Informatika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 960
19 269
113
Zárt FB csoportban megosztott élő videót hogy lehetne menteni, vagy megosztani a csoporton kívülivel FB-on? Nem nekem kell, csak most kértek segítséget, és nem tudtam megoldani (nem vagyok túl járatos FB-os dolgokban), azt látom hogy jobb klikkel nem lehet már mp4-be menteni a gépre a videót, a facebookon belül meg csak a linket lehet küldözgetni, ami nem változtat a videó láthatósági beállításain - én benne vagyok a privát csoportban, akinek el akarja küldeni az illető a videót, ő nem, és így hiába küldi messengerben a videót az illetőnek, nem tudja megnézni, mert nem tagja a zárt csoportnak. Utólag nem lehet úgy tűnik módosítani a láthatóságon (mindezt mobilról persze). Szóval itt van egy videó, az illető posztolta ki a csoportba, és itt megakadt, megosztani sem tudja már a saját posztját a címzettnek, ha jól értem, mert privát a csoport. Ennyire bekeményített a FB adatvédelmileg?
Találtam fb videóletöltő odalt, csak a privát videó letöltésével az sem boldogult, bár van ilyen opció (be kell másolni a komplett forrást, de nem működik).
Sikerült?

Én először a böngésző hibakerső módjában (F12) nézném a hálózati forgalmat, hátha ott feltűnik egy önálló mp4 stream kérésként, és hs igen, akkor a jobbklikk menüben megnézném, hogy meg tudom-e nyitni új lapon, és menteni.

Ha ez nem megy, én megbízhatatlan bővítmények telepítgetése helyett a nyers erőre hagyatkoznék: OBS-sel felvenném az egész képernyőt, és megvágnám a felvételt valamivel.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 013
32 416
113
Sikerült?

Én először a böngésző hibakerső módjában (F12) nézném a hálózati forgalmat, hátha ott feltűnik egy önálló mp4 stream kérésként, és hs igen, akkor a jobbklikk menüben megnézném, hogy meg tudom-e nyitni új lapon, és menteni.

Ha ez nem megy, én megbízhatatlan bővítmények telepítgetése helyett a nyers erőre hagyatkoznék: OBS-sel felvenném az egész képernyőt, és megvágnám a felvételt valamivel.

Azóta megoldotta valahogy, köszi.
 

Ettemlevest

New Member
2017. október 29.
1
0
1
Sikerült?

Én először a böngésző hibakerső módjában (F12) nézném a hálózati forgalmat, hátha ott feltűnik egy önálló mp4 stream kérésként, és hs igen, akkor a jobbklikk menüben megnézném, hogy meg tudom-e nyitni új lapon, és menteni.

Ha ez nem megy, én megbízhatatlan bővítmények telepítgetése helyett a nyers erőre hagyatkoznék: OBS-sel felvenném az egész képernyőt, és megvágnám a felvételt valamivel.

Én első körben youtube-dl (https://github.com/ytdl-org/youtube-dl) vagy valamilyen wrapperével próbálkoznék. Tud FB-ről is letölteni, ha bejelentkezve le lehet FB-n játszani azt a videót, akkor a login adatokkal indítva mennie kell. Ingyenes és nyílt forráskódú.
Pl. belső céges Microsoft Streamről tudtam letölteni videókat destreamerrel (https://github.com/snobu/destreamer). Céges bejelentkezésre feljött egy böngésző ablak, utána ment a letöltés.

Szerk.: látom azóta megoldódott, de hátha hasznos az infó azért :)
 
K

kamm

Guest
Én első körben youtube-dl (https://github.com/ytdl-org/youtube-dl) vagy valamilyen wrapperével próbálkoznék. Tud FB-ről is letölteni, ha bejelentkezve le lehet FB-n játszani azt a videót, akkor a login adatokkal indítva mennie kell. Ingyenes és nyílt forráskódú.
Pl. belső céges Microsoft Streamről tudtam letölteni videókat destreamerrel (https://github.com/snobu/destreamer). Céges bejelentkezésre feljött egy böngésző ablak, utána ment a letöltés.

Szerk.: látom azóta megoldódott, de hátha hasznos az infó azért :)

Alapvetoen barmit fel tudsz venni framebufferbol (eg via directshow), csak legyen hozza tool - kb barmelyik ffmpeg alapu cucc megteszi (pl mplayer, az raadasul egy 20+ eve folyo magyar fejlesztes.)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A fentebbi FB-os videó letöltés twitteres verziójára van valakinek megoldása?
Szinte biztos vagyok benne, hogy képernyőfelvétel nélkül le lehet valahogy tölteni (a kevésbé megbízható online letöltős oldlak mellőzésével) egyben az egész videót.
Hibakeresőben a hálózati forgalomból ki lehet szedni de pár másodperces részekre bontja.
 
