1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

India

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - boki által indítva @ 2013. szeptember 20..

1. emel

emel Well-Known Member

Azért azt se felejtsük el, hogy ez ugyanaz a Pakisztán ahol Oszamát bújtatták évekig - egy katonai főiskola közvetlen szomszédságában!! A paki rendőrség és belső elhárítás meg persze nem tudott róla?!!:p Persze, én meg vagyok az Ali Baba ...:mad:

2. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Az indiaiak által - állítólag - lelőtt F-16 paki területen zuhant le, mondják.
    Ennek megfelelően indiai kép nem lehet róla, a pakik meg biztosan nem fogják reklámozni.
    Egyszer talán kiderül igaz-e.

3. honved

honved Well-Known Member

Két olyan ország feszül egymásnak, ahol a lakosságszám hatalmas. Nem hinném hogy az emberi életek komoly tényezők lenénnek bármelyik politikusnál is ott. Van bőven belőlük, ha egy megnyert háború után a választók, pld India, a választásokon a jelenlegi miniszterelnökre szavazzanak. India 1 300 000 000 ember. Mi van ha egy háborúban meghal 20 000 000 ? Azonban a háborút megnyerik. A halottak hozzátartozói talán nem, de a magmaradtak a győztesre szavaznak majd. Ennyi. Szerintem az emberi élet értéke ott nem európai mércével mérendő.

borisz, baltic, svajcibeka and 5 others like this.
  4. zsolti

zsolti Well-Known Member

Persze hogy nem európai mércével mérendő az emberi élet értéke, meg még sok más sem arra felé, de azért egy vezetőtől elvárt lehetne teljesen jogosan, hogy ne ilyen kretén zöld szemes ostoros szinten gondolkodjon. Ráadásul mondom, azért extra csalódás nekem, mert Modi-t több órán keresztül láttam már összevéve megnyilvánulni, és viszonylag korrekt(őszintén eddig teljesen pozitív)kép alakult ki róla bennem, most már látom teljesen hibásan.

5. kacsacsor

Szerte a világon nyíltan írnak róla, hogy Pakisztán az afganisztáni tálibok és a kasmíri terroristák biztos hátországa.
    A paki titkosszolgálat a kasmíri terroristák fegyverszállítója.

India most átadott egy dossziét Pakisztánnak a kasmíri terroristák ügyeiről. A pakik megígérték, hogy tanulmányozzák.
    Komolyan gondolja valaki, hogy nem tudnak ezekről?
    A miniszterelnök lehet hogy nem, de a titkosszolgálat vezetői biztosan. A többi meg csak színjáték.

6. fonak9

fonak9 Active Member

Vívtak már pár háborút, egyikben sem volt túl sok halott (a létszámhoz képest), ahogy két népes család baltákkal és kardokkal nyomatékosított vitája sem szokott hullahegyeket hagyni maga után. Remélhetőleg annyi esze van mindkettőnek, hogy atomhoz nem nyúlnak. Utoljára húsz éve volt komolyabb balhé, az ún. kargili háború, bár ott paki részről csak milíciák vettek részt (bár voltak Stingereik, amikkel leszedtek pár indiai MiG-et és helikoptert).

blitzkrieg likes this.
  7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nyilván. De hasonló módszerekkel kell válaszolni már 2019 ben, titkosszolgálati akciókkal, saját fanatikusok támogatásával, komolyabb belügyi-rendvédelmi-antiterror szervezetekkel legalább a régióban.

Ez hogy átbombázol, légi-harcot vívsz ez nem fizet. Mondom még 1x, ráadásul atomhatalom mindkettő.

Nem jó ómen.

8. emel

emel Well-Known Member

Lehet nekünk saját "európai" véleményünk, egy ilyen paki oldalról induló látványos terrortámadásra ha nincs gyors és hasonlóan látványos kemény válasz, azzal bukhatják a választásokat. A másik oldali ellenzék (ha van ilyen egyáltalán muszlim országban) megtámogatása, titkosszolgálati akciók, antiterrorista erők ellentevékenysége - mind hosszútávú eredményt hozhat csak, ha meg közben elbukja a választásokat akkor bakfitty!! Nyilván akik a terrorakciót kitervelték és időzítették, azok is tudnak ennyire számolni. Ők terror/szabadságharcos akciót hajtanak végre, a másik oldal meg vagy meggondoltan reagál - de ez miatt bukhatja a választásokat, vagy kemény ellenakcióval válaszol, de az meg nemzetközi konfliktus lesz, ejnye-bejnye, hát nem csúnya fiúk?!!

blitzkrieg, fip7 and Nemerson like this.
  9. Fennek

Fennek Well-Known Member

Ha nem vágják el gyorsan az OBOR-t be lesznek kerítve. Indiának kell Kasmír, hogy a paki-kínai határ megszünjön.

Python likes this.
  10. emel

emel Well-Known Member

Ha India megkockáztatja a teljes Kasmír elfoglalását, az szerintem nemcsak Pakisztánnal hanem Kínával is háborút jelentene. Kétlem hogy ez nagyon hiányzik nekik ...

blitzkrieg likes this.
  11. Fennek

Fennek Well-Known Member

Van, aki nagyon szeretné, hogy úgy legyen ott csetepaté, hogy a csilivili ladikjait nem kockáztatja. :)

borisz, rappali_, svajcibeka and 4 others like this.
  12. rappali_

rappali_ Well-Known Member

13. papajoe

papajoe Well-Known Member

Egy 50 rendőrt megölő robbantást nem hagyhatnak válasz nélkül,nem kell csodálkozni,hogy megszórták a tenorista tábort.
    Nyilván feleslegesnek érezték,hogy szóljanak a Paki államnak ez ügyben,így saját hatáskörbe vonták az ügyet.
    Ne parázz(atok) már a az atom miatt.
    Harcba hívta a népét,mit kellett volna tennie,kártérítést fizetni a tenoristákért?
    Ha háborúzni akarnak,hát hagy játszanak,a Pakiknak reszeltek ebben a menetben,ha tényleg összeugranak.

borisz likes this.
  14. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nem olyan egyértelmű az, hogy reszeltek a pakiknak, meg az sem hogy ha nagyon elmérgesedik a helyzet, nem szórják a végén egymás csúnya gombással.

15. Roni

Roni Well-Known Member

A világ szégyene hogy nem derül ki hogy milyen gépek lőttek egymásra :hadonaszos:

borisz likes this.
  16. kacsacsor

Nézegettem már ezeket az anyagokat, és morfondíroztam rajtuk. Filmként itt láttam először.
    Őszintén szólva én ezt inkább nézem egy hegyomlásnak, mint bombarobbanás eredményének.
    De még ha az is lenne, hol van a többi 5 kráter? Miért nincs róluk egy fia kép se?
    Tartok tőle, hogy ez is csak a ködösítési kampány része.

zeal likes this.
  17. jani22

jani22 Well-Known Member

18. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Nem lehetetlen, amit írsz.

19. Python

Python Well-Known Member

20. kacsacsor

A bombázott balakoti tábor előtte/utána.

blitzkrieg, fishbed and fip7 like this.

Ezen oldal megosztása