[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Debütált a Magyar Honvédség 2. Különleges Rendeltetésű Ezrede. Az új alakulat a két legképzettebb zászlóalj egyesülésével jött létre.
http://vs.hu/kozelet/osszes/ezt-latnank-ha-fegyveres-terroristak-tornenek-at-a-deli-hataron-0204
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Ehhez valami szakèrtői kommentàr ?

Zászlóaljanként egy helikopter... Az az éjjellátó kamera ott a második harcos sisakján nem akad be a helikopter ajtóba? Be tud így ülni valami szfi járműbe? Esetleg bokrokon nem akad fenn , vagy ruhaszárogató kötélen?
A birodalmi rohamosztagos nem fulladt meg a műsor végére?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 539
113
<blockquote rel="aquarell">Ehhez valami szakèrtői kommentàr ?

Zászlóaljanként egy helikopter... Az az éjjellátó kamera ott a második harcos sisakján nem akad be a helikopter ajtóba? Be tud így ülni valami szfi járműbe? Esetleg bokrokon nem akad fenn , vagy ruhaszárogató kötélen?
A birodalmi rohamosztagos nem fulladt meg a műsor végére?</blockquote>

Szerintem, ha lehajtod a szemed elé, akkor nem nagyon akad bele sehova. Nappal meg leveszed, nem így fehajtva rohangálsz vele :)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Konkrét megkeresés esetén Magyarország nyitott az amerikai hadieszközök és katonák fogadására – mondta lapunk kérdésére Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter. Sajtóértesülések szerint ez akár egy teljes páncélosdandárt is jelenthet.
http://mno.hu/belfold/johetnek-az-amerikaiak-1327466
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 174
15 850
113
Sokszor kritizáltam már ezen a fórumon is magyar kerítést
.

Leginkább azt, hogy nem lég masszív, emiatt igen komoly élőerős felügyeletet igényel.

Le lettem hurrogva, de a legutóbbi átvágás is az igazamat bizonyítja. Sajnos ez a kerítés csak addig működik, amíg nincs komoly ellenállás a horvát/szlovén irányba.
És hibába kapják el a zozókat a kerítés átlépése után, nemigen tudunk velük mit kezdeni, mert senki sem fogadja vissza őket.

És most belinkelek egy izraeli kerítésépítésről szóló cikket. A kép miatt érdekes, mert valahogy így kéne kinéznie egy komolyan vehető kerítésnek:

http://444.hu/2016/02/10/netanjahu-keritessel-venne-korbe-izraelt

Látszik, hogy ezt nem vágják át olyan egyszerűen és átbújni sem fognak alatta.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Lehet, hogy előbb-utóbb ilyenre lesz szükség. A jelenlegi kerítés szerintem nem a végleges megoldàs.
 
T

Törölt tag 008

Guest
1. eszméletlen drága lenne
2. erről is le lehet bontani a nato drótot és utána át lehet mászni, csak picit több idő.

A különbség, hogy ezalatt az idő alatt izraelbe lelövik, nálunk meg megvárja a készenlét majd befurikázza a menekültszállásra.

Tűzparancs kell! Ennyi.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 174
15 850
113
<b>1. eszméletlen drága lenne</b>
2. erről is le lehet bontani a nato drótot és utána át lehet mászni, csak picit több idő.

A különbség, hogy ezalatt az idő alatt izraelbe lelövik, nálunk meg megvárja a készenlét majd befurikázza a menekültszállásra.

Tűzparancs kell! Ennyi.

Hááát, a stadionok sem olcsók, több tízezer/százezer migó kezelése meg még drágább.

Áram. És akkor nem másznak meg semmit. Nagyfeszültség sem kell, csak hogy ne legyen kedvük megfogni.

Ha meg mégis van, akkor valóban tűzparancs.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Panzerfaust

Sajnos mi minden képesség csökkentő dolgot aláírunk. De szerintem nincs felmondhatatlan nemzetközi szerződés.
Én az aknazárra szavazok, éljen a Gyata-64 :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Panzerfaust

Sajnos mi minden képesség csökkentő dolgot aláírunk. De szerintem nincs felmondhatatlan nemzetközi szerződés.
Én az aknazárra szavazok, éljen a Gyata-64 :)

Eggen és szerinted mit kapnánk, ha visszahoznánk ? A brüsszeli euróidióták már csak az alaptörvényünk miatt is keresztre feszítettek volna, amióta egy nemzeti érdeket is szem előtt tartó kormány van hatalmon, mindennap teljes erővel támadnak minket. Plusz az ellenzéknek nevezett itthoni hazaárulók.
Az aknazár már a kommunisták idején fel lett szedve, inkább egy komolyabb hörség volna jó egy ennél biztosabb -legalább kétsoros és magasabb - kerítéssel.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem is kell Gyata :)

l_szerakna_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Panzerfaust
<i>
"Eggen és szerinted mit kapnánk, ha visszahoznánk ?"</i>

Ha valaki mindig azt nézni, hogy mások mit szólnak róla és ez alapján él akkor sosem lesz belőle senki. Ez a nemzetekre is igaz!
A megalkuvó, behódoló nemzetek sosem viszik semmire, eltűnnek a történelem süllyesztőjében.
Szövetkezni kell a V4-el, a Britekkel, a francia, olasz, német stb.. erre hajlandó ellenzékekkel és úgy meglépni a dolgot.
Azért nem egy hadászati atomprogramról beszélünk, hanem egy rohadt aknazárról. A lényeg, hogy politikailag jól megágyazzunk a dolognak, mert ami most van az hosszú távon nem fenntartható.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Antigonosz

Gyata-16 ? Arról én még nem hallottam.
Csak erről:
https://hu.wikipedia.org/wiki/GYATA%E2%80%9364
 
Status
Not open for further replies.