[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 803
30 724
113
fip7 said
<a title="" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-16/" rel="nofollow">silurusglanis</a>

Én ezeket az esélyegyenlőségi dolgokat azért nem értettem soha, mert tudtommal minden ilyen szervezetben objektív körülmények döntenek a tagok felvételéről. Ezen objektív körülmények közt nem láttam szabvány bőrszínt, vallást, társadalmi osztályt stb... Ergo, bárki aki megfelel az objektív körülményeknek az bekerülhet. Ez nálam maga az esélyegyenlőség.
Innentől kezdve nem értem, hogy MI? értelme van ezeknek az esélyegyenlőségi szaroknak... De nem csak itt, máshol is. 
sf-confused.gif


Ennél már csak az esély egyenlőségi hivatalt nem értem jobban. Hiszen minden diszkriminál. Az egyetem a hülyéket diszkriminálja a felvételnél, a honvédség a sántákat, a zene ipar a süketeket (jobb helyeken), stb... Az egész élet egy nagy diszkrimináció 
sf-laugh.gif
 Vagy megfelelsz az elvárásoknak, vagy nem. 
Ha én sánta félszemű malájoknak hirdetek állást és jelentkezik egy buzi és elküldöm (mert nem maláj), akkor had ne menjen már a hivatalba... Jobb helyeken a vállalkozás szabadsága azt jelenti, hogy én döntöm el azt, hogy kit veszek fel vagy kit nem. Tudniillik a kapitalizmus nem esélyegyenlőség...pont ez a lényege. Innentől kezdve mi a szarnak ez a hivatal??? Meg egy ilyen "pályázat"?

Ezektől mindig ki tudok borulni 
sf-cool.gif
Kihagytad a "pozitív diszkriminációt" az okfejtésedből, ami ma Magyarországon megengedett. Persze az a félkegyelmű aki ezt a hülyeséget kitalálta, az nem gondolta vagy nem akart gondolni arra, hogy ha valaki(ke)t te előnyösen megkülönböztetsz, azzal mindenki mást hátrányosan.

Várom azt a hírdetést, ami csak a fehéreket várja, mint pozitív diszkrimináció, egy kis fegyveres kiképzésre (és ami miatt fél Európa nem fog visítani, hogy megkezdődött a cigányok kiirtása Magyarországon). Na de akaratlanul is elrejtettek egy kiskaput a túljelentkezés meggátolására: "Várjuk azokat a roma származású vagy hátrányos helyzetű, 17 és 25 év közötti középiskolás vagy középiskolát végzett fiúkat és lányokat, akik szívesen részt vennének egy különleges katonai táborban" - ilyenből olyan sok nincs, aki még érdekelt is lenne a dologban.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 803
30 724
113
Magyarország aláírta a hagyományosfegyver-kereskedelmi szerződést

http://hir.ize.hu/click.php?id=186955&categ_id=12&url=http%3A%2F%2Fgepnarancs.hu%2F2013%2F06%2Fmagyarorszag-is-alairta-a-hagyomanyosfegyver-kereskedelmi-szerzodest%2F
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 035
18 692
113
A szerződés egy "nesze semmi, fogd meg jól." Az aláírók között nincsenek ott a nagy fegyvergyártó és exportáló államok. Aki mégis aláírták, kissé hátrányba hozták saját hadiiparukat, bizonyos vállalásokkal. Mármint azon országok, ahol számottevő hadiipar van. Ahol nincs, mint hazánk, azok bátran megtehették az aláírást.

Mit is írtak alá ???

pl.:"A szerződés megtiltja az azt ratifikáló tagállamok számára a hagyományos fegyverek szállítását azokban az esetekben, ha ezzel embargót sértenének, népirtást, emberiesség elleni vagy háborús bűncselekményt segítenének elő. Tilos lesz a hagyományos fegyverek eladása olyan esetben is, ha azokat a polgári lakosság vagy középületek ellen vetnék be, mint az iskolák és a kórházak.


Az eladások jóváhagyásakor az érintett országoknak mérlegelniük kell, hogy a fegyvert nem használhatják-e fel az emberi jogok vagy a humanitárius szempontok megsértésére, s hogy az nem kerül-e terroristák, szervezett bűnözők birtokába. Tisztázniuk kell, hogy a fegyverszállítás megerősíti-e, avagy aláássa a békét és a biztonságot."

