Japán Császárság hadihajói (IJN)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Hogy sikerül nekik a rendszerintegráció?

Ne is beszéljünk a currys szarjaikról.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Hogy sikerül nekik a rendszerintegráció?

Ne is beszéljünk a currys szarjaikról.


REndszer integracio ?


Egyedi modon oldjak meg. A szenzorok meg mukodnek rendszerben. Megy az osszes adat a CMS be ( combat managament system ) a fegyver egyresze integralt a tobbi meg szobeli parancsra mukodik.

Ersd pl a Barak lerakok a CMS tol fuggetlenul mint onnalo rendszer van jelen es az operator szoban kapja a parancsot hogy melyik celt tamadja vagy eppen milyen korivben tavolsagban van automatikus tuzparancsa.

Elavult lassu rendszer. Mindenki manapsag mar arra torekszik hogy a legvedelemnel kizarjak az emberi dontest a cel azonositasa utan mert tobb nagysagrenddel lelassitja a folyamatot marpedig manapsag ird es mond 1 masodperc extra ido is eletet vagy halalt jelent. Indusok erre beraktak harom kezelopultot a BARAKNAK hogy "gyors" legyen a dontes es a rendszer.



Egyszoval egy egyedi mix a hajoik. Pakistan ellen jo de szerintem a kinaiak egy az egyben mar megennek oket. Viszont a felszigetukhoz 1000 km es korzetben meg nekunk is maceras lenne ellenuk mert akkora a legiero amit betudnak vetni. Mostansag nagy "Druzsba" baratkozas van . Oszinten elegedettek az amerikai szallitasokkal eszkozokkel fegyverekkel es nem csak azzal hanem a vevoszolgalattal is. Az oroszok nagyon jol bannak a politikusokkal es a fotisztekkel. A kikepezendo kezeloszemelyzetet lenezik lekezelik. Es ez nem ez en velemenyem !
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
REndszer integracio ?


Egyedi modon oldjak meg. A szenzorok meg mukodnek rendszerben. Megy az osszes adat a CMS be ( combat managament system ) a fegyver egyresze integralt a tobbi meg szobeli parancsra mukodik.

Ersd pl a Barak lerakok a CMS tol fuggetlenul mint onnalo rendszer van jelen es az operator szoban kapja a parancsot hogy melyik celt tamadja vagy eppen milyen korivben tavolsagban van automatikus tuzparancsa.

Elavult lassu rendszer. Mindenki manapsag mar arra torekszik hogy a legvedelemnel kizarjak az emberi dontest a cel azonositasa utan mert tobb nagysagrenddel lelassitja a folyamatot marpedig manapsag ird es mond 1 masodperc extra ido is eletet vagy halalt jelent. Indusok erre beraktak harom kezelopultot a BARAKNAK hogy "gyors" legyen a dontes es a rendszer.



Egyszoval egy egyedi mix a hajoik. Pakistan ellen jo de szerintem a kinaiak egy az egyben mar megennek oket. Viszont a felszigetukhoz 1000 km es korzetben meg nekunk is maceras lenne ellenuk mert akkora a legiero amit betudnak vetni. Mostansag nagy "Druzsba" baratkozas van . Oszinten elegedettek az amerikai szallitasokkal eszkozokkel fegyverekkel es nem csak azzal hanem a vevoszolgalattal is. Az oroszok nagyon jol bannak a politikusokkal es a fotisztekkel. A kikepezendo kezeloszemelyzetet lenezik lekezelik. Es ez nem ez en velemenyem !

Te is azt írtad,hogy másodrendűek.Egyébként ismerőseim tapasztalata egymástól függetlenül az az indiaiakkal kapcsolatban,hogy mindenre azt mondják,hogy értik.Nem kérdeznek ha valami nem tiszta számukra és ez nagyon sok mindenben akadályoz.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 224
17 081
113
Köszi az összefoglalót! :D Ezek szerint a japánok olyanok sok szempontból, mint 70 éve. Elit kiképzés, lehetőleg csúcs technika, minden tip-top, viszont merevek, mint a fal. :hadonaszos:

Érdekes, amit a babonáról írsz. Valahol olvastam, hogy az utód fegyvernek közül messze a flotta őrizte meg a legtöbb hagyományt. Zászlóktól, indulóktól kezdve a mindennapi apróságokig. Pl minden héten egyszer van náluk curry nap, ugyanazon a napon, mint régen a Császári Haditengerészetnél. :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Egyébként így nincs sok értelme annak,hogy Barakot raktak a hajóikra.Lehet,hogy jobban jártak volna az S300 valamelyik változatával az legalább integrálható a többi orosz rendszerrel(radarok)a hajón.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Te is azt írtad,hogy másodrendűek.Egyébként ismerőseim tapasztalata egymástól függetlenül az az indiaiakkal kapcsolatban,hogy mindenre azt mondják,hogy értik.Nem kérdeznek ha valami nem tiszta számukra és ez nagyon sok mindenben akadályoz.

