[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 649
15 043
113
De legyen 50-50 az arány.
Legyen hisz most is kb ilyen az arány.
Pl hódmezőn.

Persze ha leviszik a minimumot, mint a tartalèkosoknál, akkor más a helyzet.

Ha azt jónak gondoljuk.
Èn nem.
Már így is vicc a minimum.

Bár soroskènt csak orvosilag kellett megfelelni.

Ha beindul a "népi játék", kit érdekel
Lehet nem èrdekel, de ha így nem marad nagyon állomány akkor mindegy.

Ennek miért kell így is maradnia?
Tehát meg se próbáljuk őket kiképezni, felkészíteni a harcra.
Te szoktad írni nekünk ebből hasznot kell húznunk, nem benne rèsztvennünk.


Elsőnek a hivatásos/szerződèses.
Másodiknak a tartalèkos állomanyt kellene kikèpezni/felszerelni. Normálisan!

Onnan lehet továbblèpni.

Láthatod a 2. löv zászlóalj tatai állománya is milyen felszerelèssel kezdte meg a kikèpzèst. AK/ BW mellèny. :rolleyes:
Bren? Nincs? Mièrt? Ennyi èv után?
Akkor cg/normális hátizsák/hálózsák/bakancs/kevlársisak/neadjisten plate?:oops:
Járművek? Kikèpzők? Normál infrastruktúra?

Ha a hivatásos/szerződèses/tartalèkos állománynál ez meglessz akkor lehetne továbblèpni.
Nem mondom hogy ne!!! De addig az egèsz csak máz.
0km-esen essen be a konfliktus másnapjának reggelén?
Remèljük akkor a beèrkező NATO erők lèpnek hadba.:rolleyes:

Vagy milyen háborút vizionálunk?
Tehát meg se próbáljuk őket kiképezni, felkészíteni a harcra. Inkább mindenki 0km-esen essen be a konfliktus másnapjának reggelén?
Egy szarul felkèszített soros semmivel sem èr többet mint egy nulla felkèszítèsen átesett.

Amúgy elsőre meg valószínűsítem úgy is a leszerelt hivatásos/szerződèses/volt katona/rendőr állomany lenne berántva.
Felszerelni meg amúgy sem tudnánk normálisan ezeket sem.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Legyen hisz most is kb ilyen az arány.
Pl hódmezőn.
Jah, csak mennyiből?
Mennyien jelentkeztek 700k-ért? 400-an? Ebből 200 lett felvéve?
Ha berántasz 10-15.000 sorost, akkor annak mennyi az 50%-a? Na ez a nem mindegy!
És ebből az 50%-ból lesz a később tovább szolgáló!

Arról nem beszéltem még, hogy az önkéntes alapú bevonulásnál az úri passzió elég komolyan beleszól, hogy mennyien maradnak végül a kiképzésre.
Szóval a sorállomány esetén irgalmatlan rossz arány az 50-50%. Mert ugye ott nincs "nem akarom, nem tetszik".

Lehet nem èrdekel, de ha így nem marad nagyon állomány akkor mindegy.
Ezt nem értetted meg.
Az nem érdekel, hogy elkezdenek megúszásra játszani a sorozottak. Úgy is egy nagyságrenddel több ember marad, aki ki lesz képezve, mint amit most csinálunk hivatásos katonaságba bvonuló címen.
Te szoktad írni nekünk ebből hasznot kell húznunk, nem benne rèsztvennünk.
Jah igen. Ebből a mostaniból. Nincs is más opciónk. de ezt nem lehet örökké csinálni sajnos.
Már régen azon kellene dolgoznunk, hogy rohamtempóban sorállományúból tartalékos állományt képezünk, mint a gép.
Egy szarul felkèszített soros semmivel sem èr többet mint egy nulla felkèszítèsen átesett.
Azt gondolod, hogy egy sorost, aki 24/7-ben bent van kevésbé lehetne kiképezni 6 hónap alatt, mint a tartalékost, aki hétvégente 7-8-10 órát tölt bent - évi 20 napban? Mert hogy azt írtad a jelenlegi trartalékos rendszert kellene felszerelni.
Amúgy elsőre meg valószínűsítem úgy is a leszerelt hivatásos/szerződèses/volt katona/rendőr állomany lenne berántva.
Felszerelni meg amúgy sem tudnánk normálisan ezeket sem.
Ez nem úgy működik, hogy egyszer csak elhatározzuk pénteken, hogy aktiváljuk a sorkatonai szolgálatot, és hétfőn meg bevonul az első turnus.
Mindenhol minimum 1 év türelmi idő volt a határozat, és a tényleges első bevonulás között.
A sorállomány felszerelése azért nem akkora feladat, amit némi pénz, és 1 éves haladék árán ne lehetne megugrani.
Ha kell, akkor sátrakban, üres csarnokokban elszállásolva, meg ideiglenesen kijelölt lőtereken kiképezve, de el kell indítani! Simán konténeres, meg Toi-toi budival, vizes blokkokkal.
Ha már megy a rendszer, akkor válthatunk állandó infrastruktúrára, de háborúra készítjük fel a populációt a sorkatonai szolgálattal, és nem dunna bálra.

