Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 505
67 966
113
Velem, mert szánt szándékkal vagy önhülyeségből félrevezetem az embereket. Nem csodálnám, ha megbüntetnének.
A nem ott dolgozók/ott gyógyulók meg ki vannak tiltva a kórházakból! Úgy hívják, látogatási tilalom.
A válaszodból két lehetséges dolgot tudok levonni. Vagy nem fogtad fel a kérdést, mert nem tudod értelmezni a szöveget, vagy szemellenző van rajtad még akkor is, ha tét nélküli kérdésre kell tét nélküli választ adnod, mert megfelelési kényszeres öntudat nélküli sejttömeg vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 557
10 242
113
A válaszodból két lehetséges dolgot tudok levonni. Vagy nem fogtad fel a kérdést, mert nem tudod értelmezni a szöveget, vagy szemellenző van rajtad még akkor is, ha tét nélküli kérdésre kell tét nélküli választ adnod, mert megfelelési kényszeres öntudat nélküli sejttömeg vagy.
Akárcsak te. Mert tulajdonképpen azért volt üres az utca, mert a hátam mögött épp vágták ki a sérülteket a roncsokból, de én nem az fotóztam, mert az a mainstream. Na ez a nagy zavar. Az meg nem nagyon zavar, ha a szemedben öntudat nélküli sejttömeg vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and bel

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 505
67 966
113
Akárcsak te. Mert tulajdonképpen azért volt üres az utca, mert a hátam mögött épp vágták ki a sérülteket a roncsokból, de én nem az fotóztam, mert az a mainstream. Na ez a nagy zavar. Az meg nem nagyon zavar, ha a szemedben öntüdat nélküli sejttömeg vagyok.
Ott sántít ez a dolog, hogy az illető hölgy nem a közterületfenntartónál nem talált senkit a túlterhelt osztályokon sürögni-forogni, hanem a kórházak adott osztályain. :) Szóval neeeee....
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
370336 fertőzött (+1048)
3697 kórházban (-32)
269 lélegeztetőgépen (-3)
85313 aktív eset (-2516)
272284 gyógyult (+3481)
12739 elhunyt (+83)
247270 (75036) kapott oltást (+4234, +6510)
3192378 mintavétel (+15434)
18337 hatósági házi karanténban (+307)
54f8fa3bfe2046e56faad9115839ae88.png
371988 fertőzött (+1652)
3648 kórházban (-49)
289 lélegeztetőgépen (+20)
84848 aktív eset (-465)
274308 gyógyult (+2024)
12832 elhunyt (+93)
249687 (84452) kapott oltást (+2417, +9416)
3210549 mintavétel (+18171)
19633 hatósági házi karanténban (+1296)
d5e1ae0770a57e9fe691ed08a8e43e02.png
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 557
10 242
113
Ott sántít ez a dolog, hogy az illető hölgy nem a közterületfenntartónál nem talált senkit a túlterhelt osztályokon sürögni-forogni, hanem a kórházak adott osztályain. :) Szóval neeeee....
Azt sem tudod, hogyan működik egy kórház, csak azt hiszed, hogy tudod. Akár újra is éleszthettek az ajtó mögött, ami előtt tök kihalt terület van. Egyszer lefotóztam a helyi SBO-t péntek délelőtt 10-kor, nem volt ott egy teremtő lélek sem. De ez nem azt jelenti, hogy Magyarországon kihaltak az SBO-k, és az, hogy sürgősségi ellátást igénylő emberek is vanak, az a háttérhatalom mainstream médián keresztüli agymosása.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Kolléga is okos meg bátor volt még akkor is mikor a nyugdíjas édesanyját elvitte a mentő a covid osztályra.
Most meg a szar orvosok és kórházak a hibások, mert a mocskos orbán elhamvasztatta az anyját...

Van aki javíthatatlan.
 
M

molnibalage

Guest
Egyesek azt állították, hogy a lakosság sokkal nagyobb része átesett a fertőzésen és gyógyult tünetmentesen, mint látjuk, milliós számokkal dobálóztak.
Nos, ha ezeknél van rövidtávú immunitás, akkor az oltásoknál vajon fog látszódni hamarabbi letörés?
Egyesek 4-5 milliós számot írtak le. Akkor, ha random eloszlást veszünk és be lenne oltva 1,5 millió ember és repro rátája a vírusnak 2 táján van, akkor a 90% hatásossággal a nyéjimmunitás hatása mikor is látszódna?

Kíváncsi vagyok, hogy igazolni fogják-e a számok ezt az elméletet...
 
