[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 184
26 890
113
Utálták mint a sz*rt. Nem azért akarják visszaállítani, mert azt a hadseregnek jót tenne. Azért, mert szerintük ha nekik sz*r volt az élet n hónapig, akkor mindenki másnak is legyen sz*r, büntető jelleggel.
SZDSZ-es hülyeség, semmi igazságtartalma nincsen, egyszerű kilencvenes évekből örökölt magyargyalázás.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 159
2 385
113
Szeretném, ha még ma esete megjelenne egy olyan komment a neved alatt az Ukrán topicban, amiben elítéled Ukrajnát a "kényszersorozások" miatt, valamint követeled, hogy azonnal hagyjanak fel a fegyveres harccal, mert idézem:
Nyugodj bele, ha hirtelen véget érnének a boldog békeidők, akkor kb mindanynian dudiék mellett találnánk magunkat.
És hullanánk mint a legyek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 551
46 567
113
Utálták mint a sz*rt. Nem azért akarják visszaállítani, mert azt a hadseregnek jót tenne. Azért, mert szerintük ha nekik sz*r volt az élet n hónapig, akkor mindenki másnak is legyen sz*r, büntető jelleggel.
Erre rakd rá az öregedő társadalmat, meg azt a mantrát, miszerint "a mai generáció selejt ,meg kéne emberelnie magát" (érdekes, apád szerint meg a te és a haverjaid generációja volt selejt, nagyapád szerint meg apádé) és le is fedted sorkatonaságot követelők 80%-át.


Az idő mindent megszépít. Nem az hiányzik, hogy milyen királyok voltunk gyakorlaton, hanem hogy milyen király volt a srácokkal kiszökni a városba, meg a laktanyába bort csempészni.
Ezt a kommentedet így ahogy van nyomtasd ki! Majd szépen vidd el apádnak, ha volt katona. Szerintem elég csúnyán fog rád nézni!
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and megazez

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 546
113
SZDSZ-es hülyeség, semmi igazságtartalma nincsen, egyszerű kilencvenes évekből örökölt magyargyalázás.
Lófaxt.Utálták,mint a szart.Mindenki ingyenélő szarháziaknak tartotta a hivatásos katonákat,kik csak szopatják a sorkatonákat.
Voltak kivételes,többnyire kiemelt alakulatok,de azok kivételek voltak.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 184
26 890
113
Lófaxt.Utálták,mint a szart.Mindenki ingyenélő szarháziaknak tartotta a hivatásos katonákat,kik csak szopatják a sorkatonákat.
Voltak kivételes,többnyire kiemelt alakulatok,de azok kivételek voltak.
Soha, senkitől ilyesmit nem halottam. Nagyon sokan nyilatkoztak úgy, hogy akár maradtak is volna szívesen továbbszolgálni, de senki akit személyesen ismerek vagy jelenlétemben a sorkatonaságról beszélt ilyesmit nem hangoztatott. Volt véleményük egyes tisztekről, tiszthelyettesekről és sokmindenről, de ezt a fentebbi véleményt csak SZDSZ-es újságírók tollából olvastam vagy hardcore szadeszes kommentelőktől. Ilyen ember szerintem csak Budapest egyes belső területein létezik, nekem nem volt ezekkel soha kapcsolatom, ez egy nagyon zárt, belterjes köre a haladásnak, akik így gondolkodnak a magyarokról, ilyen alja hülyeségekkel magyarázzák a magyarok véleményét, világlátását.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 899
4 447
113
Én még mindig a hivatásos/szerződéses MH,és a sorköteles alapú,milicia rendszerű területvédelmi Nemetörség kétszintű hadszervezetet javallom.
Erősen kétlem,hogy képesek lennénk a modern gépesitett manőverező összfegyvernemi harchoz megfelelő szinten kiképezni és felszerelni egy sorköteles tömeghadsereget.
Kb. én is így gondolom, de nem szedném szét az MH-tól.
