[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
A franciknak komolyabb kéréseik vannak mint a svédeknek....
Valós választási lehetőségünk meg nincs annyira sok mint itt páran szeretnek beképzelni.
Hát csádba is bemegyünk biztosan nem pár francia kurva kedvéért akik szépen néztek ránk. ;) valamit kérünk is.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A Saab felett van politikai nyomás és a mi megrendeléseink a picsafüst kategóriába tartoznak és így nem ágálnak a politikai nyomás ellen. Egyébként ez az egész ha hiszed ha nem nekünk szar és nem nekik.... Nem kell nagymellénnyel tárgyalniuk velünk ha mi játtszuk a durcás hülyét az egészben....
Az egy dolog, hogy te katonaként ezt így látod, mert neked csak az lebeg a szemed előtt, hogy ez, meg az a tárgyalás nem halad, vagy éppen kútba esett a nagypolitika miatt. Csakhogy a nagypolitika mindig is letojja az ilyen problémákat.
Azt meg ne képzeljük már, hogy hadiipari eladói oldalról majd jól ránk kényszerítik a nagypolitikai akaratukat!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
A gripenekre a korábbi lizingszerződés köti a saab ot is.

A törökök igen jól haladnak a maguk 5 genes gépfejlesztésével.
A koreaiak gépe hamarosan késsz

ez mind a 2gép előre ugrás. és elérhető számunkra

vehetünk használt gépet is a piacról van dögivel.

annyira nem kell túldramatizálni a helyzetünket. még egy totálisan embargózott észa koreai is képes megoldani vadászgép kérdést meg irán sőt afrikai közelkeleti államok. hol vagyunk mi ezektől? és hol vagyunk ezek fenyegetettségi színtjétől?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Késztermékük nincs az évtized végéig, értem, hogy neked egyből szimpi eldobni a közép és rövidtávot a csillámpónis szép jövő miatt, de én nem így látom a helyzetet.
Még mindig nem érted mi a lényege annak, hogy vásárlóként milyen pozícióban vagy. A cseheknél nagyon be voltak sértődve a svédek ment is a kapálózás sőt még most is puffognak.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Én nem szeretném megetetni a honvédelmi büdzsé javát egy marha drága vadászgép projektre amikor van már több pármilliárd eurós álomprojektünk ami szintén nem az egyszerű és gyorsan hadrendben állítható kategóriába tartozik...
Hát pont ezt írta Pöcshuszárunk, jobb lenne megúszni olcsón gripennel, de nem mindenáron!!!
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 487
113
Még mindig nem érted mi a lényege annak, hogy vásárlóként milyen pozícióban vagy. A cseheknél nagyon be voltak sértődve a svédek ment is a kapálózás sőt még most is puffognak.
a cseheknél nem volt más kényszerítő eszköz senki kezében amivel lehet őket fogni.
Minket meg az fog aki akar, a franciák a svédek etc.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Még mindig nem érted mi a lényege annak, hogy vásárlóként milyen pozícióban vagy. A cseheknél nagyon be voltak sértődve a svédek ment is a kapálózás sőt még most is puffognak.
amikor bolti eladó/kereskedő boltvezetői tanfolyamot végeztem. egy dolgot hangsúlyoztak mindig a vevőnek van igaza. amior vendéglátó ipariba jártam 1 évig mást sem halottam mint hogy mindig a fizető vendégnek van igaza. és tök mindegy mekora bunko vagy milyen a higéniális állapota ha fizet ő a király ha nem tetszik akkor én leszek a fekete paraszt aki bármikor feláldozható mert a tulaj pénzt akar és nem azt hogy szimpatikus emberek között töltsem a munkaidőm.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 487
113
amikor bolti eladó/kereskedő boltvezetői tanfolyamot végeztem. egy dolgot hangsúlyoztak mindig a vevőnek van igaza. amior vendéglátó ipariba jártam 1 évig mást sem halottam mint hogy mindig a fizető vendégnek van igaza. és tök mindegy mekora bunko vagy milyen a higéniális állapota ha fizet ő a király ha nem tetszik akkor én leszek a fekete paraszt aki bármikor feláldozható mert a tulaj pénzt akar és nem azt hogy szimpatikus emberek között töltsem a munkaidőm.
Ez így is van a cégek szempontjából, de itt a cégek és a nemzetközi politika keveredik.