Elhiszed, hogy nem attól lesz valaki jól kiképzett tartalékos katona, hogy van-e Oakley szemüvege, lövészkesztyűje, meg kevlár sisakja?
Ha csak annyit elérünk, hogy a bent töltött 6 hónap alatt fizikailag felhozzuk a bevonultakat arra a fizikai szinvonalra, amit egy hivatásostól megkövetelünk, és megtanítjuk őket kiválóra lőni, akkor már hasznos volt a dolog.
De én nem nézem le annyira a jelenlegi hivatásos állományt, hogy 1 év alatt ne tudna felkészülni a tömeges bevonulásra.
Kiképzési tervekkel, gyakorló pályák, és lőterek kiépítésével, logisztikai háttér felépítésével (akár csökkentettől a végleges rendszerig) .
Ha ennyire nem képes, akkor miért gondoljuk, hogy a hivatásos állomány "majd ha már benne vagyunk a lében" majd az éles háborúban le tudná vezényelni ennél egy sokkal durvább tempójú felszerelést?
Szerintem képes, csak sokkal könnyebb azt mondani, hogy nem fog működni, mint hogy meg is próbáljuk!
Szerinted mennyi pénz ment el az idei marketing évre? Mert szerintem nagyon sok. Tegyük fel, hogy ezt a pénzt az első bevonuló 5000 sorosra költöttük volna. Szerintem akkor is több lenne a továbbszolgáló, mint a jelenlegi kampány 200 fője.


A nemakarásnak súlyos nyögés a vége!
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Jah, csak mennyiből?
Mennyien jelentkeztek 700k-ért? 400-an? Ebből 200 lett felvéve?
Ha berántasz 10-15.000 sorost, akkor annak mennyi az 50%-a? Na ez a nem mindegy!
És ebből az 50%-ból lesz a később tovább szolgáló!

Arról nem beszéltem még, hogy az önkéntes alapú bevonulásnál az úri passzió elég komolyan beleszól, hogy mennyien maradnak végül a kiképzésre.
Szóval a sorállomány esetén irgalmatlan rossz arány az 50-50%. Mert ugye ott nincs "nem akarom, nem tetszik".


Ezt nem értetted meg.
Az nem érdekel, hogy elkezdenek megúszásra játszani a sorozottak. Úgy is egy nagyságrenddel több ember marad, aki ki lesz képezve, mint amit most csinálunk hivatásos katonaságba bvonuló címen.

Jah igen. Ebből a mostaniból. Nincs is más opciónk. de ezt nem lehet örökké csinálni sajnos.
Már régen azon kellene dolgoznunk, hogy rohamtempóban sorállományúból tartalékos állományt képezünk, mint a gép.

Azt gondolod, hogy egy sorost, aki 24/7-ben bent van kevésbé lehetne kiképezni 6 hónap alatt, mint a tartalékost, aki hétvégente 7-8-10 órát tölt bent - évi 20 napban? Mert hogy azt írtad a jelenlegi trartalékos rendszert kellene felszerelni.

Ez nem úgy működik, hogy egyszer csak elhatározzuk pénteken, hogy aktiváljuk a sorkatonai szolgálatot, és hétfőn meg bevonul az első turnus.
Mindenhol minimum 1 év türelmi idő volt a határozat, és a tényleges első bevonulás között.
A sorállomány felszerelése azért nem akkora feladat, amit némi pénz, és 1 éves haladék árán ne lehetne megugrani.
Ha kell, akkor sátrakban, üres csarnokokban elszállásolva, meg ideiglenesen kijelölt lőtereken kiképezve, de el kell indítani! Simán konténeres, meg Toi-toi budival, vizes blokkokkal.
Ha már megy a rendszer, akkor válthatunk állandó infrastruktúrára, de háborúra készítjük fel a populációt a sorkatonai szolgálattal, és nem dunna bálra.