Ez kezdetben nallunk is problema volt amikor jottek hozzank tanulni. Lement az elmeleti kepzes a tanermi szimulator foglalkozasokkal. Jott az elmeleti vizsga es uberfos lett az eredmeny pedig mindenki magabiztos volt hogy nagyon tudjak az anyagot. Aztan rajottunk a dolog nyitjara. Elszeparaltuk oket a tisztjeiktol es azokat kulon kepeztuk a legenysegtol ugy hogy a tanfolyam elott ( masik tanfolyam ) elobb elvittuk oket egy ketnapos turara. Elsonap varosnezes masodiknap csapatepites tulelotraininggel fuszerezve. Nagyon elveztek es megtanultak hogy bizhatnak es kerdezhetnek. Nem butabbak mint a magy atlag csak a kulturajukbol kifolyolag nehezebben kerdeznek de ha megnyered a bizalmukat akkor nagyon nagyon jo alapanyag lesz beloluk.

Es itt jott a problema. A tiszturamek nem akartak meg igy sem kerdezni es a legenyseg lekorozte oket amit nehezen viseltek mert altalaban felsobb csaladokbol kepzettebb egyenek lesznek nalluk tisztek.

Osszessegeben minden nacionak megvan az egyedi pro es kontra dolgai amit meg kell ismerned majd azt felhasznalva finomhangolni a komunikaciodat es minden rendben lesz.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Köszi az összefoglalót! :D Ezek szerint a japánok olyanok sok szempontból, mint 70 éve. Elit kiképzés, lehetőleg csúcs technika, minden tip-top, viszont merevek, mint a fal. :hadonaszos:

Érdekes, amit a babonáról írsz. Valahol olvastam, hogy az utód fegyvernek közül messze a flotta őrizte meg a legtöbb hagyományt. Zászlóktól, indulóktól kezdve a mindennapi apróságokig. Pl minden héten egyszer van náluk curry nap, ugyanazon a napon, mint régen a Császári Haditengerészetnél. :D


Olyanok amilyennek irtad. A curry napra nem emlekszem mert hajon ket menusor ( forditottszek hoember irasmodon leirva ) es en ertelem szeruen nem az etlaprol hanem az ujjam vegerol rendeltem. " No abbol az izebol agyjal nekem Toronaga szama de jo legyen mert hajadra kenem" Es ezt igy mondtam szoszerint ok meg nagyon nagyon megilletodotten megkoszontek amit mondtam. A magyar meg nem annyira beszelt nyelv nalluk. :)

Tradiciok hagyomanyok vannak de amit a babonasagrol irtam az egyeni. Ilyen szerencset hzo bigyo olyan talizman de mar a digitalis letoltheto szerencset vagy jo feleseget biztosito elektronikus szerencsehozo kutyuk is ott vannak es a tabletjen laptopjan az van a hatterkepen.

Ha csataba kene menniuk az asszony ma is elkeszitene az "ezer olteses" bigyojukat is. Erdekes latni a mult es a jelen ilyen kevereket.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and arbalest

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Egyébként így nincs sok értelme annak,hogy Barakot raktak a hajóikra.Lehet,hogy jobban jártak volna az S300 valamelyik változatával az legalább integrálható a többi orosz rendszerrel(radarok)a hajón.
Akkor leforditom magyarra nephadseregre amit irtal.

Nincs ertelme 82 mm es aknevtoket venni mert hat ott vannak a SCUD raketak is .

A Barak meg az S-300 mas teljeen mas fegyverkategoria. A S-300 nem kepes kivaltani a Barakot es forditva. Az S-300 a cca 5-10 km re levo bejovo ASM nek maximum csak fenhangon koszonne hogy Zdrasztvujtye tovaris es annyi mert keptelen elfognai azt. Ugyanakkor a Barak meg keptelen nagysebessegu kezepes hatotavolsagu celokra dolgozni.

