[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 027
113
Roni

"Az alap Su-27-gépek alkalmatlanok légiharcra ."

Roni, erre most mit írjon az ember? Sírjon vagy nevessen?
Még az alap Szu-27 is R-27 és R-73 képes. Az más kérdés, hogy szerintem már nem sok ilyen gépe van az oroszoknak, de még az alap Szu-27 is használható vadászgép.
Igazából az az alap Szu-27 is a világ egyik legjobban manőverező, nagy repteljesítményű, nagy hatósugarú vadászgépe, 10 fegyverzet felfüggesztő ponttal, amit el is bír, nem kell még megerőltetniük sem magukat mindenféle dupla pilonokkal, ez így lett tervezve. Persze lehet írogatni a véleményformálóknak ilyeneket, néha felpaprikázott hangulatban, oda - vissza csörték közepette, hogy az R-73/R-27 az áramlásrontó tényező, csak ez a veszélye, hogy a felelőtlen kinyilatkozásokat az olyanok mint pl. Roni, kiegészítve egy kis aranysas olvasgatással, elhiszi, és jönnek aztán az ilyen kommentek, magabiztosan, hogy a Szu-27 alkalmatlan a légiharcra, meg a HuAF Gripenjei légifölényt tartanának a RuAF ellen etc.

Ebben bizony hogy ide jutottunk, Molninak is van szerepe, nem is kicsi :(. Az van hogy Ő termelte ki nem kis részben a Ronikat/Blogeneket, sajnos.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
M


Meg tudnak jelenni ilyen távolságban, kellő ideig ennyien?
Mikor a Szu-27-et először bemutatták nyugaton, akkor a géppár felszállt Kubinkában és leszálltak LeBourget-ban, ami testvérek közt is több mint 2500 km. Ráadásul ha mi harcba keverednénk a Szu-27-ekkel, akkor vagy ők lennének ide közelebb vagy mi hozzájuk. Amíg köztünk van egy Ukrajna, addig erről csak mesedélután szintjén beszélgethetünk. :)
 
  • Tetszik
Reactions: endre and gacsat

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 377
55 071
113
emel

Mondjuk ukrán Szu-27 vs. magyar Gripen C szempontjából megoldható a dolog. Főleg, hogy az ukránoknak tényleg alap gépeik vannak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 377
55 071
113
Zsolt

Mások tájékozatlanságát én nem varrnám Molni nyakába. Ugyanis ő szemmel láthatóan próbál ismeret terjesztő módon fellépni. Ír, linkel, számol stb....
Azon lehet vitatkozni, hogy milyen szinten elfogult, de én is elfogult vagyok meg te is. Nincs objektív ember. Ez van :)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az alap Su-27-gépek alkalmatlanok légiharcra .
Hát ebben a témában azért inkább hiszek a gyakorló F-15 pilótának, akivel Ostravában volt szerencsénk találkozni. Mikor megkérdeztük hogy milyen típusok ellen volt már gyakorló légiharca elég szép listát felsorolt. Mikor meg azt kérdeztük hogy melyik lehet rá a legveszélyesebb, azt mondta hogy ez nagyon sok pillanatnyi változótól függ: melyik félnek van AWACS-támogatása, létszámhelyzet, fegyverzet-mennyiség, bázistól/tankertől való távolság és meglévő tüzelőanyag-mennyiség, saját vagy ellenséges légtérben van, tehát a lenti légvédelem melyiküket fenyegeti, hány órája van már a levegőben azon a bevetésen és hány órája az ellenséges pilóta, stb. A végkövetkeztetése az volt, hogy helyzettől függően semmilyen gépet nem lehet félvállról venni, adott helyzetben még egy "vacak" csapásmérő-típus (ő a Jaguart mondta) is veszélyes lehet egy F-15-re.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 027
113
Zsolt

Mások tájékozatlanságát én nem varrnám Molni nyakába. Ugyanis ő szemmel láthatóan próbál ismeret terjesztő módon fellépni. Ír, linkel, számol stb....
Azon lehet vitatkozni, hogy milyen szinten elfogult, de én is elfogult vagyok meg te is. Nincs objektív ember. Ez van :)
Nyilván teljesen elfogulatlan ember nincs, hisz mindenkinek vannak olyan élettapasztalatai, amelyekre emlékszik, amelyeket megél, és ezek befolyásolják.
Ettől függetlenül, hogy oda jutottunk, hogy Roni aki csüng a szavain, leírja azt hogy az "alap Szu-27 alkalmatlan a légiharcra", abban bőven van felelőssége, persze nem csak neki, de van, amikor olyan sommás kijelentései vannak néha, hogy az Orosz rakéták "áramlásrontó tényezők" illetve a vadászaik "supersonic sportrepülők". Szemmel láthatóan a tudatlanok sajnos minden szavát komolyan veszik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 027
113
Hát ebben a témában azért inkább hiszek a gyakorló F-15 pilótának, akivel Ostravában volt szerencsénk találkozni. Mikor megkérdeztük hogy milyen típusok ellen volt már gyakorló légiharca elég szép listát felsorolt. Mikor meg azt kérdeztük hogy melyik lehet rá a legveszélyesebb, azt mondta hogy ez nagyon sok pillanatnyi változótól függ: melyik félnek van AWACS-támogatása, létszámhelyzet, fegyverzet-mennyiség, bázistól/tankertől való távolság és meglévő tüzelőanyag-mennyiség, saját vagy ellenséges légtérben van, tehát a lenti légvédelem melyiküket fenyegeti, hány órája van már a levegőben azon a bevetésen és hány órája az ellenséges pilóta, stb. A végkövetkeztetése az volt, hogy helyzettől függően semmilyen gépet nem lehet félvállról venni, adott helyzetben még egy "vacak" csapásmérő-típus (ő a Jaguart mondta) is veszélyes lehet egy F-15-re.
Ez egy korrekt válasz volt, ettől jobbat nem is adhat senki.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
emel

