Informatika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Kozben egesz nap nem lehetett elerni a T-Mobile USA ugyfelszolgalatat, de meg a halon beluli 611 szamon sem, muszaki hibara hivatkozva...
 
K

kamm

Guest
Nincs meg vege: iszonyat lassu es semmi sem mukodik, akarmire kattintok egy otvaros query error ablakot dob fel. :D

Mondjuk en mar nem hasznalom jo ideje, kb miota kotelezove tettek ezt az igazan gorenyronda, tetu lassu, diszfunkcionalis, hulladek UI-ra valtast, akkor es ott befejeztem ezzel az albino guluszemuvel es termekeivel a kozoskodest.

A tegnapi botranyos interju utan azon sem lennek meglepodve, ha szandekos akcio lett volna, hogy eltereljek a figyelmet, amig felmerik, mit vitt ki a csaj (aki amugy vedve van a szovetsegi leleplezo-torveny altal, mert a FB publikus, tozsden jegyzett ceg.)
 
T

Törölt tag 1945

Guest
No megléptem a Win10 -> Win11 upgrade-t.
Maga az upgrade kevesebb mint egy óra volt, de a Secure Boot bekapcsolásával jól megszenvedtem.

Érdemes az ellenőrző alkalmazást először letölteni, és megnézni hogy a gép alkalmas-e a WIN11 futtatására.
Nekem panaszkodott a TPM és a Secure Boot hiányára, a többi feltételnek megfelelt a gépem.
A TPM modult a BIOS-ban viszonylag egyszerűen be lehetett kapcsolni, de a Secure Boot beállításához előbb a boot partíciót MBR-ről GPT-re kellett konvertálni, és csak utána lehetett a Secure boot-ot előbb a WIN10-ben majd a BIOS-ban is átállítani.
:cool:
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 457
23 921
113
i5 6600K-val nem tudok win11-et használni, hát pedig nem akarom lecserélni még legalább 2 évig.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
No megléptem a Win10 -> Win11 upgrade-t.
Maga az upgrade kevesebb mint egy óra volt, de a Secure Boot bekapcsolásával jól megszenvedtem.

Érdemes az ellenőrző alkalmazást először letölteni, és megnézni hogy a gép alkalmas-e a WIN11 futtatására.
Nekem panaszkodott a TPM és a Secure Boot hiányára, a többi feltételnek megfelelt a gépem.
A TPM modult a BIOS-ban viszonylag egyszerűen be lehetett kapcsolni, de a Secure Boot beállításához előbb a boot partíciót MBR-ről GPT-re kellett konvertálni, és csak utána lehetett a Secure boot-ot előbb a WIN10-ben majd a BIOS-ban is átállítani.
:cool:

Ja és maga a WIN11 upgrade innen indítható el.
 
K

kamm

Guest
No megléptem a Win10 -> Win11 upgrade-t.
Maga az upgrade kevesebb mint egy óra volt, de a Secure Boot bekapcsolásával jól megszenvedtem.

Érdemes az ellenőrző alkalmazást először letölteni, és megnézni hogy a gép alkalmas-e a WIN11 futtatására.
Nekem panaszkodott a TPM és a Secure Boot hiányára, a többi feltételnek megfelelt a gépem.
A TPM modult a BIOS-ban viszonylag egyszerűen be lehetett kapcsolni, de a Secure Boot beállításához előbb a boot partíciót MBR-ről GPT-re kellett konvertálni, és csak utána lehetett a Secure boot-ot előbb a WIN10-ben majd a BIOS-ban is átállítani.
:cool:
Igen, Win11 megszűnik a legacy BIOS support elvileg, a kotelezo Secure Boot miatt mindenkeppen UEFI kell, ahhoz meg GPT. :)
 
K

kamm

Guest
i5 6600K-val nem tudok win11-et használni, hát pedig nem akarom lecserélni még legalább 2 évig.
Elvileg már meg lehet kerülni, de elnézve ezt a totalis clusterfuck launchot, szerintem most dől majd el, hogy ez megint a szokásos degeneralt MS-fele jodolgukban mismamaged clusterfuck marad es gyorsab kijon majd a W12 avagy meg erolkodnek megint rank eroszakolni, ami szerintünk nekünk kell (es nekik plusz penzt hoz.)
Én kívárok, legalabb jövő év elejéig, de inkább tavaszig-nyarig.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
i5 6600K-val nem tudok win11-et használni, hát pedig nem akarom lecserélni még legalább 2 évig.
Nekem egy E5450-esem van átgányolva socket 775-re 4 GB DDR2 RAM-mal s egy 64 GB-s SSD-vel, ami olyant dobott anno rajta, hogy nem hittem a szememnek, pedig SATA 2-t tud csak az alaplap. Játszani nem játszom, csak néha előveszek egy olyant amit gyerekkoromban gyerekkori barátokkal játszodtam és eltöltök vele egy hétvégét. Azontúl meg "nice to have" kategória az új gép, kb semmivel nem ad többet, mint a mostani, főleg úgy, hogy videókártyát nem lehet venni, hacsak nem vagy valami olejsejknek a fia vagy a kurvája. Néha eljátszom a gondolattal, de egyelőre nem tudtam rávenni magam egy 5700G-re 32 Gb ram-mal s egy 500 gb-s NVME SSD-vel.
 