Elhiszed, hogy nem attól lesz valaki jól kiképzett tartalékos katona, hogy van-e Oakley szemüvege, lövészkesztyűje, meg kevlár sisakja?
Ha csak annyit elérünk, hogy a bent töltött 6 hónap alatt fizikailag felhozzuk a bevonultakat arra a fizikai szinvonalra, amit egy hivatásostól megkövetelünk, és megtanítjuk őket kiválóra lőni, akkor már hasznos volt a dolog.
De én nem nézem le annyira a jelenlegi hivatásos állományt, hogy 1 év alatt ne tudna felkészülni a tömeges bevonulásra.
Kiképzési tervekkel, gyakorló pályák, és lőterek kiépítésével, logisztikai háttér felépítésével (akár csökkentettől a végleges rendszerig) .
Ha ennyire nem képes, akkor miért gondoljuk, hogy a hivatásos állomány "majd ha már benne vagyunk a lében" majd az éles háborúban le tudná vezényelni ennél egy sokkal durvább tempójú felszerelést?
Szerintem képes, csak sokkal könnyebb azt mondani, hogy nem fog működni, mint hogy meg is próbáljuk!
Szerinted mennyi pénz ment el az idei marketing évre? Mert szerintem nagyon sok. Tegyük fel, hogy ezt a pénzt az első bevonuló 5000 sorosra költöttük volna. Szerintem akkor is több lenne a továbbszolgáló, mint a jelenlegi kampány 200 fője.


A nemakarásnak súlyos nyögés a vége!
6 hónap alatt fizikai színvonalat nem lehet felhúzni....
Főleg nem a mai 20 évesek fizikai állóképességgével.
Továbbá sajnos a mai fiatalok nagy része "butol" elfelé. Logikai ősszefüggés gondolkodás terén. Pl nem képesek egy vezérlőpanelt átlatni kezelni illetve a folyamat paraméter összefüggéseket átlatni. Bármennyire hülyén hangzik a mai mobil világban de ez van. Hogy lesznek képesek átlatni a mai modern harcjárművek rendszerét. Itt 10 ből nem 5 ről van szó hanem 2-3 emberől.
A sorozást nem lehet a társadalom nyakára önteni.... ez van
Hanem adagolva szép lassan felépített rendszerben. Kezdve a közép iskolai általános ismereteken kezdve a tényleges pár hónapos tartalékos szolgálat vállalásig.
Infrastruktúra a nagyobb több ezres létszámhoz egyrészt társadalmilag és egyrészt logisztikai szempontból nincs meg...
Végezetül ha már itt vered a csalánt az utóbbi pár évben tettél e hozzá pl a tartalékos rendszerhez azáltal hogy vállaltal e ÖTT szolgálatott. Elvileg voltál jó par éve katona? Mert ha nem ne haragudj addig ne üsd a csalán míg közelről egy kicsikét nem látod.
Burokban lehet kiabálni...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 649
15 043
113
Jah, csak mennyiből?
Mennyien jelentkeztek 700k-ért? 400-an? Ebből 200 lett felvéve?
Ha berántasz 10-15.000 sorost, akkor annak mennyi az 50%-a? Na ez a nem mindegy!
És ebből az 50%-ból lesz a később tovább szolgáló!

Arról nem beszéltem még, hogy az önkéntes alapú bevonulásnál az úri passzió elég komolyan beleszól, hogy mennyien maradnak végül a kiképzésre.
Szóval a sorállomány esetén irgalmatlan rossz arány az 50-50%. Mert ugye ott nincs "nem akarom, nem tetszik".


Ezt nem értetted meg.
Az nem érdekel, hogy elkezdenek megúszásra játszani a sorozottak. Úgy is egy nagyságrenddel több ember marad, aki ki lesz képezve, mint amit most csinálunk hivatásos katonaságba bvonuló címen.

Jah igen. Ebből a mostaniból. Nincs is más opciónk. de ezt nem lehet örökké csinálni sajnos.
Már régen azon kellene dolgoznunk, hogy rohamtempóban sorállományúból tartalékos állományt képezünk, mint a gép.

Azt gondolod, hogy egy sorost, aki 24/7-ben bent van kevésbé lehetne kiképezni 6 hónap alatt, mint a tartalékost, aki hétvégente 7-8-10 órát tölt bent - évi 20 napban? Mert hogy azt írtad a jelenlegi trartalékos rendszert kellene felszerelni.

