[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="karpatalja">Nagyon sok a fiatal baka a határon. 20-23 évesek ősztől folyamatosan vonulnak be.

és milyen parancsuk van? </blockquote>

Tűz parancs van életben.
_20160225_142720_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Stopposokra várva.....
_20160225_142850_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Azok sajnos jönnek.
_20160225_142812_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="lgabo"><blockquote rel="karpatalja">Nagyon sok a fiatal baka a határon. 20-23 évesek ősztől folyamatosan vonulnak be.

és milyen parancsuk van? </blockquote>

Tűz parancs van életben.
_20160225_142720_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Stopposokra várva.....
_20160225_142850_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Azok sajnos jönnek.
_20160225_142812_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
</blockquote>

Ez utóbbi képet már láttam valahol, de hol? Segíts, nem találom.

A taxisokat este a töltés mögül nem kellene kicsit megmelegíteni, hogy ne fázzanak? Vannak erre koktélok, fa testápoló, de ha nagy alattuk a nyomás azt is le lehet engedni...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 122
18 965
113
http://hvg.hu/itthon/20160225_elhuztak_a_gyodavagont_a_roszkei_hatarrol_kapu_lesz_helyette#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 234
113
Eszem megáll, ezek most tényleg Mi-8-al járőröznek a határ fölött! Valami drágább megoldást nem találtak, esetleg nem kellene T-72-es tankokat oda-vissza járatni a Tisza és a Duna között éjjel-nappal?

Mi van az AS–350B-vel, amit állítólag átadott az OMSZ?

Ha esetleg kéne még használt mókus, akkor itt van néhány: http://www.controller.com/listings/aircraft/for-sale/list/category/7/turbine-helicopters?Manu=EUROCOPTER&MDLGrp=AS+350
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Eszem megáll, ezek most tényleg Mi-8-al járőröznek a határ fölött! Valami drágább megoldást nem találtak, esetleg nem kellene T-72-es tankokat oda-vissza járatni a Tisza és a Duna között éjjel-nappal?

Mi van az AS–350B-vel, amit állítólag átadott az OMSZ?

Ha esetleg kéne még használt mókus, akkor itt van néhány: http://www.controller.com/listings/aircraft/for-sale/list/category/7/turbine-helicopters?Manu=EUROCOPTER&MDLGrp=AS+350

Meg ott vannak a rendőrségi MD-500-ak is, azokat még venni se kellene, csak odaküldeni. Ha már egyszer megvettük őket, végre komolyan használhatnánk is.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
1280.jpg

2.jpg



http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/mercedes_terepjarokkal_pancelozott_harcjarmuvekkel_erositettek_a_szerb_hataron/2465072/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
L3081080.jpg

L3081081.jpg

L3081082.jpg

L3081083.jpg

L3081084.jpg

L3081085.jpg

L3081086.jpg



14 lovas segíti ma a mórahalmi térség határvédelmét. Az országos polgárőrszövetség lovastagozata 12 lovast küldött Ásotthalomra, kettőt pedig Röszkére. A polgárőrök két-két lovasrendőr kíséretében ellenőrzik a kerítést és figyelik a migránsok mozgását azokon a terepszakaszokon, amelyeket autóval nehéz megközelíteni.
http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/lovasokkal_is_erositettek_a_szerb-magyar_hataron/2465082/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
L3080832.jpg

L3080835.jpg

L3080838.jpg

L3080839.jpg

L3080840.jpg

L3080841.jpg

L3080844.jpg



http://www.delmagyar.hu/kepek/helikopter_korozott_katonak_vonultak_a_szerb-magyar_hatarra/2046430/3080844/
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Igen, Mi 8-asokat is használnak, pár képet töltöttek már fel róluk.
Szerintem nem sokan tudjuk mi lehet a rendőrségi helikopterekkel, de baj lehet, mert valószínű nincs elég röpképes ott sem, vagy most a kapcsolatok miatt félnek igazán a kopó alkatrészek árától.. de az is lehet, hogy nincs elég kezelőszemélyzet.


De a honvédségi járművek felvonultatása bennem kérdéseket vet, fel. "Minek, miért ezeket?". Azért a BTR sem fogyaszt keveset és nehogy már pont a G Mercikből és az UAZokból pont ne legyen.


Ahogy azt sem értem, hogy ilyenkor hol vannak a nagyszerű UAV-ok, no meg miért nem lehetne megfigyelőállásokat felépíteni és onnan hőkamerával és egyéb technikával megfigyelni.


Vagy legalább őrtornyokat telepítenének. Nem kellene beton .. stb. elég lenne, fémszerkezetből, amiket könnyű telepíteni és lebontani. (Egy normális garázsban simán lehetne ilyeneket csinálni)


Én még emlékszem ezekre:

hatarorseg2.jpg


Ezekre is , csak ezeknek nem ismerem a sorsukat...

