Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Pedig úgy néz ki tényleg egy hamis levelet terjesztettek a neten:

https://www.kormany.hu/hu/emberi-er...-terjed-a-miniszter-alairasaval-az-interneten

"... A „halottvizsgálatokat végző orvosoknak” címzett hamis levél írója azt látszatot kívánja kelteni, mintha a miniszter utasítására el kellene titkolni a koronavírus-fertőzés miatt elhunytak számát.
...

A hamis levél terjesztője a legundorítóbb módon próbál pánikot kelteni, ami már büntetőjogi kategória, és a hatóságok a legszigorúbban fognak fellépni ellene.

"
Igen, az egy szar hamisítvány (remélem megcsípik a "gazdáját" és kap érte némi sötétzárkát), de hol függ össze az én hsz.-em ezzel?! Mikor én ezt írtam (pláne azt amire válaszoltam), azt a hamisítványt talán még ki se találták.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Igen, az egy szar hamisítvány (remélem megcsípik a "gazdáját" és kap érte némi sötétzárkát), de hol függ össze az én hsz.-em ezzel?! Mikor én ezt írtam (pláne azt amire válaszoltam), azt a hamisítványt talán még ki se találták.
Én úgy emlékszem, hogy abból a levéltől indult ki itt egy kommentcunami, és Jurgenbauer jól szúrta ki, hogy ez az egész csak egy nem kormánypárti troll műve. Fölösleges volt ezért a jó meglátásért letorkolni.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon and fip7

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 832
113
Másodszor olvasom az Indexen, hogy a németeknél azért halnak meg kevesen, mert jól csinálják a tesztelést, és hamar felderítik a fertőzötteket.

Nem értem, mi a kapcsolat. Az én fejemben a fertőzöttek száma osztva az elhunytak számával a hatékonyság, viszont ez igazából nem attól függ, hány fertőzött van.

Én látom rosszul, kihagyok valamit?
Ahogy LG mondta: "okéoké". De akkor miért alig van gyógyult a betegek között? Sokkal, de sokkal több gyógyultnak kellENE lennie, vagy több halottnak!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 832
113
Nehezen tudnám bárkinek is a segítségemet felajánlani.
Karanténaban ülök Covid-19 fertőzéssel. :rolleyes: (most hagyjuk a privát üzeneteket!!! :))
Ha lett volna annyi agyad, és végigolvasod, és értelmezed a hozzászólásomat, akkor látnád, hogy le is írtam, hogy nyilvánvalóan nem célja a jelenlegi járványügyi rendszernek a fertőzés terjedésének megállítása. Ez egy mission impossible feladat. Valószínűleg ez SENKI-nek sem sikerülhet. Igen, még Kínának, vagy Dél-Koreának sem!
A kormányzat is ezt sugallja azzal, hogy át fogunk lépni a "tömeges megbetegedési" fázisba.
A tisztifőorvos diplomatikusan annyit adott a közvélemény tudtára, hogy a tényleges fertőzések száma többszöröse a regisztráltnak.
Jobbulást! Vigyázz magadra! Remélem kijössz belőle egészségkárosodás nélkül!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 832
113
Képek a Londonisztán mellett épülő 4000 fős elkülönítőről:
https://news.sky.com/story/coronavi...tal-show-scale-of-expected-emergency-11964983
skynews-nhs-nightingale-coronavirus_4957216.jpg
18knál kezdenek el lépni? Okosak.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nehezen tudnám bárkinek is a segítségemet felajánlani.
Karanténaban ülök Covid-19 fertőzéssel. :rolleyes: (most hagyjuk a privát üzeneteket!!! :))
Ha lett volna annyi agyad, és végigolvasod, és értelmezed a hozzászólásomat, akkor látnád, hogy le is írtam, hogy nyilvánvalóan nem célja a jelenlegi járványügyi rendszernek a fertőzés terjedésének megállítása. Ez egy mission impossible feladat. Valószínűleg ez SENKI-nek sem sikerülhet. Igen, még Kínának, vagy Dél-Koreának sem!
A kormányzat is ezt sugallja azzal, hogy át fogunk lépni a "tömeges megbetegedési" fázisba.
A tisztifőorvos diplomatikusan annyit adott a közvélemény tudtára, hogy a tényleges fertőzések száma többszöröse a regisztráltnak.
Remélem megússzátok mind következmények nélkül enyhébb tünetekkel. (vagy tünetmentesen)
Úgy néz ki te vagy az első fertőzött a HTKA fórumon ? Más még nem szólt eddig tudtommal.
 
  • Tetszik
Reactions: Gyurma and SilvioD

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 832
113
  • Tetszik
Reactions: plushun

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 832
113
Egy ellenzéki vélemény a Nyugat és a mainstream sajtó szolidaritásáról.