Ez nem úgy működik, hogy egyszer csak elhatározzuk pénteken, hogy aktiváljuk a sorkatonai szolgálatot, és hétfőn meg bevonul az első turnus.
Mindenhol minimum 1 év türelmi idő volt a határozat, és a tényleges első bevonulás között.
A sorállomány felszerelése azért nem akkora feladat, amit némi pénz, és 1 éves haladék árán ne lehetne megugrani.
Ha kell, akkor sátrakban, üres csarnokokban elszállásolva, meg ideiglenesen kijelölt lőtereken kiképezve, de el kell indítani! Simán konténeres, meg Toi-toi budival, vizes blokkokkal.
Ha már megy a rendszer, akkor válthatunk állandó infrastruktúrára, de háborúra készítjük fel a populációt a sorkatonai szolgálattal, és nem dunna bálra.

Elhiszed, hogy nem attól lesz valaki jól kiképzett tartalékos katona, hogy van-e Oakley szemüvege, lövészkesztyűje, meg kevlár sisakja?
Ha csak annyit elérünk, hogy a bent töltött 6 hónap alatt fizikailag felhozzuk a bevonultakat arra a fizikai szinvonalra, amit egy hivatásostól megkövetelünk, és megtanítjuk őket kiválóra lőni, akkor már hasznos volt a dolog.
De én nem nézem le annyira a jelenlegi hivatásos állományt, hogy 1 év alatt ne tudna felkészülni a tömeges bevonulásra.
Kiképzési tervekkel, gyakorló pályák, és lőterek kiépítésével, logisztikai háttér felépítésével (akár csökkentettől a végleges rendszerig) .
Ha ennyire nem képes, akkor miért gondoljuk, hogy a hivatásos állomány "majd ha már benne vagyunk a lében" majd az éles háborúban le tudná vezényelni ennél egy sokkal durvább tempójú felszerelést?
Szerintem képes, csak sokkal könnyebb azt mondani, hogy nem fog működni, mint hogy meg is próbáljuk!
Szerinted mennyi pénz ment el az idei marketing évre? Mert szerintem nagyon sok. Tegyük fel, hogy ezt a pénzt az első bevonuló 5000 sorosra költöttük volna. Szerintem akkor is több lenne a továbbszolgáló, mint a jelenlegi kampány 200 fője.


A nemakarásnak súlyos nyögés a vége!
Vezetek. Este válaszolok. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
6 hónap alatt fizikai színvonalat nem lehet felhúzni....
Ne hülyéskedjünk? OK!
Eddig sem volt értelme olvasni.
Végezetül ha már itt vered a csalánt az utóbbi pár évben tettél e hozzá pl a tartalékos rendszerhez azáltal hogy vállaltal e ÖTT szolgálatott. Elvileg voltál jó par éve katona? Mert ha nem ne haragudj addig ne üsd a csalán míg közelről egy kicsikét nem látod.
Erre külön ki is térnék. Igen, utolsó előtti turnusban voltam katona. És igen, én még mozgósítható korban vagyok, tehát engem be fognak rántani, amennyiben szükség van rá. És ezalól a 3 kiskorú gyerekem sem ment fel. Tehát egyáltalán nem kívülről ugatok az ügyben.
És volt szerencsém egy normálisnak mondható kiképzésen részt venni az alatt a 6 hónap alatt, amit bent töltöttem. De lehetett volna még tartalmasabb, ha a Honvédség oldaláról nem lett volna beleszarva a csapatgyakorlatba. Akkor már mindenkinek minden mindegy volt.
Szóval tudom, hogy egy intenzív 6 hónapos felkészítéssel kb. hova lehetett volna eljutni motivált felkészítőkkel. Jelzem, hogy az első 4 hónapban belőlük sem volt hiány. Máig hálás vagyok nekik, hogy az akkori nihilben is volt türelmük, és foglalkoztak velünk.
Tudod mennyi alatt hozzák fel a USMC-nél a jelölteket elfogadható szintre? 1 hét! Az alapkiképzés meg 13 hét, amiből 1 hét kimondottan úszós vizes hét!

Úgyhogy, ha nem baj, akkor a fentebbi hozzászólásodat ott kezelem mint, hogy a Magyar Költségvetés 10-15%-os hiánnyal fog idén küzdeni. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
6 hónap alatt fizikai színvonalat nem lehet felhúzni....
Főleg nem a mai 20 évesek fizikai állóképességgével.

