[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Szerintem arra a rengeteg BTR-re lehetne integrálni valami modernebb pct. rakétát vagy van hasonló szovjet gyártású alternatíva ami képes a románok modernizált 55-öseit hatékonyan eliminálni ?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 283
79 008
113
Ha a TR-85-re gondolsz akkor azt még a MH páncéltörő rakétái is simán leküzdik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 283
79 008
113
borisz

Mi a kérdés?Szerintem páncéltörő rakétával simán 90% vagy magasabb a találati arány a lőtereken mozgó célra is.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Szevasztok
Az, hogy 260-ból 75 MiG-21 lezuhant, az még nem "osztályozza" a gép minőségét, ha nem ismeritek a konkrét okokat. Gyors számvetésem szerint kb. 2/3 arányban fordultak elő pilótahibák és műszaki karbantartási hibák a gépveszteségek okaként, pluszként kezdetben több gép hajtóműve is leállt a rossz minőségű, kokszosodó hajtómű-kenőolaj miatt, ez se a gép minőségéről ad jellemzést. Az emberi hibák jelentős része is kiképzési hiányosságra vezethető vissza, pl. kezdetben nem volt kétüléses gyakorló-változat, a pilóták 15UTI-ról ültek át a kétszeres sebességű - és leszállósebességű!! -, teljesen eltérő repülőtulajdonságú 21-re. Volt több légi-karambol is, ütközés vadlibával leszállás közben, ami letépte a fékszárnyat, szóval a konkrét gépveszteséget okozó műszaki hibák száma jóval kisebb volt a gépveszteségnél.
Üdv ML
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Én is azon a véleményen vagyok, hogy jó lett volna két századnyi BISZ-t modernizálni (házilag, új, nyugati levegő-levegő fegyverzettel, rádiókkal, katapulttal), majd azokkal spórolni, a MIG-29 helyett meg talán inkább 4-es metrót, Mi-171-est kérni stb. De képzeljük csak el, hogy akkor most még JAS-39 sem volna, ami egy ilyen román határ menti gyakorlatnál szinte az egyetlen olyan fegyver, amire támaszkodhatunk.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 920
4 662
113
"dudi">borisz

Mi a kérdés?Szerintem páncéltörő rakétával simán 90% vagy magasabb a találati arány a lőtereken mozgó célra is.

Jujujjjj!!!


3 indításból 1 huzalszakadás miatt elszáll a pi...-ba, egy a lassan mozgó cél mögé csapódik...
14 éve pont egy 88-as szakszi mutta be a Metiszt. 2-ből 1 sem találta el az álló célt. Nem könnyű célon tartani, főleg éles helyzetben ha be vagy sz**-va, és a hk nem mindig lassan, a Neked kedvező irányba megy. Amúgy ez az egyetlen pct.-nk ami megsemmisíthet egy reaktív páncélzattal ellátott szomszédos hk.-t. Maljutka, Konkursz/Fagot csak Pszh-k ellen jó valamint könnyű célpont bárminek.

Megértem, hogy sokan méregetik a lehetőségüket egy hk támadás ellen, de csak ezekkel veszett ügy. A páncélelhárítás kombinált és lépcsőzetes, azaz pct ágyúk, gránátvetők és rakéták alkotják. Az ágyúk már a múlté, de itt a Balkánon még pontens eszköz (az első meglepetésszerű lövésig). Városokban szinte csak gránátvető (Szpg, Rpg)
Egyébként az ellen is tudja honnan fog támadni a hk csoportja és előtte megtisztogatja az utat. Jó messziről.

