[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
Két olyan állam, amelyek valamikor hadban álltak a független Szlovákiával! Biztos elfogadnák ezt a szlovákok?!
Azok után, hogy a közös cseh-szlovák Gripen koncepció nem jött össze és a tót atyafiak az F-16 után nyúltak, ennek a dolognak ma már nincs jelentősége. A mostani kormányról el tudom képzelni, hogy összehozta volna a közös légtérvédelmet, hiszen komolyan felmerült a az amerikaiakkal a szerződés bontás.
De mint feljebb irtam, fizetni kell a részelteket, nincs kiszállás...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 107
31 053
113
Azok után, hogy a közös cseh-szlovák Gripen koncepció nem jött össze és a tót atyafiak az F-16 után nyúltak, ennek a dolognak ma már nincs jelentősége. A mostani kormányról el tudom képzelni, hogy összehozta volna a közös légtérvédelmet, hiszen komolyan felmerült a az amerikaiakkal a szerződés bontás.
De mint feljebb irtam, fizetni kell a részelteket, nincs kiszállás...
Ami azt illeti,az F16V lesz a környék legnagyobb harcértékű gépe.F18Evel tudnánk felülmulni tipusszinten,ill AESA radaros Gripen C mennyiségi többlettel.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 320
17 455
113
Nekünk hiába ez a véleményünk, ha egyszer ők nem tudnak megegyezni.
Múlton, politikán felül, remélem, ha odáig fajul a szlovák helyzet, a csehek segítenek majd be. Mi már elvállaltuk Szlovéniát, a kis 14 gépünkkel két ország légterét védjük, egy harmadik szerintem nem hiányzik. Van a környéken még 2 NATO szövetséges, hagyjuk őket is érvényesülni.
 
  • Tetszik
Reactions: Anti and emel
K

kamm

Guest
Mindig mosolygok ezen az F-35-os orultsegen, teljesen ertelmetlen lenne, olyan penztemeto, raadasul az extra kepesseg (stealth) kvazi hasznalhatatlan a tersegben.
Az egyetlen epkezlab es logikus opcio az E/F Gripen, a kerdes csak az, hogy mikor es mennyit/mennyiert? Ha bedol a vilaggazdasag, lehet, akkor kapnank a legjobb arat (plane ha belepakoljak az uj radart a meglevokhoz.)
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson
K

kamm

Guest
A legutóbbi kormányinfó szerint ahol erről szó volt, lemondani nem lehet, de megvizsgálják az újratárgyalás lehetőségét - ez inkább a pénzügyi ütemezés lehet,...mert mint idéztem is a miniszert: "túl bonyolult a szerződés"
Szóval a jelen felállás szerint szlovákia igy vagy úgy fizet, Falconok lesznek...
(De nálunk hetente változtatják a korábbi döntéseket, akkora a káosz. Mást mond a miniszterelnök, mást a miniszterek, mást a szóvivők)

Nekem olyba tunik, hogy a szlovak tempo szerint mindig tul sokat akarnak, majd elbizonytalanodnak. Lasd IFV tender. :)
Mondjuk jobb, mint a roman, akik osszevissza rendelnek minden hulyeseget, amire rabeszelik oket, viszont legalabb jo sokat is, hangosan fontoskodva bejelentenek minden mozzanatot, majd keptelenek kifizetni, majd amikor megjott, akkor keptelenek uzembe helyezni stb. :D
 
K

kamm

Guest
Múlton, politikán felül, remélem, ha odáig fajul a szlovák helyzet, a csehek segítenek majd be. Mi már elvállaltuk Szlovéniát, a kis 14 gépünkkel két ország légterét védjük, egy harmadik szerintem nem hiányzik. Van a környéken még 2 NATO szövetséges, hagyjuk őket is érvényesülni.

