgokat.Közben hősnönk az egyik objektum fegyverszobáján kávézgatott,beszélgetett,amikor fegyvercseréről a járőrők bevittek 3 p9rc-t.Az egyik közülük egy majdnem új állapotú volt,ami felkeltette a figyelmét,felkapta,majd egy "De szép új pisztolyod van" felkiálltással csőre verte és beledurrantott a padlóba...Szegény járőr srác aznap csak kétszer volt fegyvert felvenni...
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 145
9 251
113
Na ez hogy van?
Van aki nem lehet ht/szerződèses, de lehet tartalèkos?

Ha baj van oda van írva, ilyen szolgálat ok, olyan nem?

Jóval lightosabb az eü ÖTT-nél. Ja meg jóval kevesebb a pénz.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 145
9 251
113
A kedvencem az volt amikor egy csaj lőkik akart lenni.Le volt beszélve minden,el is inditották a dolgokat.Közben hősnönk az egyik objektum fegyverszobáján kávézgatott,beszélgetett,amikor fegyvercseréről a járőrők bevittek 3 p9rc-t.Az egyik közülük egy majdnem új állapotú volt,ami felkeltette a figyelmét,felkapta,majd egy "De szép új pisztolyod van" felkiálltással csőre verte és beledurrantott a padlóba...Szegény járőr srác aznap csak kétszer volt fegyvert felvenni...
Kiképzésnél nálunk a kiképző vörös fejjel figyelte a műkörmös nőcit :D Pár hónapra rá bevadult egy másik nőnél (fekvőtámaszok) amire leszerelték. Nem, nem a nőket, a kiképzőt.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
A kedvencem az volt amikor egy csaj lőkik akart lenni.Le volt beszélve minden,el is inditották a dolgokat.Közben hősnönk az egyik objektum fegyverszobáján kávézgatott,beszélgetett,amikor fegyvercseréről a járőrők bevittek 3 p9rc-t.Az egyik közülük egy majdnem új állapotú volt,ami felkeltette a figyelmét,felkapta,majd egy "De szép új pisztolyod van" felkiálltással csőre verte és beledurrantott a padlóba...Szegény járőr srác aznap csak kétszer volt fegyvert felvenni...
Csajszit legalább kib@szták?
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 738
15 618
113
A kedvencem az volt amikor egy csaj lőkik akart lenni.Le volt beszélve minden,el is inditották a dolgokat.Közben hősnönk az egyik objektum fegyverszobáján kávézgatott,beszélgetett,amikor fegyvercseréről a járőrők bevittek 3 p9rc-t.Az egyik közülük egy majdnem új állapotú volt,ami felkeltette a figyelmét,felkapta,majd egy "De szép új pisztolyod van" felkiálltással csőre verte és beledurrantott a padlóba...Szegény járőr srác aznap csak kétszer volt fegyvert felvenni...
De mi volt az elképzelés? Űríteni akart, csak nem jött össze?
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 610
11 259
113
Az eljárás tényleg visszás volt. De az sem feltétlen százas, aki egy egyszerű oltás felvételének megtagadása miatt veszíti el a hivatását.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113

Az eljárás tényleg visszás volt. De az sem feltétlen százas, aki egy egyszerű oltás felvételének megtagadása miatt veszíti el a hivatását.
Az a baj, hogy itt az lesz a döntő, hogy a fizetés nélküli alatt kérvényezték-e máshol való munkavégzést. Ha igen, és nem engedélyezték, akkor valószínűleg járni fog kártérítés. Ha nem, akkor viszont el fogják utasítani a keresetet.
Itt van egy részletes leírás az ügy jogi hátterére.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Blitz97

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Na ez hogy van?
Van aki nem lehet ht/szerződèses, de lehet tartalèkos?

Ha baj van oda van írva, ilyen szolgálat ok, olyan nem?

Izraelben még az elég súlyos fogyatékkal élőknek is (mozgás sérült, down-szindrómás, autista stb.) van program az IDF-ben.

"Milyen munkákat végeznek?
Minden polgár gázmaszkot, elemeket és gyógyszert kap egy csomagban. Tehát néhányuk felelős ennek összeállításáért. Mások olyan számítógépeket vesznek el, amelyek nem működnek szét – alkatrészekként – vagy a konyhában vagy az irodában dolgoznak. Mindegyiket egy-egy értelmes munkára osztják be, és minden reggel bejönnek és végzik a dolgukat. Van egy program az intelligenciában dolgozó autista katonák számára. Azt elemzik, hogy mi jön be a különböző helyekről származó műholdas térképeken, és tűt találnak a szénakazalban. Olyan vizuális képességük van, amely 10-szer pontosabb, mint a normál ember, és sokkal gyorsabb."


