1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

India

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - boki által indítva @ 2013. szeptember 20..

1. zsolti

zsolti Well-Known Member

A kulcs az lesz,amit írtam, egyre nagyobb a népessége mindkettőnek, fogy az élettér és az erőforrások, ivóvíz.

2. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Ilyenkor milyen jó is, hogy mindkét országnak van atomja.
    Szerintem csak annak köszönhetik, hogy nem fog kitörni a háború közöttük. Túl nagy árat fizetne még a győztes is így inkább meg sem indítják.

Egyébként lehet tudni, mivel lőtték le a gépeket? Légiharc volt, esetleg föld-levegő rakétát indítottak a pakik?

3. tonyo

tonyo Well-Known Member

Én nem lennék abban biztos hogy ne inditsanak egymás felé egy két atomtöltetet ha a helyzet úgy kívánja.

4. Szittya

Szittya Well-Known Member

En azt furcsallom hogy atnezve mindket fel hirportaljait az ominozus esemenyek utan terjedtek a hirek egy darabig majd hirtelen mind akiknel elvagtak a dolgot...mindenfele aprocsepto temarol irnak vagy usa ek talalkozorol de nagyon halgatnak az incidensrol... /gyanus.../

5. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az indeknek van harcrendben egy SLBM tengeralattjárójuk, az INS Arihant, Orosz segítséggel tervezték a lizingelt Csuka B (971) alapján. 110E Le atomhajtányos.[​IMG]
    Négy tubusa van, ebben tubusonként három, 700 km hatótávolságú k-15ös, vagy egy 2500 km hatótávolságú K4es rakéta van. Az előbbit nem tudom, az utóbbit 200ktra saccolják. Mindkét fajta rakétával volt tesztlövészet, én mégse igazán hiszem, hogy működnének.
    Egy-két év, és hadrendbe állhat a második egység, immár nyolc indítóval.

blitzkrieg, tomippo and Nemerson like this.
  6. Horizon

Horizon Well-Known Member

A pakisztániak szerint ez az egyik lelőtt gép, Azad Dzsammu és Kasmír legdélebbi körzetében, Kasmír pakisztániak által ellenőrzött (névleg független) részén, a LOC-hoz közel zuhant le.
    Jó öreg MIG-21-es, háttérben kiégett növényzet, megbolygatott talaj, talán csúszott, vagy többször átfordulhatott a földön.
    Lehet, hogy mégsem kellett volna annyit halasztgatni azt a vadászgép tendert... most legalább lesz ok megvenni azokat az F-16 Block 70-eseket.
    Semmi sem véletlen... jaj, csak nem gondolod, hogy... :)

antigonosz and szuvorov like this.
  7. jani22

jani22 Well-Known Member

Majd jól kibeszélik a dolgokat.

fishbed likes this.
  8. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Vörös riadó van Pakisztánban a következő 48 órára.

fishbed likes this.
  9. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

A civil légi járatok elkerülik a körzetet.

blitzkrieg and fishbed like this.
  10. Roni

Roni Well-Known Member

Ja! Lavrov megkéri hogy ne azt mondják hogy egy szu-30mki gépet lőttek le mert akkor reszeltek a gép exportsikerének
    Ismerem én őket ;)

11. papajoe

papajoe Well-Known Member

Miért,azt mondták az Oroszok,hogy lelőhetetlen?
    Szerintem nem.
    A Szírek lelőttek 1 F16-ost,attól még lesz rá vevő,mi az összefüggés?

jani22 and borisz like this.
  12. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Én még mindig nem találtam érdemi infót a lelőtt Szu-30-asról.

minszk2, jani22, borisz and 2 others like this.
  13. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Elkezdett terjedni egy kép 2016-ból, de ennyivel ennyi.

borisz likes this.
  14. tomippo

tomippo Well-Known Member

Már elvitték az UFO-k Sorosisztánba a pakisztáni géppel együtt.

15. Horizon

A pakisztáni Propa Információs Minisztérium videója szerint ez a másik gép.

16. Roni

Roni Well-Known Member

17. tomippo

tomippo Well-Known Member

Ez 2018-as, lezuhant indiai Hawk kiképzőgép.

fip7, blitzkrieg and gacsat like this.
  18. Horizon

Nincs hivatalos információ, de egyre több fórumon rebesgetik, hogy a MIG-21-est egy pakisztáni/kínai JF-17-es lőtte le, egy PL-12-es (aktív radaros BVR, AIM-120/R-77-hez hasonló) rakéta segítségével.
    A JF-17 elég potens gép, indiai ellenfeléhez képest 2 generációnyi a különbség, így nem meglepő az eredmény. A pakisztáni légierő gerincét képzik a F-16/JF-17 gépek, vajon mi járhatott az indiaiak fejében mikor ilyen feszült helyzetben az ósdi vasat küldték a határra? Továbbra sem tudom kizárni a szándékosságot, különösen, amikor az LM alig várja, hogy sok szép új F-21-est szállíthasson Indiának.

Pakisztáni JF-17, alul a PL-12.

JF-17 pilótafülke. A MIG-21-et mindenki ismeri. Kis különbség.

19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Alighanem a világon jelenleg ez a legjobb ár/érték arányú újonnan is beszerezhető vadászbombázó.

20. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Csak azért mert az egyik fél népessége tele van idióta vallási??? fanatikus terroristákkal, a másik fél népessége meg jobb esetben az utcára szarik, rosszabb esetbe oda amiből isznak, attól még a vezetői réteg sehol sem akar meghalni. Van annyi esze mindkét fél kormányának, hogy ne indítsanak egymásra atomot.
    Izmoznak egyet, ami még jót is tesz a népszerűségüknek, aztán meg ennyi.

fip7 and gacsat like this.

Ezen oldal megosztása