[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 616
8 180
113
Ez már megint hitbéli vita. Hogy szerinted nekünk Gripen E-re lenne pénzünk, csak gyenge, de amúgy zsigerből úgy érzed, hogy F-16V-re nem lenne pénzünk. Hittel nem tudok vitázni.
Meg amugy alapbol hulyeseg. Kapasbol az F-16-ban semmi nincs meg a Gripenek jol ismert automatikus avionikai funkcioibol, ahol egy csomo dologgal nem kell a pilotanak foglalkoznia, de peldaul szinten nem volt es sosem lesz networked warfare az F-16-ban, semmilyen formaban. Ennek amugy egyszeru oka van: fel sem mrult aaz ilyesmi igenye az amerikaiakban, akkora es annyira specializalt legierejuk volt mindig is. Az elso az F-22 volt, ahol kiserleteztek vele utolag, majd az F-35 az elso gep, ahol ez egyaltalan mar megjelent, mint required feature, de ott is csak 10 evvel az F-35 debutalasa utan kezdtek el vele tenylegesen foglalkozni. Most pont azzal szivnak, hogy a 90-es evek tehcnologiai hatterenek megfeleloen monolitikus platformra epul, igy nehez valtozasokat, akar szimpla upgradeket is olyan gyorsan kiguritani, mint egy teljesen container/modularis Gripen E platformon, ahol onalloan fejlesztheted es upgradelheted a fegyverzetet, a kommunikaciot, az EW-t avagy az avionikat.
 
  • Vicces
Reactions: Negan

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Bocs,de ez Kamm szintű idiótaságok halmaza volt.

Nem ez nagyjából bárki szint marhaság, aki nem te vagy. Itt jó páran próbálják neked elmagyarázni, eddig mindenki hülye, csak te érted azt, amit kell.

Meg amugy alapbol hulyeseg.

Nekem már az is elég lenne, ha rájön, hogy szövegesen nem jó az, amit mond. Olyan ellentmondásokkal, hogy nagyjából ugyan az a darab/ár az F-16V és a GripenE, de szerinte az F-16V-re nincs pénzünk. És hozzá teszi, hogy a GripenE meg gyenge nekünk, mert leszedi az F-35.
 
  • Tetszik
Reactions: perceptron

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 616
8 180
113
Nem ez nagyjából bárki szint marhaság, aki nem te vagy. Itt jó páran próbálják neked elmagyarázni, eddig mindenki hülye, csak te érted azt, amit kell.



Nekem már az is elég lenne, ha rájön, hogy szövegesen nem jó az, amit mond. Olyan ellentmondásokkal, hogy nagyjából ugyan az a darab/ár az F-16V és a GripenE, de szerinte az F-16V-re nincs pénzünk. És hozzá teszi, hogy a GripenE meg gyenge nekünk, mert leszedi az F-35.
Amint azt mar sokszor elismeroen megallapitottam, vegtelen turelemmel rendelkezel...
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Nem ez nagyjából bárki szint marhaság, aki nem te vagy. Itt jó páran próbálják neked elmagyarázni, eddig mindenki hülye, csak te érted azt, amit kell.



Nekem már az is elég lenne, ha rájön, hogy szövegesen nem jó az, amit mond. Olyan ellentmondásokkal, hogy nagyjából ugyan az a darab/ár az F-16V és a GripenE, de szerinte az F-16V-re nincs pénzünk. És hozzá teszi, hogy a GripenE meg gyenge nekünk, mert leszedi az F-35.
1-nem vagy képes értelmezni,amit irok.Egyszerűen nem irok olyat,amit állitasz,hogy irok.
2-nem vagy tisztában alapvető légi harcászati és technológiai kérdésekkel,és nem is akarad ezt a hiányosságot pótolni.
Amig ezen a szinten vagy,addig lényegében csak hülyeségeket mantrázol-érdemileg vitaképtelen vagy
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
A Win10 és a Win95 között mi a hardveres különbség? Én úgy tudtam, hogy semmi. Simán csak van generációs különbség a kettő között, amiért ugyan arra a gépre feltöltve az egyik jobb feldolgozást ad arra, amit kérsz tőle.
Szia,

Konkretan, win10/win95 rendszerkovetelmeny:
CPU sebesseg: 1000 MHz/20 MHz: 50-szeres kulobseg
Memoria: 1000 vagy 2000 GB/4 GB: 250 vagy 500 szoros kulonbseg
Lemez: 16000 vagy 20000 MB/70 MB: 228 vagy 285 szoros kulobseg.

Remeljuk a hozzaszolasod tobbi resze pontosabb volt. :)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Szia,

Konkretan, win10/win95 rendszerkovetelmeny:
CPU sebesseg: 1000 MHz/20 MHz: 50-szeres kulobseg
Memoria: 1000 vagy 2000 GB/4 GB: 250 vagy 500 szoros kulonbseg
Lemez: 16000 vagy 20000 MB/70 MB: 228 vagy 285 szoros kulobseg.