  • Tetszik
Reactions: bel

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 557
10 242
113
A lakosság mondjuk 20%-a 18 év alatti, szóval nyájimmunitásra maximum akkor van némi esély, ha mindeki be lesz oltva 18 felett 90% feletti hatékonyságú oltással. Magyarán soha.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and bel

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Egyesek azt állították, hogy a lakosság sokkal nagyobb része átesett a fertőzésen és gyógyult tünetmentesen, mint látjuk, milliós számokkal dobálóztak.
Nos, ha ezeknél van rövidtávú immunitás, akkor az oltásoknál vajon fog látszódni hamarabbi letörés?
Egyesek 4-5 milliós számot írtak le. Akkor, ha random eloszlást veszünk és be lenne oltva 1,5 millió ember és repro rátája a vírusnak 2 táján van, akkor a 90% hatásossággal a nyéjimmunitás hatása mikor is látszódna?

Kíváncsi vagyok, hogy igazolni fogják-e a számok ezt az elméletet...
Figyeld Izraelt! Ők hetekkel mindenki előtt járnak. Péntekre már lazítást terveznek.
https://www.portfolio.hu/global/202...-mennyit-ert-a-tomeges-oltas-izraelben-467608
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 735
4 132
113
A lakosság mondjuk 20%-a 18 év alatti, szóval nyájimmunitásra maximum akkor van némi esély, ha mindeki be lesz oltva 18 felett 90% feletti hatékonyságú oltással. Magyarán soha.
Szia,

De ez nem gond akkor, ha a 18 ev alattiak mar mind atestek rajta az elmult fel evben.
Es varhatoan a lazitasok utan tomegesen at fognak esni rajta.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 808
25 419
113
Egyesek azt állították, hogy a lakosság sokkal nagyobb része átesett a fertőzésen és gyógyult tünetmentesen, mint látjuk, milliós számokkal dobálóztak.
Nos, ha ezeknél van rövidtávú immunitás, akkor az oltásoknál vajon fog látszódni hamarabbi letörés?
Egyesek 4-5 milliós számot írtak le. Akkor, ha random eloszlást veszünk és be lenne oltva 1,5 millió ember és repro rátája a vírusnak 2 táján van, akkor a 90% hatásossággal a nyéjimmunitás hatása mikor is látszódna?

Kíváncsi vagyok, hogy igazolni fogják-e a számok ezt az elméletet...
Stimmelhet is a 4-5 milliós szám! Svédek:
(Egyébként meg nagy talány az egész, a zsidóknál már 57%-át beoltották a népnek, s Izrael ötödét pedig a második adaggal is. Ennek ellenére a fertőződöttségi számokban nem tükröződik vissza ugyanilyen mértékben a dolog. Hatezer felett van a 7 napos mozgóátlaguk is, ami emelkedik ráadásul!)
---
https://sebastianrushworth.com/2021/01/25/heres-a-graph-they-dont-want-you-to-see/
shareantibodiessweden.jpg

..
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Azt sem tudod, hogyan működik egy kórház, csak azt hiszed, hogy tudod. Akár újra is éleszthettek az ajtó mögött, ami előtt tök kihalt terület van. Egyszer lefotóztam a helyi SBO-t péntek délelőtt 10-kor, nem volt ott egy teremtő lélek sem. De ez nem azt jelenti, hogy Magyarországon kihaltak az SBO-k, és az, hogy sürgősségi ellátást igénylő emberek is vanak, az a háttérhatalom mainstream médián keresztüli agymosása.
Egy tömött/zsúfolt osztályon szvsz mindig vannak ! Az embereimnek szoktam mondani ha amikor kiérek mindig azt látom , hogy nincs munka akkor nehéz velem megetetni , hogy amikor nem vagyok ott akkor sürgés forgás van !
 
M

molnibalage

Guest
A lakosság mondjuk 20%-a 18 év alatti, szóval nyájimmunitásra maximum akkor van némi esély, ha mindeki be lesz oltva 18 felett 90% feletti hatékonyságú oltással. Magyarán soha.
Nem nyájimmunitás a kérdés. Az nem jön össze. De ha valóban az van, hogy akkor egyesek szerint a fiatalok kb. mind átestek rajta és az 40-50 alatti generációs is észrevétlenül és ezek mondjulk 1/3-a még nem tud fertőződni és fertőzni (?), akkor 1,5 oltás után ez 3 milló ember alsó hangon. Nem azt várom, hogy hirtelen "0" eset lesz, hanem azt, hogy a mostani 1-2 ezer leeshez -e 2-3 hét alatt mondjuk napi 300-500 tájára.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 557
10 242
113
Egy tömött/zsúfolt osztályon szvsz mindig vannak ! Az embereimnek szoktam mondani ha amikor kiérek mindig azt látom , hogy nincs munka akkor nehéz velem megetetni , hogy amikor nem vagyok ott akkor sürgés forgás van !
Nincs mindig sürgés-forgás, még akkor sem, ha az osztály tele van. Még intenzív osztályon is gyakori a nyugi.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Figyeld Izraelt! Ők hetekkel mindenki előtt járnak. Péntekre már lazítást terveznek.
https://www.portfolio.hu/global/202...-mennyit-ert-a-tomeges-oltas-izraelben-467608