A kötelező időt 6-7 hónapra tervezném két fázisban. Kizárólag a területvédelmi parancsnokság alá tartozna a sorköteles rendszer. Két alapkiképző központot kellene létrehozni (újra) az országban teljes infrastruktúrával (Alföld, Dunántúl), ahol a szolgálat első 10 hetét töltenék a sorosok (kb 2000-2500 fő/turnus/kiképzőközpont. A további fennmaradó időt pedig a megyei területvédelmi zl.-nál, vagy illetékes területvédelmi ezred alakulatainál, ami a lakóhelyéről szervezett közlekedéssel napi szinten megközelíthető, így az elhelyezés anyag, eszköz és munka igényeit meg lehetne spórolni, max. néhány fős napi szolgálatokat vezényelni. A "munkaidőben" zajlana a rendes kiképzés.
Mivel a védelmi harcok megvívása lényegesen egyszerűbb művelet, és nem igényli azokat a bonyolult eszközöket, mint a manővererők, nem is szükséges hosszabb szolgálati idő. Azonban 2-3 év után viszonylag gyorsan mozgósítható és folyamatosan fenntartható készültségű lenne a 7 területvédelmi ezred szükségállapot elrendelése esetén, feltéve, ha a fegyverzettechnikai háttere is biztosított.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 546
113
Soha, senkitől ilyesmit nem halottam. Nagyon sokan nyilatkoztak úgy, hogy akár maradtak is volna szívesen továbbszolgálni, de senki akit személyesen ismerek vagy jelenlétemben a sorkatonaságról beszélt ilyesmit nem hangoztatott. Volt véleményük egyes tisztekről, tiszthelyettesekről és sokmindenről, de ezt a fentebbi véleményt csak SZDSZ-es újságírók tollából olvastam vagy hardcore szadeszes kommentelőktől. Ilyen ember szerintem csak Budapest egyes belső területein létezik, nekem nem ezekkel soha kapcsolatom, ez egy nagyon zárt, belterjes köre a haladásnak.
Vagy más a helyzet.Te élsz egy buborékban.
Volt egy felnőté vállási feelingja a katonaságnak.Olyan,édes fiam,túl kell esni ezen a szarságon,és utána férfi vagy" jellegű dolog.
De közben mindenki utálta.Mindenki tisztában volt vele,hogy az ott kapott kiképzés valódi háborúban elégtelen lenne.És mindenki ingyenélő dolgozni nem akaró faxoknak a hivatásos katonákat.
Ahogy mondani szokták-Hülye vagy mindenhez fiam,jó leszel katonának....
No,ez a mondás tökéletesen mutatja,hogy mennyire volt megbecsülése a seregnek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 551
46 567
113
Nem volt mindig a válasz
“Motivált megbecsült jól megfizetett közepes méretű sereg kell” mindig ez volt a válasz.
Továbbra sem érted. A sorkatonai szolgálat intézménye nem elsősorban a hadeERŐ szempontjából döntő.
Az intézményt ebben az esetben úgy értsd, hogy jó ötlet-e a fiatal felnőtt férfiak sorkatonai kiképzése.
Ezen felül légyszi definiáld a közepes méretű sereget! Gondolom nem a 37.000-es országgyűlési keretszámra gondoltak! :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 586
77 466
113
Továbbra sem érted. A sorkatonai szolgálat intézménye nem elsősorban a hadeERŐ szempontjából döntő.
Az intézményt ebben az esetben úgy értsd, hogy jó ötlet-e a fiatal felnőtt férfiak sorkatonai kiképzése.
Ezen felül légyszi definiáld a közepes méretű sereget! Gondolom nem a 37.000-es országgyűlési keretszámra gondoltak! :rolleyes:
Ne haragudj de ez hülyeség. Nem a kiképzés kedvért tartanak kiképzés katonáék és a katonai kiképzés sem azért van, hogy legyen katonai kiképzés. Ezek a dolgok nem öncélúk, nem azért vannak, hogy legyenek.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 551
46 567
113
Ne haragudj de ez hülyeség. Nem a kiképzés kedvért tartanak kiképzés katonáék és a katonai kiképzés sem azért van, hogy legyen katonai kiképzés. Ezek a dolgok nem öncélúk, nem azért vannak, hogy legyenek.
