Informatika

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

• Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
1 604
2 924
113
De szép lenne... Egy tetves reklámok nélküli szép új világ.. Én már azzal is megelégednék ha a reklámblokkoló programra figyelmeztető felugró ablakokat automatice bezárná egy felugóablakblokkoló program:) Hogy egyszer a büdös életben csak azt kapjam amire rákeresek, ne plusz javaslatokat arról hogy mit hol tudok olcsóbban megvenni az elmúlt pár év böngészéséből.. Drukkolok nekik!
.
.
Ami engem szinte a reklámoknál is jobban irritál, az az "adatvédelmi beállitások" óriási paneljei minden portálnál külön, és millió opcióval százszor rákérdezniek ugyanarra, hátha egyszer elfelejted, vagy beugrasz a nehezen érthető "jogos érdek" nevü szemétségnek.
Ezek az "adatvédelmi" panelek mintha úgy működnének, hogy újra és újra jönnek, amig egyszer elfáradsz, feladod, és elfogadod, amit akarnak.
.
Ráadásul az egész adatvédelem egy nagy kamu. Arra például van valakinek tippje, hogy a telefonomon (iPhone) miért ad a Chrome böngésző app mindig egy olyat, hogy az gphirek.origo.hu (Forma1 témájú hiroldal) használni akarja a helyzetemet, elfogadom igen, nem, ez az Chrome inditásakor mindig jön automatikusan, akkor is, ha a nevezett oldalt eszembe se jut megnyitni. Csak ez az oldal, de ez minden inditáskor.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
12 338
22 169
113
Sziasztok!
Tud valaki valamilyen "egyszerű" megoldást arra, hogy youtube-n korhatáros videókat tudjak nézni a személyes adataim kiszivárgása nélkül?
Az NSFW-s megoldás nekem nem működik.... :(

• Tetszik
Reactions: Chandler99

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
251
549
93
Sziasztok!
Tud valaki valamilyen "egyszerű" megoldást arra, hogy youtube-n korhatáros videókat tudjak nézni a személyes adataim kiszivárgása nélkül?
Esetleg invidous-szal érdemes próbálkozni, pl. yewtu.be-n keresztül. Vannak más példányai is, amiket ezen a linken keresztül már meg lehet találni.
Nem tökéletes a dolog, nekem időnként meg szokott akadni, de akkor újratölti a videót és folytatja onnan, ahol abbahagyta.
Ha opció, Androidra van egy NewPipe nevű alkalmazás, az egész jó, viszont a Play Store-ban nincs fenn, úgyhogy kézzel (apk-ból) vagy F-Droiddal lehet telepíteni.
Szerintem ezek le tudják játszani a korhatáros tartalmakat is.

• Tetszik
Reactions: fip7

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
10 127
15 429
113
  • Tetszik
Reactions: gergo55

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
10 127
15 429
113
Sziasztok!
Ha lemented? Én nem próbáltam ki, majd írj.

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
3 161
5 644
113
Szövegszerkesztő kérdés:

Itt is, a messengeren, stb. szövegbeírás közben elugrál a kurzor, kitöröl akár egész szöveget, stb.
Valami viruska támagt meg?

Köszi.

• Hűha
Reactions: Szittya

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
14 868
23 137
113
Igen.
Régi Samsung.
Touchpad hiba?
Dugj rá egy egeret. Az gyakran letiltja a touchpadot. Ha erre sem javul, akkor valami szoftveres.
Ha van másodlagos usered, akkor jelentkezz be azzal. Ha ott nem jelentkezik, akkor a default felhasználói profiloddal van a gond.
Van egy windows telepítőd?
Bootolj be róla. Ha ott is jelentkezik az ugrálás, akkor viszont mégis valami hardveres lesz...

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
3 161
5 644
113
Touchpad hiba?
Dugj rá egy egeret. Az gyakran letiltja a touchpadot. Ha erre sem javul, akkor valami szoftveres.
Ha van másodlagos usered, akkor jelentkezz be azzal. Ha ott nem jelentkezik, akkor a default felhasználói profiloddal van a gond.ouc
Van egy windows telepítőd?
Bootolj be róla. Ha ott is jelentkezik az ugrálás, akkor viszont mégis valami hardveres lesz...
Másik egérrel is próbáltam, touchpaddal is csinálja...
Telepítőm nincs.
W7 van rajta.