Izrael: 60,14%

Kedves Orbán-kormány, eddig sikerül produkálnod: három százalékot hozzávetőleg. Február negyedikén Izrael elérte a nyájimmunitáshoz és ezzel a teljes, korlátozásmentes nyitáshoz szerintetek szükséges értéket. Karácsony Gergely nem lehetne nálatok alkalmatlanabb és jelen pillanatban nem is az.
 
M

molnibalage

Guest

Izrael: 60,14%

Kedves Orbán-kormány, eddig sikerül produkálnod: három százalékot hozzávetőleg. Február negyedikén Izrael elérte a nyájimmunitáshoz és ezzel a teljes, korlátozásmentes nyitáshoz szerintetek szükséges értéket. Karácsony Gergely nem lehetne nálatok alkalmatlanabb és jelen pillanatban nem is az.
Én sem szeretem a narancsos bandát, de semmiféle logikai kapcsolat nincs aközött, hogy Izraelben ilyen magas az oltottság és az, hogy KG és OV kvalitásai milyen relációban vannak.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Én sem szeretem a narancsos bandát, de semmiféle logikai kapcsolat nincs aközött, hogy Izraelben ilyen magas az oltottság és az, hogy KG és OV kvalitásai milyen relációban vannak.
Talán nem kellett volna oltóanyagról gondoskodniuk még időben? Mivel Izrael megcsinálta, innentől kezdve kijelenthetjük, hogy ez reális és optimális esetben nem lenne már a járvány, csak a kormány okoz kárt, a zárlat csak a kormány alkalmatlansága miatt létezik innentől kezdve. Február negyedikén Izrael letette az asztalra a járvány végét, ezzel példát statuálva. Akiknél még tart a járvány, ott alkalmatlan, rossz kormányzat van hatalmon. A hasonló méretű fejlett országokban száz százalékos pontosságal lehet kijelenteni, csak a hatalmas és népes, vagy nagyon fejletlen országok kormányai állhatnak elő halvány kifogásokkal, hogy náluk miért nem sikerült. Egy hatvanhatmilliós Nagy Britannia a maga tizenöt százalékával már szégyellheti magát, de legalább igyekeznek! Mi sehol, ez itt szó szerint a semmi.

KG pedig sokáig az al-kal-mat-lan-ság mintaképe volt a kormányzati sajtóban, azért hivatkozási alap. OV minimum KG, de inkább rosszabb, mert diszponált az elmúlt tizenegy hónapban minden létező erőforrásunk felett és semmit nem ért el (leszámítva, hogy elköltötte ezeket az erőforrásokat ötezermilliárd HUF értékig eddig). Ugyanott tartunk, ahol az átlag EU tagállam, miközben mi húde függetlenek és hazzaffyyasssak vagyunk. Hát nem. Ez elégtelen fegyelmivel!
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113

1. Nem hiszem, hogy 60% az, aki már a második oltását is megkapta, és az egy hét is eltelt.
2. Izrael sok szempontból nem összehasonlítható más országokkal. Kicsit más a nemzetközi befolyásuk, mint bármilyen más hasonló méretű országnak. Ha ezt nem látod, vak vagy.
3. Azt miért nem nézed, hogy hány ország van, akinél viszont jobban állunk?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 070
88 014
113
Stimmelhet is a 4-5 milliós szám! Svédek:
(Egyébként meg nagy talány az egész, a zsidóknál már 57%-át beoltották a népnek, s Izrael ötödét pedig a második adaggal is. Ennek ellenére a fertőződöttségi számokban nem tükröződik vissza ugyanilyen mértékben a dolog. Hatezer felett van a 7 napos mozgóátlaguk is, ami emelkedik ráadásul!)
---
https://sebastianrushworth.com/2021/01/25/heres-a-graph-they-dont-want-you-to-see/
shareantibodiessweden.jpg

..
Izraelben a vallási fanatikus orthodoxok, a nagyon, nagyon, nagyon, nagyon vallásos, hat-hét-tíz gyerekesek SOHA NEM FOGJÁK BEOLTATNI MAGUKAT. Ameddig végig nem megy a közösségükön, addig magasak a számok ha jól állnak, ha nem. Ők azok akik nem katonáskodnak, de megy az ájvék ha nem védik meg őket. A legidősebb áldozatok közülük kerülnek ki.