[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Ahogy Kele Pisti is írta , újra tesztlabor legyünk..... , ha már koreai akkor várjuk meg a belső terest!
A block sorozat gyártásban lévő gép nem teszt labor. hagyjuk már a keleti minden ami magyar szar bőcsész de a repülő mérnökök hülyék (kivéve ha amerikai) pisti bármilyen véleményét.
Amúgy én úgy csinálnám a biznicszt: Már jönne idén 2-4 db koreai gép a block 1 ből és megindulna az átképzés műszakiak, repülők.
El kezdenék építeni a koreaiak magyarországon a kialkudott alkatrész gyárakat (amik a nagy javításokat esetleg összeszerelést is csinálnák a későbbiek során)
2026 ban lejár a gripen szerződés
2027 ben elcserélnénk a koreaiakkal a 14 gripent 10 új kf 21 re és ők átadnák az ukránoknak közvetlenül vagy amerikaiaknak közbülsőleg akik tovább az ukránoknak. Így a svédek örülhetnek meg mindenki hogy felfegyverezhetik az ukránokat, de ehhez nekünk már nem lesz közünk és az oroszok se szólhatnak semmit.
Ha véletlenül a folytonosság megszakad a szomszédok adnak védelmet, de a jó ütemezéssel szerintem megoldható. Csak a gyors döntés az amire szükségünk van.
Amúgy ez a verzió szerintem most a legjobb (jobb mint a gripenek tovább tartása), ha kapunk gyártást és magunk rakhatnánk össze itthon a gépeket. A politika úgy is erre törekszik. A koreaiakkal pedig hihetetlenül jó az ipari kapcsolataink.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
miért is? 4 gépet még vissza lehet tartani őr-járatozni 5-6 évig a többi mehet. Az 5-6 év pedig elég, hogy bele jöjjenek az újak használatába, pláne, hogy mi rakjuk őket itthon össze. nehogy már egy 14 db flotta lecserélése akkora valami legyen. Ja és a politika NEM KÉSZÜL HÁBORÚRA!!!!! akkor mi is a probléma.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 505
8 292
113
miért is? 4 gépet még vissza lehet tartani őr-járatozni 5-6 évig a többi mehet. Az 5-6 év pedig elég, hogy bele jöjjenek az újak használatába, pláne, hogy mi rakjuk őket itthon össze. nehogy már egy 14 db flotta lecserélése akkora valami legyen. Ja és a politika NEM KÉSZÜL HÁBORÚRA!!!!! akkor mi is a probléma.
Nagyon nem így működik és ez nem járható ut…
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 505
8 292
113
De könnyebb lenne az átállás műszakilag és a pilótáknak is. Amúgy állandóan megy itt a sírás, hogy ez a gripen elég nyüzüge gépecske, ez legalább erőteljesebb, még az alap is.
Majd délután ha van idom meg próbálom kifejteni miért nem lehetséges ilyen rövid idő alatt át állni meg ha van is pénz lovera anno engem erről légierőnél szolgálati pilóta barátom okos ütött ki mert én is így álltam hozza mint te :)
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra and krisss

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
A block sorozat gyártásban lévő gép nem teszt labor. hagyjuk már a keleti minden ami magyar szar bőcsész de a repülő mérnökök hülyék (kivéve ha amerikai) pisti bármilyen véleményét.
Amúgy én úgy csinálnám a biznicszt: Már jönne idén 2-4 db koreai gép a block 1 ből és megindulna az átképzés műszakiak, repülők.
El kezdenék építeni a koreaiak magyarországon a kialkudott alkatrész gyárakat (amik a nagy javításokat esetleg összeszerelést is csinálnák a későbbiek során)
2026 ban lejár a gripen szerződés
2027 ben elcserélnénk a koreaiakkal a 14 gripent 10 új kf 21 re és ők átadnák az ukránoknak közvetlenül vagy amerikaiaknak közbülsőleg akik tovább az ukránoknak. Így a svédek örülhetnek meg mindenki hogy felfegyverezhetik az ukránokat, de ehhez nekünk már nem lesz közünk és az oroszok se szólhatnak semmit.
Ha véletlenül a folytonosság megszakad a szomszédok adnak védelmet, de a jó ütemezéssel szerintem megoldható. Csak a gyors döntés az amire szükségünk van.
Amúgy ez a verzió szerintem most a legjobb (jobb mint a gripenek tovább tartása), ha kapunk gyártást és magunk rakhatnánk össze itthon a gépeket. A politika úgy is erre törekszik. A koreaiakkal pedig hihetetlenül jó az ipari kapcsolataink.
ja, csak mint az Eurofighter, F-35, F-22 esetében szinte semmire sem jó.
(Az orosozknál is butittott a sorozatgyártsá kezdetén a gép.)
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 627
5 378
113
miért is? 4 gépet még vissza lehet tartani őr-járatozni 5-6 évig a többi mehet. Az 5-6 év pedig elég, hogy bele jöjjenek az újak használatába, pláne, hogy mi rakjuk őket itthon össze. nehogy már egy 14 db flotta lecserélése akkora valami legyen. Ja és a politika NEM KÉSZÜL HÁBORÚRA!!!!! akkor mi is a probléma.
Pont akkor dobjuk ki a Gripent, amikor a mi tulajdonunkba kerül, és már csak az üzemeltetési költséget kell fizetni?

Gondolom otthon is ezt csinálod. Lejárt a lízing szerződés, végre tiéd az autó, aztán fogod és bele lököd a szakadékba mert már egy szép ú autót akarsz. Amit persze újra lízingelsz. :D Ja és ezt persze azért, mert haragszol a szemét bankra.