Mondjuk ukrán Szu-27 vs. magyar Gripen C szempontjából megoldható a dolog. Főleg, hogy az ukránoknak tényleg alap gépeik vannak.
Igen, erre nem gondoltam, de ez az egyik lehető legrosszabb scenario szerintem. Ha mi/NATO az ukránok ellen keverednénk háborúba, attól tartok hogy az oroszok azonnal az ukránok mellé állnának, az ukránoknak meg egy olyan pillanatban mi választásuk lenne?! Ukrajna ugyan szerintem csúnyán megfizetné ennek az árát, de ez minket kevéssé vígasztalna akkor, mikor Ukrajnában újra orosz támaszpontok épülnének (még ha csak bérelnék is az ukránoktól), és a magyar-ukrán határ katonai szempontból egyben orosz-NATO határ is lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Mi megy itt!

Komolyan egy hidegháborús géppel mennél neki egy f-16block 52-nek? :oops:


:rolleyes:

Annyit írok hogy aim-120c7 meg aim-9x :D

Ne legyél már gyerek :)

Ide jársz 2 éve a koszon kívül semmi nem ragadt rád.

Sebaj én is így kezdtem aztán volt pár okos ember aki helyre tett ;)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 027
113
Mi megy itt!

Komolyan egy hidegháborús géppel mennél neki egy f-16block 52-nek? :oops:



:rolleyes:

Annyit írok hogy aim-120c7 meg aim-9x :D

Ne legyél már gyerek :)

Ide jársz 2 éve a koszon kívül semmi nem ragadt rád.

Sebaj én is így kezdtem aztán volt pár okos ember aki helyre tett ;)
Az biztos, téged nagyon irányba forgattak arccal "nagyon okos" emberek :p!
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Igazából az az alap Szu-27 is a világ egyik legjobban manőverező, nagy repteljesítményű, nagy hatósugarú vadászgépe, 10 fegyverzet felfüggesztő ponttal, amit el is bír, nem kell még megerőltetniük sem magukat mindenféle dupla pilonokkal,

Igen! ÉS?

Ilyen szép mendemondát az alap mi-24 -esről is lehetne zengeni csak az is elvérzik egy AH-1Z Viper géppel szemben ami ami a pontos csapásokat illeti :confused:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 027
113
Igen! ÉS?

Ilyen szép mendemondát az alap mi-24 -esről is lehetne zengeni csak az is elvérzik egy AH-1Z Viper géppel szemben ami ami a pontos csapásokat illeti :confused:
Nem teljesen ugyan az a kategória a két gép, pl. az egyik ki tud tenni/felvenni egy rajt, a másik meg nem. Próbálom követni az érvelésed, de legtöbbször bevallom nem sikerül, ehhez én kevés vagyok hogy abba a magasságba emelkedjem ahol te vagy...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Mikor a Szu-27-et először bemutatták nyugaton, akkor a géppár felszállt Kubinkában és leszálltak LeBourget-ban, ami testvérek közt is több mint 2500 km. Ráadásul ha mi harcba keverednénk a Szu-27-ekkel, akkor vagy ők lennének ide közelebb vagy mi hozzájuk. Amíg köztünk van egy Ukrajna, addig erről csak mesedélután szintjén beszélgethetünk. :)
A gyakorlati tapasztalatok azt mutatják, hogy az a gép nyer, aminek több a petrója.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 027
113
A gyakorlati tapasztalatok azt mutatják, hogy az a gép nyer, aminek több a petrója.
Azért bár valóban nagyon fontos dolog amit írsz, ez kiegészül még egy raklap egyébbel: létszámfölény, fegyverzet minősége - mennyisége, fedélzeti elektronika és elektronikai harc környezet zavarókkal, Awacs-ekkel, ki van otthon/saját légvédelemmel támogatva etc.
 
M

molnibalage

Guest
A téma iránt érdeklődő ember vagy, nézz utána, milyen csapásmérő lehetősége van még az Oroszoknak a cirkálórakétákon túl. Szabadon elérhető forrásból is találhatsz még ezt - azt, nem bonyolultabb meló, mint az F-15 munkád. Első körben én a ballisztikus rakéták terén nézelődnék még szét, abban pl. pont hagyományosan erősek, Iskandertől és onnan felfelé szabad nézelődni nyugodtan.
Tehát továbbra is levegőbe beszélsz. Listát kértem. Tessék dolgozni. Nem csak nekem szabad...