K

kamm

Guest
A szoban forgo tegnapi 60 Minutes leleplezo ex-FB interju FB horror hatasairol, foleg gyerekekre, mikozben FB tokeletesen tudta, milyen rettenetes hatassal van mindenre, de elrejtette a tanulmanyait:


Tobb tizezer oldalt masolt ki belso tanulmanyokbol, pl FB sajat maga 3-5%-ra becsuli az altala kiszurt gyuloletbeszed, eroszakra uszitast stb, az osszes aranyaban.

Ma van a kongresszusi meghallgatasa a whistleblower nonek, itt lathato (eloben megy a stream, tekerd vissza a testimonyhoz):
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs
K

kamm

Guest
Muszaj vagyok kiemelni, hogy az egyik legalaposabban kerdezo es leallithatatlan szenator Blumenthal, aki nagyon jol csinalja es a szoges ellentete Zuckerbergnek: Blumenthal brooklyni (nemet hatteru) vagyonos zsido csaladbol jon, tartalekos marine seargant volt (mondjuk ez jo sansszal azert volt, hogy Vietnamot elkerulje), Harvard-Cambridge-Yale iskolak, CT allam volt fougyesze - csak hogy nehogy valaki antiszemita propagandaval mossa ossze a FB elleni eljarasokat.
Szemelyes, $100M+ koruli vagyona ellenere Blumenthal kitartoan megy a milliomosok es milliardosok es a korrupt corporate malacok utan, o volt anno az egyik vezeto az allami fougyeszek dohanycegek elleni kozos pereben. a MS elleni 98-as perukben, korrupt Lyme-kor kezelesi eljaras, Craigslist sexualtrafficking es szamtalan mas, kritikusan fontos ugyekben.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 457
23 921
113
Nekem egy E5450-esem van átgányolva socket 775-re 4 GB DDR2 RAM-mal s egy 64 GB-s SSD-vel, ami olyant dobott anno rajta, hogy nem hittem a szememnek, pedig SATA 2-t tud csak az alaplap. Játszani nem játszom, csak néha előveszek egy olyant amit gyerekkoromban gyerekkori barátokkal játszodtam és eltöltök vele egy hétvégét. Azontúl meg "nice to have" kategória az új gép, kb semmivel nem ad többet, mint a mostani, főleg úgy, hogy videókártyát nem lehet venni, hacsak nem vagy valami olejsejknek a fia vagy a kurvája. Néha eljátszom a gondolattal, de egyelőre nem tudtam rávenni magam egy 5700G-re 32 Gb ram-mal s egy 500 gb-s NVME SSD-vel.
2016-ban amikor megjelent a 1060 akkor raktam össze egy új gépet magamnak, azelőtt phenom2 955 és gts450 (anyáméknál még mindig működik) ha a régi konfig elviszi a win10-et akkor az "új"-nak is illene elketyegtetni a 11-et.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 710
15 490
113
Igen, Win11 megszűnik a legacy BIOS support elvileg, a kotelezo Secure Boot miatt mindenkeppen UEFI kell, ahhoz meg GPT. :)
Pedig nem haszontalan feature a legacy kódok megtartása a biosban, mert pl nekem uefi vbios-os gtx 650ti-m van (tudom, hogy 10 éves kártya, de pont covid időszakra ütemeztem a cserét, de amíg egy 2060 250 000 Ft körül van, addig még gyűjtök tovább :D), de a bios-om mégis úgy érzékeli, hogy a kártyám legacy vbios-os. Persze tudom, hogy rohadt régi a kártyám, a lapom meg közben zsír új (sírtam, mikor a strix b550-f be beraktam :D), jó eséllyel ez lehet a bibi.
De ami érdekes, hogy asus lapokon van van egy úgynevezett CSM (compatibility support mode) funkció, ami engedi, hogy uefi módban tudjak bootolni az oprendszerbe úgy is, hogy közben legacy vbios-osnak érzékeli a kártyámat.
 
T

Törölt tag 008

Guest
videókártyát nem lehet venni, hacsak nem vagy valami olejsejknek a fia vagy a kurvája.
Ehh hát nem tudom, csak ebből a kettőből választhatok? A fiát választom, de ha elmondom, hogy 3080ast vettem úgyis lekurváztok. :p
Amúgy win10 2025 ig támogatott, nem kell a 11re ráfeszülni.
 
  • Vicces
Reactions: zeal

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 850
12 350
113
"Zuckerberg's personal wealth was reduced by over $6 billion hours after the Facebook outage. According to The Bloomberg Billionaires Index, Zuckerberg is down from almost $140 billion in a matter of weeks. Now, he stands with $ 120.9 billion in sixth place, behind Bill Gates."

Ebbol is latszik hogy ezek a milliardok csak "play money". Realisan mennyi lehet ebbol likvid? 25%?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ehh hát nem tudom, csak ebből a kettőből választhatok? A fiát választom, de ha elmondom, hogy 3080ast vettem úgyis lekurváztok. :p
Amúgy win10 2025 ig támogatott, nem kell a 11re ráfeszülni.
Ha a fiát választod, akkor inkább lebuzizunk. :D Errefele a hivatalos kereskedők hatékonyan megoldották a nyugati piacokon eluralkodott scalper problémát, itt alapból azon az áron adják, az MSRP valami hírből sem ismert dolog videókárya téren.