Remeljuk a hozzaszolasod tobbi resze pontosabb volt. :)
Nem volt az.Alapvető harcászati fogalmakkal és követelményekkel,eljárásokkal nincsenek a fiuk tisztában.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Szia,

Konkretan, win10/win95 rendszerkovetelmeny:
CPU sebesseg: 1000 MHz/20 MHz: 50-szeres kulobseg
Memoria: 1000 vagy 2000 GB/4 GB: 250 vagy 500 szoros kulonbseg
Lemez: 16000 vagy 20000 MB/70 MB: 228 vagy 285 szoros kulobseg.

Remeljuk a hozzaszolasod tobbi resze pontosabb volt. :)

Rosszak a kimásolt adataid, nem jó váltó számot használsz, elírtad a mértékegységeket, stb.
És ezeket egy használt gép is tudja.

Remélem átnézed a hsz-edet és kijavítod benne az elírásokat.
 
  • Vicces
Reactions: bel

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Rosszak a kimásolt adataid, nem jó váltó számot használsz, elírtad a mértékegységeket, stb.
És ezeket egy használt gép is tudja.

Remélem átnézed a hsz-edet és kijavítod benne az elírásokat.

Ugy tunik, az 1000=20 a reszedrol nem veletlen tevedes volt (akkor elnezest kertel volna), hanem szandekos hazugsag. :-(
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 767
2 329
113
A topic element a rákba..... , semmi hogy veszünk + 1.szd. Gripent ezért ..... ; vagy nem veszünk ezért meg ezért vagy ugyanez Rafale -al végigzongorázva pl.... ehelyett az a repedt here feállàs van hogy XY otthon a gépet mennyire gyorsítja fel a legújabb videókarival és nyomja a flight simulatort.......
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szia,

Konkretan, win10/win95 rendszerkovetelmeny:
CPU sebesseg: 1000 MHz/20 MHz: 50-szeres kulobseg
Memoria: 1000 vagy 2000 GB/4 GB: 250 vagy 500 szoros kulonbseg
Lemez: 16000 vagy 20000 MB/70 MB: 228 vagy 285 szoros kulobseg.

Remeljuk a hozzaszolasod tobbi resze pontosabb volt. :)
Nem rendszerkövetelményről beszélt, hanem arról, hogy gyakorlatilag azonos hardveren elfut mind a kettő.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Most ezt is elengedjem,vagy válaszoljak? ;)
Kfir NG (öt éve írogatod ezt ide, én értem mit akarsz vele mondani, de ez a téma mára elfáradt, azok a gépvázak meg rozsdásak így 40 évesen)
Van jópár rozsdásodó Kfir váz.De van olyan 50 sárkány,ami lekonzerválva várja a sorsát az IAI-nál.Ezek egy része nem is volt szolgálatban.IAF 91ben kivonta a Kfireket,de a gyártás 93ig folyt.Ezek a gépek rögtön a gyártósorrol kerültek lekonzervált tartalékállományba.
Gripen xar, F35 jó
Gripen nem xar,csak drága (most az E-ről van szó).És korántsem olyan jó,mint Kamm propagálja.Az F35 meg nekünk drága.
Én nemcsak a Gripen E,hanem MINDEN új gyártású 4G gép vásárlását ellenzem.
Én két lehetséges kibúvót látok,a Gripen C-t,és a Kfir NG-t.Mert ezeket talán meg tudjuk fizetni.Talán.....
Vagy még ezeket se.
minden ami mai modern fegyvert a dél-afrikaiak fejlesztettek ki (ami nem igaz, ráadásul baromi speciális körülményekre fejlesztették ki jó részüket
Vannak fejlesztéseik,amik számunkra is relevánsak.Mások meg nem.Ahogy a harci tapasztalataikbol is vannak,amik számunkra érdekesek,mások meg nem.
A konkrét hsz-om meg egy válasz volt,egy dél afrikai harci tapasztalat kapcsán nekem cimzet hsz-ra.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A hardwware ennyire kompatibilis visszafelé? Mert a win már rég elengedte a régebbi programok futtatását.
Sosem a hardver kompatibilis, hanem a szoftvernek szoktak a tervezői futtatási környezetben határokat megadni.
Ha az adott szoftverhez elkészülnek a driverek, emulátorok, akkor bármin elmennek. A programok tervezői általában azért adnak meg minimális hardver igényt, mert annál lejjebb már a felhasználói igény csorbulna.
A SAAB azt a vonalat képviseli, hogy különválasztja a jelfeldolgozást, a jelgenerálást, és az antennát.
Az MS20-as csomagban van egy igen komoly fejlesztés a backenden (kicserélték a korábbi egységet egy sokszoros képességűre, amelyik annak ellenére képes használni a frontendből származó jeleket, hogy nagyon nem csak arra lenne képes.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Sosem a hardver kompatibilis, hanem a szoftvernek szoktak a tervezői futtatási környezetben határokat megadni.
Ha az adott szoftverhez elkészülnek a driverek, emulátorok, akkor bármin elmennek. A programok tervezői általában azért adnak meg minimális hardver igényt, mert annál lejjebb már a felhasználói igény csorbulna.
A SAAB azt a vonalat képviseli, hogy különválasztja a jelfeldolgozást, a jelgenerálást, és az antennát.
Az MS20-as csomagban van egy igen komoly fejlesztés a backenden (kicserélték a korábbi egységet egy sokszoros képességűre, amelyik annak ellenére képes használni a frontendből származó jeleket, hogy nagyon nem csak arra lenne képes.
Bocs felhasználói igény helyett, felhasználói élmény.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ugy tunik, az 1000=20 a reszedrol nem veletlen tevedes volt (akkor elnezest kertel volna), hanem szandekos hazugsag. :-(
Nem rendszerkövetelményről beszélt, hanem arról, hogy gyakorlatilag azonos hardveren elfut mind a kettő.
A hardwware ennyire kompatibilis visszafelé? Mert a win már rég elengedte a régebbi programok futtatását.