6 hónap alatt rendes edzéssel nagyon sokat lehet javítani az állóképességen.
Nekem alapból a futás volt a gyengeségem, gyerekkori asztma + szartam is rá mindig ez tény, mondván nincs súlyproblémám minek kardió. Aztán a sereg miatt muszáj volt rástartolni, nem átcsúszni akartam az avin meg később leghátul szenvedni. Bő 2 hónap alatt le tudtam faragni annyi percet a 3200-es távon hogy a minimumból vállalható eredmény legyen (fekvő-felülés-húzódzkodást toltam már alapból de jobban meghúzva azokba is bőven volt fejlődés ennyi idő alatt). Aztán nyilván a fejlődés az ment tovább a következő avi-ig. Fiataloknál ha valaki nem atom túlsúlyos vagy beteg (de az eleve alkalmatlan lenne) akkor fél év alatt elég rendesen ki tudnak kupálódni fizikálisan.
A mai fiatalok (még éppen a generációm) igen sok mindenben problémásak, ahogy Krisss írta egyszer főleg stressztűrésben komfortzóna elhagyásban stb de én egyáltalán nem úgy látom hogy rossz lenne az állóképességük, konkrétan soha nem volt akkora divat kondiba járni mint manapság.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 507
8 306
113
6 hónap alatt fizikai színvonalat nem lehet felhúzni....
Főleg nem a mai 20 évesek fizikai állóképességgével.
Továbbá sajnos a mai fiatalok nagy része "butol" elfelé. Logikai ősszefüggés gondolkodás terén. Pl nem képesek egy vezérlőpanelt átlatni kezelni illetve a folyamat paraméter összefüggéseket átlatni. Bármennyire hülyén hangzik a mai mobil világban de ez van. Hogy lesznek képesek átlatni a mai modern harcjárművek rendszerét. Itt 10 ből nem 5 ről van szó hanem 2-3 emberől.
A sorozást nem lehet a társadalom nyakára önteni.... ez van
Hanem adagolva szép lassan felépített rendszerben. Kezdve a közép iskolai általános ismereteken kezdve a tényleges pár hónapos tartalékos szolgálat vállalásig.
Infrastruktúra a nagyobb több ezres létszámhoz egyrészt társadalmilag és egyrészt logisztikai szempontból nincs meg...
Végezetül ha már itt vered a csalánt az utóbbi pár évben tettél e hozzá pl a tartalékos rendszerhez azáltal hogy vállaltal e ÖTT szolgálatott. Elvileg voltál jó par éve katona? Mert ha nem ne haragudj addig ne üsd a csalán míg közelről egy kicsikét nem látod.
Burokban lehet kiabálni...
6 hónap alatt egy laza tömegeles és egy laza szálkasitas is bele fér, én anno 3honap alatt értem el azt, hogy a 2km max pontra futottam úgy hogy előtte 200m után beszurt a tüdőm és ott helyben a pap számolt rám.
A 3200m onnan meg kb 1 hónap volt közepes pontszamra aki nagyon akarja képes ennyi idő alatt szép fizikusok felépíteni mindennek a titka a jó kajalas.
A többiről amit írtál megvan az en tapasztalatom ami pint hogy szöges ellentéte annak amit le írsz sokszor csak neznek az idősebbek, de lehet ez munkahely specifikus inkább.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 507
8 306
113
Hat hónap alatt kegyetlen sokat tudsz fizikailag fejleszteni egy emberen, már a régi12 hetes alapkiképzés (ami szeirntem optimális) végére klasszisokkal lehet javítani az állóképességen, de a mostani 8 hetes is sokat dob rajt.
Barátom a fizikain elhasalt,most amikor bevonult ennek már vagy 4-5hete a futás nem ment…na most ott tartunk hogy röhögve megcsinálja.. :oops:
 

