[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Ez legalábbis számomra érdekes volt... Még nem láttam, és volt rajta jó pár cég, amiről nem tudtam.

http://vedelmiipar.hu/files/hungarian_defence_industry_catalog_2012.pdf
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Köszi zotyek78, nagyon jó amit belinkeltél, sokat kutakodok magyar ipari cégek iránt, mégis én is találtam benne újat. Volt itt már vita arról, hogy mire vagyunk képesek, volt egy tábor, akik szerint csak suzuki/audi összeszerelésre, én a másikhoz tartoztam, azok közé, akik azt mondták, hogy igenis állunk úgy iparilag, hogy képesek lehetnénk egy komolyabb PSZH gyártására (licecnc vagy nem, az most mindegy). Valakik még azzal is példáloztak, hogy még a páncélt is a "sógoroktól" hoztuk a komodorba...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Meg az volt még érdekes, hogy ha megnézzük ezt az összes hadiiparral is foglalkozó céget, akkor elég széles skálán mozog, hogy hova exportálunk. :)
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Igen, export is érdekes volt, mert ugye elég lesajnálóan beszélnek hadiiparunkról elég sokan. Viszont ezek műszerek, speckó dolgok, lehet, hogy a komondorhoz importpáncél kellett, viszont hazai cégek pakolták tele műszerekkel. Véleményem szerint ez fontosabb, mert ugye a vasmegmunkálást ha szükség lenne rá (nem mintha nemtudnánk ezt most is az országhatárok közt megoldani) egyszerűbb kivitelezni mint mondjuk a gamma műszereit legyártani.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
honved

Váram már,hogy mikor jön elő valaki az RPG-vel...Olvasd már el,hogy miként kezdődött ez a dolog!!!ATGM-ről beszélünk nem RPG-ről.

akkor tegyük hozzá a terjedő harcjárműre szerelt elhárítórendszereket, ERA-t, etc...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.586486948084323.1073741917.453802368019449&type=1

Esetleg tudja valaki, hogy rakéták is vannak-e rendszeresítve vagy tervezik, ha nem?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 803
30 724
113
Ma Ch-47 -eseket láttak kísérettel együtt "dobozzal" az oldalukon Budapest fölött. Valaki látta vagy van-e tippje / infója, hogy mit csináltak?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
joker

A kurucos hír, amit a havariától vettek át, durva baromság... Apache-ok, meg "felderítőkonténer", mi? :D

Ők jöhettek most vissza valamilyen, valószínűleg romániai gyakorlatról:
http://www.airportal.hu/ap/viewtopic.php?f=10&t=15663
http://www.youtube.com/watch?v=HokeRAwG9e4
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Igen,, ha volna normális hadseregünk, lenne tekintélyünk is,,, nem is került volna az EU asztalára az ügy... szégyen...
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Tudom, halottról vagy jót vagy semmit. De... bennem óriási harag dúl a rendszerváltás utáni politikai "elit" által végzett rombolás miatt minden téren, itt per pillanat a honvédelemben. Für Lajos volt a sokak közül az egyik, aki totál hozzánemértően egy posztra került, majd azt züllesztette jó pénzért. Látjuk az eredményét. Látjuk az eredményét a többi VSZ országban, ahol nem voltak Für Lajosok. Ámen.

http://gazdasagiradio.hu/cikk/97559/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 803
30 724
113
Szándékosan tették oda a magas kínaiakat. Ez olyan, mint amikor Sárközy futni járt és vele futott 1-2 ügynök, de mindig a törpéket rakták oda, hogy ne nézzen úgy ki az elnökúr, mint egy ovodás akit elkísér az apukája.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ez tetszik, hogy a kínaiak még oly jelentéktelen országok esetében is rendkívül diplomatikusak és udvariasak. Nyilván hatalmas önuralom kellett hozzá, hogy, ismerve a MH technikai és személyi színvonalát, ne röhögjék magukat halálra. Addig is csak kuncogtak egyet :)
"a maga részéről beszámolt arról, hogy Afganisztánban, illetve a Balkánon Magyarország milyen létszámú erőket állomásoztat, milyen békeműveletekben vesz rész, amivel kapcsolatban a kínai kollégája elismerését fejezte ki."
:))) a hangsúly a "milyen létszámú"-n van :))) de mindegy a kínaiak megsüvegelték ezt is :DDD
A 49-es elismerést egy a Rákosi-korszak kezdetén álló Mo. abszolválta, a nagy testvér (kedves elvtársak) Szu-val való hatalmas népi demokratikus egyetértésben. Bocsánat, utasítására.
Most is elismernénk seperc alatt, csak más dolgok hatására, mint pl. olyan papírfecnik, amelyeken az szerepel, hogy "Federal Reserve Note" meg "The United States of America" :))
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 035
18 692
113
Ezek azok a hírek, amit a nyilvánosság számára szánnak. Nem ez a tárgyalások lényege, ebben biztos vagyok. A lényegről pedig úgysem tudunk meg semmit, legalábbis most biztosan nem.
Amennyiben volt eredménye a kelet ázsiai útnak, mert értelme szerintem volt, azt csak úgyis az idő múlásával tudjuk meg, az esetleges történésekből.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 803
30 724
113
Százezer lőszert kaptak az Országgyűlés őrei (összesen). Ennyivel talán egy mesterlövészt ki lehetne képezni :D
http://www.origo.hu/itthon/20131112-szazezer-loszert-kaptak-a-parlament-orei.html
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Nem is lenne ezzel semmi gondom, mert ez a munkája része, hogy mesterien bánjon a rendszeresített lőfegyverével, de...

Nincs a honvédségnek ,állami pénzen fenntartott lőtere, ahol egy lövészetet meg lehetne tartani? Miért kell külsősnek fizetni a lőtérért?
Pl.:
Ha pék vagyok és megveszem a kenyér hozzávalóit, akkor nem bérelek ki napi pár órára egy pékséget az év minden napján, hanem a sajátomban gyártom le az árut!
 
Status
Not open for further replies.