Tényleg értelmetlen ez a "farokméregetés", Honvédségunk esélytelen, a véráldozat felesleges lenne.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 283
79 008
113
ijasz

Pár hete voltam olyan lövészeten ahol lőttek a páncéltörők és hozták a 90%-ot.A huzalszakadás pedig technikai probléma az más tészta.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Tudom nem egy Hadiipari gépezett , de jelenleg a gazdasági sakk táblán kell visszafoglalni a mezőket és ehhez hozzá tartozik a RÁBA is , MOL - is és lehetséges a Dunaferr is.
http://www.vg.hu/vallalatok/levelet-kapott-a-dunaferr-vezere-vargaek-megvennek-a-ceget-410204
Azért ezzel már lassan lehet valamit már kezdeni is.
Videoton az már adott elektronika részéről. Szerintem semmiképpen sem negatív hír még mi szemszögünkből sem.
 

gaborv

Member
2013. február 2.
141
11
18
desert: legalábbis kezdetnek megteszi, akár licenc vásárlással is de el lehetne indítani valami termelést
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 171
67 395
113
Lassan be lehetne, bár a Btr-ek még csak 20 évesek ha vannak. Még 10 évig gyilkolhatnánk őket mielőtt rosszvasba mennek. Lehet hogy xarok,de van még + 500 db. + kb 50 Brdm-2 ami már elég múzeum érett lassan. A kb 200 db kivégzett Btr-el mi lehet? Roncstemető? Na kéne per pillanat akkor tehát kb 550 db amire tuti sose lenne pénz. Ha licencet veszünk az nem lesz olcsó, és még a gyártás. A saját kifejlesztés szintén nem olcsó és be is fuccsolhat. Nem tudom mennyire lenne esetleg megfelelő egy már nem gyártásban levő jármű licencének megvásárlása és azt a kor kor és az MH igényeire felhozni és úgy legyártani.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 022
18 665
113
"<i>Pár hete voltam olyan lövészeten ahol lőttek a páncéltörők és hozták a 90%-ot.A huzalszakadás pedig technikai probléma az más tészta."
</i>
Szerencsés véletlen lehetett. :)
Éles harci helyzetben, nem álló célpontoknál, gyalogsági támogatással előrenyomuló páncélosok ellen, a páncéltörő rakétások igencsak elárvult erőt képeznének.
Minimális találati és túlélési eséllyel.
Nem a lövészeteket kell figyelembe venni, hanem meg kell nézni ,az eddigi helyi háborúkban mennyi pct rakétát lőttek el és hány harckocsit tudtak végül kilőni.
Messze lenne az a 90 %-tól, nem is kicsit. :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 022
18 665
113
RPG-7-el van tapasztalatom, igaz lövészet az is csupán. Viszont egy gyenge szél is elég, hogy el ne találja a célt a kilőtt rakéta. Mindez 300 méteres távon. Egy harckocsi ennél nagyobb távról is kiszúrhatja már hogy páncéltörők várják és a sokkal pontosabb HK ágyú ilyen esetben már esélyesebb. Irányított rakétáknál nyilván kicsit más a helyzet, de ott sem hinném hogy éles harctéri körülmények között 90 %-os találati arányt lehetne elérni, főképp mozgó célra. Huzalvezérlésű rakétát láttam működni BMP-ről, de ott sem volt valami rózsás a kép, a találati pontosságot tekintve. Pedig az is csak a szokásos időszakos lövészet volt, nem harctér.
Minden tiszteletem dudi alakulatában szolgáló páncéltörőké, de nem hinném hogy élesben is hoznák a 90 %-ot. Buta példa tudom, de a 2. világháborúban, Németország 6 000 000 kézi páncéltörőt készített és alkalmazta is ennek a zömét, gondolom. Az általuk kilőtt ellenséges tankok többségét mégsem ezen eszközök pusztították el, hanem a saját harckocsik és páncéltörő ágyúk. Persze, azok a fegyverek még gyerekcipőben voltak, de érzékeltetni szerettem volna, hogy ne túlozzuk el az ilyen fegyverek jelentőségét napjainkban sem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 283
79 008
113
honved

Váram már,hogy mikor jön elő valaki az RPG-vel...Olvasd már el,hogy miként kezdődött ez a dolog!!!ATGM-ről beszélünk nem RPG-ről.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 283
79 008
113
Ezenkvül végig lőtérről beszélünk tehát nem értem,hogy jön ide a harci alkalmazás.
 
Status
Not open for further replies.