Én nem voltam oda a német rendszerért, főleg, hogy csak a pénz több benne, semmivel nem jobb maga a rendszer. A holland és belgát pedig ismerem. Liberális fos mindkettő. Vagy kijönnek belőle jól, vagy nem. Elképesztő, ahogy a németek a magukat védő média égisze alatt a csillagokat is lehazudják az égről!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 530
113
mielott elelvezo a kinai elvtarsakra, kicsit gondolkodj el azon hogy amit ok kuldenek az nem ingyen van hanem az allamtol fizetve, esetleg kulonbozo cegek, hiresegek donacioja (novak djokovic teniszezo pl. 1 mila$ fizetet be hogy segitse a jarvanykuzdelmet itt).
Ingyen van vagy nincs ingyen, de van! Brusszelbol meg se ingyen se penzert nincs nekunk.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 832
113
Asszony ezt 2 hete megjósolta. Otthon vannak, fusztráltak idegesek, csak egymáson tudják levezetni.
Ne legyenek kétségeink nálunk is valószínűleg ez van. :(

Végre tudtam veszekedni egy jó az asszonnyal, mert kint voltak a gyerekek a kertben. Mindkettőnknek jót tett. Iszonyat feszkó volt itthon, csak a srácok miatt kussoltunk. :) Utána pedig szerencsére még egy kicsit kint maradtak a gyerekek a kertben ... :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 832
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
"Conte nyolc további uniós állam- és kormányfővel együtt már a csütörtöki rendkívüli EU-csúcson is szorgalmazta, hogy legyen egy új forrásbevonási eszköze az EU-nak, amelyből a koronavírus válság elleni küzdelmet lehet finanszírozni, és most még inkább ráerősített erre a követelésére. A Reuters tudósítása szerint azt mondta:

egy közös újjáépítési kötvényre van szüksége az uniós közösségnek, mert ebből lehetne finanszírozni a kiadásokat, de minden egyes tagállam maga lenne végső soron felelős ezen új papírok visszafizetéséért."
..
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ncs-kozos-kotveny-vege-lehet-az-eu-nak-422672
..
Azért legyünk észnél! Amit az olaszok javasolnak, vagy most épp az olaszok mögé bújva valakik, az éppen nem szolidaritás és problémamegoldás!
Ez azon körök érdeke, akik a kötvényből majd bevásárolnak! Illetve, akik az épp most elszálló Európai Szovjetuniót erőltették eleddig!
Nem csoda, hogy meddő vitákat generál csak!
Guiseppe Conte hová is van bekötve?
..
Eszközt és élőerőt kellene megszervezni nekik!
Meg zsebbe nyúlni és nem a jövőfeléléssel kezdeni!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Most olvastam a belinkelt Ungárt. Ungár egy ..., de tényleg az egyik legértelmesebb ballib politikusok egyike. Már az EP választáson is korrekt volt nagyon, pl. a Jobbikhoz képest. Erre belefutottam a mandin Szélbe. OMFG! Ezeknek teljesen elment a maradék eszük is! - gondoltam.

Aztán a mandin szembe jött velem ez:
https://mandiner.hu/cikk/20200327_a_koronavirus_megmutatja_hogy_itt_az_ideje_a_csalad_eltorlesenek

ELMEBETEGEK!
..
Mi az a queer-bashing?
Lemaradtam valami trendiségről?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Most olvastam a belinkelt Ungárt. Ungár egy ..., de tényleg az egyik legértelmesebb ballib politikusok egyike. Már az EP választáson is korrekt volt nagyon, pl. a Jobbikhoz képest. Erre belefutottam a mandin Szélbe. OMFG! Ezeknek teljesen elment a maradék eszük is! - gondoltam.

Aztán a mandin szembe jött velem ez:
https://mandiner.hu/cikk/20200327_a_koronavirus_megmutatja_hogy_itt_az_ideje_a_csalad_eltorlesenek
Tisztán látszik már, hogy a pokol a földre akar költözni, és a legfőbb képviselőik az ultrafeministák. Mondjuk ebben semmi új nincs a számomra.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 898
11 331
113
Szlovakia: a tranzit forgalom korlatozasa csak ideiglenes volt, mig a hataron feltorlodott kamionok eltuntek, most mar ujra atjarhatoak a hatarok a tranzitnak is. Annyira, hogy:

Kamionosok! Nyitva vannak a határok, tessék csak szépen haladni!


A rendőrség felszólítja a fuvarozókat, hogy használják ki a határátkelők átjárhatóságát és indokolatlanul ne az ország parkolóiban vesztegeljenek a járműveikkel. "Jelenleg az összes nyitott határátkelő nyitva áll a kamionforgalom előtt is. Ennek ellenére sok kamionos indokolatlanul tartózkodik az ország valamelyik parkolójában." - áll a hatóság felhívásában. A fuvarozókat a rendőrség emberei személyesen is megszólítják.

https://parameter.sk/kamionosok-nyitva-vannak-hatarok-tessek-csak-szepen-haladni

Már minden átkelőn bejöhetnek a kamionok Szlovákiába


Március 27-én óriási dugók alakultak ki a szlovák-magyar határátkelőkön. A kamionok kilométeres sorokban várták, hogy bejuthassanak Magyarországra, sok sofőrnek nemcsak órákat, hanem fél, vagy akár egy egész napot várniuk kellett a határátlépésre.

Ezért pénteken a szlovák rendőrség úgy döntött, hogy ideiglenesen nem engedi be Szlovákiába a Lengyelország, Ausztria és Csehország irányából érkező teherforgalmat.

https://parameter.sk/mar-minden-atkelon-bejohetnek-kamionok-szlovakiaba

Egyebkent a tegnapi nap:
23 uj fertozott
292 osszes (Magyarorszag visszaelozott a fertozesek szamaban)
tegnapi nap elvegzett tesztek szama: 747 (a maganlaborokban vizsgalt tesztek szamarol nincs adat)

Erdekes lesz figyelni, mert a napi 3000 teszt elvegzese a cel Matovic szerint.