Ne haragudj, de erről fingod sincs.
Mivel se nem vagy civil, se nem voltál sorkatona.
A sorkatonai szolgálat nem csak az ország védelméről szól, de az ország felnőtt férfi társadalmának fejlesztéséről is.
És itt a fejlesztést minden szempontból értsd!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 546
113
Kb. én is így gondolom, de nem szedném szét az MH-tól.
A kötelező időt 6-7 hónapra tervezném két fázisban. Kizárólag a területvédelmi parancsnokság alá tartozna a sorköteles rendszer. Két alapkiképző központot kellene létrehozni (újra) az országban teljes infrastruktúrával (Alföld, Dunántúl), ahol a szolgálat első 10 hetét töltenék a sorosok (kb 2000-2500 fő/turnus/kiképzőközpont. A további fennmaradó időt pedig a megyei területvédelmi zl.-nál, vagy illetékes területvédelmi ezred alakulatainál, ami a lakóhelyéről szervezett közlekedéssel napi szinten megközelíthető, így az elhelyezés anyag, eszköz és munka igényeit meg lehetne spórolni, max. néhány fős napi szolgálatokat vezényelni. A "munkaidőben" zajlana a rendes kiképzés.
Mivel a védelmi harcok megvívása lényegesen egyszerűbb művelet, és nem igényli azokat a bonyolult eszközöket, mint a manővererők, nem is szükséges hosszabb szolgálati idő. Azonban 2-3 év után viszonylag gyorsan mozgósítható és folyamatosan fenntartható készültségű lenne a 7 területvédelmi ezred szükségállapot elrendelése esetén, feltéve, ha a fegyverzettechnikai háttere is biztosított.
Én külön választanám a két rendszert.MH összpontositson csak az MH-re.
És szerintem 3-4 hónapnál többet nem fogadna el a társadalom.Azt még lehetne,hogy utána időnként pár napos tartalékos képzés legyen,lakóhelyhez közel.Vagy inkább helyben,hisz ezek az erők lényegében a saját lakhelyüket védenék.
Szerintem az alkalmazott harcászat és a szükséges fegyverzet különbözősége miatt is külön haderőnemként kellene kezelni egy esetleges Nemzetőrséget.
Mint haderőnem,természetesen a Vezérkar irányitása alá tartoznának.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 586
77 466
113
Ne haragudj, de erről fingod sincs.
Mivel se nem vagy civil, se nem voltál sorkatona.
A sorkatonai szolgálat nem csak az ország védelméről szól, de az ország felnőtt férfi társadalmának fejlesztéséről is.
És itt a fejlesztést minden szempontból értsd!
Hagyjál már ezzel a hülyeséggel. Otthon kell megnevelni a gyerekeket nem sírni azon, hogy állam nem neveli meg a 18-20 évesen odalökött (a sorozás felfüggesztése miatt nem lökött) neveletlen felnőtteket.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 413
120 764
113
Soha, senkitől ilyesmit nem halottam. Nagyon sokan nyilatkoztak úgy, hogy akár maradtak is volna szívesen továbbszolgálni, de senki akit személyesen ismerek vagy jelenlétemben a sorkatonaságról beszélt ilyesmit nem hangoztatott. Volt véleményük egyes tisztekről, tiszthelyettesekről és sokmindenről, de ezt a fentebbi véleményt csak SZDSZ-es újságírók tollából olvastam vagy hardcore szadeszes kommentelőktől. Ilyen ember szerintem csak Budapest egyes belső területein létezik, nekem nem volt ezekkel soha kapcsolatom, ez egy nagyon zárt, belterjes köre a haladásnak, akik így gondolkodnak a magyarokról, ilyen alja hülyeségekkel magyarázzák a magyarok véleményét, világlátását.
Hát nem tudom nekem nagyon sok negatív visszajelzés volt a sorkatonai szolgálattól ismerősök rokonok körében.