Informatika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 264
113
Nem tudom, hogy mit sikerült a kommentedbe tenni, de nem látni, és még az idézés sem működik az egész kommentre! Ilyet sem láttam még ezen a csuda kommentmotoron :D
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 264
113
Ok, az 55 nem tudom mi, de ha jól értem a firefox 122, az jó.

1. nézd meg üres firefox profillal mi történik.
mkdir asdf
firefox -profile asdf

Amúgy nem ismerem a mintet, az is valami ubuntu féle, nemde? (bár ahogy nézem flatpak van, nem snap)

Ubuntun így lehet (ott snap-et tolják, és annak az izolációja van, hogy bezavar ebbe-abba):



Egy teljes energizálással egybekötött aurasebészetet szerintem valami mint fórumon kérj. Vagy a hup-on.
Addig is pattints fel egy chromeot szerintem.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 087
10 264
113
Ok, az 55 nem tudom mi, te kérdezted, hogy hanyas vagyok.... de ha jól értem a firefox 122, az jó.

1. nézd meg üres firefox profillal mi történik. Ezt hogy???


Amúgy nem ismerem a mintet, az is valami ubuntu féle, nemde? (bár ahogy nézem flatpak van, nem snap)

Ubuntun így lehet (ott snap-et tolják, és annak az izolációja van, hogy bezavar ebbe-abba):



Egy teljes energizálással egybekötött aurasebészetet szerintem valami mint fórumon kérj. Vagy a hup-on.
Addig is pattints fel egy chromeot szerintem.
Króm nélkülnem lehetne?
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 141
113
Technikai kérdést tennék most fel hirtelen: Miután már 10 Pergőtűz adás megszületett, kezd fogyni a hely a merevlemezemen és elkezdeném kipakolni külső tárolóra az eddig megjelent epizódokat. Az a kérdésem, hogy melyik érné meg jobban, külső merevlemez vagy külső SSD és azon belül is milyen modell? Mert pl a régi fotókat merevlemezen tárolom, de egy örökkévalóság mg átmásolja azokat oda. Olyan 1 TB méretben gondolkodok, az egy ideig elég lesz fixen
 

Groove

Well-Known Member
2017. október 3.
94
281
53
Technikai kérdést tennék most fel hirtelen: Miután már 10 Pergőtűz adás megszületett, kezd fogyni a hely a merevlemezemen és elkezdeném kipakolni külső tárolóra az eddig megjelent epizódokat. Az a kérdésem, hogy melyik érné meg jobban, külső merevlemez vagy külső SSD és azon belül is milyen modell? Mert pl a régi fotókat merevlemezen tárolom, de egy örökkévalóság mg átmásolja azokat oda. Olyan 1 TB méretben gondolkodok, az egy ideig elég lesz fixen
A felhasználástól függ, hogy mi a jó választás.
"Forgós" lemezeket akkor rérdemes ha sok(több terrebájt) adatot szeretnél tárolni... itt a méret a lényegf.
A legtöbb külső adattároló már SSD... ez általában gyorsabb.

https://kulso-ssd-meghajto.arukereso.hu/
Nem igazán tudsz tévedni... a kingston; samsung jó... válaszd ami méretben megfelel számodra. A sebesség nem feltétlen szempont... 500mb\s fellett ... csak tárolásra.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 264
113
Ez most vicc, vagy komoly??????
Feltettem kérdéseket, amikre a válaszok közelebb vihettek volna egy megoldáshoz. Adtam alternatív lehetőséget. Útmutatást adtam hozzájuk. Azokra semmi reakció, csak lehetne-e amúgy.

Mindig elfelejtem, hogy ha számítógépes segítséget ad valaki ingyen, akkor a dolog hamar átmegy követelőző koldus tempóba a laikusok/segítségkérők részéről.

ui: Bár most megnézve megint az idézetbe válaszoltál, és erre annyit tudok mondani, hogy leírtam, hogy hogy... Kezdésnek tanuld meg a fórummotort használni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 378
113
Újabban ha megnyitok egy topikot az azon lévő youtube videók maguktól elindulnak, akár több is. Ezt hol lehet kikapcsolni?

Na, sikerült kikapcsolni (Chrome böngésző). Értelemszerűen a beállítások magyar Chrome-ban magyarul vannak. Ez esetben az "Aktív eszközhasználat"-ot kellett letiltani.