[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Biztos, mert jelezték neki, hogy elfáradt, pihennie kell..
Ez a lépés is jelzi, hogy az euroatlanti NATO szövetségi beálítású tiszteke anulálják a szárazöldnél. A légierőnél kvázi nehezebb, mert kevés a törzstiszti létszám.. de ott is van ilyen.. Lippai sokkal, több mint egy tábornok, mert nála egyetlen kitétel sem ül, amit a honvédemi miniszter leírt (megvan a szaktudása, a fizikai állóképessége, a törzstiszti tanulmányai, a tapasztalata, és angoltudása stb. Egyértelmű a tisztogatás.
 

szasa30

Well-Known Member
2013. augusztus 9.
236
803
93
Ez a lépés is jelzi, hogy az euroatlanti NATO szövetségi beálítású tiszteke anulálják a szárazöldnél. A légierőnél kvázi nehezebb, mert kevés a törzstiszti létszám.. de ott is van ilyen.. Lippai sokkal, több mint egy tábornok, mert nála egyetlen kitétel sem ül, amit a honvédemi miniszter leírt (megvan a szaktudása, a fizikai állóképessége, a törzstiszti tanulmányai, a tapasztalata, és angoltudása stb. Egyértelmű a tisztogatás.
Pisti, nemár…. Te újságíró vagy!!! Nem bloffolhetsz bele a vakvilágba. Tudsz konkrétumot Vele kapcsolatban? Ha igen, azt írd le. És utána jöhet a konklúzió.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 127
119 493
113
Ez a lépés is jelzi, hogy az euroatlanti NATO szövetségi beálítású tiszteke anulálják a szárazöldnél. A légierőnél kvázi nehezebb, mert kevés a törzstiszti létszám.. de ott is van ilyen.. Lippai sokkal, több mint egy tábornok, mert nála egyetlen kitétel sem ül, amit a honvédemi miniszter leírt (megvan a szaktudása, a fizikai állóképessége, a törzstiszti tanulmányai, a tapasztalata, és angoltudása stb. Egyértelmű a tisztogatás.
Pisti aki a helyükre kerül ugyan úgy NATO iskolákat végzett főtiszt mivel kurvára nincs másféle ha fiatalabbat akarsz.

Sok mindent el lehet mondani ezzel az egésszel kapcsolatban, de hogy nem NATO-tlanítás az tuti.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 242
76 803
113
Pisti aki a helyükre kerül ugyan úgy NATO iskolákat végzett főtiszt mivel kurvára nincs másféle ha fiatalabbat akarsz.

Sok mindent el lehet mondani ezzel az egésszel kapcsolatban, de hogy nem NATO-tlanítás az tuti.
Nem érted. Pártunk és kormányunk titokban a NATO szeme előtt kitenyésztett egy anti atlantista fiatal főtiszti kart akiket most előhúz a kalapból. Amolyan Magyar Honvédség Hydra...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Nem érted. Pártunk és kormányunk titokban a NATO szeme előtt kitenyésztett egy anti atlantista fiatal főtiszti kart akiket most előhúz a kalapból. Amolyan Magyar Honvédség Hydra...
Láttam ki került a helyére.
Lőcinz Gábor. Páncélostiszt, kemény ember, akinek apja is 1985-től már tábornok volt a Néphadseregben, majd a rendszerváltás után elérte a vezérezredei rendfokozatot. A fiatalabb Lőrincz tábornok iskolái nagy részét és négyéves NATO beosztását az Amerikai Egyesült Államokban végezte és ott teljesítette. Misszióban járt Afganisztánban és a Nyugat-Balkánon.

Lippai Péter hazai tanulmányai mellett két évig Hamburgban, a Bundeswehr vezetési akadémiáján folytatta tanulmányait, ahol kiváló eredménnyel katonai felső vezetői végzettséget szerzett. Phd. fokozatot szerzett később akár Koller tábornok a légierőnél. Talán Ők ketten akiknek van. 3 misszióban vett részt vezetőként.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 394
113
Láttam ki került a helyére.
Lőcinz Gábor. Páncélostiszt, kemény ember, akinek apja is 1985-től már tábornok volt a Néphadseregben, majd a rendszerváltás után elérte a vezérezredei rendfokozatot. A fiatalabb Lőrincz tábornok iskolái nagy részét és négyéves NATO beosztását az Amerikai Egyesült Államokban végezte és ott teljesítette. Misszióban járt Afganisztánban és a Nyugat-Balkánon.

Lippai Péter hazai tanulmányai mellett két évig Hamburgban, a Bundeswehr vezetési akadémiáján folytatta tanulmányait, ahol kiváló eredménnyel katonai felső vezetői végzettséget szerzett. Phd. fokozatot szerzett később akár Koller tábornok a légierőnél. Talán Ők ketten akiknek van. 3 misszióban vett részt vezetőként.