T

Törölt tag 008

Guest
A fentebbi FB-os videó letöltés twitteres verziójára van valakinek megoldása?
Szinte biztos vagyok benne, hogy képernyőfelvétel nélkül le lehet valahogy tölteni (a kevésbé megbízható online letöltős oldlak mellőzésével) egyben az egész videót.
Hibakeresőben a hálózati forgalomból ki lehet szedni de pár másodperces részekre bontja.
Gugliba beírod, hogy "twitter download bot". Van vagy 1000 fajta.
 
K

kamm

Guest
Nekem két éve leesett működés közben egy külső hdd-m az asztalról, elvittem hozzájuk, 352+áfáért hozták volna vissza az adatokat.
352 ezer? Mondjuk ez az uzletuk lenyege... kicsit tulmisztifikalja azert a Kmetty, en ismertem a ceget meg vagy 25 eve, amikor mar jo hiruk volt, de abban igaza van, hogy igazabol ami draga, az a mechanikus kipakolasa a plattereknek meg leolvasasa, amikor mar lehalt az elektronika es a servo is.
En anno sajat magam atpakoltam nemegyszer teljes elektronikat ket egyezo vinyo kozott, meg itt kint is, hibatlanul el is indult, de ha megserult az actuatror vagy a leolvaso arm, avagy a head, akkor mese nincs, kell egy clean room es szet kell kapni, majd valamivel meg kell oket porgetni es kiolvasni, az mar tenyleg komoly kis melo.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Ezt szoktam
Nekem két éve leesett működés közben egy külső hdd-m az asztalról, elvittem hozzájuk, 352+áfáért hozták volna vissza az adatokat.

Ezt szoktam érvként felhozni, amikor a biztonsági mentést kényelmetlennek tartják sokan, illetve az adattárolási redundanciáról szóló költségeket magasnak gondolják.

Plusz azt, hogy amíg nincs visszanyerve az adat, addig azzal nem tudsz dolgozni.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 088
10 274
113
Fb messenger kérdés:

Messenger csoportban lévő hozzászólást, hogy lehet kitörölni, úgy, hogy senki nem látja?
Magamnak kitudom törölni, de csak én nem látom utána, a többiek látják.
Egy csoportban kitöröltek két hozzászólásomat, nyom nélkül.
Ezt a messengeren belűlről csinálhatta az ottani csop.alapító, vagy létezik v.mi alkalmazás, ami ilyet meg tud csinálni?

Köszi!
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 475
24 023
113
Fb messenger kérdés:

Messenger csoportban lévő hozzászólást, hogy lehet kitörölni, úgy, hogy senki nem látja?
Magamnak kitudom törölni, de csak én nem látom utána, a többiek látják.
Egy csoportban kitöröltek két hozzászólásomat, nyom nélkül.
Ezt a messengeren belűlről csinálhatta az ottani csop.alapító, vagy létezik v.mi alkalmazás, ami ilyet meg tud csinálni?

Köszi!
Most már ez a két törlési opció van:
c81e3be05457be9c14fdcd5739566535.png
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 192
8 033
113
352 ezer? Mondjuk ez az uzletuk lenyege... kicsit tulmisztifikalja azert a Kmetty, en ismertem a ceget meg vagy 25 eve, amikor mar jo hiruk volt, de abban igaza van, hogy igazabol ami draga, az a mechanikus kipakolasa a plattereknek meg leolvasasa, amikor mar lehalt az elektronika es a servo is.
En anno sajat magam atpakoltam nemegyszer teljes elektronikat ket egyezo vinyo kozott, meg itt kint is, hibatlanul el is indult, de ha megserult az actuatror vagy a leolvaso arm, avagy a head, akkor mese nincs, kell egy clean room es szet kell kapni, majd valamivel meg kell oket porgetni es kiolvasni, az mar tenyleg komoly kis melo.
Régen van alternatíva, féláron.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 192
8 033
113
Ezt szoktam


Ezt szoktam érvként felhozni, amikor a biztonsági mentést kényelmetlennek tartják sokan, illetve az adattárolási redundanciáról szóló költségeket magasnak gondolják.

Plusz azt, hogy amíg nincs visszanyerve az adat, addig azzal nem tudsz dolgozni.
Azért ez még csak a kezdet/alap. Egy normális helyen van BCP is.