Mas mas fegyver.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Akkor leforditom magyarra nephadseregre amit irtal.

Nincs ertelme 82 mm es aknevtoket venni mert hat ott vannak a SCUD raketak is .

A Barak meg az S-300 mas teljeen mas fegyverkategoria. A S-300 nem kepes kivaltani a Barakot es forditva. Az S-300 a cca 5-10 km re levo bejovo ASM nek maximum csak fenhangon koszonne hogy Zdrasztvujtye tovaris es annyi mert keptelen elfognai azt. Ugyanakkor a Barak meg keptelen nagysebessegu kezepes hatotavolsagu celokra dolgozni.

Mas mas fegyver.


Én azt hittem,hogy ezek azonos kategóriájú eszközök.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Én azt hittem,hogy ezek azonos kategóriájú eszközök.


Barak nagysebessegu manoverezo kozel kozel kozep tavu celok elleni pontvedelmi rendszer.

S-300 nagy es kozepes hatotavu AD lerak rendszer.

Talan inkabb a Maljutka vs SCUD lenne jobb hasonlat. https://en.wikipedia.org/wiki/Barak_1

A Barak 8 sukat meg nem lattam szemelyesen. Negy vagy ot eve voltam utoljara nalluk hajon. Kkotoben viszont tavaly is.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Barak nagysebessegu manoverezo kozel kozel kozep tavu celok elleni pontvedelmi rendszer.

S-300 nagy es kozepes hatotavu AD lerak rendszer.

Talan inkabb a Maljutka vs SCUD lenne jobb hasonlat. https://en.wikipedia.org/wiki/Barak_1

A Barak 8 sukat meg nem lattam szemelyesen. Negy vagy ot eve voltam utoljara nalluk hajon. Kkotoben viszont tavaly is.

A rombolóikon nincs nagy hatótávú rendszer?A wiki csak Barakot ír a legmodernebb rombolójukra ami azért ma már kicsit karcsú.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
STIHL van ami meg a BUK haditengereszeti valtozata.

Azt ismetem.De nah egy rombolóra már illene valami nagy hatótátvú cucc.Az,hogy a fregatton nincs az elmegy,nem árt ha van(gondolom ezért erőltetik az oroszok a Poliment Redutot)de az sem nagy tragédia ha nincs de egy romboló az más liga.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Azt ismetem.De nah egy rombolóra már illene valami nagy hatótátvú cucc.Az,hogy a fregatton nincs az elmegy,nem árt ha van(gondolom ezért erőltetik az oroszok a Poliment Redutot)de az sem nagy tragédia ha nincs de egy romboló az más liga.


Csak arrol tudok beszamolni amit lattam. Akkor es ott ezek voltak.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Konyha itt is fos. Sok hal van amit nem szeretek es idonkent disnohus cipotalp kemenysegure sutve es egy fekete ehetetlen szosszal leontve. Viszont a rizs feher es igy unalmasan barna az ember uruleke.

Pl minden héten egyszer van náluk curry nap, ugyanazon a napon, mint régen a Császári Haditengerészetnél.

Ha már a topic olvasása után szembe jött a facebookon... Ezek szerint akkor a péntek a curry nap a haditengerészetnél:

Mondjuk ez alapján egyes álláspontok szerint eredetileg szombat volt a curry nap és csak később került át péntekre:
https://japan.stripes.com/news/hurry-curry-japan
 
  • Tetszik
Reactions: endre and arbalest

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Egyszer méllyen beleszagoltam egy currys zacskóba és olyan érzésem volt mintha mosóport szagolnék. Azóta minden gyanús amibe curryt tesznek.
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 039
4 965
113
DcsRp-SUQAAsBhf.jpg:large
DcsRmVlVMAAspZe.jpg:large
DcsRKcSVwAA-5BB.jpg:large
DcsREmMVwAAKCas.jpg:large
DcsQlbrVMAAm5Zn.jpg:large
DcsQeqRUQAAuCzY.jpg:large
DcsQTmVVAAA9AEK.jpg:large
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Egyébként pont ez a bajom a japán meg dél-koreai haditechnikával.Hiába veszünk akármilyen modern IFV-t(vagy bármit)tőlük mit fognak vele kezdeni a 182cm magas 90 kilós emberek(mint pl én)?Vagy rúgjuk ki a culákat és csak pöttömöket a seregbe?

Magyar átlagmagasság 176 cm. Dél koreai átlagmagasság 174 cm.