0705bmw1.jpg
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 735
5 653
113
Igen, Mi 8-asokat is használnak, pár képet töltöttek már fel róluk.
Szerintem nem sokan tudjuk mi lehet a rendőrségi helikopterekkel, de baj lehet, mert valószínű nincs elég röpképes ott sem, vagy most a kapcsolatok miatt félnek igazán a kopó alkatrészek árától.. de az is lehet, hogy nincs elég kezelőszemélyzet.


De a honvédségi járművek felvonultatása bennem kérdéseket vet, fel. "Minek, miért ezeket?". Azért a BTR sem fogyaszt keveset és nehogy már pont a G Mercikből és az UAZokból pont ne legyen.


Ahogy azt sem értem, hogy ilyenkor hol vannak a nagyszerű UAV-ok, no meg miért nem lehetne megfigyelőállásokat felépíteni és onnan hőkamerával és egyéb technikával megfigyelni.


Vagy legalább őrtornyokat telepítenének. Nem kellene beton .. stb. elég lenne, fémszerkezetből, amiket könnyű telepíteni és lebontani. (Egy normális garázsban simán lehetne ilyeneket csinálni)


Én még emlékszem ezekre:

hatarorseg2.jpg


Ezekre is , csak ezeknek nem ismerem a sorsukat...

0705bmw1.jpg

PR, lehet itthon és külföldön is döngetni a mellüket, hogy ők megmutatták... Tudod, 2010 óta állandóan van valami óriási gonosz, akivel Viktor sikeresen szembeszáll :) Azért a vak sötétben egy alap Mi-8-cal kellemes lehet repülni...
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Tudom, hogy PR.. erre vonatkozik a Minek kérdésem.. mert ez csak "erőfitogtatás", csak kéne erő is.. :D :D

Szerintem a pilóták kaptak éjjellátókat..
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Amit látunk az PR, kell a helikopter amiből ugye a hordóbombák potyogtak odahaza szírben,meg kell a katona meg a pszh amitől xar érzésük lesz és talán ebből nem kérnek. Látványdemonstráció.

Pont ezt mondtam valahol pár hónapja, amikor kiküldték a KMZ-t a határra a Hummerekkel. Hogy az már ismerősen elrettentő lesz legalább az afgán migriknek. :D
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Tudom, hogy PR.. erre vonatkozik a Minek kérdésem.. mert ez csak "erőfitogtatás", csak kéne erő is.. :D :D

Szerintem a pilóták kaptak éjjellátókat..

Mien ejjellatokat? Most vettunk bele ipod okat, h legyen GPS a fedelzeten!

A pancelosok nem veletlenul vannak a hatarra vezenyelve, napokon belul fegyveres csoportok erkeznek.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 735
5 653
113
Tudom, hogy PR.. erre vonatkozik a Minek kérdésem.. mert ez csak "erőfitogtatás", csak kéne erő is.. :D :D

Szerintem a pilóták kaptak éjjellátókat..


Ülj be éjjellátóval egy nem Nvg kompatibilis pilótafülkébe, sok sikert hozzá.. :) Azt beszélik, hogy a raktérben lévő megfigyelőkön van csak éjjellátó, ott ugye nincs annyi zavaró müszerfény
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 635
18 719
113
<blockquote rel="pela3">Tudom, hogy PR.. erre vonatkozik a Minek kérdésem.. mert ez csak "erőfitogtatás", csak kéne erő is.. :D :D

Szerintem a pilóták kaptak éjjellátókat..

Mien ejjellatokat? Most vettunk bele ipod okat, h legyen GPS a fedelzeten!

A pancelosok nem veletlenul vannak a hatarra vezenyelve, napokon belul fegyveres csoportok erkeznek.
</blockquote>

Nekem is az az érzésem, hogy idén el fog dördülni pár lövés....
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 430
2 812
113
<blockquote rel="pela3">Tudom, hogy PR.. erre vonatkozik a Minek kérdésem.. mert ez csak "erőfitogtatás", csak kéne erő is.. :D :D

Szerintem a pilóták kaptak éjjellátókat..

Mien ejjellatokat? Most vettunk bele ipod okat, h legyen GPS a fedelzeten!

A pancelosok nem veletlenul vannak a hatarra vezenyelve, napokon belul fegyveres csoportok erkeznek.
</blockquote>
Az ipod az vicc akart lenni?
Lehet ma már olcsón kapni profi positioning systemet, ami gps/glonasst is tudja. 100ezer alatt. És a magasba is jól elvan.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Mire fogják használni vajon a BTR-80-t? Az a böhöm nagy fegyver a tetején nagyon bizalom gerjesztő.
 
Status
Not open for further replies.