[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Nyilván teljesen elfogulatlan ember nincs, hisz mindenkinek vannak olyan élettapasztalatai, amelyekre emlékszik, amelyeket megél, és ezek befolyásolják.
Ettől függetlenül, hogy oda jutottunk, hogy Roni aki csüng a szavain, leírja azt hogy az "alap Szu-27 alkalmatlan a légiharcra", abban bőven van felelőssége, persze nem csak neki, de van, amikor olyan sommás kijelentései vannak néha, hogy az Orosz rakéták "áramlásrontó tényezők" illetve a vadászaik "supersonic sportrepülők". Szemmel láthatóan a tudatlanok sajnos minden szavát komolyan veszik.
Zsolti, ezt a sértő személyeskedést jó lenne kurvagyorsasn abbafejezni, főleg úgy, hogy egyik idézetet sem írtam le.
Miféle felelősségem van nekem más hülyeségében mikor én írtam a HT összefoglalót és n+1 mást, amiből nem az a hülyeség jön ki, amit Roni írt...?
Jó lenne ezt a trollkodó személyeskedést kurvagyorsan befejezni...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Mert miért is...? Roni és blogen azért félelmetes, hogy mekkora arrcal nézitek le az orosz technikát


Hol nézem én le jó ember!?

Ekkora mennyiségű gép

Ja hát ha 50 db szu-27 pilótája öngyilkos akar lenni akkor oké. ennyit úgy sem emeltek levegőbe még az Irakiak sem ezt te is jól tudod pedig volt gép bőven.
+

Ha egy kicsit okosabb lennél akkor tudnád hogy a lengyel f-16 már akkor bemérte a szintén lengyel mig-29-est( mikor az f-16 még a 29 radarján sem bukkant fel.
Na ez a jól érzékeltette a szakadékot a két gép közt.
Az R-73 meg jön.

És melyik változat? Volt egy kis légi harc ahol a Szu-27 3!! rakéta kilövése után lőtte le a szintén szovjet gépet olyan pontosak voltak:confused:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 025
113
Ezt egész egyszerűen visszautsítom... Sőt, nem kicsit sértő volt részedről ilyen hülyeséget leírni...
Pedig ez az igazság sajnos. Téged olvasnak, s a legtöbb hozzászólásodnak olyan kicsengése van, hogy ez a végeredénye, ha valaki kontroll nélkül elhiszi azt amit leírsz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 025
113
Zsolti, ezt a sértő személyeskedést jó lenne kurvagyorsasn abbafejezni, főleg úgy, hogy egyik idézetet sem írtam le.
Miféle felelősségem van nekem más hülyeségében mikor én írtam a HT összefoglalót és n+1 mást, amiből nem az a hülyeség jön ki, amit Roni írt...?
Jó lenne ezt a trollkodó személyeskedést kurvagyorsan befejezni...
Leírtad. Az Áramlásrontó tényezőt az R-27 el kapcsolatban, még kb. 2 éve, akkor a török - orosz képességek kapcsán. Szuperszonikus sportrepülőt is elkövetted Orosz gépekkel kapcsolatban. Semmi túlzás nincs abban amit írtam, sőt...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 025
113
Ja, hogy érvelni és forrást adni meg számolni nem tudsz. Csak a szoksáos, mint a TVC-nél...
Batya, arról nem tehetek, hogy az Orosz csapásmérő képesség nállad megáll abban hogy "CM". Én megmondtam már, hogy ahogy mikor elkezdtem ide írni, nekem ugrottál, elküldtél mindenhova, édesanyám vélt foglalkozását felemlegetve többször is, hogy neked egy pohár vizet sem. Ehhez tartom magam továbbra is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 025
113
Hol nézem én le jó ember!?



Ja hát ha 50 db szu-27 pilótája öngyilkos akar lenni akkor oké. ennyit úgy sem emeltek levegőbe még az Irakiak sem ezt te is jól tudod pedig volt gép bőven.
+

Ha egy kicsit okosabb lennél akkor tudnád hogy a lengyel f-16 már akkor bemérte a szintén lengyel mig-29-est( mikor az f-16 még a 29 radarján sem bukkant fel.
Na ez a jól érzékeltette a szakadékot a két gép közt.


És melyik változat? Volt egy kis légi harc ahol a Szu-27 3!! rakéta kilövése után lőtte le a szintén szovjet gépet olyan pontosak voltak:confused:
Te Roni, azzal azért tisztában vagy ugye, hogy a valós - harctéri statisztikák alapján a kb. 33% os találati arány az kb. teljesen átlagos, ugye? Nem az Orosz rakétáknál, hanem úgy kb. mindenhol?

Mi az hogy "bemérte" :D? Felderítette, követésbe vette?

A lengyel F-16 és az általuk üzemeltetett Mig-29 elektronikája között valóban nagy különbség van, illetve más évjárat, az F-16 javára ez tény. Ahogy az is, hogy Lengyelország egy USA szövetséges, talán a legelhivatottabb egész Európában, utálják zsigerből az Oroszokat, ha nem így lenne, akkor is azt hangoztatnák, hogy az F-16 sokkal jobb. Ilyen ez a popszakma.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Batya, arról nem tehetek, hogy az Orosz csapásmérő képesség nállad megáll abban hogy "CM". Én megmondtam már, hogy ahogy mikor elkezdtem ide írni, nekem ugrottál, elküldtél mindenhova, édesanyám vélt foglalkozását felemlegetve többször is, hogy neked egy pohár vizet sem. Ehhez tartom magam továbbra is.
Látom nem sikerül megérteni...
 
