Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A tulaj maga vágta szét a gépet. Az orra sokáig Tökölön volt...
A Jak-28P már korábban ki lett vonva, mint a Tu-128, tudtommal. Még a 80-as évek elején.
Ott fent a jobb felső srarokban. Mit kellett azért tenni, hogy valaki ott védhesse Oroszország anyácskát?A Jak-28P elfogó típust viszonylag sok PVO alakulat alkalmazta. A hatvanas évek közepétől, a nyolcvanas évek közepéig ezek és a Tu-128-asok alkották a Szovjet Honi Légvédelem nagy hatótávolságú vadászerőit.
Tömeges kivonásuk valóban a nyolcvanas évek legelején kezdődött meg, de csak a nyolcvanas évek végén fejeződött be. Egyik utolsó elfogóvadász alakulat északon, Rogacsevo szigetén, míg egy másik délen a Kaukázuson túl alkalmazta utolsóként a Jak-28P típust, fokozatosan leváltva az új Szu-27-esre.
Foto: Bombora repülőtere, Grúz SzSzK
Ahogy nézem az valahol Anadir-Külsőn lehet, ami Csukcsföldet tekintve még istenesebb hely, mint ahol én voltam Pevekben Mert az tőle balra a behuppadó Csaun-öbölnél van és ott tényleg a szerencsén múlik, hogy vajon egy sarki vihar miatt 2 órát 2 napot vagy 2 hetet kell várj a repülőre. A szomszédos Bilibino sem sokkalta jobb, igaz ott legalább némi bányásztevékenységgel le tudod magad foglalni.Ott fent a jobb felső srarokban. Mit kellett azért tenni, hogy valaki ott védhesse Oroszország anyácskát?
Van itt pár kép Amdarmá-ról, (az a Novaja-Zemlja alatti Tu-128 reptér, ott északon) ugyan nem Jak, hanem Tu-128, de azért azt látni lehet, hogy milyen is volt az élet arrafelé. Bár, ők ezt nem úgy élték meg, hogy valami iszinyatosan rossz. A mai napig nosztalgiáznak róla. Akit érdekel, elérhető az oldalon: Ту-128 Фотоальбом google megbirkózik vele ha kell. Onnan van link a blogra is, szóval lehet olvasgatni, hogy milyen is volt az élet ott fent. Egyébként maga a link már volt fenn, csak régen itt valahol, csak nem elékszem már, hogy merrefelé. Szóval a fotók:Ahogy nézem az valahol Anadir-Külsőn lehet, ami Csukcsföldet tekintve még istenesebb hely, mint ahol én voltam Pevekben Mert az tőle balra a behuppadó Csaun-öbölnél van és ott tényleg a szerencsén múlik, hogy vajon egy sarki vihar miatt 2 órát 2 napot vagy 2 hetet kell várj a repülőre. A szomszédos Bilibino sem sokkalta jobb, igaz ott legalább némi bányásztevékenységgel le tudod magad foglalni.
De ha az atomerőművet vagy a csukcsföldi bányászokat nézzük ahol voltam, annak alapján gondolom az átlaghoz képest jóval jobban voltak megfizetve, akik ott szolgáltak és az azért nem egy utolsó szempont. Mert a Belenko-féle Tengermellékkel szemben Csukcsföld a szovjet időszakban is pénzügyileg jutányos lehetőségeket biztosított annak, aki volt olyan állat, hogy oda menjen
Én is nosztalgiával gondolok vissza dolgokra, de ez csak azért van mert az idő megszépíti a dolgokat. No meg abban is biztos vagyok, kérdés nélkül mentek volna valamelyik fekete-tengeri bázisra, ha felajánlják nekik. Mondjuk ott nincs jegesmedve.Van itt pár kép Amdarmá-ról, (az a Novaja-Zemlja alatti Tu-128 reptér, ott északon) ugyan nem Jak, hanem Tu-128, de azért azt látni lehet, hogy milyen is volt az élet arrafelé. Bár, ők ezt nem úgy élték meg, hogy valami iszinyatosan rossz. A mai napig nosztalgiáznak róla. Akit érdekel, elérhető az oldalon: Ту-128 Фотоальбом google megbirkózik vele ha kell. Onnan van link a blogra is, szóval lehet olvasgatni, hogy milyen is volt az élet ott fent. Egyébként maga a link már volt fenn, csak régen itt valahol, csak nem elékszem már, hogy merrefelé. Szóval a fotók:
Hát ez az, a jegesmedve! Különben van olyan fotó is azon az oldalon, ahol nem bocs az a jegesmedve, és simán ott sétálgat az emberek mögött.Én is nosztalgiával gondolok vissza dolgokra, de ez csak azért van mert az idő megszépíti a dolgokat. No meg abban is biztos vagyok, kérdés nélkül mentek volna valamelyik fekete-tengeri bázisra, ha felajánlják nekik. Mondjuk ott nincs jegesmedve.