De a rendes katonai szolgálatra besorozottat is egészségügyi profilja szerint sorolják be.
"A legmagasabb egészségügyi profilú besorozottak az öt gyalogsági dandárban, a terepi/harci hírszerzési egységekben és a harci mérnökökben szolgálnak. A második legmagasabb egészségügyi profillal a páncéloshadtest, a tüzérség, a katonai rendőrség, a határrendészet és az Aman szolgál. A legalacsonyabb elfogadható szintű egészségügyi profilokat besorozzák a harctámogató és harci szolgálatot támogató fegyverzetekbe, mint például az Adjutáns Hadtest, a Logisztikai Hadtest és az Ordnance Corps. Az elfogadhatónál alacsonyabb profilú (21. profil) besorozottak és a katonai szolgálatra alkalmatlannak diagnosztizált besorozottak teljes mértékben mentesülnek a katonai kötelezettségek alól."

A pontrendszer:

De még a nem alkalmasnak minősített, 21 pont alatti polgár is jelentkezhet önkéntes szolgálatra, amit orvosilag felülvizsgálnak és megengedhetik neki a szolgálatot erre megfelelő egységnél. Ez főleg társadalmi és munkavállalási okból lehet fontos, hogy teljesít e valaki katonai szolgálatot.

Elgondolkodtató rendszer a mai, munkaerőhiányos világban. De mint fentebb olvashattuk egy példán keresztül itthon ennél szimplább működés is nehézkes ...
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 145
9 251
113
Izraelben még az elég súlyos fogyatékkal élőknek is (mozgás sérült, down-szindrómás, autista stb.) van program az IDF-ben.

"Milyen munkákat végeznek?
Minden polgár gázmaszkot, elemeket és gyógyszert kap egy csomagban. Tehát néhányuk felelős ennek összeállításáért. Mások olyan számítógépeket vesznek el, amelyek nem működnek szét – alkatrészekként – vagy a konyhában vagy az irodában dolgoznak. Mindegyiket egy-egy értelmes munkára osztják be, és minden reggel bejönnek és végzik a dolgukat. Van egy program az intelligenciában dolgozó autista katonák számára. Azt elemzik, hogy mi jön be a különböző helyekről származó műholdas térképeken, és tűt találnak a szénakazalban. Olyan vizuális képességük van, amely 10-szer pontosabb, mint a normál ember, és sokkal gyorsabb."


De a rendes katonai szolgálatra besorozottat is egészségügyi profilja szerint sorolják be.
"A legmagasabb egészségügyi profilú besorozottak az öt gyalogsági dandárban, a terepi/harci hírszerzési egységekben és a harci mérnökökben szolgálnak. A második legmagasabb egészségügyi profillal a páncéloshadtest, a tüzérség, a katonai rendőrség, a határrendészet és az Aman szolgál. A legalacsonyabb elfogadható szintű egészségügyi profilokat besorozzák a harctámogató és harci szolgálatot támogató fegyverzetekbe, mint például az Adjutáns Hadtest, a Logisztikai Hadtest és az Ordnance Corps. Az elfogadhatónál alacsonyabb profilú (21. profil) besorozottak és a katonai szolgálatra alkalmatlannak diagnosztizált besorozottak teljes mértékben mentesülnek a katonai kötelezettségek alól."

A pontrendszer:

De még a nem alkalmasnak minősített, 21 pont alatti polgár is jelentkezhet önkéntes szolgálatra, amit orvosilag felülvizsgálnak és megengedhetik neki a szolgálatot erre megfelelő egységnél. Ez főleg társadalmi és munkavállalási okból lehet fontos, hogy teljesít e valaki katonai szolgálatot.

Elgondolkodtató rendszer a mai, munkaerőhiányos világban. De mint fentebb olvashattuk egy példán keresztül itthon ennél szimplább működés is nehézkes ...
ÉS tegyük hozzá, hogy ez lenne a példa. DE valahogy Európában ez nem így működik. Biztos véletlen. A gyarmat ne akarjon már erős hadsereget és ne ágyazódjon be a társadalom minden rétegébe.
Hogy két klasszikust idézzek:
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 511
14 686
113
Izraelben még az elég súlyos fogyatékkal élőknek is (mozgás sérült, down-szindrómás, autista stb.) van program az IDF-ben.

"Milyen munkákat végeznek?
Minden polgár gázmaszkot, elemeket és gyógyszert kap egy csomagban. Tehát néhányuk felelős ennek összeállításáért. Mások olyan számítógépeket vesznek el, amelyek nem működnek szét – alkatrészekként – vagy a konyhában vagy az irodában dolgoznak. Mindegyiket egy-egy értelmes munkára osztják be, és minden reggel bejönnek és végzik a dolgukat. Van egy program az intelligenciában dolgozó autista katonák számára. Azt elemzik, hogy mi jön be a különböző helyekről származó műholdas térképeken, és tűt találnak a szénakazalban. Olyan vizuális képességük van, amely 10-szer pontosabb, mint a normál ember, és sokkal gyorsabb."