Spyke

Well-Known Member
2022. január 21.
104
281
63
Barátom a fizikain elhasalt,most amikor bevonult ennek már vagy 4-5hete a futás nem ment…na most ott tartunk hogy röhögve megcsinálja.. :oops:

mondjuk azokat sose értettem, akik vakon eljöttek AVI-ra, és meglepetésként érte őket, hogy mit, mennyit, mennyi idő alatt kell csinálni, holott minden nyilvános :D

plusz ahogy Kecsón sikerült megtapasztalni, minden szervnél két fajta ember van, az egyik aki alig vagy nem tudja abszolválni azt a minimumot, a másik meg aki kb max pontra csinálja....
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 507
8 306
113
mondjuk azokat sose értettem, akik vakon eljöttek AVI-ra, és meglepetésként érte őket, hogy mit, mennyit, mennyi idő alatt kell csinálni, holott minden nyilvános :D

plusz ahogy Kecsón sikerült megtapasztalni, minden szervnél két fajta ember van, az egyik aki alig vagy nem tudja abszolválni azt a minimumot, a másik meg aki kb max pontra csinálja....
Én szerencsére max-rá hajtottam de azt se értem a seregnel miért csak 3 gyakorlatból kell össze szedni a megfelelő pontot rendőrség Nav bv turuoltosag 5bol és már vagy 10gyakorlatbol lehet választani kinek
Mi megy jobban
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
6 hónapos sorkatonai szolgálat elég lenne:
  • ha tényleg normális kiképzést kapna úgy az alapokat elsajátítja, ha később behívják már nem a nulláról kell felkészíteni
  • az állam honvédelmi képessége fényévekkel javulna a nagyszámú tartalékossal
  • nem esik ki sem a tanulásból sem a munkából túl hosszú időre a sorköteles
  • fizikálisan még rá is férne a fiatalokra, a többségnek pont, hogy tetszene, hogy kicsit kimozdul a komforzónájából, a számítógép mögül, új barátokat talál a seregben
  • a szülőknek, a családnak tetszene, büszkék lennének rá, hogy a gyermekük katona. Az eskütétel tényleg szép családi program.
  • meglenne a sereg utánpótlása, mert mindig lenne valamennyi továbbszolgáló
  • anyagilag is kisebb kiadás a MH-nek, ha csak fél évig tart a sorkatonai szolgálat.
Csak akarni kellene meg néhány tízmilliárd kellene az infrába.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Én szerencsére max-rá hajtottam de azt se értem a seregnel miért csak 3 gyakorlatból kell össze szedni a megfelelő pontot rendőrség Nav bv turuoltosag 5bol és már vagy 10gyakorlatbol lehet választani kinek
Mi megy jobban
szerintem nem a 3 pontal van a gond. (ha lövész)
eddig okés volt a 3 pont. lövész volt a zöm.
de most hogy hk-s és tüzér állományt is bővíteni akarják ne jó a rendszer.
hk-s oknak nem a legjobb a súlyozott pontozás futásra ahogy tüzéreknél sem okés. (megjegyzem eddig jó volt mer kb csak lövész volt)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 952
123 555
113
szerintem nem a 3 pontal van a gond. (ha lövész)
eddig okés volt a 3 pont. lövész volt a zöm.
de most hogy hk-s és tüzér állományt is bővíteni akarják ne jó a rendszer.
hk-s oknak nem a legjobb a súlyozott pontozás futásra ahogy tüzéreknél sem okés. (megjegyzem eddig jó volt mer kb csak lövész volt)
azért valljuk be, hogy aki a minimum 220 pontot nem csinálja meg az taigetosz pozitív és ebből én nem engednék.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
azért valljuk be, hogy aki a minimum 220 pontot nem csinálja meg az taigetosz pozitív és ebből én nem engednék.
igen de 220 al állományon bellül harcolónak nem lehet maradni. irodába okés az csak.
a hk soktan és a tüzéreknek én más avit csináltatnák pláne hogy most növellni akarják a létszámot.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 507
8 306
113
azért valljuk be, hogy aki a minimum 220 pontot nem csinálja meg az taigetosz pozitív és ebből én nem engednék.
Mondok jobbat futás helyett lehetne erőltetni bizonyos helyeken a bevonulók között az angol wc használatát hogy ne a párna a szarjon a frissen bevonult és ne a korlet sarkába hugyozzon ha ez megvan akkor mehet a 220pont elérése :oops:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Mondok jobbat futás helyett lehetne erőltetni bizonyos helyeken a bevonulók között az angol wc használatát hogy ne a párna a szarjon a frissen bevonult és ne a korlet sarkába hugyozzon ha ez megvan akkor mehet a 220pont elérése :oops:
220 al senki nem lessz harcoló mielött harcoló beosztásba kerül a füv 4 et teljesíítenie kell az nem 220. de a 220 valóban nagyon kevés (nem akarok nosztalgiázni de a 2 lövésznél aki 300 pont alatt volt az addig lett gyötörve amég el nem éri a 300at ha nem ment neki repült .(ilyen nem volt egyébként )