Az isten szerelmére, mennyire lehet ezt komolyan venni ? Harccselekmények esetében, ha az lakott területen folyik, mi az hogy nem sérülhetnek meg az említett középületek ? Már ha eladnak egy fegyvert, ki garantálja hogy háborúban, nem követnek el vele nem éppen lovagias cselekedeteket ? Ki garantálná ezt ? 
sf-embarassed.gif
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
Igazából ez szerintem is az a kategória, hogy kitörölhetik vele a seggüket, mivel ameddig Oroszo és Kína nem írja alá, addig garantált, hogy bárki tud majd modern felszerelést beszerezni a fent említett országoktól, ha tetszik, ha nem. :p
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 803
30 724
113
"megtiltja az azt ratifikáló tagállamok számára a hagyományos fegyverek szállítását azokban az esetekben, ha ezzel embargót sértenének" - mintha eddig az embargó nem pont azt jelentette volna, hogy nem szállíthatsz nekik

"Tilos lesz a hagyományos fegyverek eladása olyan esetben is, ha azokat a polgári lakosság vagy középületek ellen vetnék be" - akkor könnygáz import-export megszűnik létezni, mert azt alapvetően polgári lakosság ellen szokták használni, na meg Izraelbe semmi fegyvert nem lehet vinni, mert M-16 -tól F-16 -ig mindent bevetnek polgári lakosság ellen.

"s hogy az nem kerül-e terroristák, szervezett bűnözők birtokába" - csak szólók, hogy az al-Kaidának készül a nyugat nagymértékű fegyvertámogatást adni
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Ha a genfi 2. konferencia nem hoz eredményt, az angolok/franciák/amerikai elkezdik a lázadóknak a szállításokat egyoldalúan.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 803
30 724
113
A pilóta feje folyamatosan oda-visza jár a kamera és a gép között, "kissé" stresszes, hogy a gyermek szétbarmolja az egész pilótafülkét röpke 3 perc alatt
sf-laugh.gif
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Újabb TV " reklám " a Honvédelemnek, szerintem ezek nagy jelentőséggel bírnak a lakosság és honvédség szerepe és elfogadottságában.

megjegyezném az új 150 db modernizált AK val forgaták persze :) de nem is nézz ki olyan vacakul :)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
RTL KLUB a médiaadó elhalasztásért fizetnie kell  egy kis Honvédségi reklámmal:D több részben is álmodni fog a katonasággal a srác. Bevallom ennél jobb promot mit hogy a Nép kedvenc sorozatában hirdess a Barátok köztben nem nagyon tudok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 803
30 724
113
http://www.origo.hu/itthon/20130701-orban-nincs-eros-orszag-tiszteletre-melto-hadsereg-nelkul.html
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Sziasztok!
Nem tudom máshová tenni, ezért ide írom.
Szeretném megkérdezni hátha tudjátok, hogy hol lehet aktuális katonai térképeket kapni? Egyáltalán szabad ilyet?
Köszönöm!
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 745
2 584
113
Szia silurusglanis szerintem itt lehet valamilyen hasonlót kapni.

http://www.topomap.hu/webshop/index.php
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
http://www.vg.hu/vallalatok/kozlekedes/megkuldtek-a-magyar-ajanlatot-az-orosz-vasutaknak-409096
Aki érti érti aki nem az nem hogy ennek hadászatilag milyen jelentősége van. Szerintem stratégia dolog ez térségben háborút dönthet el. Nem magyarázom. Csak példának okáért az ellentétes írányba Hitlernek ez milyen nehézségeket okozott és belassította őket míg fellélegzett az Orosz hadsereg és rendezte sorait.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Valaki tudja hol lehet mondjuk a honvédséget pénzzel támogatni ? ? Mondjuk csak is új felszerelés beszerzésére! Van ilyen kezdeményezés ? Tiltja esetleg valami nemzetközi egyezmény ? Beszélünk itt minden nap honvédség siralmas állapotáról , <b>de ki tett érte hogy változzon ? ? </b>Én bevallom tettem hogy felvetettem írtam Hendének ezzel kapcsolatban egy levelet remélem átgondolja, mert jelenleg 1 FT se tudom támogatni a biztonságomat ha akarom akkor sem :(
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A pillanatnyi magyar jog szerint az adód 1%ával és maximum önkéntes munkával tudod támogatni a Magyar Honvédséget. (Persze ha egy nagyobb összegről lenne szó pár millió biztos találnának rá kiskaput) de jelenleg pár ezres-tízezres adományt nem fogadhatnak el.
 
Status
Not open for further replies.