De a rendes katonai szolgálatra besorozottat is egészségügyi profilja szerint sorolják be.
"A legmagasabb egészségügyi profilú besorozottak az öt gyalogsági dandárban, a terepi/harci hírszerzési egységekben és a harci mérnökökben szolgálnak. A második legmagasabb egészségügyi profillal a páncéloshadtest, a tüzérség, a katonai rendőrség, a határrendészet és az Aman szolgál. A legalacsonyabb elfogadható szintű egészségügyi profilokat besorozzák a harctámogató és harci szolgálatot támogató fegyverzetekbe, mint például az Adjutáns Hadtest, a Logisztikai Hadtest és az Ordnance Corps. Az elfogadhatónál alacsonyabb profilú (21. profil) besorozottak és a katonai szolgálatra alkalmatlannak diagnosztizált besorozottak teljes mértékben mentesülnek a katonai kötelezettségek alól."

A pontrendszer:

De még a nem alkalmasnak minősített, 21 pont alatti polgár is jelentkezhet önkéntes szolgálatra, amit orvosilag felülvizsgálnak és megengedhetik neki a szolgálatot erre megfelelő egységnél. Ez főleg társadalmi és munkavállalási okból lehet fontos, hogy teljesít e valaki katonai szolgálatot.

Elgondolkodtató rendszer a mai, munkaerőhiányos világban. De mint fentebb olvashattuk egy példán keresztül itthon ennél szimplább működés is nehézkes ...
Persze nálunk is vannak különbsègek.
A szemüveges tèma jött elő többször is.

De arra nem gondoltam, hogy valaki nem lehet egèszsègügyi okokból ht/szerződèses, de tartalèkos igen.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
778
2 332
93
Csajszit legalább kib@szták?
Dehogy b@szták.De legalább nem lett lőkik.Néhányan már ennek is örültünk.
De mi volt az elképzelés? Űríteni akart, csak nem jött össze?
Jampizás volt. Amúgy is elvolt szállva magától, de amikor sikerült elintéztetnie hogy lőkik lehessen,akkora arca lett hogy ajtón alig tudott bemenni.Féltem volna vele kimenni lőállásba...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 233
75 741
113
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Ocses

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
Pálóczi Zoltán leszerelt honvédtiszt, egykori százados azt mesélte híradónknak, hogy fél évig szolgált Afganisztánban és Koszovóban. Majd Irakban is vállalt szolgálatot, ám onnan visszahozták, ugyanis nem vette fel a Covid elleni vakcinát. 2021-ben még kötelező volt az állami szférában dolgozóknál az oltás. Aki nem vette fel, azt egy év fizetés nélküli szabadságra küldték. Ha a kényszerszabadság alatt sem oltatta be magát, megszüntették a jogviszonyát.
..
A leszerelt honvédtiszt szerint a honvédségi szférán belül ezt még azzal is kiegészítették, hogy nem engedélyezték a másodállást a katonáknak. Ugyanakkor megjegyezte azt is, hogy kaotikus volt a helyzet, mert volt olyan, akinek engedélyezték, hogy másodállást vállaljon.
..
Több mint 150 katona járt úgy, mint Zoltán: 2022 december 17-én leszerelték őket. Másnap megszűnt a koronavírus miatt elrendelt járványügyi készültség, ami kihatott a védőoltással kapcsolatos szabályokra is. Pálóczi Zoltán azt is elmondta híradónknak, hogy az Oltatlan Honvédelmi csoportban várják mindazok jelentkezését, akik hasonlóan jártak, mint ő. A katonák miután leszerelték őket, a Helsinki Bizottsághoz fordultak segítségét. Ügyükben a strasbourgi bíróság dönt majd."
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 233
75 741
113
Toborzó előadáson vettek részt a Jávorka Sándor Mezőgazdasági Szakközépiskola növendékei, ahol Farkas Róbert főtörzszászlós a Komárom-Esztergom Vármegyei toborzó iroda beosztott zászlósa előadásában, beszélt a Magyar Honvédség működéséről.

Klárik Bence hadnagy a vitéz Barankay József 1. Önjáró Tüzérosztály katonája, részletes prezentációban mutatta be az MH Klapka György 1. Páncélosdandár alakulatát. A diákok megismerhették a dandár szerkezeti elemeit, alegységeit továbbá a missziós szerepvállalásait.

338922656_677132134185899_8548476739419890483_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány