Informatika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Mi az a kilépési pont?
Magyarországról szeretném nézni az RT.com-ot.
nekem megnyílik, most néztem.

A VPN-nél (vagy a TOR/I2P anonimizáló hálózatoknál is gyakorlatilag) te csatlakozol egy szerverre, egy titkosított kapcsolaton. Ott mint egy búvópatak, alámerül a VPN szolgáltató "belső" hálózatába a forgalmad, de annak egy valamely pontján, pl. kívánságod szerint Oroszországban van egy pont ahol a VPN szolgáltató hálózatából vissza kibukkan a kapcsolatod a nyilvános internetre, ez az ami kilépési pontnak neveztem, és onnan megy el a céloldalra. Nyilván a válaszüzenet visszafelé is bejárja ezt az utat.

A VPN szolgáltatók kínálnak kifejezetten egyes ország-szűrések megkerülésére csomagokat. Viszont lehet, hogy épp az igényeid nem lesznek metszetben az ő üzletpolitikájukkal/ideológiájukkal, többnyire "opresszív rezsimekből" kitekintés a csomag, nem fordítva :D
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
N
Ha van olyan kilépési pontja, ahonnan elérhető, akkor igen.
Hol van blokkolva? Nem törvényellenes? Vigyázz mit csinálsz!
Nézd csak, ez van nekem:
System: Host: dell-OptiPlex-780 Kernel: 4.15.0-156-generic x86_64 bits: 64 gcc: 7.5.0
Desktop: Cinnamon 3.8.9 (Gtk 3.22.30-1ubuntu4) dm: lightdm Distro: Linux Mint 19 Tara
Machine: Device: laptop System: Dell product: OptiPlex 780 serial: N/A Chassis: type: 16 serial: N/A
Mobo: Dell model: 0DFRFW v: A01 serial: N/A BIOS: Dell v: A06 date: 11/03/2010
CPU: Dual core Intel Core2 Duo E7500 (-MCP-) arch: Penryn rev.10 cache: 3072 KB
flags: (lm nx sse sse2 sse3 sse4_1 ssse3 vmx) bmips: 11703
clock speeds: max: 1640 MHz 1: 1602 MHz 2: 1640 MHz
Graphics: Card: Intel 4 Series Integrated Graphics Controller bus-ID: 00:02.0 chip-ID: 8086:2e12
Display Server: x11 (X.Org 1.19.6 ) drivers: modesetting (unloaded: fbdev,vesa)
Resolution: 1366x768@59.79hz
OpenGL: renderer: Mesa DRI Intel Q45/Q43 (ELK) version: 2.1 Mesa 20.0.8 Direct Render: Yes
Audio: Card Intel 82801JD/DO (ICH10 Family) HD Audio Controller
driver: snd_hda_intel bus-ID: 00:1b.0 chip-ID: 8086:3a6e
Sound: Advanced Linux Sound Architecture v: k4.15.0-156-generic
Network: Card: Intel 82567LM-3 Gigabit Network Connection
driver: e1000e v: 3.2.6-k port: ece0 bus-ID: 00:19.0 chip-ID: 8086:10de
IF: enp0s25 state: up speed: 1000 Mbps duplex: full mac: <filter>
Drives: HDD Total Size: 128.0GB (86.4% used)
ID-1: /dev/sda model: MTFDDAK128MAY size: 128.0GB serial: <filter>
Partition: ID-1: / size: 117G used: 103G (93%) fs: ext4 dev: /dev/sda1
RAID: System: supported: N/A
No RAID devices: /proc/mdstat, md_mod kernel module present
Unused Devices: none
Sensors: System Temperatures: cpu: 43.0C mobo: N/A
Fan Speeds (in rpm): cpu: N/A
Repos: Active apt sources in file: /etc/apt/sources.list.d/google-chrome.list
deb [arch=amd64] http: //dl.google.com/linux/chrome/deb/ stable main
Active apt sources in file: /etc/apt/sources.list.d/official-package-repositories.list
deb http: //packages.linuxmint.com tara main upstream import backport
deb http: //archive.ubuntu.com/ubuntu bionic main restricted universe multiverse
deb http: //archive.ubuntu.com/ubuntu bionic-updates main restricted universe multiverse
deb http: //archive.ubuntu.com/ubuntu bionic-backports main restricted universe multiverse
deb http: //security.ubuntu.com/ubuntu/ bionic-security main restricted universe multiverse
deb http: //archive.canonical.com/ubuntu/ bionic partner
Info: Processes: 228 Uptime: 2 days Memory: 2822.1/3844.0MB
Init: systemd v: 237 runlevel: 5 Gcc sys: 7.5.0 Client: Unknown python3.6 client inxi: 2.3.56
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
nekem megnyílik, most néztem.

A VPN-nél (vagy a TOR/I2P anonimizáló hálózatoknál is gyakorlatilag) te csatlakozol egy szerverre, egy titkosított kapcsolaton. Ott mint egy búvópatak, alámerül a VPN szolgáltató "belső" hálózatába a forgalmad, de annak egy valamely pontján, pl. kívánságod szerint Oroszországban van egy pont ahol a VPN szolgáltató hálózatából vissza kibukkan a kapcsolatod a nyilvános internetre, ez az ami kilépési pontnak neveztem, és onnan megy el a céloldalra. Nyilván a válaszüzenet visszafelé is bejárja ezt az utat.

A VPN szolgáltatók kínálnak kifejezetten egyes ország-szűrések megkerülésére csomagokat. Viszont lehet, hogy épp az igényeid nem lesznek metszetben az ő üzletpolitikájukkal/ideológiájukkal, többnyire "opresszív rezsimekből" kitekintés a csomag, nem fordítva :D
Megfordult a világ.

Melyikre kattintsak?

 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 770
7 004
113
Szép, de ahogy a cikk is megjegyzi, februártól nem szállít nekik a TSMC. Viszont ez valószínűleg nem fog nagy fennakadást okozni, mivel az Elbrusz-8 csak 28 nm-es node-on megy, így a kínaiak is simán le tudják gyártani.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Szép, de ahogy a cikk is megjegyzi, februártól nem szállít nekik a TSMC. Viszont ez valószínűleg nem fog nagy fennakadást okozni, mivel az Elbrusz-8 csak 28 nm-es node-on megy, így a kínaiak is simán le tudják gyártani.
Azt az orosz Mikron gyártja. vagyis nem tudom pontosan, de van olyan Elbrusz, amit a Mikron gyárt. Kettő is. Azt hiszem, most 67nm-nél tartanak.