Értem én ezt a leépítési folyamatot, de pont Lippait miért ? Személyi ellentét, vagy belső hatalmi harc, másra gondolni sem tudok. Egyéb oka nem lehet, hisz most nevezték ki. Olyan hibát nem követhetett el.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Értem én ezt a leépítési folyamatot, de pont Lippait miért ? Személyi ellentét, vagy belső hatalmi harc, másra gondolni sem tudok. Egyéb oka nem lehet, hisz most nevezték ki. Olyan hibát nem követhetett el.
Nincsenek információim, de nem tartom elképzelhetetlennek, hogy vannak olyan főtisztek, akik nem kívántak tevékenyen részt venni ebben a leépítési folyamatban. Lippait karakán embernek gondolom.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 394
113
Nincsenek információim, de nem tartom elképzelhetetlennek, hogy vannak olyan főtisztek, akik nem kívántak tevékenyen részt venni ebben a leépítési folyamatban. Lippait karakán embernek gondolom.

Passz, csak találgatok. Bár egy ilyen dolgot nem 1 nap alatt hoztak tető alá. Amikor bejelentették ,már minden kész lehetett, a nevek is. Lippai a kinevezésekor már tudhatta, hogy lesz a csoportos leépítés, mert nemrég nevezték ki. Én inkább személyi ellentétekre tippelnék, saccra.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 242
76 803
113
Láttam ki került a helyére.
Lőcinz Gábor. Páncélostiszt, kemény ember, akinek apja is 1985-től már tábornok volt a Néphadseregben, majd a rendszerváltás után elérte a vezérezredei rendfokozatot. A fiatalabb Lőrincz tábornok iskolái nagy részét és négyéves NATO beosztását az Amerikai Egyesült Államokban végezte és ott teljesítette. Misszióban járt Afganisztánban és a Nyugat-Balkánon.

Lippai Péter hazai tanulmányai mellett két évig Hamburgban, a Bundeswehr vezetési akadémiáján folytatta tanulmányait, ahol kiváló eredménnyel katonai felső vezetői végzettséget szerzett. Phd. fokozatot szerzett később akár Koller tábornok a légierőnél. Talán Ők ketten akiknek van. 3 misszióban vett részt vezetőként.
Ha ezt tudod akkor miért kell ekkora baromságokat leírni?
"Ez a lépés is jelzi, hogy az euroatlanti NATO szövetségi beálítású tiszteke anulálják a szárazöldnél."
No meg az is szánalmas, hogy sehogy nem tudtál belerúgni Lőrincz nyugati orientációjú képzettségébe (hisz életkorából adódóan kizárt, hogy keleti iskola közelébe kerüljön), hát tökéletesen ide nem illően elkezdtél az apjáról hadoválni.

Látod ez az a szemellenzős/a végletekig tökéletesen elvakult munkásság amit itt sokan számonkérnek rajtad.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 698
2 243
113
Értem én ezt a leépítési folyamatot, de pont Lippait miért ? Személyi ellentét, vagy belső hatalmi harc, másra gondolni sem tudok. Egyéb oka nem lehet, hisz most nevezték ki. Olyan hibát nem követhetett el.
Na erre a kérdèsre biztos nem fogsz választ kapni!Szerintem engedd el!Számít , fontos?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 127
119 493
113
Passz, csak találgatok. Bár egy ilyen dolgot nem 1 nap alatt hoztak tető alá. Amikor bejelentették ,már minden kész lehetett, a nevek is. Lippai a kinevezésekor már tudhatta, hogy lesz a csoportos leépítés, mert nemrég nevezték ki. Én inkább személyi ellentétekre tippelnék, saccra.
Ezt az egészet a szűkebbnél is szűkebb körön kívül senki sem tudta (ő sem)
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Ha ezt tudod akkor miért kell ekkora baromságokat leírni?
"Ez a lépés is jelzi, hogy az euroatlanti NATO szövetségi beálítású tiszteke anulálják a szárazöldnél."
No meg az is szánalmas, hogy sehogy nem tudtál belerúgni Lőrincz nyugati orientációjú képzettségébe (hisz életkorából adódóan kizárt, hogy keleti iskola közelébe kerüljön), hát tökéletesen ide nem illően elkezdtél az apjáról hadoválni.

Látod ez az a szemellenzős/a végletekig tökéletesen elvakult munkásság amit itt sokan számonkérnek rajtad.
Szerintem ami a válaszom, azt fentebb van. Nekem nem Lőcinczel van bajom, hanem Lippai elmozdításával. Itt többen is ua-ra gondolnak nem csak Én. Vannak olyan tisztek akik nem akartak ebben a folyamatban, amiben sok esetben a gyereket is kiöntötték a vízzel együtt résztvenni. Sztálin elvtárs aranybecsű gondolatai: ahol fát vágnak ott hullik a forgács. Ez nem cáfolja amit leírtam. Sok tiszt került lapátra, akik több nyelven beszélnek, vezérkari akadémiát valamint brit, német amerikai iskolákat szintén végeztek és nem szükséges számukra, hogy pld. Romulusszal 4 km-et fussanak, mert beosztásuk nem ezt a képességet kívánja meg, de gondolom, hogy a korukból adód fizikai követelményeknek is eleget tettek.
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974