Informatika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 012
113
Kezd megint átmenni humorba a dolog. A probléma: nem tudok feltölteni fájlokat a saját céges OneDrivba, mert azt mondja, hogy nincs elég szabad hely, miközben a metrics szerint 5% foglalt összesen. Visszakérdez: " What is your end goal?" Szerinted, te barom? :mad:
Helyzetjelentés: miután több ötlete is volt, és egyik sem vezetett eredményre, magamtól rájöttem, hogy mi volt a hiba. Na ezért kár helpdesket fenntartani.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 141
113
Ért valaki OBS-hez? Egy órája szétbasz az ideg, mert hirtelen letekerte a hangerőt magáról és nem tudom visszaállítani normálra hiába próbálkozok mindennel, miközben a mikrofon jó (máshol megy simán ugyanaz a hangerő), a gépet újraindtottam, programot is le meg visszateleptettem de szar
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ért valaki OBS-hez? Egy órája szétbasz az ideg, mert hirtelen letekerte a hangerőt magáról és nem tudom visszaállítani normálra hiába próbálkozok mindennel, miközben a mikrofon jó (máshol megy simán ugyanaz a hangerő), a gépet újraindtottam, programot is le meg visszateleptettem de szar
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Engem ami szétszopat pár napja, hogy a jútúb videók akadnak, párszor megakad, de néha csak a kép, aztán harmadikra teljesen. Van amikor az oldalfrissítés megoldja, de legtöbbször nem. Nem mindegyik videónál csinálja, de nem jöttem rá a logikájára, hogy melyikeknél. Csinálja ezt a shortoknál is, de ott sem mindegyiknél és ott sem segít rajta az oldalfrissítés. A legújabb firefox update-re gyanakszom, kb azzal együtt jött, de nem tudom visszaállítani az előző verziót. :mad::hadonaszos:
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 141
113
Az a baj, hogy felvétel közben szart be, az egyik részt még normálban tolta a másik meg mintha susmognék mint valami buszos csöves. Miközben semmit sem állítottam át. Ezután jött a kálváriám, 0 eredménnyel. Minden keresés után feladtam, rákúrtam még extra 16 decibelt oszt jó lesz mostanra, másik alkalomra meg új felvevőprogramot keresek
Engem ami szétszopat pár napja, hogy a jútúb videók akadnak, párszor megakad, de néha csak a kép, aztán harmadikra teljesen. Van amikor az oldalfrissítés megoldja, de legtöbbször nem. Nem mindegyik videónál csinálja, de nem jöttem rá a logikájára, hogy melyikeknél. Csinálja ezt a shortoknál is, de ott sem mindegyiknél és ott sem segít rajta az oldalfrissítés. A legújabb firefox update-re gyanakszom, kb azzal együtt jött, de nem tudom visszaállítani az előző verziót. :mad::hadonaszos:
Ha esetleg AdblockPlus-od van akkor azt frissítsed, elvileg az az ami bugos és ezeket okozza
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ha esetleg AdblockPlus-od van akkor azt frissítsed, elvileg az az ami bugos és ezeket okozza
uBlock-om van amit ajánlottál (örök hálám), de azt nem vagyok hajlandó feladni, azóta nem baszakszik a reklámokkal sehol, jútúb is pöccre indul.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Buvarszemuveg elado


Eredetileg bele akartam kötni, hogy megint a kvótanégert nem tudták kihagyni, DE, aki arra veszi, hogy a farkát verje ebben (vagyis a vásárlók 90+%-a), azoknál nem-e fogja összezavarni a rendszert az a sok vad kézmozdulat és pl bezárni a videót?
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 434
113
Eredetileg bele akartam kötni, hogy megint a kvótanégert nem tudták kihagyni, DE, aki arra veszi, hogy a farkát verje ebben (vagyis a vásárlók 90+%-a), azoknál nem-e fogja összezavarni a rendszert az a sok vad kézmozdulat és pl bezárni a videót?
Gattyan gondolom ezekben az orakban az API-t tanulmanyozza. :D
 
  • Vicces
Reactions: enzo and joker

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 141
113
Ért valaki OBS-hez? Egy órája szétbasz az ideg, mert hirtelen letekerte a hangerőt magáról és nem tudom visszaállítani normálra hiába próbálkozok mindennel, miközben a mikrofon jó (máshol megy simán ugyanaz a hangerő), a gépet újraindtottam, programot is le meg visszateleptettem de szar
Sikeresen 6 hangsávot vett fel egyszerre, szóval 8:34 után kicsit earrape lesz a következő Pergőtűz, de igyekszek rajta javítani
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 141
113
Esetleg valaki nem tud egy OBS-t kiváltó, nagyjából hasonló felvevő programot? Mert itt állok baszdmeg majdnem fél 5kor és látom, hogy ez a fos kibaszott hangsáv nélkül vette fel a Pergőtűz legfontosabb kb 2 perces részletét, amire legszívesebben most eret vágnék.