Engem egy horvat legter kozos vedelme erdekelne, mondjuk a mostani Gripenek az uj radarokkal, a bejovo ktg mehetne egy 20-30 E/F fenntartasara... akkor mar levegoben egesz korrekt lenne a ralatasunk, tengerre kijarhatnank, johetne ket Saab Swordfish is. :D
 
  • Tetszik
Reactions: HK1

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 037
113
Nekem olyba tunik, hogy a szlovak tempo szerint mindig tul sokat akarnak, majd elbizonytalanodnak. Lasd IFV tender. :)
Mondjuk jobb, mint a roman, akik osszevissza rendelnek minden hulyeseget, amire rabeszelik oket, viszont legalabb jo sokat is, hangosan fontoskodva bejelentenek minden mozzanatot, majd keptelenek kifizetni, majd amikor megjott, akkor keptelenek uzembe helyezni stb. :D


Románia? Nincs ezzel semmi gond. "Nem értelek." ;) Nekünk jó! :)

Sőt: csak így tovább.
 

HK1

Active Member
2020. április 5.
20
100
28
Nekem olyba tunik, hogy a szlovak tempo szerint mindig tul sokat akarnak, majd elbizonytalanodnak. Lasd IFV tender. :)
Mondjuk jobb, mint a roman, akik osszevissza rendelnek minden hulyeseget, amire rabeszelik oket, viszont legalabb jo sokat is, hangosan fontoskodva bejelentenek minden mozzanatot, majd keptelenek kifizetni, majd amikor megjott, akkor keptelenek uzembe helyezni stb. :D
Szerintem a románoknak,most néhány Zumwalt-ra lenne égetően nagy szükségük,legalább 10-15 darabra,hogy ne komiszkodhassanak Vováék a Fekete-tengeren.A szárazföldi területeiket,pedig biztosíthatná a honvédség,NATO eggyütműködés keretében,természetesen megfelelő térítés ellenében.Így mindenki jól járna.Románok felszámolhatnák a szárazföldi haderejüket,ezzel spórolva,nem veszélyeztetve további román életeket,és szorosabbá válhatna az eggyütműködés két NATO szövetséges között is.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 877
91 417
113
Már linkelve lett tavaly. A gépek minden további fizetés nélkül maradnak 2026 után. A szerződésmódosítás eredménye lehet ez is.

0lJLNWG.png
Innentől fölösleges F35-ön gondolkodni a következő 15-20 évben. Maradunk a Gripennél ez igy nekem egyértelmű. Ez a verzió lesz max. fejlesztve, esetleg a létszám növelve. E talán...
Minden más pénzszórásnak tűnik.
Ha visszatekintünk az elmúlt 2 évre, a svéd vonal csak erősödött. Ami van pletyka a brazilokkal, az is mind azt mutatja maradunk a Gripennél. Amelyik állammal, céggel katonai stratégiai együttműködés van azt fejlesztjük.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Mindig mosolygok ezen az F-35-os orultsegen, teljesen ertelmetlen lenne, olyan penztemeto, raadasul az extra kepesseg (stealth) kvazi hasznalhatatlan a tersegben.

Én mind a két típussal kiegyeznék, ha csak egy típus lenne rendszerben és úgy 30+ darabszámban. Viszont nem értem miért mondod azt, hogy a térségben használhatatlan lenne a stealth? Már miért lenne használhatatlan?
 
K

kamm

Guest
Én mind a két típussal kiegyeznék, ha csak egy típus lenne rendszerben és úgy 30+ darabszámban. Viszont nem értem miért mondod azt, hogy a térségben használhatatlan lenne a stealth? Már miért lenne használhatatlan?

Hat olyan kicsik az orszagok. Ugy szoktam mondani, hogy 'egymas valagaba latunk' a mai, fejlett radarokkal. :)
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo
M

molnibalage

Guest
Hat olyan kicsik az orszagok. Ugy szoktam mondani, hogy 'egymas valagaba latunk' a mai, fejlett radarokkal. :)
Pont ezért lenne erős a stealth. Egyébként meg nem látnuk. Mert vannak hegyek és radar horizont. Egy Paks közepén levő radar kb. sokezer méteres magasság alatt semmit nem lát a magyar-szlovák határon, nemhogy bentebb sem. Mert a távol levő hegyek relatíve kis magassága is csúnyán blokkol...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz