Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 786
113
Akarsz oltást kapni magán orvosi cégnél ? Pénzért, előre rögzített szolgáltatásokkal ??? LEHETSÉGES !!! Ne röhögj, van ilyen cég ! :p:D Én csak annyit néztem meg a leírásban, hogy nem tavaly kezdték. Árakat még nem néztem. Persze szívesen állnak rendelkezésre tesztelésekkel, persze minden fizetős, ez egy magánegészségügyi szolgáltató intézmény. Részletek az oldalukon olvashatóak.

Őellenük folyik eljárás.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 656
113
Kérdés volt a Szputnyik kapcsán, hogy mégis mekkora a legyártott mennyiség és mik várhatóak a jövőben. Nos eddig 11,1 millió dózis készült el, melyből 7,9 millió belföldi felhasználásra ment. Félév végéig a cél a 88 millió legyártottt dózis, melyből 59 milliót belföldön használnak fel, a maradék megy hozzánk hasonlóan exportra. Negyedév végéig 30,5 millió dózis gyártását tervezik Grísáék. Fontos megjegyezni, hogy a számok kizárólag az oroszországi gyártást tartalmazzák, a fokozatosan felfutó külföldi licenszeket nem.
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Lehet, hogy mákja volt eddig, de az is lehet, hogy tünetmentesen lefutott nála a dolog, ahogy az emberek többségénél történik. Ez persze nem jelenti azt, hogy egy újabb variánst nem kaphat el megint. Az a baj, hogy nem lehet megjósolni milyen mutációk jönnek.
Nem kell, hogy "mákja legyen" mert mindig van az élőlényeknek /jelen esetben embereknek/ 1 kisebb-nagyobb csoportja mely különböző - gyakran nehezen magyarázható - okokból immunis 1 vírus vagy járvány ellen. Ez a Spanyolnátha idején is működött, mert ha nem működne, akkor már rég kihalt volna az emberiség. Egy ilyen csoporttagot simán betehetsz a Covid-os betegek közé, de akár be is olthatod az élő vírussal, mert semmi baja nem lesz. - Az immunrendszere ugyanis valamilyen okból azonnal elpusztítja a véletlenül bejutott vagy a szándékosan bejuttatott kórokozót...
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 629
5 393
113
....
Kérdés volt a Szputnyik kapcsán, hogy mégis mekkora a legyártott mennyiség és mik várhatóak a jövőben. Nos eddig 11,1 millió dózis készült el, melyből 7,9 millió belföldi felhasználásra ment. Félév végéig a cél a 88 millió legyártottt dózis, melyből 59 milliót belföldön használnak fel, a maradék megy hozzánk hasonlóan exportra. Negyedév végéig 30,5 millió dózis gyártását tervezik Grísáék. Fontos megjegyezni, hogy a számok kizárólag az oroszországi gyártást tartalmazzák, a fokozatosan felfutó külföldi licenszeket nem.
Ezek nekem elég alacsony számoknak tűnnek egy 150 milliós országnak. Még akkor is ha lesznek más vakcinák is. :(
 
  • Tetszik
Reactions: bel and LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Nagyon lelkesen ajánlgatják fel, pedig nekünk sem tudják leszállítani, amit ígértek. Semmi bajom nem lenne az orosz vakcinával, ha lenne elég... persze az is lehet, hogy az oroszok bedurciztak a kormány gázügyi ügyeskedése miatt, ezért inkább máshova szállítanak.
Nem gondolom. Tegnap indult az újabb szállítmány. Ahogy a nyugati vakcináknál, úgy az oroszoknál is folyamatos kapacitásgondok vannak.

Ennek ellenére március végéig 2,5 millió ember, az összes regisztrált, be lesz oltva itthon. 10-12 napon belül 500-600.000 embert beoltanak. Ez több mint az eddigi 2 hónap összesen.
Elvileg május végére akár 6 millió magyar. A keleti vakcinabeszerzésnek köszönhetően ez 3 millió emberrel több, mint ha csak az EU-t használjuk.
De szerencsére mi a fejünket használtuk és nem a nyugati ipari lobbira támaszkodtunk csak. Az is qrvafontos, anélkül még nagyobb xarban lennénk, de így meg előnyben lehetünk.

Lassan ott is átgondolják és bár nagy arcvesztés lesz, de stratégiát váltanak.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 629
5 393
113
Nem kell, hogy "mákja legyen" mert mindig van az élőlényeknek /jelen esetben embereknek/ 1 kisebb-nagyobb csoportja mely különböző - gyakran nehezen magyarázható - okokból immunis 1 vírus vagy járvány ellen. Ez a Spanyolnátha idején is működött, mert ha nem működne, akkor már rég kihalt volna az emberiség. Egy ilyen csoporttagot simán betehetsz a Covid-os betegek közé, de akár be is olthatod az élő vírussal, mert semmi baja nem lesz. - Az immunrendszere ugyanis valamilyen okból azonnal elpusztítja a véletlenül bejutott vagy a szándékosan bejuttatott kórokozót...
Szóval "mákja van" mert jó géneket örökölt. :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Nem fogják átgondolni, mert az oroszok nem tudnak komoly mennyiséget szállítani. Ha pedig saját gyártás indítanak, akkor inkább nyugati vakcinát fognak gyártani.
Folyamatosan lebegtetik a Szputnyik német gyártását. A szlovákok mar rendeltek is, sztem hamarosan az olaszok és a görögök is fognak, ott is napirenden van a kérdés. Az orosz kapacitás más kérdés. Itt egyértelműen a kínai biznisz a mennyiség.

Koreai vakcina van, lesz? Persze délire gondolok. ;)
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 629
5 393
113
Folyamatosan lebegtetik a Szputnyik német gyártását. A szlovákok mar rendeltek is, sztem hamarosan az olaszok és a görögök is fognak, ott is napirenden van a kérdés. Az orosz kapacitás más kérdés. Itt egyértelműen a kínai biznisz a mennyiség.

Koreai vakcina van, lesz? Persze délire gondolok. ;)
Nekem a kínai kapacitás is kérdéses. Januárban még OV azt mondta, hogy ha aláírjuk a szerződést, pár napon belül érkezik 1 millió adag. Aztán a szerződésbe meg már csak havi fél millió adag került. De a kínaiak legalább tudnak annyit szállítani, amennyit ígértek.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 656
113
....

Ezek nekem elég alacsony számoknak tűnnek egy 150 milliós országnak. Még akkor is ha lesznek más vakcinák is. :(
A felnőtt lakosság 60 százalékát tervezik beoltani korona ellen aminél 60-70 milliós értékekkel számolnak, hogy elérjék a nyájimmunitást. Olvastam erről, hogy Golikova vagy Popova nyilatkozta, csak egyszerűen nem találom most.

Viszont megtaláltam a gyártásra vonatkozó eredeti orosz nyilatkozatot és kicsit ellentmondásba kerültem. Ugyanis az eredeti nyilatkozatban a szám úgy szerepel, hogy "88 млн комплектов доз вакцины". Na most viszont a "комплект" szó egyaránt jelenthet készletet is meg mennyiséget is és a szövegkörnyezetből nekem nem derül ki Golikova melyikre gondolt. Lehet olyan értelmezés is, mint amit Szijártó tolt le Moszkvában januárban, hogy az adag alatt a szükséges két dózist értik, de lehet az egy oltás egy dózis értelmezés is. @boki valszeg jobban tudja, ebbe meg kell valljam most rendesen belekavarodtam.

Viszont megint igaz amit mindig mondok magamnak, hogy orosz hírt csakis orosz forrásból, eredetiben szabad nézni.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 629
5 393
113
A felnőtt lakosság 60 százalékát tervezik beoltani korona ellen aminél 60-70 milliós értékekkel számolnak, hogy elérjék a nyájimmunitást. Olvastam erről, hogy Golikova vagy Popova nyilatkozta, csak egyszerűen nem találom most.

Viszont megtaláltam a gyártásra vonatkozó eredeti orosz nyilatkozatot és kicsit ellentmondásba kerültem. Ugyanis az eredeti nyilatkozatban a szám úgy szerepel, hogy "88 млн комплектов доз вакцины". Na most viszont a "комплект" szó egyaránt jelenthet készletet is meg mennyiséget is és a szövegkörnyezetből nekem nem derül ki Golikova melyikre gondolt. Lehet olyan értelmezés is, mint amit Szijártó tolt le Moszkvában januárban, hogy az adag alatt a szükséges két dózist értik, de lehet az egy oltás egy dózis értelmezés is. @boki valszeg jobban tudja, ebbe meg kell valljam most rendesen belekavarodtam.