Előzőnél is a hangsáv baszódott el, miközben semmit nem csináltam és kurvára elegem van ebből
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
Esetleg valaki nem tud egy OBS-t kiváltó, nagyjából hasonló felvevő programot? Mert itt állok baszdmeg majdnem fél 5kor és látom, hogy ez a fos kibaszott hangsáv nélkül vette fel a Pergőtűz legfontosabb kb 2 perces részletét, amire legszívesebben most eret vágnék.

Előzőnél is a hangsáv baszódott el, miközben semmit nem csináltam és kurvára elegem van ebből
Nem vagyok nagyon benne, de sokan bandicam-ot is használnak.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 141
113
Nem vagyok nagyon benne, de sokan bandicam-ot is használnak.
Igazából csak egy olyan program kéne, amihez egyszerre tudom hozzácsapni bemenetként a mikrofont meg a telefont kameraként és normális a kezelése. Mert az elvitathatatlan az OBS-től, hogy az UI az tényleg kezelhető csak cserébe random megbaszódik úgy, hogy nem lehet rendbehozni
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 085
10 253
113
Széééet bsz az ideg......
:confused:
:hadonaszos:

A pc-n Linux Mint alatt Firefox böngészővel a gmail biztonsági bejelentkezést kér. De nem engedi, merthogy nem kompatibilis/biztonságos a böngészőm, és persze megengedi, hogy krómra váltsak!
A mobilon ...még... tudok levelezni.
Mit tehetek, hogy pc-n is tudjak levelezni?
Köszönöm.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 847
35 425
113
Széééet bsz az ideg......
:confused:
:hadonaszos:

A pc-n Linux Mint alatt Firefox böngészővel a gmail biztonsági bejelentkezést kér. De nem engedi, merthogy nem kompatibilis/biztonságos a böngészőm, és persze megengedi, hogy krómra váltsak!
A mobilon ...még... tudok levelezni.
Mit tehetek, hogy pc-n is tudjak levelezni?
Köszönöm.
Linuxon elérhető Gmail-barát e-mail kliensek
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 085
10 253
113
Linuxon elérhető Gmail-barát e-mail kliensek
Köszi.
Nem igazán tudok ezekben eligazodni, de közben kiderült, hogya youtube-be sem tudok bejeentkezni, pedig régóta prémium előfizető vagyok.

Verify it’s you​

photo.jpg

gergo55emailcimkukacemailcim.com
To help keep your account secure, Google needs to verify it’s you. Please sign in again to continue to YouTube.



Ez van a képernyőn, de nincs ott a bejelentkezési mező, se név, se jeszó.

Ha a next-re kattintok akkor ezt írja ki.



Couldn’t sign you in​

This browser or app may not be secure. Learn more
Try using a different browser. If you’re already using a supported browser, you can try again to sign in.


A firefox elvileg támogatott böngésző. frissítve ven rendszeresen, nem tudom mit akarnak....
 
Last edited by a moderator:

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 260
113
Széééet bsz az ideg......
:confused:
:hadonaszos:

A pc-n Linux Mint alatt Firefox böngészővel a gmail biztonsági bejelentkezést kér. De nem engedi, merthogy nem kompatibilis/biztonságos a böngészőm, és persze megengedi, hogy krómra váltsak!
A mobilon ...még... tudok levelezni.
Mit tehetek, hogy pc-n is tudjak levelezni?
Köszönöm.
hanyas vagy, te ... firefox? (na meg a linux mint?)

Melyik verzió? A google szándékosan szabotálja a nem chrome böngészőket, de nekem windows alatt pl. megy firefox 122.0.1 alól frankón. Desktop linuxom most nincs kéznél, elfelejtettem a luks jelszót. :(

Hogyan van a firefox telepítve, apt, vagy snap (esetleg flatpak?)
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 085
10 253
113
hanyas vagy, te ... firefox? (na meg a linux mint?) Ott van, 55-ös.

Melyik verzió? 122 A google szándékosan szabotálja a nem chrome böngészőket, de nekem windows alatt pl. megy firefox 122.0.1 alól frankón. Desktop linuxom most nincs kéznél, elfelejtettem a luks jelszót. :(

Hogyan van a firefox telepítve, apt, vagy snap (esetleg flatpak?) Ezt hol tudom megnézni?