Az nem, meg akkora bazi gépeknek... de remélem ezek nem a készültségi gépek voltak, bár lehet, hogy kiásták volna őket szintidő alatt.Hangár akkor sem volt divatos.
Komolyra véve. Persze, hogy a nosztalgia megszépíti a dolgokat. Nem volt egyszerű az élet arrafelé, de máshogy gondolkodtak akkor az emberek is. No meg, ha megnézel pár nyári felvételt (ok, tudom, 2 nap...) akkor kicsit más. Az egy dolog, hogy a katonák, akiket oda vezényeltek hogyan élték ezt meg, de a család akik szintén ott voltak? Ha gyerek voltál és ott nőttél fel? Sok lehetőség nem volt, télen a sapka, sál kicsit kevés, nyáron rengeteg a szúnyog, a következő falu meg ezer kilométer... nesze fiam menj játszani a haverokkal. Csak figyeljetek a jegesmedvékre...Én is nosztalgiával gondolok vissza dolgokra, de ez csak azért van mert az idő megszépíti a dolgokat. No meg abban is biztos vagyok, kérdés nélkül mentek volna valamelyik fekete-tengeri bázisra, ha felajánlják nekik. Mondjuk ott nincs jegesmedve.
Még ha csak a szúnyog lenne Pevekben a helyiek szerint konkrétan a szomszédos hegyoldalak vannak nyaranta csurig pókokkal meg pókhálóvalnyáron rengeteg a szúnyog
Azt az 1 hetet ami ott a nyár simán kibírja az ember azzal a pár milliárd szúnyoggal ami arra lakik négyzetméterenként.Komolyra véve. Persze, hogy a nosztalgia megszépíti a dolgokat. Nem volt egyszerű az élet arrafelé, de máshogy gondolkodtak akkor az emberek is. No meg, ha megnézel pár nyári felvételt (ok, tudom, 2 nap...) akkor kicsit más. Az egy dolog, hogy a katonák, akiket oda vezényeltek hogyan élték ezt meg, de a család akik szintén ott voltak? Ha gyerek voltál és ott nőttél fel? Sok lehetőség nem volt, télen a sapka, sál kicsit kevés, nyáron rengeteg a szúnyog, a következő falu meg ezer kilométer... nesze fiam menj játszani a haverokkal. Csak figyeljetek a jegesmedvékre...
Anadir, keress rá Google Maps-en.Ott fent a jobb felső srarokban. Mit kellett azért tenni, hogy valaki ott védhesse Oroszország anyácskát?
Amikor a Roncs-Ranch-on lefotóztam az anakronisztikus kedvencemet - ráadásul a kedvenc orrkúp verzióval, akkor körbe is jártam, meg is tapogattam.Van itt pár kép Amdarmá-ról, (az a Novaja-Zemlja alatti Tu-128 reptér, ott északon) ugyan nem Jak, hanem Tu-128, de azért azt látni lehet, hogy milyen is volt az élet arrafelé. Bár, ők ezt nem úgy élték meg, hogy valami iszinyatosan rossz. A mai napig nosztalgiáznak róla. Akit érdekel, elérhető az oldalon: Ту-128 Фотоальбом google megbirkózik vele ha kell. Onnan van link a blogra is, szóval lehet olvasgatni, hogy milyen is volt az élet ott fent. Egyébként maga a link már volt fenn, csak régen itt valahol, csak nem elékszem már, hogy merrefelé. Szóval a fotók:
Most bukkantam rá a számítógépemen véletlenül:
Az utolsó fotó, amit Smena Symbollal készítettem, s az első, amit Jak-28-ról. De erősen gyanúsan az utolsó, amit az Alsónémedi melletti egykori Roncs-Ranch-on.
Tényleg, azóta hová lettek onnan a repülőgépek?