Viszont megint igaz amit mindig mondok magamnak, hogy orosz hírt csakis orosz forrásból, eredetiben szabad nézni.
Sok helyen van keveredés amiatt, hogy két oltás kell. Ha 60 millió embert oltanak be, az jó arány. Ha csak 30 -at, az már elég kevés június-ig.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Koreai vakcina van, lesz? Persze délire gondolok. ;)

Saját fejlesztés rövid időn belül nem.
Gyártani szeretnének a Moderna és Novavax oltóanyagot. Korábban szó volt AstraZeneca-ról is, amit elsőként engedélyeztek közel 1,5 hete, de még ezzel sem kezdtek el oltani. Továbbra is megszállt országként az USA vonalra vannak politikailag felültetve. Legfeljebb még angol jöhet szóba. Náluk nem tombol úgy a járvány (500 alatti 7 napos mozgó átlagos napi esetszám egy 51 milliós országban). Nem sietik el az oltásokat. Inkább a saját gyártást erőltetik.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nekem a kínai kapacitás is kérdéses. Januárban még OV azt mondta, hogy ha aláírjuk a szerződést, pár napon belül érkezik 1 millió adag. Aztán a szerződésbe meg már csak havi fél millió adag került. De a kínaiak legalább tudnak annyit szállítani, amennyit ígértek.
Nekem erről gyártási kapacitásokról KIVÉTEL NÉLKÜL AZ EGÉSZ VILÁGON bárkire érthetően a következő jut eszembe: "így múlik el a világ dicsősége". Én a világ vezetőire vonatkoztatva ugyan azt a felelőtlenséget látom ami a SARS-CoV-2 elterjedésekor történt és COVID-19 járvány lett belőle. Ez a mostani "harc a vakcinákért" és "vakcinaháború" ugyan olyan csőd, csak jóval később. Amúgy lehet még ilyen újabb és újabb csőd, mert még nincs vége sajnos. A hatalmas számú aktív fertőzött a vírus mutánsok mintegy "keltetője", és nem tudhatjuk hogy jó vagy rossz szakad belőle a nyakunkba. Jöhet felmentő mutáns is, de eddig még egy sem jött. Az esély arra is akkora mint bármilyen másik életképes mutációra. Van persze ennél rosszabb eshetőség is mint a mostani, de azt nem is írom, jobb ha nem is tudtok róla. Ha nem értesz velem egyet a világ újabb csődjében a vakcina gyártás ügyben nyugodtan írd le a véleményed. Az én véleményem is csak egy, de az igaz hogy elég megalapozott szokott lenni. Tehát a konklúzióm nagy tömegű vakcina gyártás ügyben a következő: a világ hatalmi vezetői között nem volt elég tudás erő és akarat, hogy a kérdést időben sínre tegyék, holott a katasztrófára voltak korábbi példák. (itt nem a hollywoodi filmekre gondolok, hanem valós példákra, abból is volt elég) Abból is látszik a vezetők csődje, hogy a súlyosabban fertőzött országokban a vezetők saját politikai csődjével is fenyegetett a helyzet, és ezt biztosan nem akarhatták, mert ez "öngól". Pld. Macron, Leyen, Merkel, és a sort hosszan lehetne folytatni. Mind vesztesek, és még nincs vége !!! Az igazi eredmény csak politikai választások alkalmával mutatkozik meg, az pedig a legtöbb helyen még vissza van. De pld. az olasz vagy az amerikai példa is jól mutatja, hogy ezzel bizony sok országban számolni kell majd. Nem értesz velem egyet ? Akkor győzz meg. Ha elég erősek az érveid az álláspontod alátámasztására én hinni fogok neked ! :)

Honnan is ismerős ez? Ja, megvan ... :D
Tessék, még be sem fejeztem az érvelést, jurgenbauer a tudta nélkül kapásból hozott nekem két alátámasztást is arra amikről beszélek. Mennek a politikai harcok mindenfelé a járvány és a vakcinák miatt. Pontosan erről beszélek ! :D
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Talán még nem volt:
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97