M

molnibalage

Guest
Leírtad. Az Áramlásrontó tényezőt az R-27 el kapcsolatban, még kb. 2 éve, akkor a török - orosz képességek kapcsán. Szuperszonikus sportrepülőt is elkövetted Orosz gépekkel kapcsolatban. Semmi túlzás nincs abban amit írtam, sőt...
A MiG-21PF-et hívtam annak, te okostojás, ahogy kb. mindenki más. A Szu-27-re nem. Az R-27-nek meg van légellenállása...

Személyeskedésrért és hazudozásért te is megértdemelnél már egy kurvanagy bant...
 
M

molnibalage

Guest
Pedig ez az igazság sajnos. Téged olvasnak, s a legtöbb hozzászólásodnak olyan kicsengése van, hogy ez a végeredénye, ha valaki kontroll nélkül elhiszi azt amit leírsz.
Soha nem írtam le azt, amiről hazudozol. Ellenben forrásokat és matematikai modellt szoktam mutatni. Te meg a kurvanagybüdös semmit...
 
M

molnibalage

Guest
Egyébként meg zsolti, ha ekkora arc és spíler vagy, akkor gyere társszerzőnek vagy lektronak az HT összefoglalóhoz. Aztán lássuk mire mész...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 025
113
Egyébként meg zsolti, ha ekkora arc és spíler vagy, akkor gyere társszerzőnek vagy lektronak az HT összefoglalóhoz. Aztán lássuk mire mész...
Felvetetted már ezt régebben, akkor is ugyan azt mondtam neked, hogy ezt kb. 2 éve buktad el, amikor előszőr becsmérelted édesanyámat :D. Neked még egy pohár vizet sem.

Persze ettől harag nincs: Fényeskedjék s mosolyogjék rád a Nap.
A sivatagban :p.
 
M

molnibalage

Guest
Valahogy a Molni+Zsolti kettōsrōl mindig a hidrogén-peroxid meg a kerozin jut eszembe... Veszélyes, ha egymás közelébe kerülnek, de szabályozott körülmények között működik :)
Igazából zsolti kommetjeit kicsit alaposabban elolvasva azt látom, mint akaginál. Ír, ír, de tartalom semmi...
Csak akkor tudnám, hogy hogyan olyan vastag arcbőr a képén, hogy:

  1. Folyamtosan olyasmiket idézni, amiket soha nem mondtam. Jobb helyken ezt aljas hazudozásnak hívják...
  2. Aztán még személyeskedni is...
  3. Soha nem láttam tőle semmiféle forrásidézést, fizikai modell felállíást.
  4. Most is kértem a válasz az volt, hogy... Ja, bocs, semmi...
Csak játssza itt az álszekptikus bölcs törppapát...
 
  • Tetszik
Reactions: juszti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 025
113
Igazából zsolti kommetjeit kicsit alaposabban elolvasva azt látom, mint akaginál. Ír, ír, de tartalom semmi...
Csak akkor tudnám, hogy hogyan olyan vastag arcbőr a képén, hogy:

  1. Folyamtosan olyasmiket idézni, amiket soha nem mondtam. Jobb helyken ezt aljas hazudozásnak hívják...
  2. Aztán még személyeskedni is...
  3. Soha nem láttam tőle semmiféle forrásidézést, fizikai modell felállíást.
  4. Most is kértem a válasz az volt, hogy... Ja, bocs, semmi...
Csak játssza itt az álszekptikus bölcs törppapát...
Ez is egy vélemény.
 
M

molnibalage

Guest
Ja hát ha 50 db szu-27 pilótája öngyilkos akar lenni akkor oké. ennyit úgy sem emeltek levegőbe még az Irakiak sem ezt te is jól tudod pedig volt gép bőven.
Miért is lenne öngyilkos? Kapjál már a fejedhez... 4:1 arányban két oldalról megy 2-2 gép 4x AIM-120 ellen. Még pazarló módban is lehet használni az R-27R-t, hogy lépésre kényszerítsék a griff pilótát. Esélye nincs a végső győzelmre ilyen arányban egy Gripennek még AWACS supporttal se nagyon.

Ha egy kicsit okosabb lennél akkor tudnád hogy a lengyel f-16 már akkor bemérte a szintén lengyel mig-29-est( mikor az f-16 még a 29 radarján sem bukkant fel.
Na ez a jól érzékeltette a szakadékot a két gép közt.
Lengyel F-16? Hogyan teleportálódott ide? A kurta lábú 29-es meg aztán tényleg vicces.

És melyik változat? Volt egy kis légi harc ahol a Szu-27 3!! rakéta kilövése után lőtte le a szintén szovjet gépet olyan pontosak voltak:confused:
És arról van infód, hogy ebből hány volt HMZ-n belül indítva...? Egyébként meg a Szu-27Sz standard ASF konfighja 4+4 R-73+R-27R/ER szóval hol itt a hiba...?

A magyar griffeknek esélye nincs ilyen túlerő ellen. 2:1 arányban még lenne.