OFF

Huszárt csak azért idézem, mert övé volt a jó megfejtést, ő nyert... arany glóriát.

Lehet félre érhető voltam. Nem arról beszéltem, hogy megrögzötten nekem bivaly erős gép kell és ezért nincsenek ilyen problémáim. Én a DOS operációs rendszerrel kezdtem. Csináltam saját használatra pár kisebb programot, de nem lettem soha gépbogár meg programozó. Jelenleg az itthon lévő legrégebbi gépemet használtan vettem 10+ évvel ezelőtt, így nem tudom a pontos korát, de nagyjából 20 éves. Még ő is tökéletesen tudja futtatni a WIN10-et és alkalmas a WIN95-re is.
Sajnálom, ha most úgy fogja érezni Bel és Gafzhu, hogy lekezelem őket, mert nálam fiatalabbak, nem tudom az életkorukat és nem áll szándékomban. Annak idején én az Alsóváros egyik iskolájában tanultam, akinek az osztályban volt már gépe, azokkal kapásból tettük fel a következő op. rsz-t, soha egyetlen alkalommal nem néztük meg azt, hogy mennyi a rendszerkövetelmény, soha nem volt ismeretségi körömben olyan probléma, hogy ezt már viszont nem viszi.
Pedig annak idején jóval nagyobb volt egy eszköz használati ideje. 4-5 verziót átlagban mindre raktunk frissítést. Akkor még nem voltak youtuberek, hogy a kedvencem azt mondta, hogy neki ilyen erős a gépe és nekem ezekből csak a fele van, azonnal valamit csinálni kell. Nagyon sok barátom alkatrészt nem cserélt közben, ugyan azzal az eredeti konfiggal nyomattuk rá például apám gépére is a Milleneumot, mint ami a DOS-t vitte.
Vagyis igen, Huszárnak igaza van. Arról beszéltünk, hogy elviszi-e a régebbi gép az új op. rsz-t. Nem arról, hogy milyen minimum rendszer követelményt írnak hozzá.

ON

Lényeg, ami a lényeg! Még mindig abban próbálunk ennél a hasonlatnál zöld ágra vergődni, hogy mi a különbség az AESA 2. gen radar és az AESA 3. gen radar között. És egyelőre annyit tudunk, hogy a Gripen AESA 2. gen radarját nem lehet up gradelni 3. genre. Ezt Negantól tudjuk. Hogy általában a 2. gent lehet-e up gradelni 3.-ra, azt nem tudjuk, mert azt senki nem mondta.

Ez olyan, hogy az egyik szétbontott gépemből a mostani gépemben, amiről írok, van egy kicsi HDD. Az előző tulaj azt mondta nekem, hogy már megvan a SATA csatlakozó benne meg a 'normál' csatlakozó is, ha nincs az alaplapomon SATA lehetőség, de vigyázzak vele, mert a normál kábellel nem olyan gyors az adatforgalom... értelem szerűen. Na, most egy SATA-3 kábelre van bedugva és az alaplap is SATA-3. Tökéleten működik, hiszen ezek a rendszerek általában visszafelé kompatibilisek. Annyi, hogy tudom, hogy az össz sebesség ennek ellenére csak a SATA1-nek fele meg. (De amúgy ezt meg leszarom, mert alig használom.) Nincs olyan, hogy nem tudok két SATA generáció között átjárást, hiszen ugyan az a technológiai megoldás.

Szóval mivel még Negan sem tudja a két radar követelményeit, vannak felmentő körülményei, titkosak és a 3. gen még el sem készült, így nem tudtuk meg, hogy van-e fizikai különbség a kettő között, vagy csak feltöltöttem a gépemre a WIN95 helyett a WIN98-at. Mert volt ilyen állítás is, hogy a kettő között csak sw különbség van, de ez hibásnak bizonyult, Negan cáfolta. Igazából aki beleásta a témába magát, az mind azt mondta, hogy csak sw különbség van, kivéve Negant, aki ezt cáfolta.